FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 441, 442, 443 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 03-03-2014, 01:59   

Slova napisał/a:
Ok, pomijając niebywałej mocy karabiny przeciwlotnicze, to bitwy powietrzne w Koiuta mają rzeczywiście przebieg podobny do tych z II WŚ. Mieliśmy fachowe odciągnięcie głównych sił obrońców od celu, dobrze rozplanowany i skuteczny zwiad ze strony tychże, profesjonalne śledzenie i zlokalizowanie sił atakujących, bombardowanie, desant spadochronowy na lotnisko i jeszcze kilka dobrych detali. Gdyby nie ta okrężna obrona w powietrzu i jej efekt, to byłoby idealnie. Ale efekt tejże także nie był jakiś nadzwyczaj skuteczny, w oczy kole raczej to, co reżyser chciał nam wcisnąć, bo wyraźnie kontrastuje z doskonałym tłem.

Aha, no i walka na ziemi również dość niespotykana w anime. Widać, że scenarzysta miał pomysł, ale reżyser chciał za dobrze, czego efektem były właśnie te karabiny zestrzeliwujące myśliwce.

Piloci z Korei i Wietnamu would like to have words with you >P

A poważnie, było to tak nierealistyczne że, na tle całej reszty, naprawdę bolało. Ale dałoby się to jeszcze przeboleć gdyby nie fakt jeden.


Spoiler: pokaż / ukryj
Tiltrotory. Maszyny, które dopiero w postaci V-22 zaczęły w miarę być użyteczne <pomijam technicznie działające experymenty bodajże Bella, za późno jest na wikipedię==> . Kraj, który ma taką technologię naprawdę nie mógł skonstruować sensowniejszego uzbrojenia, nawet dla maszyn treningowych?
A doktryna obronna tycch maszyn woła o pomstę do nieba, o ironio. Tak, przeciwnicy latali czymś co wyglądąło na udaną progeniturę BF-109 i FW-190, z myśliwcami bombardującymi w tle <i czymś wyciągniętym z Ace Combat..>, ale na bogów, ja tfurcom chyba wyślę filmy z walk manewrowych z udziałem Harrierów. Jak się ma przewagę zwrotności, to ją się wykorzystuje, a nie jest się nieruchomym celem, ARGH!


Znaczy, Pilot's love song do ósmego epa. Dwa pierwsze odcinki nie podobały mi się zbytnio,na szczęście okazało się iż setting nie stanowił ino tła. Realizm scen lotniczych*, fajni bohaterowie pierwszo i drugoplanowi i scenariusz który, przynajmniej mnie osobiście, zaintrygował. Z drugiej strony, I am sucker for redheads, a i kocham wielką a puchatą miłością wszystko co lata, so yeah.
Przypomina mi to....<szybka Wiki jednak> a nie przypomina mi, to jest to samo uniwersum co The Princess and the Pilot,
Nie orientuje się ktoś może jak się obie pozycje mają do siebie wzajemnie czasowo?
Now, where's my SuperShinden >]

ps we Skyscrawlers now,
Spoiler: pokaż / ukryj
wszyscy umarli @@


* od strony fizyki, miło zobaczyć samoloty w anime zachowujące się jak samoloty..

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-03-2014, 09:13   

Smk napisał/a:
Nie orientuje się ktoś może jak się obie pozycje mają do siebie wzajemnie czasowo?

W widziałeś ten list na końcu? Tak, TO ONA NAPISAŁA.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-03-2014, 20:44   

Obejrzałem sobie epizod 5 Happines Charge Pure Cure
Ten odcinek nie był już taki fazowy. Co prawda doczekałem się ciekawego podejścia do hip hopu (o ile można to w ogóle tak nazwać) Pierwsza konferencja padalców, fioletowa precurka nadal spóźniona i nie wiadomo czy ten grymas to złość czy zadowolenie. Zła diva znowu pokazała ciekawy pomysł na zalezienie precurkom za skórę. Natomiast powołana do życia przyjaźń po raz kolejny przyniosła pozytywny skutek. Niemniej jest to odcinek z tych nie ziębi nie grzeje. Mamy trochę backstorów rodzinnych, ale to tylko zalążki. Jak do tej pory dobrze wypada tępo zdobywania precurek. Na 5 odcinków mamy tylko jedną zdobytą precurkę i dwie z nominacji. Z czego jedna nadal jest utrzymywana w cieniu. Niejako wiemy już kto będzie czwartą, ale na razie nie jest wtajemniczana. Mamy czas i chyba po prostu postanowiono go rozsądnie wykorzystać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-03-2014, 21:40   

Buddy Complex 9
Nice Coupling! *thumb up*

Spoiler: pokaż / ukryj
To się nazywa odejść ze stylem.

