FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 398, 399, 400 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-04-2013, 21:47   

vries napisał/a:
Majestic Prince 01 - oh... nowe anime ilustrujące tezę "Fail by design". A konkretniej charadesign. Każdy kto ma odrobinę szarych komórek wie, że designy z Gundam SEEDa kompletnie nie nadają się do robienia śmiesznych postaci

Miałem dokładnie to samo wrażenie. Plus od dawna nie czułem się tak dziwnie zauważając brak tych cholernych nosów. Nawet w najbardziej kejonowatych seriach rysownicy mieli tę resztkę przyzwoitości żeby jednak zostawić na środku wyszczerzonego moe ryja jakąś czarną kropkę, cokolwiek, co przypominałoby że te skrzywdzone wielkookie robale były kiedyś ludźmi. A tutaj - chyba pierwszy raz tak bardzo rzuca mi się w oczy, że po prostu niczego nad ustami nie ma. Niby cień ma sugerować, że jest, ale jak może być kiedy ewidentnie nie ma! W efekcie zamiast zwracać uwagę na mechy człowiek przez pół odcinka głowi się, kiedy to lordowi Voldemortowi zdarzyło się przelecieć żabę i rozpocząć tę nową, przerażającą linię genetyczną.

Chcę za to więcej Little Witch Academia. Dobra rzecz, japoński Potter z śliczną animacją. Ewentualnie kolejny sezon Inferno Cop. Trigger, ratuj anime. Teraz.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-04-2013, 12:14   

Hataraku Mou-sama! 1
Pierwszy odcinek jest autentycznie dobry. Sekwencja fantasy na początku jest naprawdę fajnie zrobiona, a późniejsze załatwianie formalności przez panów takie prawdziwe. Mam nadzieję, że Emilia jakoś ładnie wpasuje w tą atmosferę codziennych problemów, bo seria o królu demonów którego wielkim problemem w tym odcinku jest to, że
Spoiler: pokaż / ukryj
frytkownica się popsuła i nie sprzedadzą przez to dostatecznie dużo
mnie kupiła.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-04-2013, 12:03   

Aku no Hana 1 - AHAHAHAHA OH WOW. Hiszpańska inkwizycja. Nikt się tego nie spodziewał.

Dość... kontrowersyjne posunięcie, jeśli chodzi o styl graficzny. Rotoskopowa animacja, zastosowana nie tylko dla realistycznych ruchów ciała - to jest dosłownie przerysowana na klatki animacji drama live-action. Abstrahując od wykonania, już sama opcja z bohaterkami anime mającymi proporcje ciała/twarzy normalnej kobiety wywołuje w pewnych okolicach internetów taki szok, że można by obdzielić reakcjami ze trzy mocno trollowe serie :D

Oczywiście pomijając cały aspekt "realizmu" grafika nie prezentuje się rewelacyjnie, bo trudno zrobić coś takiego z porządnym cieniowaniem i detalami - tego pierwszego praktycznie nie ma, tego drugiego jest bardzo mało (arrrgh znowu nosy). Za to bardzo na plus liczę duszny klimat, który udało się uzyskać mimo zupełnego braku istotnych wydarzeń. I ending. Co jak co, ale ending im wyszedł. Well, jak na razie sama "inność" wystarczyła, żeby zainteresować mnie obejrzeniem paru kolejnych odcinków. Czyli dokładnie tak, jak planowali twórcy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 06-04-2013, 12:50   

JJ napisał/a:
vries napisał/a:
Majestic Prince 01 - oh... nowe anime ilustrujące tezę "Fail by design". A konkretniej charadesign. Każdy kto ma odrobinę szarych komórek wie, że designy z Gundam SEEDa kompletnie nie nadają się do robienia śmiesznych postaci

Miałem dokładnie to samo wrażenie. Plus od dawna nie czułem się tak dziwnie zauważając brak tych cholernych nosów. Nawet w najbardziej kejonowatych seriach rysownicy mieli tę resztkę przyzwoitości żeby jednak zostawić na środku wyszczerzonego moe ryja jakąś czarną kropkę, cokolwiek, co przypominałoby że te skrzywdzone wielkookie robale były kiedyś ludźmi.


