FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 267, 268, 269 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 07-07-2011, 23:41   

Usagi drop
Przyjemnie się oglądało. Chociaż oprawa artystyczna nie powala (mówiąc lekko)... Miejmy nadzieję że będzie się wstanie obronić przy pomocy historii.
Nic dziwnego, że bohater nie lubi się spotykać ze swoją rodziną (chyba przy okazji "najmłodszy w rodzinie").
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 07-07-2011, 23:47   

No. 6 - 1

Czyli Szczur i Aster... Ok, początek trochę a la Fractale, ale seria wydaje się mieć znacznie więcej sensu, przynajmniej w takich drobnych szczegółach kosmetycznych. Odcinek pierwszy to zaledwie wprowadzenie i jedyne, co mogę powiedzieć to, że już lubię głównych bohaterów. Zapowiada się wieeeeelka afera i spisek, straszna tajemnica na temat metropolii i tak dalej. Jak na razie jestem po trzech i pół rozdziału pierwszego tomu, więc nadal niewiele wiadomo, ale jedno jest pewne: manga jest wierna powieści. Następny odcinek zaś pokaże, czy anime faktycznie jest ocenzurowane, czy nie :P Tylko skręca mnie niesamowicie na myśl o liczbie odcinków i tomów książki... I przeczytałam zapowiedź ostatniego tomu. Mam tylko nadzieję, że nie spełnią się moje najgorsze oczekiwania =_=... A, jeszcze jedno: opening jest straszny O_o... Skąd oni wzięli ten głos?? A i dobrze, że za tydzień bohaterowie będą mieli po szesnaście lat... Gdyby Nezumi gadał takich głosem przez całą serię, mając dwanaście lat to... Hm. Nie, po prostu nie pasuje...

Mawaru Penguindrum 1

Ponieważ jestem diabelsko zmęczona i zaraz po seansie, napiszę jedno:

YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY...
Pingwiny, pingwiny... Ładnie to pokręcone, ładnie. Chora siostrzyczka, która... I brat, który... To trzeba obejrzeć. A i jeszcze jedno: pingwiny...

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________


Ostatnio zmieniony przez Enevi dnia 08-07-2011, 00:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2011, 00:46   

Twin Angel 1 - zupełnie nie dla mnie. Ale trzeba przyznać, ze dość fazowe i z początku mnie nawet rozbawiło.

Usagi drop 1 - hmm... Kolejne slice of life. Nie jestem pewien, czy chcę coś takiego oglądać. Bardzo ciekawe aranżacje muzyczne. Mocno zalatują popem lat 60-tych i siedemdziesiątych. Grafika jest dorosła tj. nie zobaczymy takiej w pozycjach w tytułach dla młodszej młodzieży.
Zobaczy się...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-07-2011, 01:17   

Enevi napisał/a:
Tylko skręca mnie niesamowicie na myśl o liczbie odcinków i tomów książki...

Znajoma szacowała na podstawie tytułów odcinków, że 2 tomy novelek przekładają się na ok. 6 epków... czyli mocno niefajnie. Po zakończeniu serii może wrzucisz to, co udało Ci się wyszukać i przetłumaczyć na temat dalszych tomów? Byłabym bardzo wdzięczna, bo znając życie ciekawość mnie zabije.
Samego odcinka nie widziałam, ale ten opening jest chyba jeszcze gorszy od tych z HanaIro. Czemu nie mógł zaśpiewać tylko ten facet?

Heh, zorientowałam się, że obejrzałam tylko pierwszą część godzinnego odcinka Kamisama no Memochou... ale jakoś mnie nie ciągnie do nadrabiania zaległości. Już i tak oglądam zbyt wiele serii w tym sezonie (co mnie trochę dziwi, skąd się one wzięły?), a od ładnej kreski, acz nijakich bohaterów to ja mam Hanasaku Irohę. Swoją drogą lubię tą serię, ot takie wcale niezłe okruchy życia z ciut irytującymi postaciami, do których człowiek się przyzwyczaja. Odcinek z matką Ohany i babką był świetny, udana z nich rodzinka.

