FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2009, 23:51   

Cytat:
Mógłbyś bardziej sprecyzować na czym ten "mrok" ma dokładnie polegać? Kreska, może wydarzenia mające w nim miejsce?


hmm, ok, spróbuję. Grafika wiadomo, dobrze jeśli odzwierciedla ciężki klimat anime, doskonałym przykładem jest Ergo proxy. Ale głównie chodzi o brutalną (nie, że jatka) rzeczywistość, świat nie namalowany w czarnych i białych kolorach, pełen zdrady, egoizmu i przygnębienia, gdzie nie ma podziału na tych złych i dobrych, a najwyżej na ludzi walczących o przetrwanie. Chodzi mi nie o anime gdzie wszyscy bohaterowie są cacy i w ogóle, paladyni, a reszta to źli i błe. Chodzi mi realizm ponurego, pełnego zepsucia świata. Główni bohaterowie to nie rycerze bez skazy, to ludzie złamani, czasem zagubieni, czasem zakochani, ale nie walczący w wzniosłe ideały itp. Mogą być mordercami, przestępcami, żołnierzami itp itd. No, nie wiem, jak to inaczej wytłumaczyć. Tytuły, które mi się z czymś takim kojarzą podałem wyżej. Ergo proxy, darker than black, phantom requiem to phantom, Texhnolyze czy nawet Vampire D może.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-05-2009, 00:14   

Mitsurugi napisał/a:
Chodzi mi realizm ponurego, pełnego zepsucia świata.

Z tym może być spory problem - z reguły jest albo realizm, albo robienie mroku na siłę, a takie serie o jakich piszesz często sprowadzają się do tego drugiego i robią się przez to strasznie banalne (z kilkoma pozytywnymi wyjątkami, które zresztą częściowo wymieniłeś).

Mogą być filmy, nie serie? Jeśli tak, to obowiązkowo Sky Crawlers Oshiiego, ewentualnie Jin-Roh od tego pana. Przychodzi mi jeszcze na myśl Gunslinger Girl, ale to jest takie nostalgiczne, lekko smętne i stara się raczej wzruszać, niż epatować mhrokiem.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aneta11111 Płeć:Kobieta
Ta od dziwnych rzeczy


Dołączyła: 20 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2009, 00:38   

Mitsurugi, mroczny klimat i niekoniecznie realizm:
Death Note
Gilgamesh
Akira
Blood+
Blood: the last vampire
Prince Enma
Interlude
Jigoku Shoujo
Kakurenbo
Denpateki na Kanojo

mroczny klimat, przewaga realizmu i nieokresleni bohaterowie:
Perfect Blue
Paranoia Agent
Mouryou no Hako

Przejrzyj jeszcze sobie moją listę, tam znajdziesz trochę mrocznych propozycji^^

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2009, 00:42   

JJ napisał/a:
Jeśli tak, to obowiązkowo Sky Crawlers Oshiiego, ewentualnie Jin-Roh od tego pana.
Patlabory od tego pana (szczególnie dwójka), Gits od tego pana i Akira nie od tego pana. Perfect Blue Satoshiego kona
Black Lagoon, Shigurui (tu każdy bohater jest draniem bez serca, nikogo nie da się lubić), Berserk, Cowboy Bebop
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2009, 04:45   

Costly napisał/a:
edit - zapomniałem jeszcze o jednym. Szukam też anime (o ile takie w ogóle jest) które w jakiś konkretniejszy sposób nawiązywało by do kwestii narkotyków i ludzi ich używających. Tylko chodzi mi o coś więcej niż pojedynczy motyw gdzieś tam na przestrzeni xx odcinków.


Podobno są w Lain i Wecome to NHK, ktoś potwierdzi? Serii nie widziałam. Być może to podpada pod pojedyncze motywy, ale parokrotnie problematyka pojawiała się w Cowboyu Bebopie, a także w Nanie (zasygnalizowano ten problem w dalszych odcinkach, bardziej rozwinięto w mandze). Po zastanowieniu: sądząc po częstotliwości pojawiania się narkotyków w anime, można by sądzić, że w Japonii problem narkomanii nie istnieje - czy to kolejny przykład wypierania ze świadomości Japończyków przejawów patologii i poważnych problemów społecznych?

