FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 336, 337, 338 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-02-2012, 20:55   

Czyli co Mahou Shoujou Vanessa von Helsing StraikerS?

(Nanoha)Nie wiem, coś nie bardzo mi to idzie. Jeden odcineczek , w sumie taki filler i już odpadłem. A spać mi się chce, jakby co najmniej był piątek.

(YumePati sp pro)Natomiast u moich uroczych grubiutkich stworków zaskoczenie. Pierwsze kilka odcinków wskazywało na kontynuację w najlepszym stylu, potem plum i moje Chibiski zeżarły ćwierć serii a ja się rozpuściłem. A dalej o co chodzi? Ichigo Rescue party? Zamiast prowadzić sklepik po szkole, jeżdżą po całym świecie jak gdyby nigdy nic, tylko po to by ratować sklepy Hanriego jeden po drugim? Co innego sąsiedni sklepik przyjaciela, co innego zamorski sklep byłej rywalki. No bez przesady to ma tylko 13 odcinków, gdzie miejsce na romans i życiowy sukces?

Ostatnim bastionem był kolejny uroczy odcinek Natsumego. Traf chciał, że to tylko połowa odcinka, więc i niedosyt.

Impas, zakorkowałem się i jakoś nie wiem co lub czy chcę dalej oglądać.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-02-2012, 00:01   

Another - 08
... trochę się pośpieszyłam z tymi wszystkimi pochwałami.
Niestety osiągnęliśmy już ten punkt, w którym widz momentami zastanawia się czy śmiać się czy płakać, a z założenia powinien być pewnie przerażony (?). Cały odcinek był nudny i nieśmieszny (aż zaczęłam żałować, że nie ma więcej fanserwisu), ale to jeszcze mogłabym przeżyć, przecież przez te 8 epków zdążyłam się przyzwyczaić... ale ta dramatyczna scena z końca była tak oczywista i tak tragicznie wyreżyserowana, że nawet absolutna kjutność Mei nie była w stanie uratować tego odcinka. Jej DOŚTE mnie tylko dobiło. I jeszcze ta muzyka i to pędzące nice boat...

Dotychczasowe największe osiągnięcie anime Another: pokolorowanie mokrych włosów ciemniejszym odcieniem. Wydaje mi się, że chyba nigdy czegoś takiego w anime nie widziałam, więc cóż, jakoś się zapisze w historii!!!

Aquarion EVOL - 09
Biedny Andy, oj biedny... ale zdążył coś poczuć! I był z nimi duchem! I to anime wcale a wcale nie jest o seksie! Wszechświat jest donutem, a dziury są głębokie, dosłownie i w przenośni! I wszystko ma sens.
Trochę słabszy odcinek, ale nadal strasznie lubię pairing Andy/MIX, są razem przezabawni. Może gdybym rozumiała wszystkie żarciki językowe, to bardziej by mi się spodobał, chociaż akurat "bros before holes" im się udało.

Ostatnio wyczytałam, że chara designy w tym anime to owoc współpracy ludzi pracujących przy Oreimo i Utapri. To wszystko tłumaczy.

Natsume Yuujinchou Shi - 09
TAK, NATSUME W TYM CUDOWNYM STROJU BOGINI. Chcę następny ;_;
Tylko czemu tej wspaniałej i prześlicznej historii przydzielili tak niewielki budżet? Tak jest zawsze kiedy pojawia się Natori! Może kontynuacja historii będzie wyglądała trochę lepiej.

Nie oglądam Nisemono, ale przez przypadek natknęłam się na OP z tego odcinka... kjut! Swoją drogą - ogląda ktoś Ano Natsu de Matteru? Warto zaczynać?

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 29-02-2012, 00:17   

Nisemono ze szczoteczką do zębów.
To drugi odcinek serii który obejrzałem <pierwszym była introdukcja white Hanekawy>.
Jerzu nazareński, co twórcy brali?!


Też chcę...

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-02-2012, 00:22   

Smk napisał/a:

Jerzu nazareński, co twórcy brali?!


To Shaft'owe zioło, tajemnica firmowa xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-02-2012, 11:13   

Smk napisał/a:
Jerzu nazareński, co twórcy brali?!

Raczej co brał autor nowelek, bo to zdecydowanie brzmi jak jego pomysł.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-02-2012, 14:48   

Tren napisał/a:
Raczej co brał autor nowelek, bo to zdecydowanie brzmi jak jego pomysł.

