FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 231, 232, 233 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-03-2011, 20:33   

NiBl napisał/a:
No i odrobinę syndrom: "dziewczynka znowu ratuje nam zadki"...

Poczkaj, poczkaj, zybaczy cy bedzie dalej to pogadamy :P

Kimi ni Todoke 2nd Seson epozod 08
No wreszcie, Kuronuma NIE emo, Kuronuma w akcji, Kuronuma, która myśli logicznie. Jeżeli ten sezon nie ma mieć 12 odcinków, to chyba zaraz coś się wydarzy.... i obrzucą Kuronumę kamieniami :P Albo chłop jej się przestanie podobać i porzuci go dla blondaska. Niemniej jednak 7 poprzednich odcinków było mało wydarzonych i dopiero teraz zaczyna się trochę dziać. Za dużo retrospekcji do poprzedniego sezonu, ludzie w końcu się skapną, że to dwa różne seriale :] Dziwne tylko, że Kurumi była tylko wkurzona :]
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zangetsu Płeć:Mężczyzna
Lady of mercy


Dołączył: 13 Maj 2005
Skąd: jenotolandia
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2011, 21:34   

JJ napisał/a:
Madoka 9 - chyba pierwszy raz seria mnie zaskakuje. Szkoda tylko, że w tak głupi sposób.

Spoiler: pokaż / ukryj
QB to kosmita mający za zadanie podtrzymywać ogólny poziom energii we wszechświecie. Ma to związek z entropią, drugą zasadą termodynamiki, i tym że autor chyba niespecjalnie zna się na fizyce. Chociaż pomysł zasilania opartego na kobiecych zmianach nastroju jest cokolwiek fascynujący :D

Finał -

Spoiler: pokaż / ukryj
odstrzelili Kyouko, z bohaterek zostaje nam zatem płaczliwa idiotka i dziecię mroku, któremu ma się ochotę przywalić łopatą. Nie wróży to dobrze... oh well, przynajmniej walka fajna była.


I tak na gorąco. In inglisz, a propos bieżącego odcinka.


Spoiler: pokaż / ukryj
How powerful are those soul gems, anyway, since Kyubei's race finds them the best way to handle heat death?

Magical girls overall do seem to be rare, so let's assume that there's a single magical girl for every 200,000 people on average, and that she successfully harvests a witch every week. The Earth's population is around 7 billion, so on an average week, 35,000 witches are harvested, their Grief Seeds consumed by the Incubators and converted to energy. That is, on average, a witch every 17,28 seconds. In order for Kyubei's plan to be effective, a witch's soul must be able to provide enough energy to stave off the heat death for 17,28 seconds or more.

Let's say that Earth can sustain both Incubators and humans, and the former aren't interested in keeping any planet but Earth intact - the rest of the universe can enjoy the heat death or the big rip for all they care. Needless to say, life on Earth is sustained largely by the sun, and what Incubators apparently intend to is having human souls replace the sun when it no longer produces the required energy (actually, humanity might relocate to Titan during the red giant phase, but I digress. For the purposes of Madoka, let's assume humanity ended up in a planet identical to Earth, and no other energy source remains save for the miraculous energy creation from human souls.) The total amount of energy absorbed by Earth every year is 3,850,000 exajoules, this comes down to 0,122 exajoules per second, or 2,11 exajoules every 17,28 seconds.

So the value of a soul is roughly 2,11 exajoules, and if you cracked a Soul Gem open, you'd get ten times the yield of Tsar Bomba. A meteor with the same energy output would open up a crater about 4 kilometers from side to side. And that's for an average witch, I don't even want to think about how Madoka would be like.

Soul Gem, more like Soul Nuke.

