FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 358, 359, 360 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 14-06-2012, 21:59   

A ja zerknąłem na Ozmę.

Jeśli ktoś widział Laputę czy Nausicę Miyazakiego, to będzie miał deja vu przynajmniej w zakresie osnowy fabuły... kolejne eko-polityczne, postapokaliptyczne, anty-establishmentowe, pełne duszącego patosu (obecnego też w oprawie muzycznej) dziełko.

Kreska spodoba się fanom starej szkoły - tak ona, jak poziom animacji postaci reprezentują poziom sprzed 15 lat. Strasznie to się gryzie z resztą, chociaż blending, zwłaszcza statków, naprawdę nie jest najgorszy - po prostu styl nie pasuje.

Wobec strasznej monotematyczności tego, co dominuje w anime obecnie, może i warto obejrzeć, ale... no właśnie. Jeżeli tą produkcję z ambicjami zdemaskować jako naiwną propagandę, to może lepiej spędzić czas przy czymś, co agendy nie ma, ale chociaż jest spektakularnym widowiskiem?

Jak Guilty Crown czy Hyouka~~ ^v^

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-06-2012, 12:37   

Princess Tutu 6
Om, ta seria jest dobra, choćby przez fakt, że plottwist, którego spodziewałam się dopiero w połowie serii był już w tym odcinku, co zapewne oznacza, że autorzy mają jeszcze sporo wątków do rozdysponowania.

A Drosselmeyer jest wrednym skurczybykiem.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-06-2012, 19:33   

Fate/stay night 1-12
Jakoś mnie się nie podoba. Czuję się jakbym oglądał serię klipów, a nie jedno anime. Na każdym kroku czegoś mi brakuje, coś ważnego jest pomijane albo wyskakuje jakiś babol (Archer, Saber i Lancer jako klasy wojowników? srlsy?).
Trochę bardzo irytuje mnie również animacja Rider... Ja rozumiem trochę fanservice'u, ale to już jest grube przegięcie (i paskudna hipokryzja zważywszy na fakt, jakie sceny się później pomija).
Generalnie na półmetku moje wrażenie jest dość negatywne.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-06-2012, 20:22   

shugohakke napisał/a:

Jakoś mnie się nie podoba.

Twoja wina! Jakbyś zaczął od anime, a nie gry, oglądałoby się lepiej ;-)
Pociesz się, że anime Fate przynajmniej istnieje. Tsukihime nadal nie doczekało się anime, chociaż manga jest świetna.


Tren napisał/a:

A Drosselmeyer jest wrednym skurczybykiem.

Ciekawi mnie co powiesz w drugiej połowie serii, a zwłaszcza pod koniec...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-06-2012, 20:48   

Daerian napisał/a:
Twoja wina! Jakbyś zaczął od anime, a nie gry, oglądałoby się lepiej ;-)

To nie moja wina <płacz> Tren mi kazała.
Tren Wysłany: 27-01-2012, 13:11 napisał/a:
Fate/Zero ma niemal samych dorosłych bohaterów, w przeciwieństwie do Fate/Stay Night co wiele osób uważa za zdecydowaną zaletę serii. Zresztą Stay Night nie należy oglądać, tylko przechodzić grę.


A z innych przemyśleń:
Przyszło mi do głowy, co jest najgorsze. Pewne uproszczenia są koniecznie - bez dwóch zdań, inaczej nie dałby się zmieścić Fate'a w 24 odcinkach. Cierpi na tym fabuła i scenariusz, co mogę wybaczyć - pozorny brak logiki czy mocno zaskakujące decyzje bohaterów zdarzają z tego powodu często, ale co tam.
To czego nie mogę wybaczyć to jak cierpią przez to postaci. Najbardziej moim zdaniem Shirou, który nagle wychodzi na typowego bohatera shounena chcącego "zbawić świat" i "ochronić wszystkich", bo tak. Nie dziwię się, że (przeglądając pobieżnie Tanukowe komentarze) ludzie widzą go jako najbardziej irytującą/durną postać - on tak jest w anime przedstawiony.
O Illyi, Kotomine czy Sakurze nawet wspominał nie będę, bo tych postaci w oparciu o Fate (i bardziej widowiskowe fragmenty Unlimited Blade Works) przedstawić się po prostu nie dało.
Tak więc moje ważenie to zbyt duże ambicje twórców - trochę jakby Michael A. spróbował wyprodukować Sąd Ostateczny w formacie widokówki... aż żal patrzeć.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2012, 20:38   

