FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Overture Płeć:Mężczyzna
The luck of the draw


Dołączył: 09 Paź 2008
Skąd: Oświęcim
Status: offline
PostWysłany: 11-10-2008, 00:16   

Shikabane Hime Aka ~ 01 - póki co nie wiadomo zbyt wiele, ale mamy tutaj zgrabnie poprowadzony początek, mimo że bez żadnych rewelacji (jak w Code Geass np). Kreska też nie jest zła. Będę oglądał dalej, zobaczymy jak akcja się rozwinie.

Casshern Sins ~01 - Bardzo ciekawy początek, wyniszczony świat robotów, Casshern, który nie znając celu swojego istnienia, jest maszynką do zabijania. Wszechobecny mroczny klimat, zepsucie - kojarzy mi się to bardzo z Gilgamesh. Ale wygląda na to, że to anime będzie zdecydowanie lepsze - ciekaw jestem następnych odcinków.

_________________
... With finesse comes vision
With practice comes experience
With control comes agility
With power... comes inviolability ...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 11-10-2008, 01:00   

Doreen napisał/a:
I chyba w tej chwili nie stać mnie na większy komentarz. Po tym, co oni upchnęli w pierwszym odcinku (emoangst!, wariatka na prochach, Tieria po mutacji, Setsuna z tym samym szalikiem co 4 lata temu, bondage gdzieś w futurystycznym Chateau d'If, tu brat bliźniak, tam klon jakowyś, Ribbons w damskich błękitnych ciuszkach i inne cuda-wianki) jestem pewna, że że będzie to najlepsza komedia nie tylko tego sezonu, ale i pewnie całego roku.

W ogóle nie pojmuje czemu uważasz to za komedie... a co do połowy rzeczy które piszesz to bzdury, bo nie było takich w 1 odcinku... Jak na moje, to dość mało się tam działo(?). Jako wielka fanka Gundama będę bronić tej serii! Uważam, że 00 Zapowiada się lepiej niż Seed - ale na razie trzeba czekać... ( nie spieszą się z wydawaniem... )

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-10-2008, 13:00   

Ja zaś zgadzam się z Doreen. Do tego nie zapominajmy o jakże inteligentnym wyrazie twarzy Setsuny F Seieia, gdy ktoś do niego mówi - te najazdy na nią tam i nazad... (notabene, Casshern ma taki sam wyraz twarzy, trochę mnie to martwi, ale on przynajmniej ma powód, Setsuna chyba się już z takim urodził, biedne dziecko). No i czerwone oczko. A jak ktoś jeszcze z powagą siedział przy Cieniu Pelerynki (sama pelerynka to nic, jej cień jest lepszy!), to podziwiam (/me zakrzyknęła: "to Superman!" i zjechała z krzesła). Poza tym niedobrze. Bardzo niedobrze. Jeśli ja za każdym razem na głos Mamoru Miyano będę miała łzy w oczach ze śmiechu, to nie będę mogła spokojnie obejrzeć Skip Beat!...

Nie, ja wcale nie jestem złośliwa, mnie się Gundam 00 niesamowicie podoba.

Wspomniany Casshern 1 - ciekawe, kreska interesująca, nie przeszkadza prosta fabuła i jeszcze prostsze zagrania na wywołanie współczucia/wzruszenia. Ani się obejrzałam, a już był koniec pierwszego odcinka.

Tales of the Abyss 1-2. No proszę - po paru pierwszych minutach myślałam, że to jest anime z tych, na których przez schematyczność (wspinającą się na wyżyny szczególnie w dialogach) oraz tlenione końcówki (paskudnie wyglądają) nie wysiedzę i rzucę po dziesięciu minutach. Więc dlaczego ja to oglądam dalej i nie mogę się doczekać trzeciego odcinka? == Bohater też był irytujący, dopóki nie zjednał mnie sobie jednym komentarzem nad rozbitymi jajkami.
Prawie bym zapomniała: Koyasu!

Kuroshitsuji 1. Początek przypominał klimatem (i wywoływał podobne reakcje) Vampire Knight. Co za tym idzie musiałam się za to zabierać dwa razy, bo za pierwszym odpadłam po openingu à la "ach, jaki ja jestem mhoczny i tajemhniczy". Jak na razie może być, choć nie można jeszcze za wiele o tym powiedzieć. Ending uroczy.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Overture Płeć:Mężczyzna
The luck of the draw


Dołączył: 09 Paź 2008
Skąd: Oświęcim
Status: offline
PostWysłany: 11-10-2008, 13:29   

Casshern Sins ~ 02 - Tak jak się spodziewałem - seria trzyma poziom. Klimat drugiego odcinka jest jeszcze bardziej mroczny i przygnębiający. Bardzo przypomina nie tyle Gilgamesh, jak napisałem wcześniej, a Wolf's Rain. Analogicznie, mamy postać, która usiłuje znaleźć odpowiedzi na pytania: dlaczego świat wygląda tak jak wygląda, dlaczego wszyscy giną i jaki był w tym mój udział, dlaczego ja istnieję, czego szukam? Zdecydowanie będę śledził tę serię do końca.