Takoż, drogie dzieci, QB jest oficjalnie Tru neutral z charakteru.
Uwielbiam go.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-03-2011, 22:57   

Tworzenie energii z czegoś, co nie jest materialne... Ta,
Spoiler: pokaż / ukryj
QB wynalazł perpetuum mobile, emocje nie mają limitu i nie podlegają prawom fizycznym, a zakładając, że dziewczynki zmieniają się w wiedźmy walcząc z wiedźmami, do czego potrzeba nieustannej produkcji nowych mahou shoujo...
to jest tak głupie, że nawet nie umiem tego skrytykować

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2011, 01:11   

Bakuman 21
Świetne. Mamy podbudówkę z masą rywalami a nagle pojawia się FINAL BASS gorszy od jakiegokolwiek z nich i następuje zawiązanie szeregów oraz przyjaźni a rywalizacje odkładamy na przyszły sezon. Tak powinno właśnie się kończyć sezon pierwszy.
Btw, gość wygląda jak Head ;p

IS 9
Odcinek głupi jak nie wiem xd. Ale dostaliśmy plażowy odcinek (tylko Obari jest takim geniuszem by robić plażowe endingi) i choć było idiotycznie to przynajmniej sympatycznie. Już nawet Francja zdaje sobie sprawę że główny jest nienormalny z swym unikaniem kobiecej seksualności. Jest jednak ona najinteligentniejsza z obsady, już rozpracowała gatunek w którym się znajduje.
Najbardziej jednak rozwalił mnie nowy przydomek dla Charlotte/Charlesa.

Spoiler: pokaż / ukryj
SHE IS A CHAR

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zangetsu Płeć:Mężczyzna
Lady of mercy


Dołączył: 13 Maj 2005
Skąd: jenotolandia
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2011, 10:42   

Slova napisał/a:
Tworzenie energii z czegoś, co nie jest materialne... Ta,
Spoiler: pokaż / ukryj
QB wynalazł perpetuum mobile, emocje nie mają limitu i nie podlegają prawom fizycznym, a zakładając, że dziewczynki zmieniają się w wiedźmy walcząc z wiedźmami, do czego potrzeba nieustannej produkcji nowych mahou shoujo...
to jest tak głupie, że nawet nie umiem tego skrytykować


Zamień loli na ognistokrwistych mężczyzn!, śmierć termiczną wszechświata na spiral nemesis. Nie przypomina to czegoś? >]

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-03-2011, 11:11   

kokodin napisał/a:
Kimi ni Todoke 2nd Seson epozod 08
No wreszcie, Kuronuma NIE emo, Kuronuma w akcji, Kuronuma, która myśli logicznie. Jeżeli ten sezon nie ma mieć 12 odcinków, to chyba zaraz coś się wydarzy.... i obrzucą Kuronumę kamieniami :P Albo chłop jej się przestanie podobać i porzuci go dla blondaska. Niemniej jednak 7 poprzednich odcinków było mało wydarzonych i dopiero teraz zaczyna się trochę dziać.
Hm, i tak szybko to poszło. Patrząc, jak bardzo w poprzednim sezonie wydłużyli festiwal sportowy (w porównaniu do mangi), to teraz zleciało nawet szybko. Tym bardziej, że w mandze wątek z emo-Kuronumą i emo-Kazehayą ciągnął się w nieskończoność. W anime tym razem szybko się z tym uwinęli.

WRESZCIE. Wreszcie dotarliśmy do tego momentu. Jesssss. Wreszcie ten autystyczny ćwierćmózg wziął się za siebie i postanowił coś zrobić. I to dzięki komu? Nie Yano-chin i Chizu. Nawet nie dzięki Kento. Dzięki Ryuu. I Kurumi. Szok desu. Troszkę ciężko myślący milczek i rywalka w miłości musieli się odezwać, żeby coś Sawako kopnęło w tyłek. Sorry, to po kiego sparklacza jej takie przyjaciółki jak Yano? Ja na miejscu Yano już dawno postanowiłabym osobno z każdym z dwójki tych debili porozmawiać i wyjaśnić sytuację, bo zwyczajnie szlag by mnie trafił, jako że w tym przypadku zostawianie problemu własnemu losowi to ogromny idiotyzm.