Daerian napisał/a:
Tsukihime nadal nie doczekało się anime, chociaż manga jest świetna.

(???)
http://myanimelist.net/anime/169/Shingetsutan_Tsukihime

Ja tam oglądam sobie Filmy z Lupinem. Wszystkie praktycznie takie same. Ale nie jest to aż takie tragiczne, bo bohaterowie są sympatyczni. Dałbym 6/10.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 17-06-2012, 21:43   

vries napisał/a:
Daerian napisał/a:
Tsukihime nadal nie doczekało się anime, chociaż manga jest świetna.

(???)
http://myanimelist.net/anime/169/Shingetsutan_Tsukihime


O, znowu ktoś sobie jaja robi i fake'a na MALa wrzuca.
Powtarzamy - there is no Tsukihime anime.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 17-06-2012, 21:59   

vries napisał/a:
(???)

Stary nieśmieszny mem.
Cytat:
Ja tam oglądam sobie Filmy z Lupinem. Wszystkie praktycznie takie same.

Filmy, w sensie kinówki? Czy specjale? Jak dla mnie poziom różnił się znacząco, były takie na których bawiłem się nieźle i takie przy których nie mogłem wysiedzieć.

Accel World nowy, oh wow - PLOTTWEEST! Szczerze przyznam że niczego w tym stylu się nie spodziewałem. Plus standardowo już wszechobecna zazdrość i niezręczne sytuacje z rasowej haremówki.

AKB0048 od 1 do 4 - czemu ja wcześniej tego nie zacząłem? Kawamori robi serię o trzynastoletnich idolkach walczących z systemem i zmilitaryzowanymi oddziałami milicji antyrozrywkowej O_o? Plastikowe charaktery, dhhhrama, małoletnie panienki i tani j-pop - dla mnie bomba! Szkoda że główna bohaterka to takie mało charakterne niewiadomoco. Może być fajne, o ile nie skupi się za bardzo na interakcjach między dziewczynkami, zamiast - jak trzeba - na akcji, która jest tutaj przeuroczo absurdalna.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 17-06-2012, 22:52   

JJ napisał/a:
vries napisał/a:
(???)

Stary nieśmieszny mem.

Niektórych bawi, a inni fanatycznie bronią się przed rzeczywistością. Każdemu co jego. I można marzyć o kinówkach na poziomie UBW conajmniej.


JJ napisał/a:

Accel World nowy, oh wow - PLOTTWEEST! Szczerze przyznam że niczego w tym stylu się nie spodziewałem. Plus standardowo już wszechobecna zazdrość i niezręczne sytuacje z rasowej haremówki.


I ponownie, AW haremówką nie jest. I to nawet nie biorąc w rozważanie faktu
Spoiler: pokaż / ukryj
iż dziewczyny na głowie MC to shotakony zamaskowane. I stare baby..
. MC ma jedną love interest, childhood friend jest dokładnie tym, a token loli nie jest.
Nie mogę się Sword Art Online doczekać==

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2012, 23:31   

JJ napisał/a:
Filmy, w sensie kinówki? Czy specjale? Jak dla mnie poziom różnił się znacząco, były takie na których bawiłem się nieźle i takie przy których nie mogłem wysiedzieć.

