FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 131, 132, 133 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 31-12-2009, 00:21   

relacji część ostatnia:
Project Arms - średniość nieziemska. Do tego nie do końca moje klimaty. Bardziej przejrzałem niż obejrzałem. 4/10

Crying Freeman - klasyka mang i anime o jakuzie. W sumie całkiem ok, ale trochę temu brakuje. Innymi słowy średniości raz jeszcze - 5/10

Hokuto no Ken - Raoh Gaiden Gekitou-hen - czyli hołd końcówce HnK. Z tego co pamiętam po premierze, Japończycy zrobili pogrzeb Raohowi. W sumie sam nie wiem. Niby straszna tandeta, a jakoś podoba mi się niesłychanie. Jak zawsze się wzruszyłem tą ich idiotyczną gadką. Niech szlag moją empatię trafi. Co mi tam - 8/10.

Boogibepop Phantom - Odkładałem obejrzenie tego w nieskończoność. Widziałem, czego oczekiwać. Myślałem, że trudno będzie mi przez to przebrnąć. Okazało się inaczej. Horror z elementami mind blowera praktycznie całkowicie mnie wciągnął. Osobiście zastanawiam się jak wyglądało by to anime, gdyby robiono je dziś. Grafika w BP nie zachwyca, a tak mogliby zrobić z tego prawdziwe arcydzieło. Z drugiej strony obawiam się, że fabuła poszłaby w tą samą stronę, co DtB, a postaci dostałyby większe oczka. Może dobrze się stało. Ale z miłą chęcią obejrzałbym to z grafika podobną do Kara no Kyokai. Cóż - 9/10. Tylko dlatego, że grafika jest stara.
btw. totalnie rozwalił mnie jeden z komentarzy do tego anime:
"Tylko dla poważnych i inteligentnych fanów anime, reszcie nie polecam."
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-01-2010, 02:22   

Seitokai no Ichizon 1-3

Dobre ;p Zwłaszcza pierwsze wrażenie było dobre, bo i otwarcie było najśmieszniejszym momentem do tej pory. Zgromadzeni w sali bohaterowie dyskutują jak wydać anime, które to właśnie oglądamy, aby się jak najlepiej sprzedało. Jak się po tym nietrudno domyślić - parodia na całego. No i swoisty fenomen - parodia serii szkolnej, z szczególnym wskazaniem na harem, która jednocześnie i w sposób zupełnie z tym nie kolidujący owymi ścieżkami schematu wiernie podąża. Aż ciężko mi się po 3 odcinkach jasno określić, czy to tak żałosne czy ciekawe. Na pewno jednak zamierzone :]

Odwołań do innych serii ostatnio nam się zrobiło ciut za dużo, ale tutaj są odważniejsze i momentami bardziej hm... brutalne, co momentami daje im trochę blasku.

Jedna rzecz, a może raczej Bardzo Wielka Obawa. Bohaterowie strasznie szybko strzelają aluzjami, nawiązaniami. Bardzo też szybko przejechali najpopularniejsze schematy. Oby się nie wystrzelali za szybko, bo może zrobić się dalej mocno nieciekawie.

Ogółem - to może być dobre. Mam słabość do parodii.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2010, 09:57   

Princess Lover! - pierwszy odcinek średnio zapowiadał to anime, ale kolejne były już ok, mogła to być ciekawa komedyjka a tu klapa, wprowadzenie elementów akcji po 7 odcinku było wielkim nieporozumieniem, zwłaszcza, że animacja leżała. Gdyby realizatorzy poszliby tą drogą co na początku może dałbym 8/10 a tak za spierdzielenie nawet ciekawego pomysłu nie dam więcej niż 6/10.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-01-2010, 10:42   

