FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 333, 334, 335 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-02-2012, 14:10   

Enevi napisał/a:
Rinne 7

Ok mam coraz większe wątpliwości... Ten odcinek sponsorowała kiczowata pogadanka na temat przyjaźni, dramatyczna retrospekcja... i wyławianie węgorzy ze szkolnego basenu. Plus trochę fanserwisu, który jak ktoś się uprze można uznać za wstęp do shoujo ai... A jakby jeszcze bardziej się uprzeć to mamy trójkąt albo jeszcze lepiej trisom. Zbyt fanserwiśna ta przyjaźń jest... I niech ta seria się zdecyduje o czym w końcu jest...


To moe show który czasami jest Super Robot. A co do shoujo ai to i tak jest stonowane, reżyser powiedział, że oryginalnie planowali by Lan i Madoka były Przyjaciółkami Z Dzieciństwa, z dużą ilością podtekstów o naturze ich przyjaźni.

Symphogear 7:
Relikt zaczyna się mocniej scalać z Hibiki, ale nie ma się czego bać, to absolutnie niegroźne

Spoiler: pokaż / ukryj


Prawda, Venom?
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-02-2012, 14:40   

Onegai Senpai 01-05 (no dobra, właściwy tytuł to Ano Natsu de Matteru) - twórcom póki co wychodzi całkiem zgrabna komedia romantyczna (przy czym w odróżnieniu od amerykańskich potworków wrzucanych do tego worka - jest całkiem zabawna). Na razie postaci drugoplanowe są bardziej interesujące (zwłaszcza będąca totalnym trollem Lemon), ale główna para też potrafi wzbudzić sympatię (mam wrażenie, że dawno temu z protagonistami Onegai Teacher miałem trochę większe problemy).

Symphogear 07 - z pozytywów - korzystanie z wytycznych nanoszej szkoły zaprzyjaźniania się zaczyna przynosić pewne efekty
z negatywów - połowa odcinka jest wypełniona pasywną agresją. Miku ma jednak wyjątkowo toksyczny sposób pojmowania przyjaźni.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2012, 14:50   

Buraku Rokku Siuter 3 - jestem pod wrażeniem archiwów panie peda-emo-gog, IPN by pozazdrościł. Niestety, cierpią nadal wszyscy. Scenka z listem - ech, zboczenie zawodowe, bo przypomniała mi się Utena. Choroba lokomocyjna Matoła sprawiła, że poczułem jakąś solidarność, bo niestety sam cierpię na to schorzenie.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-02-2012, 22:43   

fm napisał/a:

Symphogear 07 - z pozytywów - korzystanie z wytycznych nanoszej szkoły zaprzyjaźniania się zaczyna przynosić pewne efekty

Bo Nanoha to idealne studium przyjaźni ;)

fm napisał/a:

z negatywów - połowa odcinka jest wypełniona pasywną agresją. Miku ma jednak wyjątkowo toksyczny sposób pojmowania przyjaźni.

Jak mogłaś mi nie powiedzieć, że masz w piersi kawał magicznego kamienia i walczysz z potworami, aby ratować świat! A przy okazji, co z tego że w ten sposób zaoszczędzałaś mi 24/7 obserwacji rządowej, ja się focham!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-02-2012, 00:38   

Z jakichś przyczyn siedząc przed komputerem i z uporem maniaka nie zasypiając mimo bliżej nieokreślonego zmęczenia, opróżnię świadomość z odczuć na temat dzisiejszych materiałów przepatrzonych.

Last Exile 2 epizod 16(19)
Z niewiadomych przyczyn , wydaje mi się, że pokazanie Clausa miało tylko i wyłącznie uświadomić widzom, że gdzieś takowy istnieje. W tym odcinku już go nie było, co gorsza pokazali rannego Dio, co jest raczej wynaturzeniem. Poza tym odcinek zupełnie niepotrzebnie wydłużony. Przedstawiał dosłownie historię jednej bitwy. I jak to można się posługiwać młodym monarchą. Innymi słowy kolejny odcinek marnujący sporą część budżetu i czasu antenowego.

Kto nie chce niech nie czyta. Natsume shi epizod 8.
Bardzo fajny odcinek z małą ilością Natsumego. Cała ta opowieść o poszukiwaniu Reiko była bardzo ciekawa i niejako tłumaczy fascynację Matobów Naśkiem. I kto był w tym odcinku narratorem wspomnień? Bardzo fajny pomysł z tą studnią. :]

Kyouran Kazoku Nikki rewatch do końca.
Uwielbiam to konkretnie głupawstwo. Nie dość, że niedorzeczne, to jeszcze ciekawie narysowane. Meduza z charakterem:] Jakoś nigdy nie wpadło mi w oko jak często Gekka rzeczywiście się odzywała, lub robiła coś oprócz jedzenia suszi.
Spoiler: pokaż / ukryj
Nie dość że to ona obłaskawiła Chikę a nie Kyoka. Słowami dokładnie znaczącymi "bądź dobrą siostrą bo cię zabiję", to jeszcze pokazała się więcej razy i wcześniej niż pamiętałem w formie humanoidalnej.
Tak więc miłe zaskoczenie, że kilkukrotnie oglądana seria zdołała mnie zaskoczyć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-02-2012, 01:58   

