FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-10-2008, 08:27   

kokodin napisał/a:

Druga rzecz jaką dzisiaj widziałem to drugi odcinek Shikabane Hime: Aka
Wrażenia: Nareszcie pojawił si opening ;p biusty w normalnych rozmiarach a akcja jest ładnie sklecona aż chce się oglądać. Krew jest ciemnoczerwona i cała kreska ładnie się komponuje po prostu cudne.



A główna bohaterka wygląda jak żeńska wersja Simona z Gurrena? >P

Zapowiada się bardzo ciekawie, Gainax wyraźnie przestał robić emo serie. Widać szczęście w życiu rodzinnym popłaca..
Przejdź na dół
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-10-2008, 17:37   

Mnie drugi odcinek Shikabane Hime: Aka ujął jedną sceną: podczas walki pani Shikabane Hime zatrzymuje się na chwilę, żeby wygłosić jakieś wielce klimatyczne zdanie (tłumaczy bohaterowi, czym są Shikabane) i... w tym momencie na plecy wskakuje jej potwór. Niby to logiczne, że czas nie stanie po to by pozwolić bohaterce mówić w spokoju, ale jak wiadomo w realiach anime różnie bywa... Ale mimo tego jednego miło zaskakującego momentu wciąż nie można pozbyć się uczucia pewnej niekonsekwencji. Czy w tej serii chodzi o ciężki klimat, który momentami budowany jest ze świetnym rezultatem (skrzypiąca huśtawka!), czy o ostrą, niekoniecznie sensowną sieczkę? Bo jedno do drugiego nie pasuje i jeżeli twórcy nie zdecydują się czego właściwie chcą, będzie niedobrze.

Ga Rei Zero ep. 2 - coś zaczyna się powoli wyjaśniać... Ta seria chyba opiera się na pomyśle: niech chociaż raz siły zła zatriumfują nad obrońcami świata - niby tani chwyt, ale nawet obejrzę następny odcinek - zastanawianie się, co właściwie twórcy próbują osiągnąć w tym przypadku jest ciekawe samo w sobie. Akcja tym razem prezentuje się trochę lepiej niż walka z Demonem-Pokemonem z pierwszego odcinka, a pomysł

Spoiler: pokaż / ukryj
bohatera walczącego walizkami... xD


Zastanawia mnie tylko jedno: dlaczego właściwie w obu wyżej wymienionych seriach bohaterki walczą w szkolnych mundurkach i krótkich spódniczkach. Ciekawe, czy fabuła to wyjaśni ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-10-2008, 18:00   

Hellsing OAV 4 - rewelacyjnie zrobiona Rip van Winkle, głos dobrany bezbłędnie, do tego jej "Den wir Fahren..." i "Freischutz".
Powrót do góry
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-10-2008, 18:53   

Skip Beat! 2

Już kocham tę serię - przez 3/4 odcinka śmiałam się jak głupia. Postać Kyoko jest genialna. A raczej jej małe demony =^^= I ten jej demoniczny wyraz twarzy – bezcenny.

Cóż mogę powiedzieć po tym odcinku – biedny Sawara-san XD
Tak, postać głównej bohaterki pokazuje nam, że uporem, wliczając w to odrobinę terroru, można zdziałać cuda... Już nie mogę się doczekać występu Kyoko, tym bardziej, że jej rekwizyty wyglądały dość... intrygująco.

Ren sprawia wrażenie niezbyt sympatycznego gościa, ale zobaczymy, jak rozwinie się w następnych odcinkach.

I jeszcze jedna rzecz, na którą wcześniej nie zwróciłam uwagi: Shou ma seiyuu Mamoru Miyano ^^ Wątpię, żebym zaczęła go trawić (o lubieniu to już nie wspomnę), ale przynajmniej ma fajny głos.

Kurczę, po tych 2 epach zaostrzył się mój apetyt na mangę. Chyba się skuszę :3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-10-2008, 23:58   

14 epków Jigoku Shoujo Futakomori :P
Dobiłem do momentu w którym akcja tej serii tak na prawdę się zaczyna no i na dzisiaj mi starczy bo już nie bardzo rozumiem napisy :D. W końcu ile razy na dzień można wytrzymać te same zdania powtarzane w każdym odcinku. Mimo to nightmare jest genialnym openingiem chyba najlepszym ze wszystkich trzech. Moge tego słuchać bez końca oglądać też. Widziałem najnowszy op na youtybach jest niezły trochę bardziej japońsko brzmiący ale nadal nightmare podoba mi się bardziej :P.
Tak czy siak czekam sobie grzecznie aż ktoś przetłumaczy pierwszy odcinek trzeciej serii na jakiś bardziej europejski język bo moja siostra ma identyczną empetrójke :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2008, 01:05   

Ga-Rei Zero e2 - jest lepiej. Mniej CG. Nadal jest dużo akcji, ale teraz daje się odczuć o co autorom chodzi - wybić wszystkich pozytywnych bohateerów. Jak dla mnie bomba. Nigdy nie lubiałem tych durni stojących po stronie dobra ;)

Kurozuka ep1 - graficznie jest bardzo dobrze. Fabularnie nie byłem przekonany - przeczytałem sobie mangę. Jak się okazuje wszyscy bohaterowie w anime schudli jakieś 20kg. A ci źli chyba dodatkowo jakieś 50kg - teraz są anoryktycznymi demonami zamiast chodzącymi szafami. Ogólnie hitu nie będzie.
Co jeszcze mamy w mandze:

Spoiler: pokaż / ukryj
Perwersyjny sex (wytną to). Wampiry powstałe po wypiciu krwi Jezusa (oby to wycięli). Sporo akcji. Postapo. Nieszczegółnie dużo logicznej fabuły. Kiepskie zakończenie (może zrobią lepsze).