A w ogóle to Sawako miała w tym odcinku dwie absolutnie śliczne scenki: z tym kwiatkiem na łące oraz tę, gdy biegła po schodach. Strasznie podobał mi się sposób, w jaki zanimowali jej włosy.

Jeszcze 4 epki. <ironia> A potem KnT 3rd Season o tym, jak to
Spoiler: pokaż / ukryj
Kazehaya przekonuje do siebie ojca Sawako, Sawako poznaje z kolei jego rodziców, a uroczy domyślny pairing Yano/Pin idzie się utopić na rzecz Yano/Kento (nie, ja tego nie chcęęęęęę ;____;). A wszyscy widzowie zasypiają w połowie 2 epka. Yeah.
</ironia>

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2011, 19:41   

Kemono no Soja Erin 24 do końca
Jedno z najlepszych anime jakie widziałem, a na pewno najlepsze w ostatnim czasie. Końcówka niesamowita (z odrobinę gorszym ostatnim odcinkiem).

kokodin napisał/a:

NiBl napisał/a:
No i odrobinę syndrom: "dziewczynka znowu ratuje nam zadki"...

Poczkaj, poczkaj, zybaczy cy bedzie dalej to pogadamy :P

Nie było tutaj tak źle. Po tamtym okresie tylko do jednej rzeczy bym się przyczepił (trucizna, gdy obok stoi profesor od trucizn), no i może końcówka końca.

Z pewnością bardzo podobał mi się trik z trucizną, oraz walka w śnieżycy. No i trochę szkoda, że tak niewiele umieścili z tego co było po tym co się działo.
Też właściwie tylko 2 osoby uprawiały tam politykę (przy czym jedna w sposób dosyć nieokrzesany), na końcu jedna osoba się budzi, ale trochę poniewczasie i tylko z 2 asami w rękawie (niezbyt politycznymi).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-03-2011, 00:47   

A ja z drobna rezerwa załatwiłem dzisiaj pierwszego Indexa.

Konkluzja jest następująca:
Nie każdy przereklamowany tytuł jest przereklamowany bez podstawie. Przynajmniej fakt jednej porażki nie musi oznaczać kolejnych.

Po entuzjastycznym podejściu do super anime jakim było Code Geass i kompletnym rozczarowaniu pod koniec obu serii straciłem wiarę, że jakikolwiek tytuł chwalony przez chmary fanów może mi się podobać. Tym razem podchodziłem do Indexa z wielka rezerwa i z odcinka na odcinek polepszałem sobie o tytule opinię. A przyciągnęło mnie jak zwykle coś absurdalnego. Jako ze ubóstwiam wszelkie produkcje J.C. Staff , ułanem, że warto zewaluować swoje zboczenie. I rzeczywiście kocham ich kreski :}.

Co do zawartości mam jednak nieco zastrzeżeń. Tytuł jest owszem fajny, ale ma nieodpowiedni tytuł. Krótko mówiąc powinien być "Historia pewnego niemagicznego Toumy". A to głównie z powodu częstotliwości występowanie postaci. Tytułowa bohaterka ma 2 na 5 opowieści, w jednej występuje epizodycznie, w jednej tylko gryzie a o ile dobrze jeszcze pamiętam , w jednej wcale nie widzimy tego kapturka. Natomiast nieszczęśnik występuje w każdym odcinku. Bałem się, ze będą próbowali wpleść fabułę w jakiś normalny świat, ale stworzyli własny od podstaw i chwała im za to. Wątki poszczególnych postaci są rozwijane nie liniowo a na czołówkach jest sporo więcej istotnych bohaterów niż występuje w serialu, Railgunowców. No cóż, będzie trzeba teraz oglądać chronologicznie, więc drugi Index leci w odstawkę, teraz lecą dziewczyny :]
Generalnie miłe zaskoczenie, ponieważ głównie na postaciach opiera się przywiązanie do tej serii. Każdy ma swoje sekrety przed każdym innym, rozplatają się jednak wraz z fabułą, która i tak jest bardzo zagmatwana i niejasna. Mimo to ogląda się dobrze, ponieważ poszczególne historie są ciekawie skonstruowane. I nie jest to umęczenie tragicznego bohatera, który szaleje kryjąc się przed całym światem kompletnie bez sensu. Tutejszy imbecyl śmiało kroczy tam gdzie nie był jeszcze żaden człowiek, pcha się przed szereg i często coś traci (pamięć, ręka, przytomność) ale ma świetnego doktora (Frankenstein?) ,który jak większość istot tam upchniętych, ma swoje własne drugie dno.
W skrócie podobało.

