FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2009, 20:00   

vries napisał/a:
BTW. Zbok, który stworzył mangę dostał w tym roku nagrodę Tezuki. Ponoć manga nie jest tak kontrowersyjna jak pozostałe jego dzieła. Może nawet warto kupić.

Przeglądnąłem rawy i "Panorama Tokitan" poza okazjonalnym cyckiem/sceną seksu nie przedstawia raczej niczego szczególnie kontrowersyjnego (szczególnei biorąc pod uwagę wcześniejsze mangi Maruo, czy późniejsze Immomushi). W przyszłym roku po angielsku wyda ją Last Gasp. W ogóle Suehiro Maruo jest dla mnie lekko niestrawny. W przeciwieństwie do Shintaro Kago, który będąc spaczony w podobnym stopniu często ma fajne pomysły, bywa zabawny i bawi się formą komiksu wcześniejsze mangi Maruo, które widziałem oferują głównie "shock value" (i ładne okładki).

Ostatnio zacząłem Human Crossing, ale jakoś mnie strasznie zmęczyło po drugim odcinku i leży. Moyashimon też leży. Nie wiem czy spoilować sobie mangę, którą już bym miał gdyby nie jakieś problemy z drukiem pierwszego tomu. Guina miałem już dawno skończyć, ale też jakoś nie idzie. W ogóle mając w zapasie jeszcze kilka odcinków House'a oraz całość Californication, Dextera i kilka innych naprawdę dobrych seriali wątpię w sens oglądania anime. Zwłaszcza nowych bo jakość większości z nich nie powala.

_________________
Evil Manga
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 13:52   

Tren napisał/a:
Bo shoneny, gdzie walka nie sprowadza się do lania na odlew to raczej rzadkość. W wymienionych przez ciebie Bleachu i Naruto koniec końców sporo walk to też typowe lanie na odlew. Nie wszystkie oczywiście, ale główny bohater nigdy nie będzie stosował skomplikowanych strategii. Taka konwencja i nic się na to nie poradzi.


Zdaję sobie z tego sprawę, tylko tak samo Gray, Erza podobnie walczą czego nie można powiedzieć o zdecydowanej większości bohaterów w Bleach-u czy Naruto. Walki są nudne a tego szukam w shounen-ach. Póki co dla mnie to kopia Naruto i Bleach-a i zdania nie zmienię.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 18:16   

Co do shonenów... Wszyscy narzekają, że mają jakieś super moce, nagle stają się najsilniejsi i wszystkich pokonują.
A gdyby tak nie mieli mocy i wszyscy inni musieliby ich bronić? Powiedzielibyście, że to niezdary i, że nie nadają się na głównych bohaterów.
I tak źle, i tak nie dobrze.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 18:28   

Mirror napisał/a:
Co do shonenów... Wszyscy narzekają, że mają jakieś super moce, nagle stają się najsilniejsi i wszystkich pokonują.
A gdyby tak nie mieli mocy i wszyscy inni musieliby ich bronić? Powiedzielibyście, że to niezdary i, że nie nadają się na głównych bohaterów.
I tak źle, i tak nie dobrze.


Co to ma do naszej rozmowy? To co napisałeś to moim zdaniem nie prawda, super moce jak najbardziej pasują, tylko jak popatrzysz na takiego Ichigo, który nie trenując tylko walczac jak musi zdobywa wielką moc to dla mnie coś jest nie tak.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 18:39   

Ale zarazem przyjemnie ci się patrzyło kiedy w pierwszym odcinku podrzucał nim ten hollow?
Czytałam wiele opinii na temat np. takiej Orihime. Że ma słabe moce, że nie nadaje się do walki i tak dalej... I dlaczego wymagacie, żeby Ichigo był słabszy od innych?

I dla twojej wiadomości... Ja nic nie napisałem. Ja napisałam.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 18:52   

Mirror napisał/a:
Ale zarazem przyjemnie ci się patrzyło kiedy w pierwszym odcinku podrzucał nim ten hollow?


Tak, ale mało takich wyjątków jest.

Mirror napisał/a:
I dlaczego wymagacie, żeby Ichigo był słabszy od innych?


s3shir0 napisał/a:
tylko jak popatrzysz na takiego Ichigo, który nie trenując tylko walczac jak musi zdobywa wielką moc to dla mnie coś jest nie tak.


Rozwijając dalej moją myśl ile czasu zajęło innym aby znaleźć się na takim poziomie? Ciężkie treningi, liczne walki stoczone (cenne doświadczenie), lata praktyki. Ichigo nie kwalifikuje się do żadnego z powyższych. Zaraz na samym początku jak pojawia się w SS pokonuje 2 kapitanów to dla mnie jest ewidentny power up.

Mirror napisał/a:
I dla twojej wiadomości... Ja nic nie napisałem. Ja napisałam.


Spokojnie, zapamiętam sobie, nie przyzwyczaiłem się, że na tym forum są znaczki obok nick-u ujawniające płeć ;p

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 18:56   

s3shir0 napisał/a:
Rozwijając dalej moją myśl ile czasu zajęło innym aby znaleźć się na takim poziomie?