Mhm, ta scena jest żywcem przeniesiona z nowelki. Jedyny winny to NisiOisin.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-02-2012, 14:58   

Ale chyba nie powiecie, że scena ta, w wykonaniu kogoś innego niż Shaft (przy ich Fazowych efektach i ujęciach), miała by lepszy efekt?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 29-02-2012, 22:19   

Crofesima napisał/a:
ogląda ktoś Ano Natsu de Matteru? Warto zaczynać?

Crofe, ja oglądam, i bawię się wcale nieźle.
Teoretycznie romansidło, ale raczej z górnej części przedziału niż z dolnej.
Rozkręca się powoli, ja na dobre wciągnąłem się po komedii pomyłek w 3 odcinku.
MC nie jest btjt, ba - jest nawet całkiem alfa. Szok!
To się ogląda niemal tak dobrze jak Toradorę.
Muszę jednak zaznaczyć, że NIE widziałem żadnego Onegai Teacher, a twórcy w przypadku Ano Natsu są ci sami i ostro podejrzani o autoplagiat.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-02-2012, 22:26   

wa-totem napisał/a:

Muszę jednak zaznaczyć, że NIE widziałem żadnego Onegai Teacher, a twórcy w przypadku Ano Natsu są ci sami i ostro podejrzani o autoplagiat.

I to, jak łatwo zgadnąć, słabszy od pierwowzoru. Niezależnie od tego, rzecz przeciętna, choć technicznie dobrze zrobiona.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-02-2012, 23:07   

Urawa napisał/a:
wa-totem napisał/a:

Muszę jednak zaznaczyć, że NIE widziałem żadnego Onegai Teacher, a twórcy w przypadku Ano Natsu są ci sami i ostro podejrzani o autoplagiat.

I to, jak łatwo zgadnąć, słabszy od pierwowzoru. Niezależnie od tego, rzecz przeciętna, choć technicznie dobrze zrobiona.


...gdzie opinie w tym względzie są dość rozbieżne, choćby ja sam uważam, że to o ligę lepsze anime niż Onegai Teacher, bo i ten ostatni, jak dla mnie, od masy gatunkowej nie odróżniał się w stopniu naprawdę znacznym.

Już choćby sam fakt, że Ano Natsu ciekawie, sensownie i z pomysłem prowadzi historię bez uciekania w schemat "1 odcinek boże narodzenie, 1 odcinek festiwal, 1 odcinek walentynki..." jest powodem, aby na tytuł choćby spojrzeć.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-03-2012, 02:25   

Podsumowanie.
Yumeiro Patissiere Professional
Ten pół-sezon dodatkowy był kompletnie pochlastany. Tak na prawdę były to 4 luźno powiązane opowieści 3 odcinkowe. Nie zauważyłem "większego" sensu ani konsekwentności zdarzeń (poza chronologią). Tak na prawdę nie bardzo wiem czy to był tydzień, miesiąc czy rok z lukami w życiu bohaterów a dokładnie czytać wypowiedzi blond diabła mi się nie chciało. A tak w ogóle to ta niewdzięczna, łakoma, kucharka powinna przynajmniej wpaść na ciastka do domu po 2 latach za granicami kraju. Tak więc początek na 4, świat chochlików na 5+, sklep Mari 3+ a finał 4+ a całości daje 4. Oczywiście wielki plus za ubranka duszków i misia Kashina.

Nanohy StraikerS
Rzeczywiście sam finał by wystarczył. Jakoś nie przekonała mnie ani konstrukcja fabuły. Ani postaci nie były ciekawe (bo było ich tyle co numerków domofonu w wieżowcu i nie wiedzieli co wcisnąć :P) Dziecko ukradło serię a reszta postaci dziwnie przeewoluowała (np jeden piesek się skurczył i zmienił właściciela) W zasadzie powinienem temu dać 3 ale dam 3+ , bo w drugiej czołówce była, o zgrozo, tylko jedna goła baba. Ale seria zaczyna się w połowie, nie wcześniej. Zupełny fail ze strojem bojowym karła. Rozumiem Nanoha-mama-style ale bez przesadyzmu. Na nagrodę miesiąca zasługuje strategia mamuśki z Search mode i blastem przez pół budynku. Przepraszam to była machina latająca.
Poza tym i wątkiem rodzinnym Subary nuda, pustynia i brak zdecydowania.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-03-2012, 15:52   

Kokodin, słyszałem ,że manga Nanohy jest lepsza od anime, może powinieneś szukać zbawienia w papierze?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-03-2012, 20:18   

Generalnie czytam tylko rzeczy które mnie interesują. Z racji tego, że serię obejrzałem rykoszetem mojej ochoty na słodkości, nie mam ochoty na nic więcej. Zawłaszcza jeżeli to by się nie ruszało, nie było kolorowe i trzeba by było zdecydowanie więcej uwagi poświęcić na czytanie niż przy animcu. Inna sprawa, że papierowe wolę papierowe a gdzie to dorwać ?
Dzisiaj jest dzień odpoczynku z resztą. Nanoha to już skończony rozdział i prędzej wrócę do cukierników niż do tego czegoś.