Natomiast ostatni odcinek Wondering Son, ukazał dość niespodziewanie fakt zmian (czyli wielki spoiler i tak trudnego do popsucia tym faktem tytułu). Niby pryszcz czy dwa to nie tragedia, ale wcześniej ich nie było, więc człowiek wyraźnie się zmienia i to może przerażać. Nie jest to może przekształcenie błyskawiczne (skrzydła, ogon czy kolor włosów), ale sam fakt jest powodem lęków. A może punktem zwrotnym? W życiu bym nie przypuszczał, że na pryszczu można nawiązać znajomość. Ale to jest taaaakie slołpokowate...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
seshiro Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Paź 2009
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-03-2011, 01:20   

Vision of escaflowne całość

Nosy, nosy i raz jeszcze nosy! Wielkie kanciaste i w ogóle okropne!

Sam pomysł anime dość ciekawy, w końcu połączenie fantasy i mecha nie trafia się zbyt często. Fabuła też niezła choć w niektórych momentach naginana, aż do granic. Postaci budzą mieszane uczucia.Z jednej strony w miarę sympatyczny Van i Folken (choć ten to niby miał być zły),z drugiej denerwująca Hitomi i Dilandau, którego po prosu nie mogłam znieść. Ale później
Spoiler: pokaż / ukryj
kiedy okazało się, że ten ostatni to tak naprawdę siostra Allana na której przeprowadzali jakieś eksperymenty to mnie nie małe ździwko rypło (co jak co , ale tego to ja się nie spodziewałam) zrobiło mi się po prostu jego/jej żal. Allana też, bo w końcu przez cały czas walczył ze swoją siostrą nic o tym nie wiedząc.
.
Nie wiem w jaki sposób Dorknirk znalazł się na Gaei, umknęło mi to gdzieś.
Nie spodobało mi się zakończenie. Już wolałabym, żeby wszyscy żyli długo i szczęśliwie i rozprawili się z Dirknirkiem.
Muzyka bardzo klimatyczna, a chórek powtarzający "escaflowne" to cud, mód.
Ogólne daje 7/10

_________________
Just open your eyes and see that life is beautiful.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zangetsu Płeć:Mężczyzna
Lady of mercy


Dołączył: 13 Maj 2005
Skąd: jenotolandia
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2011, 08:04   

FIlm, obejrzyj koniecznie film !

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-03-2011, 12:30   

Dopiero 12:00 a mój mózg już zamienia się w watę cukrową. Railgun do epizodu 7.
To jest jak oglądanie Onegai Teacher i Onegai Twins. Są postaci, wydarzenia i fragmenty czołówki z innego ujęcia. Niby ogląda się dalej ten sam serial, ale jednak jest to zupełnie inna opowieść. Bardzo ładnie wpleciony wątek pre-Index. Lubie takie połączenia. Niemniej jednak rodzaj akcji jest zupełnie inny. Index jest kompletnie supernatural a Reilgun rzeczywiście bardziej naukowy, przyziemny. Kontrast widać, codzienne życie czwórki dziewczyn, splatające się ze światem przestępczości , zdecydowanie różni się od przygód Alicji w krainie czarów (czy też Toumy w krainie czarnej magii). Wykorzystanie zaniedbanych w Indexie postaci zdecydowanie się udało, świat urósł i nabrał realizmu. Niemniej jednak Touma ciągle gdzieś tam jest, przesnuwa się z opowieści do opowieści jak duch i bardzo mu z tym dobrze. Możemy trochę poznać jego pierwsze "Ja". Zastanawia mnie tylko kiedy ten świat zadrży w posadach i rozsypie się jak domek z kart. Pasowało by mi to tutaj.