_________________
... With finesse comes vision
With practice comes experience
With control comes agility
With power... comes inviolability ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-10-2008, 13:37   

Nodame Cantabile: Paris 01
O kwiik. Zdążyłam już zapomnić jak wspaniała to seria i jaka świetna jest postać Nodame. Odcinek oglądało się aż za szybko, ale za to praktycznie przez cały czas chichotałam pod nosem jak szalona. Opłacało się tyle czekać, Nodame i Chiaki są rewelacyjni. Sposób, w jaki Nodame uczy się francuskiego też jest świetny. I ten tekst z samouczka języka francuskiego: "Pomocy! Wezwijcie policję! Gwałcą mnie!" Tak, to właśnie jedna z pierwszych rzeczy, jakie Nodame powinna umieć powiedzieć w obcym języku XD
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-10-2008, 16:24   

Chaos;HEAd, pierwszy odcinek. Łał. Jeżeli dobrze poprowadzą fabułę, to ma szanse przebić Higurashi. W roli głównej - otaku, który zupełnie zatracił już kontakt z rzeczywistością. Zapowiada się postmodernistyczny horror na granicy jawy i snu - trudno stwierdzić, co dzieje się tutaj naprawdę, a co jest przywidzeniem głównego bohatera, a ponieważ halucynacje powstają w głowie skrzywionego fana anime, powstaje sporo miejsca na zabawę konwencjami (w pierwszym odcinku - gdy piękna nieznajoma spotyka Takumiego na ulicy, ten zastanawia się "z której to gry eroge?"). Twórcy starają się też mylić tropy i chyba są w tym całkiem nieźli - patrz scena z siostrzyczką pijącą Colę i reakcją braciszka (jeżeli pamiętacie film "Inni" - moje pierwsze skojarzenie to pigułki, które wciąż brała Kidman i powracające pytanie - czy to coś znaczy? A jeśli tak, to czy to coś istotnego dla fabuły?). Widzę w tej serii ogromny potencjał, ale czy uda się go wykorzystać?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doktor J Płeć:Mężczyzna
The Mad Scientist


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 11-10-2008, 21:04   

Chrno Crusade odcinki 8, 9 i 10

Odcinki pełne retrospekcji. W odcinku 8 ciekawa akcja z ojcem Remingtonem. Szczególnie podobał mi się bojowy krzyż używany jako miecz.

Tymczasem z Joshuą nie dzieje się za dobrze...


Spoiler: pokaż / ukryj
...mamrocze coś pod nosem i jest nieobecny. Nie dziwię się, że siły piekielne chciały sprowadzić do niego Rosette


Młodszy brat dzielnej zakonnicy ma na swoim koncie niezłe osiągnięcie...


Spoiler: pokaż / ukryj
...zamroził w czasie cały sierociniec, który Zakon Magdaleny obudował wielką kopułą, aby nie rzucał się w oczy.


Ogólnie odcinki wiele wyjaśniające:


Spoiler: pokaż / ukryj
- Co się stało z Joshuą - młodszym bratem Rosette - i dlaczego przystał do Aiona,
- Przez co Chrono stracił rogi,
- W jaki sposób Chrono żywi się energią życiową ROsette i jak zawarł z nią pakt,
- Szkoda, że nie wiemy dlaczego jest taki miły!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3731772
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2008, 00:33   

Easnadh napisał/a:
Dajcie drugi odcinek z napisami, daaaaajcieeeeee...