Piloty
Liberty Crisis
From Russia with love
Alcatraz Connection
Return the Tresures
Stolen Lupin
Napoleon
Hemingway Papers
Tym czasem tyle. Faktycznie jakość jest różna, ale w zasadzie wszystko robione w jeden deseń.

Smk napisał/a:
MC ma jedną love interest, childhood friend jest dokładnie tym, a token loli nie jest.

4chan twierdzi, że wszystkie są puszczalskie i ja mu wierzę.

Parę przemyśleń na temat obecnych serii.
Z jakichś powodów Accel World dostał u mnie dropa. Akcja jest nawet ok, ale historia jest dla mnie normalnie nudna. Jak dla mnie całe to poświęcanie się dla jRPGa jest bez sensu.
Space Brothers - w zasadzie to troszkę trudne anime. Z jednej strony nudne, z drugiej strony niegłupie z ciekawą fabułą i fajnymi bohaterami. Obecnie ogląda mi się bardzo dobrze.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-06-2012, 00:07   

Aquarion Evol 25

Ok, no to już wiemy, jak będzie wyglądało finałowe starcie. I był kolejny a la "happy end", trochę lepszy niż w przypadku rodziców Amaty, który teraz robi za mściciela i wojgle, a to z Kagury zrobili sierotę na sznurkach. A Mikono jest jak zwykle bezużyteczna. Cóż, przynajmniej nie ma bałaganu. Ale ten Apollonius jest skurczybykiem no ~~

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-06-2012, 13:52   

Nodame Cantabile 8
Rachmaninov! <fanki piszczą, tłum szaleje>
I to TEN koncert ^^
Nodame Cantabile 9
<sparkling eyes>
Dvořák...

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-06-2012, 15:21   

JJ napisał/a:

Stary nieśmieszny mem.

Mem nie musi być śmieszny. Nikt nigdy nie powiedział, że memy muszą być śmieszne :P

vries napisał/a:
(???)

Anime Tsukihime jest dobre, jeśli nie zna się pierwowzoru oglądając je. Wtedy nie rażą zmiany (bez znajomości pierwowzoru dałem mu 8...), ale inaczej...
Niestety, main hero został wykastrowany ze wszystkiego co było w nim naprawdę ciekawe (zamiast badassa z dodatkiem deadpan snarkera dostaliśmy typowego bohatera haremówki), przycięto koszmarnie wszystkie inne postacie poboczne, a wyjątkowo epickie walki przez ograniczenia budżetowe wyglądają na "bohater się potknął przypadkowo dziabnął go nożem". Aha i spłycono/wycięto większość backstory.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-06-2012, 15:25   

Daerian napisał/a:
Anime Tsukihime jest dobre, jeśli nie zna się pierwowzoru oglądając je. Niestety, main hero został wykastrowany ze wszystkiego co było w nim naprawdę ciekawe (zamiast badassa z dodatkiem deadpan snarkera dostaliśmy typowego bohatera haremówki), przycięto koszmarnie wszystkie inne postacie poboczne, a wyjątkowo epickie walki przez ograniczenia budżetowe wyglądają na "bohater się potknął przypadkowo dziabnął go nożem". Aha i spłycono/wycięto większość backstory.

Czyli pomijając bolda tak samo jak w FSN. Podziękuję, za wątpliwą przyjemność oglądania "anime Tsukihime", Fate przynajmniej ładnie wyglądało.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-06-2012, 15:32   

shugohakke napisał/a:

Czyli pomijając bolda tak samo jak w FSN.

Gorzej, ogólnie rzecz biorąc. Tsukihime dostało tylko naście odcinków, Fate 24... seria trzyma się na postaci Arcuied (co nawet nie zaskakuje).

Ale mangę polecam. Ma świetny poziom naprawdę, wyśmienite rysunki i odpowiednio pokazane postacie, a poziom badasserstwa jest wysoki.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 359 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 358, 359, 360 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group