Jeden mały minus dla serii. W ubraniach postaci wyglądają dobrze, ale gdy się obnażają ich ściśnięte i do granic możliwości upchnięte pod szyją biusty wyglądają wręcz jak przyklejone. Grawitacja tam nie oddziaływuje a same organy laktacyjne wypełnione są gąbką. A może to nowy trend, mieć przedziałek pośladkowy pod podbródkiem. To się ma również Indexa.

No cóż pozostaje wracać do oglądania i upić się tym słodkim kiczem (onesama!!)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2011, 16:18   

SRW OG2 ep22 - hmm... walka wyglądała marnie. Spodziewałem się więcej po pojedynku Zengar vs. Wodan. Reszta również była taka dość średnia. Well, whatever... kolejny odcinek będzie genialny. Alt dostanie upgrade i będzie miażdżył. Poza tym Excelen z opa dostała nowy design i muszę powiedzieć, że wygląda bardziej niż OK. W sumie w anime mało czasu poświęcają, by uchwycić jej genialność (polegająca na głupkowatych komentarzach).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2011, 23:22   

SRWOGIN 22
Rzeczywiście mało epicka była walka Sanger - Wodan i znowu zrobili (prawie) osobny odcinek na wykończenie plotu Arado.
Eh, a tak bardzo chciałem zobaczyć to. Choć w sumie w anime nie może być aż tak nierealistycznie jak w grze gdzie bossowie maja po 100x hp niż reszta bo są bossami :P
Zastanawia mnie to, że zmienili jedną istotną rzecz w fabule
Spoiler: pokaż / ukryj
zly doktor i ostatni Mechaniczny Smarkacz wciąż żyją, choć w sumie przetrwanie ich jest dobrym pomysłem. Mechaniczne Smarkacze były w anime jeszcze bardziej pointless niż w grze, tak mamy dodatkowego bossa do finałowej walki. Pewnie będzie wystawiony na Arado. Mam nadzieję że przy Arado będzie Sanger ;p

Za dużo skupienia Szkoły, ale niestety rzeczywiście fabularnie Szkoła ma więcej niż MIECZ KTÓRY TNIE ZŁO. Choć kiedyś może przy adaptacji niewydanego jeszcze OG3...

Ale w końcu w następnym odcinku dostajemy K-mana.

Star Driver 22
Genialnie zrealizowany odcinek jest genialnie zrealizowany. Przedstawienie teatralne to świetny pomysł by przedstawić elementy związane z fabułą, wyjaśniono parę tajemnic i nie obyło się bez paru zaskoczeń. Zwłaszcza ostatnia scena.
A zapowiedzieć następnego odcinka - O RETY.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova z uczelni
Gość
PostWysłany: 07-03-2011, 12:36   

kokodin napisał/a:
Dopiero 12:00 a mój mózg już zamienia się w watę cukrową. Railgun do epizodu 7.

Mangę czytaj, anime rzuć w cholerę.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-03-2011, 18:41   

Niestety jest już za późno. Z połowy drugiego Indeksa powiem tylko tyle, że do trzeciego :P będę się musiał na nowo nastrajać. Kończę to i basta więcej nie zniosę. Zwłaszcza, że moje ulubione bohaterki są masowo tylko w Indexie. A chyba najciekawszą postacią stał się siwek.
Albo ja byłem pijany (chociaż nie piję) albo scenarzysta, bo z tych czarnych siostrzyczek rozumiałem słowa, nie ich treść. (może to suby były jakieś...)


Ostatnio zmieniony przez kokodin dnia 07-03-2011, 18:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 232 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 231, 232, 233 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group