Może i tu zaspoileruję, ale w przedziale odcinków 110-120, okazuje się, że ojciec Ich'a też był shinigami. Można też dopatrzeć się na nim resztek białego haori (właśnie to u mnie spowodowało teorię, że Isshin był poprzednim kenpachi'm. Tak, wiem, to śmieszne). I w tym samym odcinku to coś co miało być arrancarem mówi, że Ichigo jest czystej krwi shinigami.
Czy to nic nie znaczy?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
NoirYoru Płeć:Kobieta
niepoprawna optymistka!


Dołączyła: 28 Gru 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 19:41   

Przed minutą skończyłam oglądać Sacred Blacksmith - z racji, że już zakończone, to mogę ocenić - całkiem miło się oglądało, przyjemne dla oka (ach, ten Luke...), choć bez rewelacji, mało zaskakujące, niby mało się nie dzieje, ale zbyt wiele jest tych 'cudownych' patetycznych momentów, tekstów w stylu 'pragnę chronić wszystkich i walczyć ze złem tego świata...bla bla bla...', a także dużo łez, bo ona nie wie, co on o niej myśli, a czy na pewno ją lubi, czy nie, czy ona jest mu potrzebna itepe itede - czyli tak zwane ciepłe kluchy non stop. Jednego elementu nie umiem sprecyzować, czy lubię, czy też niekoniecznie - mianowicie podejścia do epoki, że tak to nazwę...niby to średniowiecze, ale dosyć to wszystko liberalne - to plus, bo niekiedy nawet drobny uśmieszek zagości na ustach, zwłaszcza dosyć osobliwa zbroja głównej bohaterki która...ekhem...ma czym oddychać :P ale w momencie, gdy zobaczyłam rzymianko-szpilki, które wyglądały na niebotycznie wysokie, to zwątpiłam (choć być może się czepiam) >.< To by było na tyle w tym temacie.

Ktokolwiek oprócz mnie się za to chwycił?

_________________
To taka głupia, to ja już nie jestem
Może głupia, ale taka to już nie

~~~~~~
Believe in me, I know you've waited for so long, believe in me, sometimes the weak become the strong.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 19:56   

Mirror napisał/a:
Może i tu zaspoileruję, ale w przedziale odcinków 110-120, okazuje się, że ojciec Ich'a też był shinigami. Można też dopatrzeć się na nim resztek białego haori (właśnie to u mnie spowodowało teorię, że Isshin był poprzednim kenpachi'm. Tak, wiem, to śmieszne). I w tym samym odcinku to coś co miało być arrancarem mówi, że Ichigo jest czystej krwi shinigami.
Czy to nic nie znaczy?


Nie musisz mi tego przypominać, bo dobrze pamiętam tę sytuację, ale to są tylko geny, pokonał Byakuyę,
Spoiler: pokaż / ukryj
który miał dziadka kapitana a czy ojca to nie wiem
a jego klan jest bardzo ceniony i w dodatku ma większe doświadczenie, więcej treningów odbył, idąc twoim tokiem rozumowania to przeczysz samej sobie.
Spoiler: pokaż / ukryj
To, że ma ojca może kapitana (w dodatku byłego) nie świadczy.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.


Ostatnio zmieniony przez s3shir0 dnia 30-12-2009, 19:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 19:57   

Czyli Truskawa wcale nie ćwiczył by osiągnąć bankai a poza tym to, że jego ojciec był shinigami(prawdopodobnie) też nie daje mu nic?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 19:59   

Kolega Ichini jest Shinigami przez jaki okres czasu i w jakim śmiesznym czasie uzyskał BanKai?

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 20:04   

Urahara tak samo zyskał Ban-Kai. W trzy dni.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 20:09   

Tylko nie wiemy po ilu latach, Ichigo ma klasycznego power up-a to widać od razu.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 20:12   

W takim razie pomyśl sobie o takim Toushirou... Już bez treningów miał ogromną ilość tego reiatsu. Był zdolny.
Dlaczego nie możesz przyjąć do wiadomości, że Ichigo też był?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 20:16   

s3shir0, Mirror-> Omg, po pierwsze, off-top, a po drugie dyskusja jest po prostu śmieszna z prostego względu. Próba doszukania się logiki w shounenach (a już szczególnie w Bleach'u) i wydarzeniach w nich zawartych (szczególnie jeśli chodzi o poziomy mocy postaci, ich hierarchię i power-upy) są z góry skazane na niepowodzenie. Tam nie ma logiki, że jak A pokonał B, to C nie pokona A, bo przegrał z B itd. To nie tak działa. Ale dość off-topu z mojej strony i proszę, z waszej też, co? :)

Ja dzisiaj ukończyłem Kampfera, odcinek 12- Powiem tak. To odcinka 9-10 to anime było po prostu seryjką ecchi, z dobrym fanserwisem, motywami yuri i bezmyślnym humorem. Nie, że sztampowe czy beznadziejne. Po prostu, normalna ecchi-komedyjka. Ale ostatnie dwa odcinki to totalna chała. To było tak głupie, że szkoda gadać. A szkoda, bo końcówka zawsze bardzo waży na odbiorze całości. Ech.....

Prócz tego najnowasze Aoi Bungaku, Fairy Tail, Kimi ni Todoke i Kobato. Ale nie chce mi się o nich pisać, może później coś napiszę.

Zacząłem też Asura Cryin' 2, pierwsze dwa odcinki- Boże, czemu to takie beznadziejne jest.....i takie nudne.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 131 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group