FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Sejuro Płeć:Mężczyzna
??????????


Dołączył: 06 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2009, 23:59   

Karel:

Jeżeli nie odstrasza Cię - już - wiekowa kreska, to polecam Ci Heavy Metal L-GAIM (wygląda to tak), Space Runaway Ideon oraz Aura Battler Dunbine. Wszystkie powyższe pozycje to w skrócie: mechy, kosmos i dobrze nakreśleni bohaterowie ;-) - przy ostatnim tytule należy jeszcze dodać elementy fantasy. Dla wielbiciela Gundamów, zwłaszcza starszych pozycji jak Gundam Zeta czy Victory Gundam, dodatkowym atutem powinno być to iż stoi za nimi ojciec Gundama, Yoshiyuki Tomino.

_________________
every time you masturbate,
God is dead and you are alone in an uncaring universe
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-05-2009, 00:26   

Dziękuję za informację z pewnością wszystkie te tytuły sprawdzę ( uważni czytający wszystkie tematy domyślili się że Code Geass już oglądałem). Ale teraz zadam ostatnie pytanie czy ktoś widział serię mechy(broń Boże super-robo)+protagonistka?

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-05-2009, 05:01   

A ja widziałem. Nawet z dwiema. Kannaduki no Miko

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-05-2009, 07:31   

Oprócz tego, że seria jest yuri, mechy i tak pilotują faceci, a same w sobie te wielkie roboty rolę grają niewielką i są potwornie brzydkie - już starsze modele Gundamów są dużo ładniejsze, to owszem.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2009, 11:02   

Karel - Gunparade March - anime, w którym temat "mech dla każdego licealisty" potraktowany został bardzo poważnie, co niestety wcale nie znaczy, że jest to dobra seria. Ale że zła też nie jest (ot, przeciętność), to można zobaczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-05-2009, 13:14   

Cytat:
Oprócz tego, że seria jest yuri, mechy i tak pilotują faceci, a same w sobie te wielkie roboty rolę grają niewielką i są potwornie brzydkie - już starsze modele Gundamów są dużo ładniejsze, to owszem.


Naprawdę nie wiem, jak te argumenty mają się do tego, iż jest to seria z mechami i protagonistkami... Karel nie pytał o anime na temat związków heteroseksualnych, w których ładne mechy, odgrywające główną rolę w fabule, są pilotowane przez kobiety.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-05-2009, 13:45   

Norrc napisał/a:

Naprawdę nie wiem, jak te argumenty mają się do tego, iż jest to seria z mechami i protagonistkami... Karel nie pytał o anime na temat związków heteroseksualnych, w których ładne mechy, odgrywające główną rolę w fabule, są pilotowane przez kobiety.


Dlatego Morg przecież napisał na końcu, że owszem. A że uznał, iż warto Karela ostrzec przed niektórymi elementami podanej przez Ciebie serii to już jego pełne prawo, a poza tym cenna rada.

A w temacie - spróbuj RideBack. Główną bohaterką jest dziewczyna, mechy mocno niestandardowe, ale jednak mają ręce i dwie "nogi", poza tym sporo patentów znanych z mecha anime. Może właśnie czegoś takiego szukasz.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-05-2009, 14:54   

A to i ja spróbuję wykorzystać wiedzę innych. Szukam czegoś o podobnej koncepcji i stylu prowadzenia co Jigoku Shoujo, Shigofumi czy xxxHolic.

edit - zapomniałem jeszcze o jednym. Szukam też anime (o ile takie w ogóle jest) które w jakiś konkretniejszy sposób nawiązywało by do kwestii narkotyków i ludzi ich używających. Tylko chodzi mi o coś więcej niż pojedynczy motyw gdzieś tam na przestrzeni xx odcinków.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-05-2009, 16:50   

Norrc napisał/a:
Naprawdę nie wiem, jak te argumenty mają się do tego, iż jest to seria z mechami i protagonistkami... Karel nie pytał o anime na temat związków heteroseksualnych, w których ładne mechy, odgrywające główną rolę w fabule, są pilotowane przez kobiety.


W sumie już Vodh wyręczył mnie w odpowiedzi, jednak dodam od siebie trzy grosze.

Jeśli prześledzisz do tyłu parę postów Karela w tym temacie, to zapewne dojdziesz, jak ja, do wniosku, że poszukuje on dobrego przedstawiciela gatunku mecha. Otóż nigdy nie poleciłbym Kapłanek przeklętych dni jako przedstawiciela gatunku mecha. Polecić bym mógł jako dramat, czy jako yuri, które wniosło do gatunku coś świeżego. Z wszystkimi wymienionymi przeze mnie wyżej zastrzeżeniami (no, oprócz pilotowania mechów przez protagonistę i małej ich roli w fabule).
Spoiler: pokaż / ukryj
Sam mam do Kapłanek mam stosunek wysoce ambiwalentny - z jednej strony widzę niedociągnięcia, tandetne mechy i ich ataki, fanserwis, morze schematów i to, że większość bohaterów jest płytka. Z drugiej jednak - kiedy je oglądałem bardzo mi się spodobało, głównie ze względu na wątek dramatyczny (który, mimo wszystko, cenię dalej) i było jednym z czynników, które wpłynęły na to, że zainteresowałem się yuri i sięgnąłem po dużo lepsze pozycje.
Niemniej jednak w żadnym momencie nie uważałem tego anime za reprezentatywne dla pozycji koncentrujących się na mechach (o jakości w kontekście polecania nie wspominam, bo to kwestia szalenie subiektywna, przypominam tylko o Daimosopodobnych mechach). Tylko tyle i aż tyle, bo offtopiczę w tej chwili strasznie (aż część offtopu w spoiler wrzuciłem).