Yozakura Quartet ep1-2 - shounen z demonami (reprezentowanymi przez ludzi z lisimi uszami itp.). Sympatyczny średniak (no moze trochę poniżej średniej).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2008, 12:32   

Jigoku Shoujo epizod 24

Spoiler: pokaż / ukryj
Okazało się, że Enma Ai została pogrzebana żywcem przez, zdaje się, Sentarou - jej przyjaciela z dzieciństwa... Prawdopodobnie w ofierze bogu góry, co miało zapewnić, zdaniem miejscowego mnicha, pomyślność dla lokalnej ludności...

A na koniec nasza dziewuszka się wkurza i usiłuje zabić dziennikarza z jego córeczką...
Która odcinek wcześniej zmienia zdanie odnośnie słuszności postępowania Ai po tym, jak niewinna pielęgniarka została odesłana do piekła przez psychopatę...

To samo, odcinek 25

Spoiler: pokaż / ukryj
Sentarou, mimo przyjaźni (o ile nie czymś głębszym) z Ai, zostaje zmuszony przez społeczność wioski do poświęcenia Ai. Ludzie są przekonani, że to złagodzi gniew boga, a co za tym idzie - ocali wioskę od klęski głodu. Niewiele to pomogło - Ai, nie wiadomo jak, wstała z grobu i puściła wioskę z dymem...

Czas na finał ^^

Spoiler: pokaż / ukryj
Córeczka dziennikarza zostaje namawiana przez Enmę Ai do odesłania do piekła jej ojca... Co się jej nie udało. A sama Ai unika odesłania do piekła, puszczając z dymem świątynię...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-10-2008, 17:08   

Ga Reii Zero 1


Spoiler: pokaż / ukryj
No ciekawie sie zapowiada, nie powiem. choć zakończenie przewidziałem gdy tylko usłyszałem, że zaskakujące :-P Ale e tam. Kilka epów na pewno obejrzę.


Baccano 4

Po długiej przerwie wróciłem do oglądania. Wciąż mnie zachwyca, postacie są świetne. Ma szanse ma b. wysokie miejsce w moim rankingu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Overture Płeć:Mężczyzna
The luck of the draw


Dołączył: 09 Paź 2008
Skąd: Oświęcim
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2008, 17:37   

Ergo Proxy ~ 01-10 - Jak na razie jestem zachwycony. Wielokrotnie próbowałem się zabrać za tą serię, jednak ale nagłe pojawienie się bardziej obiecujących tytułów/brak czasu uniemożliwiły mi to. Teraz żałuję, że nie obejrzałem wcześniej. Miejsce: Miasto Romedau - z pozoru utopia, a jak się potem okazuje - antyutopia, skupiająca ludzi którzy znów: z pozoru wiodą szczęśliwe życie, a w rzeczywistości zatracili sens życia.


Spoiler: pokaż / ukryj
Śledząc losy "Reale" i Vincenta, z odcinka na odcinek coraz bardziej wyraźny jest mroczny klimat Anime. Po tym, jak okazało się że Vincent jest Proxy, trudno mi spodziewać się jakiegoś dobrego zakończenia. Nie mniej jednak klimat jest świetny - bohaterowie podróżują od osady do osady, poznając życia mieszkańców.


Obecne w anime emocje: rozpacz, cierpienie, przygnębienie, wściekłość - utwierdzają mnie w przekonaniu, że przedstawiony świat zatracił sens istnienia. Bardzo przypomina Wolf's Rain - oby była lepsza końcówka. Zabieram się za następne odcinki :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-10-2008, 19:01   

korsarz niedokładnie opowiadasz spoilery lub niedokładnie oglądasz P to było tak:
Spoiler: pokaż / ukryj
Ai została prawie złożona w ofierze jako że miała 7 lat :P Cyfra 7 cyfra magiczna więc co siedem lat trzeba poświęcić bogu góry życie siedmioletniej dziewczyny. Tylko Ai miała 7 lat w tej wiosce więc padło na nią woleli by złożyć w ofierze dobre dziecko mieli tylko odmieńca na składzie (rzekomo ożywiała martwe zwierzęta-motyle).
Druga sprawa dziennikarz był potomkiem Sentarou a ten był jedynym który ocalał z pierwszego gniewu Ai, więc trzeba go było zabić aby zabić wszystkich którzy ją zabili. Proste nie?
Sentarou i Ai byli spokrewnieni po naszemu cioteczne rodzeństwo a ukrywał ją bo:
a) nie zgadzał się z głupotą wioski.
b) rodzice ai poprosili go o to.
Dalej sie zgadza :P