Dziewczyny mnie zachęciły do obczajenia pierwszego odcinka Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love 1000% i... myślałam, że tytuł mówi sam za siebie tzn. kicz będzie wylewał się drzwami i oknami, a dostałam FAZĘ. Drętwe i typowo "haremówkowe" elementy oczywiście są, ale w niektórych scenach oni ewidentnie się sami z siebie śmieją. Wejście Norio Wakamoto mnie powaliło. Stanowczo oglądam dalej, bo animacja jak na tego typu anime jest póki co boska (to nie taki pokaz slajdów jak jakieś Starry Sky), a dobór seiyuu niezwykle zachęcający (Yuukyan, chłopie, cotyrobisz). Tylko zabicie głównej bohaterki by naprawdę dobrze tej serii zrobiło. Albo jej wymiana na tą koleżankę, przynajmniej ma charakter i normalne spojrzenie.

PS. Suwabe Junichi brzmi jak DSK.


Usagi Drop - 01
jejkuś jaka ona jest przeurocza ;_;
Podoba mi się płynność animacji bohaterów. Swoją drogą nastrój i projekty postaci przypominają mi trochę Mushishi, chociaż te serie chyba nie mają ze sobą absolutnie nic wspólnego. hym.

Sacred Seven - 01 (z subami)
Dam temu szansę, z tłumaczeniem wypada odrobinę lepiej, a może być fazowo. Niestety nie tak fazowo jak w przypadku Geassa albo choćby Star Drivera, bo ta seria jest po prostu DURNA i koniec kropka. Przynajmniej wiem, że główny bohater na tej swojej hondzie nigdy nie przestanie mnie bawić.
"O, jakaś grupa pokojówek wlazła do muzeum i każe nam upuścić budynek. Tak, to stanowczo wygląda na niezwykle poważną sytuację i lepiej ich słuchajmy..." albo "przed chwilą ledwo uszłam z życiem, ale i tak ważniejsze jest to, że Alma chyba przystąpi do naszego klubu! YAY!". Serio, Sunrise?

Natsume Yuujinchou San - 01
ALE BĘDZIE NATORI, PRAWDA?
Dobra, żartuję, żartuję*. Strasznie się stęskniłam za tą serią. Ten odcinek sprawił, że polubiłam Reiko jak nigdy dotąd.

* wcale nie.

Mawaru Penguindrum - 01 RAW słabej jakości

Och łał. Już wiem co Ikuhara miał na myśli mówiąc, że trudno powiedzieć o czym dokładnie ta seria jest i jaki to gatunek. W skrócie: Utena w czasach współczesnych, tylko jeszcze Bardziej.
Nie wiem, co się dzieje, ale jest bosko. Widać, że włożona jest w tą serię masa pracy. Pingwiny są przerażające, a ja czekam na suby.

... troszku długo mi wyszło.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.


Ostatnio zmieniony przez Crofesima dnia 10-07-2011, 20:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2011, 09:57   

Natsume Yuujinchou San - 01 Nyanko opychający się lodami, jakie to słodziutkie! *_*
Crofesima napisał/a:
ALE BĘDZIE NATORI, PRAWDA?

Będzie Natori. Pamiętam, że w mandze na pewno jest, więc w anime też musi być.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-07-2011, 12:38   

Crofesima napisał/a:
Wejście Norio Wakamoto mnie powaliło.

NORIO WAKAMOTO? Powiedział Daerian kierując się ku serii... a miałem ją tylko dla Didy załatwić... ;-)

Crofesima napisał/a:
Kamisama no Memochou

Miałem bardzo podobna opinię, póki nie zapoznałem się z ratingiem serii (dostała R), oraz założeniami fabularnymi - ma mieć coś wspólnego z narkotykiem opanowującym miasto
Spoiler: pokaż / ukryj
z którym zdaje się ma mieć problemy ta koleżanka z klasy, która go wciągnęła do grupy Alice
Daje to szanse na fakt, ze kolejne odcinki będą raczej poważne i będzie może tu coś więcej poza moe panią detektyw do obejrzenia.... ale równie dobrze mogę się mylić. W sumie zresztą temat z pierwszego odcinka tez nie jest błahy, chociaż się tak jakoś usuwa na dalszy plan.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-07-2011, 13:07   

Pingwiny pozytywnie nie zaskoczyły, a założenie fabularne wydaje się być ciekawe. Zastanawia mnie tylko, w którą stronę toto pójdzie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-07-2011, 13:51   

Mawaru Pnguindrum 1 - jak na powrót po dziesięcioletniej przerwie nie jest źle :D Nie jest to może jakoś specjalnie WTF-owe, ale do standardowej, grzecznej i nijakiej serii sporo brakuje - podniecanie się jeszcze przed premierą w związku z nazwiskiem reżysera okazało się jak najbardziej uzasadnione. Widać, że Ikuhara nie wyszedł z wprawy. Na ten moment zdecydowanie najlepsza seria sezonu.