Ja sobie terra oglądam e... , to nowsze. I jestem już w połowie. To anime podobnie jak casshern jest dziwne. Co gorsza strasznie posiekane, jakby na rozdziały. Z tym że nie powiedzieli "rok później, 4 lata później" wprost, z poziomu narracji czy jakoś tak. wszystkiego trzeba się domyślać samemu z dialogów. Poza tym dobry przykład postapokaliptyka w którym ludzie z "panów" stali się mięsem dla "wybranych" lub nawet dla komputera. Kasowanie pamięci, klasyfikacja przydatności, eksterminacja odmieńców i buntowników. Szkoda tylko jeszcze , że nie naklejają metek przydatności do spożycia. Najbardziej tajemniczy jest w tym wszystkim wątek "mu" , grupy buntowniczej która odpadła przez odsiew z powodu posiadania umiejętności telekinetycznych. Oczywiście w chwili odkrycia tych umiejętności zostali skazani na śmierć przez system i zostali uratowani przez wrogów "ludzkości", innych "mu", stając się jednymi z nich (chociaż nie wszyscy tego chcą).
Mimo tych wszystkich drobnych mankamentów ogląda się to całkiem przyzwoicie. Więc zaraz wracam do tego po nocnej przerwie. :]

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-01-2010, 12:13   

Magical Lyrical Girl Nanoha, odcinki 1-2
Z jednej strony zachęcony przez znajomych, których opinie na temat anime cenię sobie, z drugiej, ciut zniechęcony przez znajomą, której zdanie takoż cenię, postanowiłem wreszcie zapoznać się z tym tytułem. Pozytywem jest na pewno przedstawienie postaci - normalna, sympatyczna rodzin, bohaterka zwyczajna, ale na plus (powiedziane jest, że ma oceny lepsze od koleżanek, ponadto ma dość podzielną uwagę, bo potrafi robić notatki na lekcji i rozmawiać telepatycznie). Dziwny jest design postaci - jakby z jakiegos eroge, co w zestawieniu z młodym wiekiem Nanohy wygląda dość... niezbyt przekonywująco.

Inna sprawa to walki - sprawiają wrażenie, jakby ktoś kręcił anime o mechach i zamiast mechów w ostatniej chwili wrzucił tam magical girls. Nie powiem, daje to bardzo ciekawy rezultat i raczej będę oglądał dalej. Ma to potencjał.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-01-2010, 23:44   

Seitokai no Ichizon do końca

Obawy płonne - bohaterowie nie wystrzelali się, pomysłów do końca nie zabrakło. Cóż, to w końcu tylko 12 odcinków. Choć nie da się ukryć, że już po kilku widać było z góry, że każdy jeden oparty był na podobnym schemacie, z skakaniem po dziwactwach bohaterek w tej samej kolejności zawsze włącznie.

Próby wmieszania zwyczajnej opowieści w parodie, bez parodiowania owej samej wybaczam - bo i co tam, skoro całość do końca była śmieszna.

Śmiechu było co nie miara, seria swój cel osiągnęła, zadowolony jestem :]

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-01-2010, 00:55   

Grisznak napisał/a:
Dziwny jest design postaci - jakby z jakiegos eroge, co w zestawieniu z młodym wiekiem Nanohy wygląda dość... niezbyt przekonywująco.


To pierwsze anime nie-hentai robione przez te wytwórnię, jeśli się dobrze orientuję...


Grisznak napisał/a:

Inna sprawa to walki - sprawiają wrażenie, jakby ktoś kręcił anime o mechach i zamiast mechów w ostatniej chwili wrzucił tam magical girls. Nie powiem, daje to bardzo ciekawy rezultat i raczej będę oglądał dalej. Ma to potencjał.


No ;D O to dokładnie tu chodzi ;-)

Ja natomiast jestem w połowie trzeciej serii :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 04-01-2010, 18:23   

Natsume Yuujinchou właśnie przerabiam. Znowu. Ale to miłe, warto do tego anime czasem sobie wrócić. Czemu? Bo nie ma w nim tego przepychu i patosu, nie ma blasku super niezwykłych mocy. I co, że odcinki są schematyczne. A poza tym boję się, że jak teraz wezme cokolwiek nowego to nic się nie przygotuje do chuchających mi w kark egzaminów. Brrrrr, powiało chłodem. Całe szczęście jest ciepły klimat wyżej wymienionego anime. Jak dobrze :)


PS: A, no i jest tam kot, którego zostałam gorliwą fanką, czego dowód widnieje w moim avatarze
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-01-2010, 00:10   

Mouryou no Hako, całość. Perfekcja?