Symphogear 6-7 Jakoś przegapiłem zeszłotygodniowy odcinek, ale w sumie można je traktować jak jeden. +1 dla Miku za właściwe traktowanie kłamców i krzywoprzysięzców ^^ -1 dla Tsubasy za sprzedanie się za posprzątanie pokoju. A tak w ogóle to poziom absurdu zdecydowanie spadł względem poprzednich odcinków i trudno mnie stwierdzić czy wyszło to na dobre czy złe.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2012, 11:10   

Mirai Nikki 19
Ten odcinek pozostawił we mnie niesmak. Nie chodzi o to że był zły, ale raczej okropny pod względem moralnym.

Spoiler: pokaż / ukryj
tak wrednie oszukać kogoś by następnie strzelić "towarzyszowi" w plecy. Mordowanie dzieci. Na sam ten widok żołądek skręca. Choć jest to coś czego można było się spodziewać po Mirai Nikki. Realizm?

Mam tylko nadzieje że Yukki nie stanie się znów emo po ostatnim wydarzeniu. Z pewnością morderca pragnący naprawić świat jest lepszy od płaczącego chłopczyka.


Last exile GnF
Miło że przypomnieli oryginalny LE, to jest jedyny recap jak mógł być potrzebny w tej serii. A nie to co nam serwują od początku... A ogólnie to wieje nudą. potyczkom brakuje dynamizmu, to co cały czas widzimy to gęby kapitanów i ocierające się o siebie statki(jakkolwiek dwuznacznie by to nie brzmiało). Glacies i Ekipa Fan od których oczekiwałem dreszczyku emocji, zawiedli niestety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 21-02-2012, 11:59   

NecroMac napisał/a:
Mirai Nikki 19

Spoiler: pokaż / ukryj

Mam tylko nadzieje że Yukki nie stanie się znów emo po ostatnim wydarzeniu. Z pewnością morderca pragnący naprawić świat jest lepszy od płaczącego chłopczyka.


Spoiler: pokaż / ukryj
Oczekujesz zbyt wiele od Yukiteru. W jego przypadku wszelkie objawy zdecydowania są tylko stanem przejściowym.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-02-2012, 00:42   

Karmienie wewnętrznego Fangirla.

Magical Girl Lyrical Nanoha epizod 1
Estetycznie seria mi się podoba. Nie w sensie tego czego szukałem, ale nie jest brzydka. Z drugiej jednak strony wszystkie postaci wyglądają jak klony, animacja miejscami, całymi scenami wygląda zupełnie inaczej a design zeskalowanych dorosłych do mniejszego formatu, jakoś gryzie mi się z wiekiem postaci. Szczególnie, że kamera lubi kadrować dość krótkie mini z dosyć ehhmm... ciekawych pozycji.(czy ja do jasnej pandy muszę wiedzieć jakiego koloru są białe majtki?) Do tego wyczuwam spory potencjał ciemnej strony mocy, więc tytuł do lekkich może nie należeć. Niemniej trzeba to skończyć i wyrobić sobie opinię. Jak nie w ramach moich wytycznych, to ogólnie jako tytuł. Bo mimo wszystko zapowiada się ciekawie.

Yumeiro Patissiere epizod 1
Lukier opływa, matka była bosko zmienna, tatuś jak trzeba, ale najbardziej ucieszył mnie fakt, że matka początkowo była typowo skupioną na wychowaniu "tego lepszego" dziecka i nagle pyk, "ale ciebie kocham bardziej, tylko to ukrywam" :] Nic tylko zakopać kobietę na plaży w czasie odpływu(z głową nad piaskiem, jak się wygrzebie to niech se żyje). Jak mówiłem, że to mi przypomina Shugo Charę to mówiłem zupełnie szczerze. Pojawią się duszki(dlaczego by nie z jajek) i zacznie się walka z uczuciami i nauką. O to właśnie chodziło. Kreska mioodzio, główna fajtłapa tez przypadła mi do gustu (nic tylko udusić, co by się nie męczyło) Teraz już tylko czekam na wielkiego doła, że nic jej nie wychodzi. Dzięksci Moshi, gusta zostały ustrzelone i przyszpilone.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2012, 09:13   

Cytat:
Szczególnie, że kamera lubi kadrować dość krótkie mini z dosyć ehhmm... ciekawych pozycji.(czy ja do jasnej pandy muszę wiedzieć jakiego koloru są białe majtki?)

Ty nie, ale każdy japoński widz musi to wiedzieć. A w końcu dla nich robi się anime.

