FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 139, 140, 141 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2010, 17:24   

Kobato 7-10.
Kolejne zebrane 'gwiazdeczki' przez Kobato, które jak zwykle dla niej były niespodziewaną nagrodą za nie wiadomo co.
Perypetie związane z szukaniem miejsca zamieszkania dla bezdomnego kotka, uratowanie przyjaźni dwóch dziewcząt czy odwiedzenie uniwerka Fujimoto obejrzało się całkiem przyjemnie.

Poza tym dziwnie ta seria kojarzy mi się z Chobits'em.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-01-2010, 18:00   

0rdi napisał/a:
Poza tym dziwnie ta seria kojarzy mi się z Chobits'em.

Może to dlatego, że obie serie wyszły spod rąk pań z CLAMPa. Powodem może być również umiejscowienie akcji w tym samym mieście.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-01-2010, 18:57   

Urufu, Trochę ukrywaj te spojlery, bo się zaślinię przed oglądnięciem i nic na seans nie zostanie :]. A co do natury faceta to wiesz... Tylko kobieta może być matką. Facet zawsze będzie dzieckiem swojej. A z powodu tego, że nigdy nie doroślejemy , albo znajdujemy wspólny język z dziećmi , albo oddajemy się jakiejś pasji, hobby (w skrócie zabawie). Odpowiedzialność i powaga to w naszym przypadku nie synonimy.

edit............................................................................................................................
Po oglądnięciu rzeczywiście , to anime się rozpędza. A jako że na pierwszym planie stoi tak na prawdę 5 osób a nie 1 nieudacznik , to musi się szybko rozwijać. Najfajniejsze jest to, że mamy cały krajobraz krasnali. A nie wybrane twarzyczki i tło szarych postaci. Gdyby tylko schowali tą pieluchę to by było pięknie. :] Jak ja byłem mały, modne były grube, kolorowe rajstopki :P. Tak czy inaczej krasnale nie są bezmyślnym zapychaczem. To ma zdecydowanie duszę. A uśmiech na twarzy nie ma już gdzie wyżej się podnieść.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2010, 20:08   

Shin Mazinger 2-5

Mamy bitwę rozciągniętą na 4 odcinki. To trochę niedobre że pierwszą walkę tak rozciągają, gdyż seria do najdłuższych nie należy (26 odcinków). Choć dzieje się (i to dużo), to Geass i TTGL przyzwyczaiły mnie do bardziej skondensowanej fabuły.

Szczegóły.

Spoiler: pokaż / ukryj
-Ashura wymiata. Jest w stanie powalić Mazingera Z własnoręcznie.
- W dodatku jest ostrzej (choć nie aż tak jak w New Getterze). Kiedy Kouji rozwala Mechaniczną Bestię o blok mieszkalny widzi że z jego gruzów sączy się krew. W dodatku Kouji nie jest taki grzeczny. Mimo, że ze przez większość czasu jest wpadł szał gdy Juzzo zginął i pozabijał uciekających żołnierzy Hella i rzucił się na tych dobrych.
- Szefowa mafii ma chyba większe jaja niż ktokolwiek w tym anime. Ot, zrzucają bomby na miasto a ona zapala sobie fajkę z płomieni po eksplozji

Widać, że choć używają tych samych (ale nie tylko) bohaterów, to zmienili fabułę kompletnie.

Shin Mazinger 6
Niby po bitwie ale przypomnienie co się zdarzyło podczas bitwy oraz pokazanie jej niepokazanego końca. Scena z przesłuchania dość naciągana i policjant na wiele sobie pozwolił.

Spoiler: pokaż / ukryj
Wygląda na to, że kiedy Juzzo i Hell ze sobą współpracowali Hell wyglądał jak człowiek. To oznacza że Juzzo nie zaufał niebieskiemu demonowi o szpiczastych uszach i brodzie czarnoksiężnika nazywającym się doktorem Piekło, tylko zwykłemu gościowi nazywającym się doktorem Piekło. Znaczna poprawa.
I Tsubasa Nishikiori (szefowa japońskiej mafii) jest coraz fajniejsza. Współpracowała z Hellem gdy jeszcze żył jako człowiek a potem go zabiła.
Poza tym Photon Beam może być potężniejszą bronią od Breast Fire, ciekawe rozwiązanie.

Poza tym, Hell imponuje swoimi możliwościami w tej wersji. Mam nadzieje, że potrafi je wykorzystać.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2010, 20:54   

K-ON! Special: Live House!

Kjonowatość w tym specjalu nie została zachwiana ; )
Przez pierwsze bodajże 11 minut bałem się, że zabraknie oczywistego Tea Time, ale nie zawiodłem się. Pomimo iż było mało Mio miło się oglądało entuzjazm pozostałych dziewczyn, a w szczególności Yui, która była aktywniejsza niż zwykle.
Ładnie wyszła scena wymyślenia loga- Yui i jej boska inwencja.