*skanduje razmem z Eas*

Nodame Cantabile: Paris 1 – mukya~! Moja ulubiona para is back =^^=

Nodame jest genialna - the greatest otaku ever :D Chiaki, jak się wkurza jest genialny! I sposób, w jaki mówi na Nodame ‘’BAKA’’ <3 I te dźwięki muzyki klasycznej w tle *_*

A, Frank i Tanya mogą być świetnym zastępstwem za Mine i Masumi’ego, no i Chiaki ma rywala :3

Amarth napisał/a:
Sposób, w jaki Nodame uczy się francuskiego też jest świetny. I ten tekst z samouczka języka francuskiego: "Pomocy! Wezwijcie policję! Gwałcą mnie!" Tak, to właśnie jedna z pierwszych rzeczy, jakie Nodame powinna umieć powiedzieć w obcym języku XD

Oui, mało co się nie zadławiłam przy jedzeniu XD

Drugi sezon zapowiada się równie świetnie jak pierwszy. Warto było czekać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-10-2008, 02:54   

*wypija duszkiem kubek soczku*
Ratunku, moje gardło... TAK, to był pierwszy odcinek Gundama daburudaburuoo. Ómieram. Moja przepona. Całe szczęście nie ma w pobliżu nikogo, kto słyszałby ten dziki zakwik, w jaki wpadłam oglądając.
Pomijając genialną grafikę (niech mi ktoś pokaże lepiej narysowany kosmos. NO?!) oraz świetne, ostre BGMy,zwłaszcza ten przy pierwszym wejściu Tierii - komedia sezonu is baaaack!
Spoiler: pokaż / ukryj
Poza Exią - Gundamem na gigancie (z Jednym Oczkiem Bardziej), chyba największą radość sprawiła mi ta kilkusekundowa migawka z Halle: nieodparcie kojarzy mi się ze scenkami rodzajowymi z Weiss Kreuz, gdzie Schuldig zawieszał Farfusia pod sufitem w kaftaniku. Ewentualnie było kilka grafik w Angel Sanctuary, z zamaseczkowanym Luckiem.
A Jesus F. Seiei w czarnym kubraczku wyglądał bardziej wypłoszowato niż zwykle, taka zmokła wrona. I ten szalik... Tak, TEN szalik... Oraz rhomantyczne powitanie najpierw z Sajim, potem z Tierią.
GRAHAM! Orange-Graham-kun!
I po trzykroć gromkie 'yess~!' dla już-nie-loli Wang Liu Mei. Jest.Boska. Jej te 4 lata przerwy przysłużyły się najbardziej.

MOAR. Stanowczo!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2008, 11:46   

Nodame Cantabile Paris 1 No! Nareszcie! <piszczy>. Chiaki ma rywala i to jakiego hue hue. Nowi współlokatorzy są świetni. Ekshibicjonistka z tapetą na twarzy i francuski otaku. Już ich lubię. Swoją drogą dowiedzieliśmy się dlaczego Japonia jest potęgą gospodarczą. Hue hue.

Yomigaeru Sora-Rescue Wings 1-8 fajne, o życiu, bardzo realistyczne, w sumie nie mam złego słowa, tylko dlaczego jakoś nie śpieszy mi się do kolejnych odcinków?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-10-2008, 12:54   

Lucky Star OVA - więcej Lucky Star, ale niestety na poziomie gorszych odcinków. Najlepsze były fragmenty z
Spoiler: pokaż / ukryj
Kagamirellą i grą sieciową,
ale poza tym twórcy przynudzali.

W dziedzinie nudy jednak trudno wygrać z:
Hyakko 02 - postanowiłem dać serii drugą szansę, bo lubię spokojne anime w stylu Arii i Sketchbooka, ale się zawiodłem. W chyba początkowej piosence widać, że klasa składa się z indywidualistów, ale zamiast tego zostałem zmuszony do obserwowania 4 stereotypowych bohaterek i tego samego dowcipu powtarzanego n-razy. 3 szansy nie będzie, chyba że nastąpi cudowna przemiana w stylu Lucky Star (gdzie zmienili reżysera).

Akane-iro ni somaru saka 02 - z wcześniejszą serią łączy tą osoba Ayi Hirano. Tutaj też została moim zdaniem niewłaściwie obsadzona i jej głos niezbyt pasuje do starszej siostry - klona starszej wersji Nanohy (tylko chyba bez magicznych mocy). Poza tym Rie Kugumiya staje się jeszcze bardziej standardową tsundere niż zwykle i można poznać teorię na temat tego, czym zajmują się rodzice haremowych uczniów i czemu nigdy nie ma ich w pobliżu.

Chaos;head 01 - póki co sprawia wrażenie połączenia Welcome to NHK z Higurashi. Pierwszy odcinek był nawet niezły, lecz zastanawiam się, czy nie poczekać na dokończenie tłumaczenia gry i prześledzić historię z większą wolnością wyboru.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-10-2008, 16:25   

Kidou Senshi Gundam 00 Second Series 2

Niech mi ktoś powie, czemu już na samą myśl o tym tytule robi mi się banan na twarzy i dostaje nagłego ataku śmiechu? Od czego by tu zacząć...
Z odcinka na odcinek (to dopiero drugi!) mnożą nam się (niczym szczury) małe okrąglutkie i słodziutkie angsty, które dorastają w bardzo szybkim tempie i po paru minutach mają już kły niczym tygrys szablastozębny? Biedna mała różowa Feldt...