Mi osobiście bardziej przypominają Żółwie Ninja...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-04-2013, 01:48   

No cóż, Namiuchigiwa no Muromi-san epizod 01
Anime to o dziwo nie 5 minutówka jak myślałem a 15 minutówka. Dosyć śmieszne jak na tak głupi serial, chociaż głupota dominuje i w esencji ciecze z cukierkowego ekranu. Postaci na razie były dwie, ale z czołówki widać, że będzie ich sporo więcej. Poza tym syrenki przebijają skały lepiej niż pociski a obgryziony ogon to chyba nie przypadek a talent w byciu ofiarą. Poza tym mewy "daj daj" w nowym wydaniu. Pożyjemy zobaczymy, czy pójdą w stronę humoru czy też idiotyzmu. W każdym razie czekam na ufo, kosmitów i apokalipsę odroczoną.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 07-04-2013, 11:41   

Attack on titan- W końcu coś dla mnie. Bez moe, ani Ecchi i innych dupereli. Jestem ciekawy czy resztę będą cenzurować jak ostatnią scenę. Akurat w tym przypadku nie przeszkadzało. Oby poszli zgodnie z mangą.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2013, 14:38   

Namiuchigiwa no Muromi-san 1 - średniak. Wszystko zależy od tego w jaką stronę pójdzie.

Aku no Hana 1 - brzydkie jak cholera. Nie da się tego oglądać. Drop. A szkoda, bo manga fajna.

Death Billiards - czyli kolejny anime mirrai. To zabawne, że seria tych ova jest tak dobra. Trudno mi powiedzieć o czym to jest. W zasadzie to short i warto zmarnować te niecałe pół godziny. mocne 7/10

Devil Survivor 2 ep1 - ech... kolorowe i błyszczące, pełne akcji, ale bez polotu. Marnie. Pewnie dropnę.

JOJO 26 - to anime zasługuje na dłuższy komentarz. Po pierwsze trzeba sobie zdać sprawę jakie jest to anime... A jest to fighting manga i jednocześnie jej karykatura kożystająca z przerysowań. Tego typu zabiegi były raczej domeną superrobots, ale Araki bardzo skutecznie wrzucił je w nowy gatunek. I co? W zasadzie mu wyszło. Bohaterowie są ciekawi. Może nie pierwszy JoJo, który jest typowym dżentelmenem walczącym ze złem, ale Joseph jako kompletne przeciwieństwo dziadka jest niesamowity. Doskonale wyszedł również Dio jako ucieleśnienie zła wszelakiego. Oboje zresztą również bardzo dobrze zagrani przez aktorów głosowych (ekipa gintamy). Reszta wypada co najmniej poprawnie. Wykonanie jest dobre. Muzyka jest bardzo dobra, a graficy wycisnęli 200% ze skromnego budżetu (jakże lepiej to wygląda od takiego BotI). Do tego dochodzi świetna reżyseria. Praktycznie doskonała adaptacja mangi. I nie ma się co dziwić, że wbrew wszelkim oczekiwaniom seria doniosła sukces i dobrze się sprzedała. Mam wątpliwości co wystawić... ale chyba 8/10 będzie słuszne. Bardzo dobry tytuł.

Shingeki no Kyojin ep1- ZAT QUALITY!

Poza tym skończono tłumaczyć Hyouge Mono, ale ocena tego będzie musiała poczekać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-04-2013, 16:42   

vries napisał/a:
Poza tym skończono tłumaczyć Hyouge Mono


_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gosunkugi Płeć:Mężczyzna
Voodoo Spike


Dołączył: 18 Mar 2009
Skąd: Furinkan
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2013, 18:38   

JJ napisał/a:
Chcę za to więcej Little Witch Academia. Dobra rzecz, japoński Potter z śliczną animacją.

Popieram! Animacja pierwsza klasa i do tego dość niestandardowa. Uwielbiam postać Sucy. ^^

Air Master - jestem po 18 odcinkach (na 27) i jak na razie polecam. Jak się już przyzwyczaić do kreski, to rozrywka jest przednia: sporo dynamicznych walk, humoru, całkiem ciekawe postaci, dobra muzyka (szczególnie ending). Anime mało znane, a szkoda.

_________________
That fool Saotome! That fool Saotome! That fool Saoto--
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2013, 21:10   

Suisei no Gargantia ep1 - Ktoś bardzo przytomnie narzekał na wiewiórkę. Skaczącym szczurom śmierć! Poza tym Tomokazu Sugita jako Chamber. Równie dobrze mogliby mu przydzielić rolę Hawkinga. Szkoda go na komputer. Szczególnie po świetnym Josephie Joestarze. Poza tym nie jest źle.

Slova napisał/a:
OBRAZEK

Nie cieszę się aż tak bardzo, bo o ile anime jest wierną adaptacją mangi, to nie jest kompletną adaptacją mangi. Autor ma chyba zamiar przebić się przez całe życie Furuty. Tłumaczenia mangi nie dostanę pewnie nigdy. Ale i tak jest to numero uno na liście moich serii TV.