Kurczę, im bliżej końca tym bardziej mam nadzieję, że zrobią drugi sezon. Teoretycznie powinni dać radę zamknąć wszystkie wątki w przeciągu kolejnych czterech odcinków, bo fabuła idzie prężnie, ale kurczę strasznie lubię tę serię. Na serio po raz pierwszy Sunrise stworzył mecha anime które naprawdę lubię*. Jak na razie nic mnie nie irytuje, lubię protagów i większość postaci drugoplanowych, a dowcipy mnie autentycznie śmieszą. Plus kapitan jest absolutnie epicki i tworzy świetny duet razem z Badgiruel expy.


*Code Geass nie liczę, bo to nie jest anime o mechach.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 04-03-2014, 19:19   

Slova napisał/a:
Smk napisał/a:
Nie orientuje się ktoś może jak się obie pozycje mają do siebie wzajemnie czasowo?

W widziałeś ten list na końcu? Tak, TO ONA NAPISAŁA.

Oh.

Gundam Build Fighters 21

Dzisiejsze mordobicie było takie sobie, za to GN...znaczy, Plavsky particles pięknie sparklały. I reakcja widowni na wymianę zdań na arenie była cudowna.

Ale kto na bogów będzie Exię pilotował? W zajawce do następnego odcinka jest w zwykłych kolorach i bez plecaka==

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-03-2014, 21:29   

Koiuta...


TYLE JAOI I NIE WIADOMO KTÓRY UKE BĘDZIE. Już to widzę.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2014, 21:39   

Kingdom sezon 2 do końca.

Spoiler: pokaż / ukryj
Hyou tym razem był wspomniany tylko parę razy, ale za to Shin dorobił się dwóch rywali (jeden lekkoduch, a drugi zbyt poważny).
Wątek pałacowy nieco mnie zawiódł, dostał zbyt mało miejsca. Za to Ei Sei wyciągnął przysłowiowego "trupa z szafy".
Dziadek-szogun prezentował się z całej gromadki dowódców najciekawiej, przeciwieństwie do wielu innych szogunów nie jechał na swojej jedwabistości.


Spokojnie można ocenić te sezon na 7,5/10.

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-03-2014, 21:45   

Śierżant żaba epizod 185
Pierwsza część wyraźne połączenie mazingera, power rangers i pretty cure na końcu.Podejrzewam, że kilku jeszcze wątków nie wyłapałem.
Druga połówka Deth note? Funny Note. Kurcze jeśli scena Kururu była Z deth nota to podziwiam rysowników, jeżeli nie to też, to było piękne, żaba w zachodzie słońca na czarnej konstrukcji wierzy z profilu, czerwone świecące oczka i jabłuszko w łapce a chwilkę wcześniej to

Edit
186 Alise robi pranie :] zimne żarty z telewizorni i sukiyaki, plus naśmiewanie się ze zmyślonych yokaiów To przebija nawet Kuriri Note

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-03-2014, 23:14   

Cytat:
Koiuta...


TYLE JAOI I NIE WIADOMO KTÓRY UKE BĘDZIE. Już to widzę.

Slova, ale co do tego to nie ma przecież wątpliwości... Powiedziałabym wręcz, że opening od początku wyklarował tę kwestię.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 04-03-2014, 23:25   

Slova napisał/a:
Koiuta...


TYLE JAOI I NIE WIADOMO KTÓRY UKE BĘDZIE. Już to widzę.


Mokre bisze się leją!!!!!

A srsly, cierpienie jak od mistrza Urobutchera. Ten sezon ma go więcej niż Madoki wszystkie razem wzięte, hy >]

A propos..

Nobunaga 08

Że przyszła żona MC przeżyje to się nie spodziewałem. Nie spodziewałęm też się iż japończycy wybrną z kwestii imion w ten sposób. Kaiser, pfft.

I dopiero teraz do mnie dotarło kto podkłada głos Ichihime.