Pewnie jeszcze to skomentuję pod recenzją, na razie ograniczę się do kilku słów. Jak ująć to najkrócej? Po prostu mistrzostwo. Od pół roku (albo i dłużej - nie pamiętam, czy przy Kaibie nie zrobiłem sobie jednak przerwy na sen...) nie udało mi się zmaratonować serii w jeden dzień. Do dzisiaj. Zauważyłem, że ukazały się suby do ostatniego odcinka (jakaś zupełnie randomowa grupa, ale co tam, nie będę czekał przez następny rok na porządną), a poprzednie 12 siedziało na dysku od dawna. Puściłem jeden i już się nie oderwałem.

Random uwaga na marginesie - jednak ciesze się, że nie przeczytałem recenzji, bo Evil została by zadźgana za spoilerzenie :D

Spoiler: pokaż / ukryj
Chodzi o fragment:
Cytat:
...demony nie są dosłownie obecne, stanowiąc metaforę zła czającego się w zakamarkach ludzkiej duszy.

A mnie nieziemsko podobało się w Mouryou właśnie to, że gdzieś do połowy serii tak naprawdę nie dało się stwierdzić ze stuprocentową pewnością (a drobne wątpliwości można było mieć aż do samego końca), czy elementy nadprzyrodzone występują, czy wszystko jest dziełem człowieka. Wiedząc, że demonów jednak nie ma, zapewne straciłbym sporo przyjemności z seansu...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-01-2010, 02:14   

Ladies versus Butlers! ep01 czyli sezon majtek i staników pora zacząć. Chłopak, który ciągle wpada w kłopoty, czyli piersi pchają mu się do ręki, dziewczyny upadają na niego intymne części ciała serwując mu na twarz. Dostaliśmy też dziewczynę rozbierająca się bez skrupułów, dziewczynę potwora z przeszłości głównego bohatera. Pośród wianuszka cycatych panienek znalazła się też 19sto letnia loli, nie wyglądająca na starszą niż 3. klasa podstawówki. Całość w cudnej otoczce szkoły pokojówek, głupawka na całego. Zdziwiła mnie jedynie oprawa graficzna serii, spodziewałem się, iż będzie znacznie gorsza. Najbardziej denerwująca jest cenzura, "para" potrafi doszczętnie zasłonić 3/4 obrazu. Chyba będę to oglądał, bo czasem potrzeba czegoś odmóżdżającego.

Chu-Bra ep01 Jakie to urocze... Ilość majtek, staników oraz poziom głupoty przekraczają granice ludzkiego pojęcia. Tak, to jest anime o bieliźnie i nikt tego nie ukrywa próbując wepchnąć zbędną fabułę. Miliony otaku na świecie kwiiiczą z radości, hit gwarantowany. Twórcy na pewno sporo zarobią na sprzedaży DVD/Blu-ray.
Jest sobie dziewczyna, która potykając się podczas rozpoczęcia roku szkolnego pokazuje fajne "dorosłe majteczki" sporej rzeszy osób. Jak się później okaże, dziewoja ta ma fioła na punkcie bielizny, wie o niej chyba wszystko. Co więcej, głupieje na widok majtek i staników będąc w sklepie, czy też nie może się powstrzymać od złapania za piersi czy obmacywania tyłka koleżanki, bo zauważyła (przez ubrania!), iż ta nosi nieodpowiednią bieliznę. Razem z główną bohaterką do szkoły przyszły też plotki o niej, a jakie to przekonacie się oglądając anime. Będą też bieliźniane wspomnienia z czasów podstawówki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 05-01-2010, 09:45   

piotrekplay napisał/a:
bo zauważyła (przez ubrania!), iż ta nosi nieodpowiednią bieliznę.
Całkowicie offtopowo.
Że tak to ujmę - żebyś się nie zdziwił - prawie każda przedstawicielka płci żeńskiej na forum uświadomiona odpowiednio w kwestii rozmiarówki staników ci to może powiedzieć ;P
I tak, to się DA zobaczyć przez ubranie.
Koniec offtopu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-01-2010, 10:33   