Co zaś do kobiet w mechach... niestety nie kojarzę, ale zobacz może Mai-HiME. Z tym, że tu muszę dorzucić od groma zastrzeżeń. Tout d'abord to nie mechy, a stworzenia w części mechopodobne (co wiążę się pewnie z tym, że anime było produkowane przez Sunrise - studio od Gundamów i Code Geass, zapewne w związku z czym również przez cały seans odnosiłem wrażenie ogólnej mechopodobności anime, mimo braku mechów i dlatego też o tym tytule wspominam, ale to oczywiście tylko moje, subiektywne wrażenie), "opiekujących się" nimi pań jest za to dużo, niemniej, jako że to nie mechy, nie pilotują ich, a tylko przywołują, na drugim planie w którymś momencie pojawia się też jasno zarysowany wątek yuri - dla niektórych to zaleta, dla niektórych wada, innym nie sprawia to różnicy, ale właśnie dlatego warto o tym wspomnieć. No i największy minus - toto ma niestety kompletnie koszmarne zakończenie przy którym, pod względem sensu i dopasowania klimatu, nawet końcówka Ourana wydaje się arcydziełem myśli scenopisarskiej. Najlepiej by było udawać, że ostatni odcinek nie istnieje. Z ostrożnością, bo z ostrożnością, ale jednak mógłbym, po całej powyższej litanii, tytuł polecić, bo uważam go za dobry (w sensie: dobra, porządna rzecz do oglądania - nie arcydzieło, nie gniot, ale i nie przeciętniak) - niestety, tylko bez ostatniego odcinka.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Zibek
Gość
PostWysłany: 11-05-2009, 21:07   

Hej.Szukam jakiegoś lekkiego anime na nudę.Najlepiej jakaś dobra komedia może być ecchi byle by była dobra :)
Nie mam zbytnio styczności z takimi anime więc podawajcie najlepsze bo zapewne ich nie widziałem.
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-05-2009, 21:29   

Zdecydowanie Ouran High School Host Club - ecchi to to nie jest (i dobrze), ale komedia przednia.

Przednią komedią jest też Genshiken, ale jako że zdecydowana większość gagów bazuje tu na otaku, to dobrze się ogólnie orientować nie tyle w poszczególnych anime, co wiedzieć, gdzie biją w dzwony.

Polecić też mogę bez chwili zastanowienia Azumangę Daioh - bardzo dobra komedia szkolna, choć oczywiście nie każdemu musi się podobać, co widać chociażby po ocenach redakcji.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2009, 22:10   

Z lekkich komedyjek zdecydowanie Lucky Star. Kłamstwem byłoby jednak stwierdzenie, że nie jest to popularne anime. Trzeba się jednak liczyć z brakiem fabuły i uproszczoną(ale jakże klimatyczną!) kreską;).
Jeżeli lubisz coś, przy czym mózg można odłączyć od reszty ciała, możesz też obejrzeć Seto no Hanayome . Totalna głupawka, ale gdy podejdzie się do niej 'na luzie', całkiem przyjemna;).[/code]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2009, 22:19   

Nie wiem, czy wy czasem też tak macie, ale mam od jakiegoś czasu zastój jeśli chodzi o wybór kolejnej serii anime. Niby są ich setki i w ogóle, ale nie potrafię się zdecydować na nic. Wkurza mnie to niezmiernie. Ech, w każdym razie poszukuję jakiegoś anime w dość mrocznych klimacikach, najlepiej z jakąś akcją i dobrą fabułą (każdy gatunek, każdy wyróżnik). Coś typu Texhnolyze, Ergo Proxy, Darker than Black, Phantom Requiem to phantom. Czegoś mrocznego, z dość ciężkim klimatem. Może być naprawdę wszystko od sensacji, przez fantasy i mechy, odbijając w wampiry, SF, aż po krańce przygodówek. Kurczę, muszę coś zacząć, bo sam z tego dołka niezdecydowania nie wyjdę :D :P.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2009, 22:48   

Hmm... dal mnie mega mroczne jest "Higurashi no Naku Koro ni" ale nie wiem, chodzi ci o taki typ "mroczności".

Mógłbyś bardziej sprecyzować na czym ten "mrok" ma dokładnie polegać? Kreska, może wydarzenia mające w nim miejsce?

_________________
Knights Who Say Ni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2009, 23:01   

Mitsurugi napisał/a:
Czegoś mrocznego, z dość ciężkim klimatem.

Zmierz się z Serial Experiments Lain. Gwarantuje dużą porcje 'ciężkiego klimatu'. Mimo, że kreska dosyć wiekowa już, to jednak anime godne uwagi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 62 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group