Ja jako konkurencja dla korsarza powiem że kończę Jigoku Shojo Futakomori i w odcinkach 22, 23 i kolejnych widać piękną fontannę nienawiści.
Spoiler: pokaż / ukryj
Wszyscy mieszkańcy miasteczka z epizodo 14 ciągną czerwone sznureczki jak głupi za najmniejsze przewinienia. Obwiniając za to biedne niewinne dziecko demona Takume. Córka lokalnego detektywa zostaje porwana przez Kikuri do domku Ai po wizycie u Takumy. Na scenę wchodzi lekko podrośnięta córeczka dziennikarza a sprężynka nienawiści między mieszkańcami wioski detektywem a Takumą ciągle się zacieśnia. Czy ktoś wyłamie się z tego koszmaru? Czy Ai ślepo uprowadzi wszystkich mieszkańców wioski? Odpowiedź w ostatnich odcinkach.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-10-2008, 19:42   

Mouryou no Hako - spokojny, nastrojowy romans... Zaraz, a to nie miało być o jakichś morderstwach? Spodziewałem się raczej horroru czy kryminału, tymczasem w połowie odcinka zacząłem zadawać sobie pytanie: kiedy coś wreszcie zacznie się tu dziać? Im bliżej końca, tym bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że jednak nie zacznie. I bardzo dobrze. Niektórzy mogą na tym przysnąć, ale dla mnie połączenie fantastyczno-kryminalnych zagadek i sposobu narracji właściwego raczej dla slice of life czy właśnie romansów jest akurat świetne. Obok Chaos;head to druga jesienna seria (kontynuacji nie licząc), mająca według mnie szanse na 9-10/10 - tyle że w tamtym przypadku mam przeczucie, że jednak coś zepsują i zaprzepaszczą cały potencjał. A Mouryou no Hako na razie zapowiada się świetnie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 16-10-2008, 19:45   

Soul Eater 28
Rannyyy... To ten odcinek. Na podstawie tego chapteru. Przewijałam nieustannie. Pojedynek B*S vs Samuraj v.2. Nuda. Samuraj całkiem fajny. Ale ta mała wiedźma działa mi na nerwy. Nie lubię dzieci (poza kilkoma wyjątkami). No i zdecydowanie za mało Giriko.

Skip Beat! 2
Muzyczka w tle kiepściutka. I zrąbali uroczego i słodziutkiego (w mandze) SD-czkowatego Rena. Ale - ten rozdzierający duszę i serce krzyk Kyouko: "Sawaraaaaaaaaa-saaaaaaaaaaan! Pozwól mi pracować w agencjiiiiiiiiiiiiiii!" XD To wynagrodziło mi wszystko.
Tym niemniej do wyczekiwanej przeze mnie sceny z rzodkiewką będę musiała czekać do następnego odcinka. Łee T_T

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2008, 00:01   

Shikabane Hime: Aka 2 – mam mieszane uczucia.

Po pierwsze – grafika. Animacja stoi na niezłym poziomie, ale jest ciemno, buro i ponuro. Jak dla mnie ZA ciemno. Wiem, że seria jest utrzymana w nieco mroczniejszym klimacie (w końcu zombie nie lubią światła), ale jakieś promienie słońca byłyby od czasu do czasu mile widziane...

Fabuła – jak na razie akcja jest zgrabnie poprowadzona, chociaż to raczej nie moje klimaty. Póki co, będę oglądać dalej, i jeśli seria nie zmieni się w jedną wielką bezsensowną sieczkę, to powinnam dotrwać do końca.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2008, 01:11   

Michiko to Hatchin ep01 - kolejne dobrze zapowiadające się anime. Pierwszy odcinek nie jest jakiś specjalny, ale w dość przywoitym stylu przedstawia głównych bohaterów. Do tego dochodzi bardzo ładna (aczkolwiek nie do końca typowa, co pewnie nie każdemu się spodoba) grafika i jazzowy opening (jazz świetnie się nadaje do openingów. Baccano i Cowboy Bebop mi świadkami).

Urusei Yatsura - kolejny pakiet odcinków oglądanych hurtowo. Spora część jest nudna jak flaki z olejem, ale są i prawdziwe perełki - istne przebłyski geniuszu, gdy normalnie człowiek spada z krzesła przy niektórych gagach (np. Kotatsu-neko walczacy z Kenshiro z HnK, czy konwersacje Ryunoske z jej ojcem). Do tego opening nawiazujący do S-F ("Rock the world" bodajże) jest całkiem fajny (jak narazie jedyny fajny opening).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2008, 10:31   

Cromartie High School - Dawno się tak nie uśmiałem. Opowiada o szkole pełnej twardzieli, do której chodzą m. in. robot, Freddie Mercury i goryl - pomysł zupełnie irracjonalny, ale wykonanie pierwszorzędne. Najbardziej chyba podobał mi się trzeci odcinek, w którym szukali tytułu piosenki, którą nucił Mechazawa.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group