Magical Lyrical Girl Nanoha odcinki 3-4

Im dalej, tym dziwniej. Widać, że faktycznie robili to ludzie od eroge (goła transformacja nie mogła być dłuższa...), ale jednocześnie z pomysłami. Mieliśmy już atak Neodżungli, tatusia z bliznami a'la Jakuza, pedofretkę, działk... znaczy różdżki magical girls z systemem odprowadzania gazów, meido, a dodatkowo ktoś wpadł na pomysł, że dużo lepiej będzie, jeśli magical girle będą walczyły ze sobą zamiast z potworami. Biorąc zaś pod uwagę możliwości ich różdżek, daje to nader ciekawe rezultaty. Jednocześnie dba się o zachowanie życia prywatnego postaci (brat bohaterki ma, jak widać, łeb na karku, umawiając się z najbogatszą panną w okolicy). Jeszcze tylko floty statków kosmicznych brakuje. Co ciekawe, wciąż brak lokalnej odmiany Taksido...
Powrót do góry
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 11:54   

Chu-Bra ep. 1
Na boga chrześcian! Oto anime dla ludzi, którzy pogodzili się z tym, że nigdy nie będą mieli kobiety, a najbardziej erotyczna rzecz jaką przyjdzie im w życiu zobaczyć to bielizna w supermarkecie (przy okazji - pokazany w odcinku butik z bielizną był pusty prawie jak za prl-u).
Ale za to ciekawostka.



Na tym obrazku wbrew pozorom nie pokazano nagich piersi. No bo jak inaczej wytłumaczyć ten kadr?

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-01-2010, 13:12   

A miałem tego oglądać, bo nie jestem grupą docelową...

Chu-Bra!!, odcinek pierwszy.

Może to dlatego, że przypadkiem jestem trochę bardziej (khem) doedukowany w kwestiach bieliźnianych od panów wyżej, ale well... naprawdę nie rozumiem o co im chodzi - oprócz tego, że rozmijają się o lata świetlne z targetem (ale ja przecież też).

Powiewające spódniczki traktowałem raczej jako robienie sobie jaj z serii ecchi, niż fanserwis, a odcinek wyglądał dość fazowo - zresztą to w końcu anime o zaletach noszenia dopasowanej bielizny, gdyby nie było fazowo, to pewnie byłoby przeraźliwie nudno.

Ogólnie nic świetnego (przynajmniej tak wygląda pierwszy odcinek, a dalej raczej oglądać nie będę), natomiast nie jest źle. No i mam wrażenie że podchodzenie do tego jak do kolejnej serii, gdzie chodzi tylko o fanserwis, to trochę tak jakby podchodzić do Futari Ecchi jak do kolejnego hentaja...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 13:24   

Tegami Bachi (Letter Bee) - Obejrzałem na razie wszystkie epki jakie wyszły więc już nieco wiem o anime. Sam pomysł na kolejną shounen-ówkę był dziwny acz oryginalny. Niestety główny bohater z biegiem czasu robi się nudny i odechciewa się oglądać. Jeżeli mangaka się postara to może będzie z tego ciekawa przygodowka w co wątpię. Kreska jest całkiem ładna, miła, główny bohater ciekawie narysowany, ale potwory, które zostały komputerowo stworzone to już porażka. Dla mnie to będzie kolejny przeciętniak a może się mylę?

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 132 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 131, 132, 133 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group