FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 418, 419, 420 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-09-2013, 21:11   

Korzystając z kawałka w miarę wolnego czasu oglądam One Piece. Kończę Sky Island arc i jak na razie całkiem mi się całość podoba (a co miałoby się nie podobać? ^^), choć wszelkie twory filleropodobne pomijam nauczony przykrymi doświadczeniami z innych shounenów.
W każdym razie nasunęło mi się pytanie (otaguję spoilerem, bo to nigdy nic nie wiadomo):

Spoiler: pokaż / ukryj
Dlaczego Shandianie (ci z retrospekcji Norlanda) i ich potomkowie mają skrzydełka na wzór "rodowitych" mieszkańców Sky Island? Jakoś nie widzę w tym sensu, jako, że oryginalnie pochodzili chyba z Jayi na Grand Line (czy też po anielsku Blue Sea). To się jakoś wyjaśni?

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-09-2013, 19:08   

One Piece, Skypiea.

Spoiler: pokaż / ukryj
shugohakke napisał/a:
jako, że oryginalnie pochodzili chyba z Jayi na Grand Line

Oryginalnie Shandianie i dwie pozostałe rasy miały wspólne korzenie (khykhy), dopiero później historia ich rozdzieliła, Shandianie wylądowali na Jayi, a reszta w chmurach.


A filler, który wciśnięto zaraz po tym wątku (G-8 Arc), można śmiało oglądać, to najlepszy filler w One Piece.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 05-09-2013, 19:24   

Symphogear G 10


Whoa, manewr na miarę Kubo.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2013, 10:07   

Daerian napisał/a:
Poczekaj jeszcze trochę, poczekaj...

Zaczynam rozumieć o co ci chodziło. To co się dzieje po zakończeniu serii czarnej róży powoduje u mnie przepalanie synaps. Jeszcze 9 odcinków, ale nie wiem czy wytrzymam napięcie i czy w którymś momencie nie rzucę czymś w monitor :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-09-2013, 18:34   

This week roundup

Genshiken Nadime okazał się rozczarowaniem. Owszem wiemy co i dlaczego ale nie było zbyt pikantnie jak na taką sytuację. Ja się spodziewałem co najmniej wojny rudych lub konkursu zgadnij która to Hato.

Blood Lad się skończyć? Zaraz nie a gdzie koniec? A zaraz jest jakaś ovka na grudzień. Ale tak serio to się nie postarali. Wiem, że manga jest kiepska, ktoś już o tym pisał, ale akurat wątek dla mnie był w pewnym stopniu interesujący. A tu takie odwalone wszystkie punkty czołówki , clifhanger i żółte END.

Uchuten Kazoku Szalone jenoty ... the plot is thickening... ok za dużo tego angliczu. Ale dobra seria sezonu jak sie patrzy. śmieszna, ładna, fabularna i z elementami przebiegłej i podstępnej fabuły a pod płaszczykiem rodziny mordercy. Serio to się samo ogląda i dlaczego ten odcinek taki krótki? Clifhanger piknie wyreżyserowany, oby jenoty oglądały matricxa, bo ten wariat potrafił by to uciągnąć (skoro nawet kucyki dały radę).

A tak poza tym to mam nowe głośniki w kompie i sub swoje robi (ale trzeba jeszcze te 3 głośniki do szczęścia) Czy ktoś pamięta jakieś anime w 5.1? bo cala moja kolekcja okazała się stereo:]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 09-09-2013, 20:17   

Hunter x Hunter (2011) 1-58, równie dobra, a nawet lepsza pod względem wykonania technicznego w porwaniu do serii z 1999 roku.
Do głównych bohaterów nie mam większych zastrzeżeń, nawet dobrze że Kurapika
Spoiler: pokaż / ukryj
nie zamienił się naprzędzonego traumą mściciela.

Tylko że postaci drugoplanowe kończą żywot głównie jako zapychacz czasu oraz by pokazać siłę "pająków".

Przydałoby się więcej komedii w tym anime, bo akurat ten element potrafił mnie rozbawić.

Z Hisoki wyszedł całkiem sympatyczny psychopata.

A tym czasem ostateczne starcie Yorknew City arc zakończyło się tak:

Spoiler: pokaż / ukryj

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Schirra Płeć:Kobieta
Kotełka


Dołączyła: 11 Wrz 2013
Skąd: Kraina Radości
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 11-09-2013, 19:42   

Umineko no Naku Koro ni, jeszcze nie oglądnęłam całego, ale razem z Another jest moim ulubionym anime. :3

_________________
Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
44490994
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-09-2013, 20:35   

Cytat:

A filler, który wciśnięto zaraz po tym wątku (G-8 Arc), można śmiało oglądać, to najlepszy filler w One Piece.

Prawda li to, zaprawdę zacny kawał fillera. Dziękuję za polecenie.

Wypływam do Water 7.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2013, 04:31   

kokodin napisał/a:
Czy ktoś pamięta jakieś anime w 5.1?