Oraz +100 za OP Etsuko Yakushimaru.

Czekam na drugi odcinek, bo w sumie dopiero wtedy będzie można powiedzieć, jaki kierunek obierze ta seria.

iDOLM@STER 1 - moe level is over 9000! Czyli 12 kawaii panienek pragnących zostać idolkami i jedna, która próbuje opanować ten bajzel. Drżyjcie K-ON i Madoko, już teraz przepowiadam, że wyniki sprzedaży przebiją niebiosa.

Wbrew pozorom seria prezentuje się bardzo dobrze, powiedziałbym wręcz, że zaraz po Pingwinkach jest to najlepszy pierwszy odcinek w tym sezonie. Sporo zasługi przypada tu jednak świetnemu, ale jednorazowemu pomysłowi stylizacji na dokument - okej, rewelacyjny sposób na zaprezentowanie bohaterek, tylko jak to niby ma się przełożyć na jakość kolejnych epków? Od drugiego odcinka obawiam się już boleśnie standardowego cute girls doing cute things. Ale zobaczymy. Graficznie oczywiście pierwszorzędnie, ładny charadeisgn (za projekty w anime odpowiada gość od TTGL i Panty and Stocking) i animacja na wysokim poziomie. W końcu w moebloby opłaca się inwestować.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-07-2011, 13:55   

JJ napisał/a:
Sporo zasługi przypada tu jednak świetnemu, ale jednorazowemu pomysłowi stylizacji na dokument

Szczerze to po 10 minutach tego "dokumentu" wyłączyłem odcinek i nie wróciłbym do tego tytułu w ogóle, gdyby się nie okazało, że to troll. Czemu? Obawiałem się, że zrobili z tego skrajnie skierowaną do otaku serię, gdzie główny bohater porozumiewa się napisami, aby fani mogli się "wczuć".

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-07-2011, 15:28   

Pingwinarium epizod 1
Jeżeli dobrze zrozumiałem ten odcinek, to jedynym sposobem na podtrzymaniu siostry przy życiu jest crossdresing ? Ciekawie się rozpoczyna, zabić człowieka aby na podstawie tego wydarzenia wkręcić w fabułę trzy osoby. Zastanawia mnie tylko cel tego wkręcenia. Myślę że po tej serii pewnie zapomnę całkowicie o Madoce:]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2011, 20:29   

Mawaru Pnguindrum 1 - hmm... jak dla mnie to było mocno nijakie. Pingwiny mnie nie bawią. Bohaterowie mnie nie bawią (a wręcz przeciwnie, są dość wkurzający). Ale grafika jest ładna... Poczekamy, zobaczymy...
Osobiście ani OP, ani ending mi się nie podobają.

NO.6 1 - Tutaj również OP nie zachwyca. Fakt, graficznie jest ok, ale muzyka jest nie w moim stylu. Ending nie nastawia mnie pozytywnie do serii. mam wrażenie, ze chłopcy zaraz wpadną sobie w ramiona i zaczną się całować.
Fabularnie jest ok. Jak na razie, ale bez rewelacji.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-07-2011, 20:51   

NO.6 - lol, dziewczyna głównego bohatera jest niezła. My kiss was the physical symbolism of manifestation of reproducitve desire... :D

A gdyby nie fakt, że jego pairingiem będzie drugi facet, to w ogóle byłoby jeszcze lepiej. Ending i ostatnie minuty odcinka były... so gay. Mam nadzieję że wątek fabularny będzie jednak nieco istotniejszy od jaojenia :/ W zasadzie trudno powiedzieć w tym momencie cokolwiek o fabule i świecie, a to na tym w dużej mierze będzie się opierała seria. W każdym razie kwalifikuje się do oglądania.