Opening i ending przyjemne, ale zarazem ładnie zmontowane.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 27-01-2010, 00:39   

Gundam 00 Second Season do odcinka 18 włącznie - czyli fazy ciąg dalszy.

Ribbons na szafot! Wkurza mnie w nim WSZYSTKO. Począwszy na głupawym kolorze włosów, usposobieniu, aż po lamerskie imię. To chyba znaczy, że sprawdza się jako głowny zły, bo szczerze go nienawidzę. On mi po prostu przeszkadza.
Tak samo jak Marina Ismail. Kura domowa z naprawdę kiepskim gustem muzycznym. Bardziej wzrusza mnie Bogurodzica niż jej lukrowana pioseneczka. Swoją drogą, Setsuna chyba też się nie zna na muzyce, bo jemu się to brzdękolenie podoba.
Spoiler: pokaż / ukryj
Ooo... właśnie ktoś jej strzelił w plecy. Proszę! W tym przypadku, niech medycyna zawiedzie!

Rozwija się coraz więcej wątków romantycznych, oczywiście obdarzonych sporą dozą przesadzonego dramatyzmu.
Spoiler: pokaż / ukryj
Allelujah x Marie to całkiem niezły pomysł i w gruncie rzeczy żywię do nich sympatię. Ale są raczej na wyboistej drodze, bo obydwoje mają rozdwojenie jaźni. Może tutaj tak na prawdę są dwa paringi? Allelujah i Marie oraz Hallelujah (który chyba jednak jeszcze nie zdechł) i Soma Peries? No proszę, jakie to poręczne, dwa w jednym. Telezakupy Mango szaleją.


Spoiler: pokaż / ukryj
Anew x Lockon (ten z odzysku)
nie wzbudzają we mnie większych emocji, ale podoba mi się pomysł na ending. Chyba pierwszy raz spotkałam się z takim pomysłem - żeby kawałek sceny wcisnąć do pierwszego, a jej kontynuację do drugiego. Tieria strzelający do Innovatorów też jest kakkoi. Tak samo jak pomysł z pokazaniem paringów za pomoca tych śmiesznych bolerek. Piosenka mnie wzrusza. Czyli ending na plus.
Saji i Louise mnie tak ekstremalnie nie obchodzą! Marnotractwo czasu antenowego.

Dziwi mnie, że twórcy nie widza komizmu niektórych sytuacji.
Spoiler: pokaż / ukryj
Np. w ostatnim odcinku wszyscy szykują się do wielkiej bitwy. Każdy wypowiada imię swojej ukochanej / ważnej / znienawidzonej osoby. W każdym razie, wspomina kogoś w kim pokłada największy ładunek emocjonalny, jego reason d'etre.
Saji: Louise
Louise: Saji
Jak mu tam, ojcobójca: Mother
Allelujah: Marie
Lockon: Anew
(teraz najlepsze)
Tieria: Veda
Setsuna: Gundam
Cholerni fetyszyści. Ech, ta miłość potrafi komplikować życie żołnierza.
Ale właśnie za to kocham tą serię.

EDIT: Buuu, te niespełnione marzenia. Marina nadal dycha.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-01-2010, 01:43   

Bizon na Sukces, czyli Hanasakeru Seishonen 18 - 22
Kajika zoofilka znalazła wreszcie przeciwniczkę, choć po prawdzie księżniczka to rozwydrzone dziewcze, której do naszej bohaterki brakuje wiele. Powróciła za to Yui, która w Kajice widzi swojego księcia (zresztą, sama ją porównała do Lady Oscar) i rumieni się na jej widok. Z kolejnymi odcinkami zyskuje za to glikolowy Niemiec, który stał się całkiem sensowną postacią. Carl nabrał charakteru i wyraźnie ma ochotę stanąć w poprzek planów tatusia. A Noel i Quinza knują...
Powrót do góry
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 27-01-2010, 10:05   

Lena, jak się miło czyta Twoje relacje z Gundama 00. Przywracają wspomnienia z własnego seansu! A Ty szczęściaro masz przynajmniej całość od razu na tacce, a my to musieliśmy czekać cały tydzień, by się móc znów pofazować... Poczytaj sobie koniecznie temat w Alfabecie o tym Gundamie, oj, to były czasy. I taaak, "ważna osoba" to był jeden z największych smaczków tej serii.