Spoiler: pokaż / ukryj
-Nie dość, że straciła Lockona, to jeszcze sprawiają jej drugą wersję gratis, tylko młodszą. I co ona ma biedaczka zrobić?? Znowu się zakochać? Chociaż to ciekawe bo w openingu pojawia się zeyepatchowany Lockon. Czyżby Not So Dead Yet?
-Emocjonalność z jaką Setsuna oznajmia Lockonowi Młodszemu, iż jego braciszek nie żyje jest powalająca i subtelna niczym drewno wyjedzone przez korniki...
-Pojmali biedną pannę Ismail. Czyżby nowa misja ratunkowa dla Setsuny?
-Póki co na pewno panowie dalej będą kompletować swój zespół i przyszedł czas na pana Kaftanika ( w następnym odcinku oczywiście)
-Ach, Tieria ma dylematy w stylu: "On nie jest nim... To inny człowiek..." Ok...


Acha Goniś, apropos wypłosza, nie wiem czemu, ale pierwsze co przychodzi mi do głowy to dialog z Króla Lwa:
-...zanim urodził się ten wypłosz...
-Ten wypłosz to mój syn i twój przyszły król.
Tylko tutaj trzeba zmienić król na Majster i pasuje, nie? XD Nie wiem chyba mam głupawkę...

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________


Ostatnio zmieniony przez Enevi dnia 12-10-2008, 17:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2008, 16:47   

Nodame Cantabile: Paris 01 na to czekałam. Nodame powalająca swoim dziwactwem francuskiego otaku i Chiaki wyciskający siódme poty z Tany.

Ga-Rei-Zero 01 Nuda końcówka nie wiele zmienia, śmierć w pierwszym odcinku to nie nowość w dodatku 30 min to zbyt krótko żeby mi się przykro zrobiło. Najbardziej ciekawi mnie ta postać przy której zawsze latają niebieskie motylki. Zobaczę jeszcze jeden odcinek i osądzę czy warto dalej oglądać.

Vampire Knight Guilty 01 zemocone vampiry powracają, druga seria jest tak samo emo jak pierwsza... ale jedna scena bardzo mi się podobała jak Kaname wyjechał do Zero z wrednym komentarzem, za to go lubię. Poza tym dochodzę do wniosku że para Kaname&Zero byłaby znacznie lepszym rozwiązaniem niż łączenie któregokolwiek z nich z Yuuki.

Legend of the Galactic Heroes Gaiden całość ależ Reinhard jest słodziutki jak się wkurzy i te jego miny, dobrze wyszło przedstawiono przyjaźni pomiędzy Reinhardem i Kircheisem znacznie lepiej niż w głównej serii ale w końcu tu mieli więcej czasu. W zasadzie nie mam się do czego przyczepić.


Ostatnio zmieniony przez Lain dnia 12-10-2008, 19:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-10-2008, 19:47   

Cały Vampire Knight! I już zabieram się za Guilty. Świetna seria, chociaż tan cały emogotycki Mrok trudno na poważnie traktować w takim stężeniu. Ale przecież nie trzeba, jakoś po Code Geass szczególnie spodobało mi się to połączenie - niekoniecznie zamierzony komizm i autentycznie fajny, wciągający klimat (tutaj będący w dużej mierze zasługą muzyki). Co z tego, że traumy, depresje i doły emo bohaterów śmieszą mnie zamiast wzruszać, skoro robią to skuteczniej, niż niejedna komedia? A z drugiej strony, są momenty, w których faktycznie udało się zbudować atmosferę. No i zbiedzony Zero-kun, skulony w jakimś kąciku i opłakujący swój ciężki los... Sami powiedzcie, z takimi pomysłami:

Spoiler: pokaż / ukryj
Wampir z alergią na substytut krwi xD

Jak tu nie kochać tej serii?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Narus Egawa Płeć:Mężczyzna
Naru's Lover


Dołączył: 12 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2008, 22:30   

Zacząłem Kawalera Miecza, fajne nawet, mam zamiar kupić kolejne odcinki. A poza tym muszę skończyć Zero no Tsukaima (2 odcinki mi zostały), zacząłem FMA i Love Hina. Tym ostatnim jestem srodze zawiedziony. Liczyłem na coś przynajmniej porównywalnego z mangą, a po dwóch odcinkach prawie nic nie rozumiałem. Przy dziesiątym nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group