I chyba jednak będę musiał obejrzeć Aku no Hana, bo shitstorm jaki wywołuje to anime jest tego warty.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
C.Serafin
Gość
PostWysłany: 07-04-2013, 21:43   

Star Driver całość
Wow! W życiu nie spodziewałem się tak dobrej serii. Tym bardziej, że pierwszy odcinek ewidentnie wyglądał na fazową głupawkę. Jak inaczej nazwać sytuację, gdy główny bohater przepływa morze bo spóźnił się na swój statek, zostaje siłą wciągnięty w trójkąt romantyczny, a pod koniec odcinka transformuje się niczym moho shoujo krzycząc: "galaktyczny piękniś olśniewa na scenie" i walczy w fikuśnym, magicznym mechu. O dziwo jednak ma to swój cel i seria całkiem nieźle balansuje na granicy przygodówki i parodii, serwując na zmianę radośnie głupie walki mechów, zwyciężane przez głównego bohatera głównie dzięki kolejnym deus ex machina i zaskakująco sensowną opowieść o dojrzewaniu, poruszającą dość nietypowe jak na gatunek tematy.

W końcu naprawdę trudno o tytuł niemal całkowicie rezygnujący z oklepanych już do bólu nieporozumień w gronie trójkąta romantycznego, a jednocześnie przypominający że sama miłość nie wystarczy by być razem. Oraz, że uczucia mogą boleśnie ranić i przegrywać z ambicjami i pasjami. A wszystko to w na wpół teatralnej otoczce.

Szkoda jednocześnie, że finał pozostawia ogromną liczbę niedokończonych wątków i traktuje część postaci po macoszemu. Anime ewidentnie brakuje jeszcze jednego odcinka na uporządkowanie historii, zakończenie głównego wątku romantycznego i pożegnanie z bohaterami, a szczególnie z głównym trio i trzema pozostałymi kapłankami, z których dwie po prostu zniknęły po zakończeniu swoich wątków. Co prawda widziałem newsy o jakimś filmie kinowym, ale na razie to wszystko.


JoJo’s Bizarre Adventure [2012] całość
Pierwsza od naprawdę długiego czasu seria, która śledziłem na bieżąco. A w zasadzie dwie serie, bo pierwsze dziewięć odcinków toczy się w wiktoriańskiej Anglii, opowiadając historię Jonathana „JoJo” Joestara oraz jego walki z zombiakami i wampirami. Natomiast druga część przenosi nas do Nowego Jorku z 1938 roku, a jej bohaterem zostaje wnuk Jonathana – Joseph, który musi skopać tyłki paru nazistom i wampirom oraz odesłać do krainy wiecznych łowów czwórkę pradawnych istot.

Seria jest ewidentnie niedzisiejsza. Bohaterowie wyglądają jakby od niemowlaka połykali sterydy całymi garściami, a całość koncentruje się na absurdalnych walkach i monologach wygłaszanych z takim przejęciem, że słuchając ich można się turlać ze śmiechu pod biurkiem. Ale o dziwo to działa! Głównie dlatego, że pomimo wszystko bohaterowie mają głowy na karku i walki polegają raczej na nieczystych zagrywkach, oszustwach i kombinowaniu jak koń pod górę by nie dać się zabić. Szczególnie dobrze to widać w drugiej części, gdy dziadka-Jonathana, będącego szlachetnym i naiwnym dżentelmenem zastępuje bucowaty Joseph, któremu w głowie tylko bójki i obijanie się.

A to wszystko w wyjątkowo pstrokatej i szalonej kolorystyce, zmieniającej się w zależności od oświetlenia i nastroju. Ubrania zmieniające kolor na intensywny fiolet tylko dlatego, że akcja toczy się po zmroku i postacie sparklające niczym Edward z sagi Zmierzch to pierwsze z brzegu tego przykłady. A to w połączeniu z walającymi się po kadrach japońskimi onomatopejami i zbliżeniami na twarze bohaterów w formie lazy animation w szalonej kolorystyce daje niesamowity efekt. Choć i tak największą wisienką na torcie są pozy, które zawstydziłyby nawet Zero z Code Geass. Ok, wiem że są idiotyczne, kiczowate i próba ich powtórzenia dla większości ludzi skończyłaby się solidnym potłuczeniem, ale są nieodłącznym elementem całego cyklu.