Zapomniałem dopisać. YumePati Pro ma świetny ending, piosenka jest bardzo fajna i energetyczna i nawet trafiła od tak do słuchania :P

A tak ogólnie to całkiem na serio przymierzam się już do Keroro Gunsou. A co mi tam, seria już nie wychodzi, więc jest szansa to kiedyś skończyć. Poza tym jedną posta z serialu już znam z innego :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Potwór Latacz Płeć:Mężczyzna
Czajnik w Mroku


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 02-03-2012, 16:09   

The Princess and the Pilot.

Z założenia oglądam anime które zawierają duże ilości samolotów.
Mamy tutaj historię klasyczną i prostą jak budowa cepa, dużo samolotów. No i tytułową księżniczkę.
Nie była jakaś straszna rewelacja, ale oglądało się bardzo przyjemnie. Muzyka to standardowe budujące napięcie tam gdzie trzeba orkiestrowe kawałki. Piosenka księżniczki wpada w ucho.
Pod względem grafiki jest ok. Na pewno nie jest to poziom Sky Crawlers. Z drugiej strony, nie ma tu grafiki komputerowej, mimo to wszystkie maszyny latające wyglądają bardzo ładnie, podobnie jak cała reszta. Walki powietrzne są efektowne, acz miejscami średnio realistyczne.

A teraz losowe spostrzeżenia:
Samoloty wroga były wzorowane na autentycznym japońskim wynalazku Kyushu J7W

Jakim cudem nacja która potrafi produkować tak zaawansowane technologicznie maszyny nie potrafiła wymyślić interkomu? Pewnie dla tego że pilot i strzelec komunikujący się przez szprechrurę wyglądają dramatyczniej.

Czemu do diabła w bagażniku samolotu znalazła się ... zapasowa szyba?

Pomysł na wyjaśnienie dlaczego nie istnieje marynarka wojenna w klasycznym tego słowa znaczeniu był ciekawy (wielki wodospad w poprzek morza oddzielający walczące kraje).

No i wreszcie,

Spoiler: pokaż / ukryj
Dlaczego informacja o transporcie (pomijając już pytanie po co ta cała akcja i czemu takim kosztem) wyciekła w wyniku złamania kodów? Przecież wystarczył jeden szpieg w barze... Bo oczywiście o supertajnej misji dyskutuje się z kolegami przy piwie.


A tak na podsumowanie: warto obejrzeć, nie warto zastanawiać się nad pewnymi mało logicznymi detalami.

_________________
Jestem wielkim Potworem Lataczem!!! <Ö>

"Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
25993346
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-03-2012, 01:07   

Ja jestem zadziwiony jakim cudem tak głupia seria może być taka fajna.
Keroro Gunsou aka Sergent Frog chwilowo do epizodu 14 włącznie.
Wybrałem wersję anglojęzyczną. A co mi tam, czytanie napisów było by zbyt męczące :P Jestem pod wrażeniem poziomu humoru przetłumaczonej wersji. To nie jest przełożony humor z japońskiego. To jest zwyczajnie prosto dowcipne, co do najmniejszych żartów słownych. Klimat historii też jest pozytywnie pokręcony. Nawet 616 znalazł by coś dla siebie :P ale tytuł anglojęzycznego odcinka 4 doprowadził by go do łez. The Day The Gundam Cried. W pierwszym odcinku natomiast najlepsza była kwestia matki. An innocent girl was imprisoned there. Yada Yada~" Zbijać cenę domu na duchu w piwnicy :] Żaby to pół biedy, połowa postaci to psychole :] I to jest takie urocze jak knujące inwazję żaby bawią się odkurzaczem, po czym są pacyfikowane przez rozwścieczoną licealistkę. Sweterkowa kamizelka to najlepsze przebranie dla kosmicznych najeźdźców a Nostradamus przepowiedział wszystko poprawnie, tylko jego przepowiednie można interpretować dopiero po fakcie :P np zagłada świata została opóźniona o 5 lat, bo destruktor zaspał. Oraz odwołana przez żaby by bronić modele Gundamów.

edit
Ciekawy jestem w którym odcinku przestaną wprowadzać nowe postaci. Ale widziałem głupawą amerykankę z Nany 7 of 7 i jestem usatysfakcjonowany. (szkoda że to była tylko scena z Krzyku + ninja)

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 337 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 336, 337, 338 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group