Ano Pantsu de Majtkeru 4-5
Najpierw odcinek przegadany, o tym, jak to jedno i drugie się wstydzi, potem odcinek majtczany (patrz wyżej). Nudne toto, jednak Onegai Teacher miał coś, co trzymało przy ekranie, tutaj tego nie ma.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 22-02-2012, 11:18   

kokodin napisał/a:
Dzięksci Moshi, gusta zostały ustrzelone i przyszpilone.

A proszę cię bardzo, cieszę się, że mogłam pomóc. :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-02-2012, 16:28   

fm napisał/a:
NecroMac napisał/a:
Mirai Nikki 19

Spoiler: pokaż / ukryj

Mam tylko nadzieje że Yukki nie stanie się znów emo po ostatnim wydarzeniu. Z pewnością morderca pragnący naprawić świat jest lepszy od płaczącego chłopczyka.


Spoiler: pokaż / ukryj
Oczekujesz zbyt wiele od Yukiteru. W jego przypadku wszelkie objawy zdecydowania są tylko stanem przejściowym.



Spoiler: pokaż / ukryj
Nie przesadzaj, akurat i lekki obłęd i cohones już mu pozostały a jego późniejszy angst wypadał o wiele bardziej przekonująco niż wcześniejszy


A tak swoją drogą, patrzę na Gundam AGE, Guilty Crown, Mirai Nikki i Phi Brain i sobie myślę

Spoiler: pokaż / ukryj
Is turning evil a new black?


Ostatnio zmieniony przez 616 dnia 23-02-2012, 00:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-02-2012, 19:52   

Jak na razie
Nanoha do epa 5 ciągle wydaje mi się skrzywdzona ramkami wiekowymi postaci.
Postanowiłem zrobić sobie dosyć dziwny eksperyment i oglądać co drugi odcinek w dubie a co drugi z napisami. Wyniki są zastanawiające. Albo tracę słuch, albo ten dosyć udany ale nie jakiś spektakularny dub, jedno co zrobił po mistrzowsku to dobór głosów angielskich. Poza tym że rózgi gadają bez duba po angielsku, postaci na prawdę dobrze skomponowały się z oryginalnymi głosami. Zawsze czułem ten zgrzyt, po przejściu z jednego audio na drugie , Azumanga i Paniponi były tutaj wyjątkiem. Ale tam występowały Monica Rial i Hilary Haag. A tutaj jakoś zgrzytu nie uświadczyłem, moich "ulubionych" aktorek również . Jedno czego nie powinienem widzieć to goły ojciec w wannie. Co to za jegomość? dlaczego jest bardziej poharatany niż Onizuka? Sensu jeszcze nie widzę, ale akcja pędzi. Pierwsze kroki w wojnie magicznej. Gdyby tylko powiedzieli , że ona jest z szóstej klasy a nie z trzeciej, bardziej bym w to wierzył. Z jakichś powodów czuję czystą nienawiść do starszego rodzeństwa. Ktoś wie dlaczego? Zwłaszcza do siostry.

Yumeiro Patissiere do epizodu 7
Tak Tak! TAK!!! TAK!!! O to właśnie chodziło. Chokola jest boska a shadow-boxing-taniec z napisów końcowych jest wręcz przeuroczy. I jeszcze te stworki są ślicznie grubiutkie :] Ale w pierwszej chwili, gdy Chokola i Vanila zaczęły walczyć na łyżeczki spodziewałem się dłuższej bitwy. (zaraz Chokola ma widelczyk :] barbarzynka :P) Historia z tortem urodzinowym była świetna. Pierwsza oznaka fali w szkole :] ZUE dziewuchy Hłe Hłe Hłe! Ale jednego zdania mi zabrakło. Kiedy krasnal pokazał zbiór kukiełek marcepanowych , przedstawiających kolegów, Ichigo-pantsu-onechan powinna powiedzieć " Piękne, a teraz możesz ich zjeść , ale po jednym na raz :] " Poza tym do podświadomości przenika strasznie dużo wiedzy cukierniczej. U nas chyba nikt z "proletariatu" nawet nie rozpoznaje nazw tortów. A tu mamy postaci, które potrawą po zapachu zidentyfikować smakołyk :] Dlaczego ja nie chodziłem do przedszkola w Japonii?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-02-2012, 22:36   

kokodin napisał/a:
Jedno czego nie powinienem widzieć to goły ojciec w wannie. Co to za jegomość? dlaczego jest bardziej poharatany niż Onizuka?

Odniesienie do Triangle Heart, którego spinofferm (znacznie bardziej znanym niż oryginał) jest Nanoha. Cała rodzina (poza Nanoha) to byli ninja - bodyguardzi czy coś takiego.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2012, 09:23   

Gyo - kapitalnie zrobiony horror, a rzadko kiedy animowane horrory trafiają w moje gusta - tu preferuję zdecydowanie wersje aktorskie. Udane połączenie motywów zombie apocalypse z lovecraftowską tradycją, podane z wyczuciem, a mimo nastawienia na epatowanie widza obrazem, nie zapomniano i o klimacie. Dobre.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 334 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 333, 334, 335 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group