A żebym nie była gołosłowna. Baka to Test to Shoukanjuu 1-3 generalnie jest mocno przeciętne, ale z racji totalnej klęski żywiołowej w tym sezonie całkiem nieźle nadaje się do oglądania w przerwie między jednym a drugim 'ambitniejszym' tytułem. Bo nie wymaga myślenia, jest głupiutkie, ale potrafi mnie rozsmieszyć miejscami nawet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-01-2010, 13:09   

A ja sobie przed chwilką oglądnołem programik "Image nation" na nhk world. Powiem tyle, kto ma internet lub satelitę, oglądać bo będą jeszcze dzisiaj powtórki. Dzisiejszy program o japońskiej popkulturze opisywał jak Japonia dzięki otaku wychodzi z wieloletniego letargu gospodarczego. I w porównaniu do naszego wyobrażenia popłakać się można ze śmiechu. Bardzo ciekawy programik. Hasło kluczowe "nie tylko akihabara".
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 28-01-2010, 02:20   

Gundam 00 Second Season THE END

Tieria... why? Dlaczego jesteś takim maniakiem komputerowym? Ciupanie w pasjansa ci nie wystarczyło? Windows to za mało?
Spoiler: pokaż / ukryj
Dlaczego twoją jedyną życiową miłością był superkomputer na jakiejś planetoidzie (chociaż lepsze to niż ta przerażająca loli ze śrubkami zamiast kucyków)? Możesz sobie w nim dryfować, robić salta i fikołki, ale... nie wolno tam zostawać na stałe! Ja cię chce widzieć, a nie tylko słyszeć (bez obrazy dla Hiroshi Kamiya, którego głos działa na mnie pozytywnie)!

To jest pierwsze zastrzeżenie. Trzeba powiedzieć twórcom, że takich rzeczy się nie robi, bo się tym łamie dziewczęce serca.
Setsuna znowu się wylizał, wyewoluował, trzeciego dnia zmartwychwstał, co mnie cieszy, bo nie na darmo krzyczałam do niego, że na pewno zwycięży, bo jest protagonistą tego show. Podobała mi się scena z Feldt i kwiatkiem. Do róż dziewczynki nabrałam nieco sympatii po śmierci jej niespełnionej miłości, a Setsuna zachował się jak... Setsuna (?). Bezduszny ślimak. Chciałabym zobaczyć wynik jego testów na inteligencję emocjonalną. Mi wyszły dość niskie, więc w chwilach zwątpienia mogłabym się pocieszać, że jednak jest ktoś jeszcze bardziej żałosny w tej materii niż ja.
Marina nadal dycha i postanowiła rządzić królestwem, za głównych doradców mając przedszkolaki. Teraz jest nie tylko symbolem narodowym, ale także gwiazdą pop.
Allelujah zajął się aktywnym wypoczynkiem, konkretnie pojechał w góry. Po tak długiej chwili w przestworzach wcale się chłopakowi nie dziwię. Co na to Hallelujah? Czy on też lubi przyrodę?

Spoiler: pokaż / ukryj
Ribbons dostał zbyt łatwą śmierć. Za dewastację Tierii powinni mu odciąć paluszki.

Lyle ma podobne okulary do mnie, tylko ja mam w panterkę, po mamie. Osz, tylko tyle mogę o nim napisać.

Spoiler: pokaż / ukryj
Celestal Being będzie nadal trwało i pełniło rolę kuratora dla nowego rządu.
Chyba jedyny udany pomysł.
Niby happy end jest, ale taki zupełnie nie w moim stylu. Zwłaszcza jeżeli moja ulubiona, najśmieszniejsza postać znika gdzieś w wirtualnej przestrzeni procesorów i meteorytów.
Na koniec pocieszająca zajawka filmu. Z chęcią bym na to poszła do kina, ale chyba nie w tym życiu, i tak wyląduję przed moim starutkim monitorkiem. Ten tajemniczy rzut na Marsa... czyżby OBCY? Prawda, że wyhodują nowego Tierię w tym inkubatorze z openingu i wsadzą mu ten elektronowy mózg z powrotem do czaszki? Prawda?!
Nie jestem w stanie wystawić oceny temu anime. Zbyt dużo sprzecznych uwag i absurdu.

Nanami, miło, że moje posty umiliły Ci czas. Zawsze zastanawiałam się czy ktoś to czyta ^^ Szczerze współczuję Wam tego cotygodniowego czekania. Teraz możemy łączyć się w bólu z powodu Durarary, która po trzech odcinkach już wzbudziła we mnie chęć całonocnego maratonu. Próba cierpliwości. Nic o tej serii nie napiszę, bo już mnie wszyscy ubiegli w stosownym temacie Alfabetu. Myślę, że do gundamowego tematu zerknę... ale może rano. Nie wątpię, że napłodziliście tam sporo cudowności.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2010, 01:37   

Shin Mazinger 7

Wygląda na to, że muszę się przygotować, że w każdym odcinku będzie twist. Aha, scena z przesłuchania nie była naciągana bez powodu.