Gitsy są w 5.1. Nawet moje oszczędnościowe wydanie xvidowe SAC ma 5.1.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-09-2013, 17:18   

Poza odbębnieniem pierwszego sezonu Mari samy, bo tak i kilku odcinków Haru, postanowiłem odświeżyć sobie pierwsze Rozen Maiden. Nowy sezon do pięt Kun-kuna nie dorasta. Szczerze cieszę się, że to sobie obejrzałem, bo poza pewnymi urywkami nic już nie pamiętałem. Cały sezon poszedł w 2 dni, z racji braku czasu. A później zasnąłem na trzecim odcinku drugiego sezonu (mimo, że Kanarię uwielbiam)Ale jedno rzuciło i się w oczy. Królik jednak nie jest nowym wymysłem a Kirakisho czy jak jej tam jest podejrzanie podobna do Barahło czy jak jej tam. Niemniej pierwsza Suiginto była najlepsza.
Generalnie uważam ten rewatch za bardzo przyjemny. Jeśli chodzi o Marię to teraz jest najgorszy okres, czołówka z podkładem wokalnym :]

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-09-2013, 17:54   

One Piece Long Ring Long Land arc
Zacny fragment. Ale ja o czymś innym - poznałem Aokijiego i muszę przyznać, że, abstrahując od tego, że to świetna postać, mam już dosyć Logii. Dwie poprzednie sagi kręciły się wokół niezniszczalnych pro-turbo-logia-koksów, a (dla mnie przynajmniej) ten typ mocy jest dość nudny, a scena "och Boże żadne ataki się go nie imają!", odmalowana do tej pory w pięciu różnych barwach, zaczyna mnie irytować.

Foxy i jego "zwyczajny" devil fruit był taki... odświeżający. A tu pach! Masz pan kolejnego Logia.

Oj marudzę, wiem, ale mnie to razi.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-09-2013, 18:38   

Doszedłem do szóstego odcinka drugiej serii rozetek i zaczynam mieć wrażenie, ze one rzeczywiście zaczynają się zazębiać (z trzecią), oczywiście jakaś dziura zostanie , bo w sumie to nie ta część mangi w trzecim sezonie ale wspominki chociaż pasują. Apropo wspominków, Genshiken znowu podtarł sobie tyłek starymi postaciami i starym wątkiem. Jak długo można to ciągnąć. Ja rozumiem że pokazali "koniec" ale dla mnie nie był to wcale tak głęboki watek by go w ogóle ciągnąć a tu cały odcinek na jedno kopyto.
Tak więc w Nadime jest zdecydowanie za mala różnorodność postaci, aby poradzili sobie bez starej saki x Madarame x Kousaka x młodsza siostra i tak dalej. Coraz mniej lubię tez oglądać wątek zboczonych dziewczyn, są bardziej monotematyczne niż ich chłopskie odpowiedniki. Poza tym cały czas się czuję jakby Ono została z tyłu nie rok a 2 lata.
W drugim sezonie rozetek zaczynam wątek Megu i zaczyna się trochę dziać za kulisami. Suiginto is back :] Poza tym wyjaśnili jak gdyby, o co chodziło z logiem kota na czajniczku w trzecim sezonie :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
C.Serafin
Gość
PostWysłany: 15-09-2013, 21:27   

Shingeki no Kyojin 23
Po raz pierwszy od dawna studio darowało nam powtórki dotychczasowych wydarzeń i odcinek zaczyna się od razu od openingu. A to naprawdę zaskakujące, zważywszy na to ile razy narzekałem na trwające długie minuty zbędne sceny. Ciekawe też, czy w wersji BR zostaną one wycięte, bo już pierwszy wolumin naprawdę mocno poprawiono względem wersji telewizyjnej.

A sam odcinek wypadł rewelacyjnie, szczególnie jeśli ktoś nie zdążył się wcześniej zorientować co jest w tej całej sytuacji nie tak. Akcja nagle zaczyna się koncentrować na Annie i jej obowiązkach w Żandarmerii, na czele z asystowaniem w przewozie pewnego więźnia. I gdy już wydaje się, że jej rola ograniczy się do bieganiny z karabinem pojawia się parę naprawdę niezłych zwrotów akcji, zupełnie niezmieniających spojrzenie na wcześniejsze wydarzenia.

Osobiście jednak najbardziej podobał mi się w całym odcinku sposób w jaki pokazano niejednoznaczne uczucia pomiędzy Arminem a Annie. Już na pierwszy rzut oka widać, że darzą się sporą sympatią, a zarazem starają się zachować wobec siebie możliwie jak największy dystans, nie mówią wprost co czują i próbują się nawzajem rozpracować. No i ten jej niesamowity śmiech połączony z maślanymi oczkami i rumieńcem na twarzy. Wow! Nie wyszło to do końca naturalnie, ale i tak robiło wrażenie.
Powrót do góry
FreakMeow Płeć:Mężczyzna
Meow?

Dołączył: 13 Wrz 2013
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2013, 22:03   

High School DxD NEW, wiadomo o co kaman, jak narazie średni w porównaniu do pierwszego sezonu. ;)
Genshiken Nidaime, niby gorsze od poprzednich ale szczerze mówiąc bardziej bawi i nie męczy.
Kimi No Iru Machi, anime niestety kiepskie niby trzyma się fabuły mangi ale jakoś kreska szczypie w oczy...
Mobile Suit Gundam, oldsql w samym sobie - fabuła oklepana ale walki mech'ów przyjemne dla oka. :3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2013, 09:41   

C.Serafin napisał/a:
Shingeki no Kyojin 23

Myślę, że i tak najważniejszą rzeczą w tym odcinku i najlepszym jego podsumowaniem jest to:

Spoiler: pokaż / ukryj

Reszta się nie liczyła ;)
A tak poza tym to nie do końca wiem jak interpretować
Spoiler: pokaż / ukryj
początkową rozmówkę „policjantów” o tym, że Annie wróciła z piekła
i jak głęboko powinienem w tym szukać podtekstu (w sensie, czy oni wiedzą gdzie ona faktycznie była i po co). Tylko mi mangą nie spoilerować :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 419 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 418, 419, 420 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group