Przy okazji ja też zadam pytanie: mam ochotę obejrzeć sobie coś ze znakomitą fabułą. Chodzi mi o strukturę układanki, przemyślaną z zegarmistrzowską precyzją, z minimalną ilością dziur i bardzo ciekawą. Pierwszym gatunkiem, który mi się nasuwa, są oczywiście "zagadki i tajemnice", tym razem preferowałabym jednak coś o ciągłej linii fabularnej, a nie złożonej z serii epizodów. Im krótsze, tym lepsze.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2009, 11:23   

W Welcome to the NHK nie przypominam sobie żeby było coś o narkotykach. Ten gość miał naprawdę sporo problemów, ale nigdy narkotyków nie tknął. Zresztą, żadna z postaci.

W Serial Experiments Lain był motyw z jakimś narkotykiem, coś jak taki robaczek, pluskwa, czy jakieś inne tałatajstwo które się przyjmowało z jakimś płynem. Ale nie wiem czy to było dalej rozwijane, jakoś z niewiadomych przyczyn zawiesiłem oglądanie po 3 odcinku (trzeba dokończyć, koniecznie)

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-05-2009, 11:40   

Cytat:
Zresztą, żadna z postaci.

Jego senpai była lekomanem. Ale w anime motyw był chyba tylko wspomniany, rozwinęli go trochę w mandze. Najwięcej narkotyków jest w powieści będącej podstawą mangi/anime.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-05-2009, 12:10   

O ile w mandze NHK faktycznie można mówić o obecności takich motywów (inna rzecz jak przedstawionych), to w anime już nie. Anime jako gatunek ogółem jest do bólu poprawne politycznie, ale mimo wszystko ciężko mi uwierzyć, że na "naszą stronę" nie przeszło zupełnie nic co w jakiś konkretniejszy sposób poruszało by tematykę narkotyków - nikomu naprawdę nic do głowy nie przychodzi?

btw. ciągle szukam czegoś o podobnej koncepcji i stylu prowadzenia co Jigoku Shoujo, Shigofumi czy xxxHolic.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2009, 18:43   

Costly napisał/a:
btw. ciągle szukam czegoś o podobnej koncepcji i stylu prowadzenia co Jigoku Shoujo, Shigofumi czy xxxHolic.

może Kousetsu Hyaku Monogatari
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JPP Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 12 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2009, 20:45   

Witam wszystkich ;)
No więc...
Ostatnio wpadłem w nałóg oglądania anime. Do gustu przypadły mi 'szkolne' komedie ecchi. Mógłby ktoś polecić coś ciekawego ?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2009, 21:10   

Jeśli szkolna komedia to School Rumble, może nie ecchi ale na pewno nie pożałujesz, można nie raz spaść z fotela.
No to może jeszcze Mahou Sensei Negima! może niezbyt wybitne ale nienajgorsze, raczej przyjemnie się ogląda.

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 12-05-2009, 21:47   

JPP, Onegai Teacher powinno przypaść ci do gustu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2009, 22:22   

Szkolna komedia ecchi? A próbowałeś Green Greena? Tytuł, choć względnie świeży, jest już pozycją w niektórych kręgach kultową xD.

_________________
Knights Who Say Ni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JPP Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 12 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2009, 23:36   

Dzięki wielki :*
R2D2: Tak widziałem . Od tego się zaczęło ;P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-05-2009, 23:40   

JPP napisał/a:
Do gustu przypadły mi 'szkolne' komedie ecchi. Mógłby ktoś polecić coś ciekawego ?

wyróżnik: uczniowie/studenci, ecchi, gatunek: komedia
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/lista/title/1/?geid=1%2C51%2C22&noalt=1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 63 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group