I dobrze, bo powinno to skutecznie odstraszyć yaoistki, które już po pierwszym odcinku zabrałyby się za pairingowanie różnych bohaterów. Ani trochę by mnie to nie zdziwiło, zważywszy na to jak popularnym celem yaoicenia jest Naruto i wałkowany w kółko motyw ratowania przyjaciół przez głównego bohatera. Zastanawia jeszcze kogoś dlaczego w Bleachu porywane są tylko przedstawicielki płci pięknej? W JoJo mogłoby być jeszcze gorzej, zważywszy na to jak silne więzi przyjaźni łączą sporą część bohaterów, czego skutkiem są opłakiwanie zmarłych przyjaciół męskimi łzami™. O dziwo to też jest na swój porąbany sposób fajne, bo trudno obecnie o anime z tak liczną i zżytą z sobą męską obsadą, w której relacjach próżno szukać najmniejszego podtekstu.


Shingeki no Kyojin odcinek 1
Jest dobrze. Może nie rewelacyjnie, ale seria ma dobre post-apokaliptyczne uniwersum będące miksem steampunku, postawionego na głowie motywu apokalipsy zombie i dark fantasy. W każdym razie miasto wygląda świetnie. Zabudowania wzorowane na murze pruskim i istny labirynt ulic wyglądają realistycznie, a ogrom terenu znajdującego się wewnątrz murów wręcz poraża. Przy okazji przypominam, że akcja toczyła się jedynie w jednej z czterech dzielnic pierwszego z trzech murów, pełniących też rolę bram. Terenu jaki się roztacza za nim mogłoby pozazdrościć niejedno małe państwo.

Szkoda tylko, że animacja wyniosła patos na ciut wyższy poziom niż w mandze. A to dość spory kłopot, gdyż już oryginał balansował pod tym względem na granicy śmieszności. Mam nadzieję, że osób próbujących traktować tą serie jako następny Another nie będzie zbyt dużo, bo trup będzie ścielił się gęsto i pewnie nie raz będą chcieli udusić autora, scenarzystę i całe studio.

Ciekawe czy anime pójdzie inną drogą niż oryginał, lub przynajmniej rozsądnie rozbuduje niektóre wątki. Manga ma wciąż tylko 8 tomów i nie rozwiązała na razie ani jednego kluczowego wątku, a jednocześnie trudno wcisnąć do niej fillery. Obstawiam jednak, że SnK dołączy do długiej listy adaptacji "uciętych" w połowie i czekających latami, aż uzbiera się trochę więcej materiału na kolejne trzynaście odcinków.
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2013, 21:59   

Gość napisał/a:
I dobrze, bo powinno to skutecznie odstraszyć yaoistki, które już po pierwszym odcinku zabrałyby się za pairingowanie różnych bohaterów.

Oj, nie zakładałbym się... Nie wiem nic pierwszych dwóch częściach, ale trójka dostała dojin zrobiony przez Clampa. Bardziej zabawny niż wulgarny, ale da się.

I jeszcze znaleziony w necie komentarz obrazkowy do Aku no Hany.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-04-2013, 22:15   

vries napisał/a:
Gość napisał/a:
I dobrze, bo powinno to skutecznie odstraszyć yaoistki, które już po pierwszym odcinku zabrałyby się za pairingowanie różnych bohaterów.

Oj, nie zakładałbym się... Nie wiem nic pierwszych dwóch częściach, ale trójka dostała dojin zrobiony przez Clampa. Bardziej zabawny niż wulgarny, ale da się.

Nie doceniasz yaoistek, C.Serafin. Nie doceniasz.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 08-04-2013, 07:28   

A mnie spodobał się pierwszy odcinek Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru. Przede wszystkim ze względu na postaci, czy może raczej dialogi pomiędzy nimi. Z miejsca widać, że kogoś tutaj wzięło na ambicje i włożył w to dużo więcej pracy niż można by było oczekiwać po serii z tak standardowym settingiem. Dzięki temu może nie będzie on tak standardowo rozwiązany :] Jak to jednak z tym gatunkiem, nie ma się co za wcześnie nastawiać na dobry seans, bo szybko wszystko może nagle wrócić na standardowe, shounenowe tory...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pestis Płeć:Kobieta
żuk w mrowisku


Dołączyła: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2013, 18:28   

Aku no hana ep 1.
Zdecydowany faworyt sezonu! (choć mówiąc szczerze nie obejrzałam jeszcze nic innego:P).
Ale poważnie, wydaje się ciekawe i byłoby całkiem nieźle gdyby klimat pierwszego odcinka utrzymał się. Grafika mi nie przeszkadza, właściwie to ona przykuła moją uwagę, a w sumie o to chyba chodziło. No i te kocie ruchy. I tła są nawet w miarę. I ending przepiękny.

Przespałam sezon zimowy, a nuż wiosna mnie czymś zaskoczy.

_________________
SteamwillriseEsteemwillrise.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 399 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 398, 399, 400 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group