Wychodzi że serii które będę śledził w tym sezonie jest całkiem sporo: Natsume, Usagi Drop, No6, Pingiwinki, iM@S, prawdopodobnie Dantalion no Shoka... Co do dwóch tytułów z Kamisama w tytule jeszcze się zobaczy.

Za dużo tego :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2011, 00:53   

Widać wciąż jest nadzieja w tym sezonie!
Usagi Drop 1
Mała wręcz mnie ujęła za serce, z przyjemnością oglądałem od początku do końca pierwszego epka i czekam na ciąg dalszy. Nie dość że urocze, to jeszcze zachowuje się inteligentnie i rozsądnie jak na dziecko.
Choć sama zagadka czy jest ona prawdziwą ciotką(lol jak to wygląda XD), czy jednak adoptowana, jest bardzo interesująca.

Mayo Chiki! 1
Oto mamy kolejny romansik. Już uważam, że dobrze będzie się oglądać, kiedy pierwsze skrzypce gra postać taka jak Kanade Suzutsuk. heh Widzę potencjał, jak zostanie wykorzystany dowiemy się w przyszłości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wruuth Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2011, 13:00   

Wszyscy żyją nowym sezonem, a ja jak zwykle nadrabiam zaległości z sezonów poprzednich.

Fractale 1 - 11
Seria przez wielu obwołana wielkim rozczarowaniem mi bardzo przypadła do gustu. Zwłaszcza kreska i animacja to dla mnie coś pięknego i chciałbym widzieć coś takiego częściej. Fabularnie też w miarę OK, fajnie, że autorzy starali się przemycić do serii więcej niż typowa walka dobra ze złem. Zarówno system Fractale jak i Utracone Millenium nie są takie jednoznaczne jak się może wydawać na pierwszy rzut oka. To co kuleje to niestety postaci. Ciel jest dla mnie nijaki, Phryne ciągle wkurzona, a Nessa miała ewidentne ADHD. Mimo to można było się zżyć z bohaterami i z przyjemnością śledzić ich losy. Zwłaszcza, że seria ma jedynie 11 odcinków. Jak dla mnie anime na 7.5/10, a jako że na MALu nie ma połowek to niech będzie 8/10

Mahou Shoujo Madoka Magica 1 - 12
Za to ta seria była dla mnie całkowitym rozczarowaniem. Ile ja się naczytałem, że Madoka to istne arcydzieła i niemalże najlepsze anime ever. No to zacząłem oglądać. Pierwsze 5 odcinków lekka konsternacja - zupełni mi się nie podoba. Oglądam jednak dalej bo później ma być tylko lepiej. Jest lepiej ale tylko troszeczkę. Mały przełom przy odcinku 10 (chociaż, za Homurę w pierwszych minutach odcinkach miałem ochotę udusić autorów), bardzo fajny pomysł. Potem lekka obniżka i koniec. Uff. Przede wszystkim z Madoki dobrze by było wyrzucić Madokę. Seria, która miała łamać wszystkie schematy mahou shoujo ma główną bohaterkę, która powiela wszystkie stereotypu tego gatunku. Jest niezdarna, płacziwa i wkurza widza. Jedynie Himura i Kyouko miały jakiś potencjał ale i tak ostatecznie wyszły na ciepłe kluchy.
Graficznie całkiem, całkiem (opening jak dla mnie tagiczny - za dużo różu), muzycznie również.
Jak dla mnie naciągane 7/10, głównie za przełamanie niektórych stereotypów gatunku. Szkoda jednak, że nie tego najważniejszego - związanego z główną bohaterką.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-07-2011, 14:57   

Baka Summer Course epizod 01
Testy idiotów kontynuują z jednym wyjątkiem, brak przywołanych stworów i jakiejkolwiek przebiegłej strategii. Są wakacje i wszystko co z nimi związane plus armia głupków w życiowych sytuacjach (standardowych dla tego typu produkcji). Innymi słowy tylko Hideyoshi coś sobą reprezentował, reszta... jakie to było denne. Odgrzewany kotlet oskrobany z panierki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 268 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 267, 268, 269 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group