Spoiler: pokaż / ukryj
Nasz ulubiony babochłop Ashura przebrał/a/o się za policjanta by dowiedzieć się gdzie jest latający kokpit Mazingera. Nasz bohater zostaje uratowany przez japońską mafię której szefowa jakoś samym dotykiem była w stanie sprawić, że Ashura stał się kompletnie bezsilny. Powód? Tsubasa stała za narodzinami Ashury.
Ale i tak Kouji próbując się zemścić rzucił się na Ashure z mieczem przez co Tsubasa puściła babochłopa zanim zdołała go wykończyć. A tylko tyle baron potrzebował by odzyskać swe siły i przywołać robota.

Następny odcinek to najwyraźniej origin Ashury.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2010, 10:24   

Special A 1-23
Z początku przestraszyłem się nieco kreski. Dokładniej chodziło o kończyny cienkie jak zapałki. Całe szczęście po 2. odcinku przyzwyczaiłem się i nie grało mi to na nerwach.
Przyjemna komedia, która jest warta obejrzenia. Podczas oglądania poczynań Hikari i reszty uczniów aż chciało się włączyć następny odcinek.
Cała historia kręci się wokół rywalizacji Hikari z Kei'em o 1. miejsce w każdej dyscyplinie/przedmiocie/czymkolwiek.
Hikari ma Kei'a za wiecznego rywala, choć widzowie zauważają podczas końcówki 1. odcinka bądź już w 2., że Kei'owi rywalka nie jest obojętna. Hikari jest 'powolna' w tych sprawach jak to stwierdzili sami rodzice:

Cytat:
Tatuś: Czy nie uważasz, że nasza córka jest wolna w tych sprawach?
Mamusia: Dlatego nie chciałam córki.


Całe love story rozwiąże się pewnie w ostatnim odcinku w ciągu ostatnich pięciu minut odcinka.

A w sprawie bohaterów to muszę powiedzieć, że Kei jest świetny, a Akira jest jedną z ładniejszych przedstawicielek płci pięknej : )

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
pestis Płeć:Kobieta
żuk w mrowisku


Dołączyła: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2010, 15:33   

Sengoku Basara ep. 1-2

Co to było do jasnej anielki :D? Naprawdę nie pamiętam kiedy ostatnio widziałam anime, którego twórcy tak bezczelnie serwowaliby na ekran głupotę, jednocześnie sprawiając wrażenie, że świetnie się przy tym bawią. Najwyraźniej nastrój mi się udzielił, bo mam zamiar obejrzeć to 'cudo' do końca :).
Póki co nieco gubię się w gąszczu bohaterów i jeszcze nie do końca pojmuje o co im w ogóle chodzi (a znając moje wspaniałe zdolności pojmowania wątków wojenno-politycznych, szczególnie w seriach o samurajach, możliwe, że w błogim stanie niewiedzy pozostanę do końca serii). Zakładam, że przez wszystkie 12(?) odcinków bohaterowie będą ciągle radośnie machać szabelkami i kijkami, a ja równie rozradowana, będę zastanawiać się po co to robią i czemu to takie fajne.

Kimi ni Todoke ep 16.
24 minuty odcinka obejrzane w 1,5. Wśród listy rzeczy mniej lub bardziej irytujących w anime, retrospekcje plasują się u mnie na samym szczycie

Kobato ep. 15
W życiu bym nie pomyślała, że napiszę coś takiego, ale ze wszystkich anime, które zaczęłam oglądać w poprzednim sezonie, to zdaje się trzymać najrówniejszy poziom. Ciągle jest niezwykle kolorowo, lekko, nieco naiwnie, a Kobato nadal jest nierozgarnięta i nieporadna. Mimo tego seria zupełnie mnie nie irytuje. Tym razem niestrudzona Kobato będzie opiekować się chorą Sayaką.

Spoiler: pokaż / ukryj
Interesujące - Ioryogi, widząc jak bardzo Kobato przejęła się chorobą Sayaki, stwierdza, że wracają jej wspomnienia, czyli może w końcu kolejne odcinki zaczną wyjaśniać przeszłość Kobato oraz ogólnie - po co, na co, skąd i dlaczego.

_________________
SteamwillriseEsteemwillrise.


Ostatnio zmieniony przez pestis dnia 30-01-2010, 10:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2010, 15:54   

Masarnia Afro Samuraia 1-5.

Dla fanów samurajów, walk, brutalności, wulgaryzmów i rozcinanych głów w pół. Dla mnie nic specjalnego, ale to z racji nie kompatybilności gatunkowej.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2010, 18:54   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 140 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 139, 140, 141 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group