O kfik.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arhol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Gru 2011
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2014, 08:44   

Po shigurui..kolejna średniej jakości ściana tekstu D:

Spoiler: pokaż / ukryj
Fabuła - No cóż,historia na początku miała potencjał,zaczęło się intrygująco i interesująco,turniej,pojedynek samurajów (samurai? ) dziwaczne pozy,i imiona,Irako a także Fujiki.
No i początek retrospekcji,dążenia do celu Irako,by wejść na szczyt,"puste oczy" Fujikiego,którego postać jest dla mnie do chwili obecnej lekką zagadką...
Co do późniejszego rozwoju historii,cóż,nie urzekło mnie,do połowy było świetnie, 6 odcinków wchłonęło się jeden po drugim.
Pozostałe 6,cóż - złe nie były,ale niewiele się działo,kwestia pojedynku między Fujikim a Irako się nie rozwiązała.
8/10,za niejasne zakończenie i rozmemłany potencjał

Postaci - Zdecydowanie jeden z największych + tej serii,charaktery są paskudnie ludzkie i autentyczne,pozbawione ideałów,czysta brutalność,nie owijanie w bawełnę,chęć zemsty,perwersja,sadyzm i obojętność na ludzkie cierpienie,zdecydowanie prawdziwe i świetnie skonstruowane.

Z postaci które zwróciły moją uwagę to protagoniści = Fujiki i Irako.
Osobiście bardziej polubiłem Fujikiego,który świętoszkowaty nie jest,ale przynajmniej nie rżnął na boku żony Mistrza Dojo (jeśli dobrze fabułę ogarnąłem?) jego pojedynek z Irako,późniejszy oklep na wzgórzu wcześniej wspomnianego,a także walki, i ogólnie jego osoba była na +.
Bardziej jednak wyeksponowana wydawała mi się postać Irako,jego chęć zemsty, po tym jak został upokorzony,oślepiony i wygnany z Kogan ryuu ,późniejsze mordowanie członków Dojo,ale także dwulicowość,fałszywość i dążenie do swojego celu wszelkim kosztem...zdecydowanie ciekawy charakter.

Z innych postaci to Sensei Kogan ryuu (sorry,mam fatalną pamięć do nazw postaci) z jednej strony,niedołężny,szczający pod siebie,niespełna rozumu dziadyga który nie może chodzić,z drugiej fanatyk erotoman,mający świra na punkcie córki,brutalny,pozbawiony jakichkolwiek ludzkich, czy raczej - pozytywnych emocji i zachowań,maszyna do zabijania i wyśmienity mistrz miecza.
Również na + .


10/10


Klimat - Chyba najlepsza rzecz z całego animu,poważny,pozbawiony złudnych ideałów,brutalny,realny klimat,nie ma tam miejsca na jakieś specjalne rozkminy,tkliwości,czułości czy żale,ludzie traktują się przedmiotowo,i gotowi są sięgnąć po miecze i pochlastać ofiare za 1 złe słowo,ewentualnie zatłuc gołymi rękami,świetnie też było budowane napięcie,w krótkich,lecz bardzo intensywnych pojedynkach które oglądało się z "zapartym tchem",prócz pojedynków,rzeźni,tortur,klimatyczne były sceny ze zjedzeniem sutka,czy oka,tudzież dłubanina we flakach
Czysta patologia można rzec,ale równocześnie - autentyczna

10/10

Grafika - Kolejny mocny punkt dla owej serii,szczegółowość tła,postaci,brutalność,krew,szczegółowe detale krwi,flaków,twarzy,genialna animacja pojedynków,wszystko jak na anima sprzed 7 lat,było genialne,wręcz mogłoby shigurui z niektórymi dzisiejszymi seriami konkurować pod tym względem,podobały mi się też ujęcia i zarysy ciał,mięśni,szkieletów,wyrazy twarzy postaci też były bezcenne.
Szczegółowość też walk,anatomii postaci,czy raczej jak wspomniałem mimiki twarzy - rewelacja.
10/10
Statyczność,czy powolność scen,wręcz pozwalała napawać się szczegółami,cieszyć oko,powolnie odpadającą głową,roztrzaskaną szczęką i innymi

Ścieżka dźwiękowa - Również na +,o ile muzycznie nie było tego wiele,to Imho owa ścieżka dźwiękowa bardzo dobrze podkręcała klimat i napięcie podczas walk zwłaszcza,przed zadaniem tego pierwszego ciosu,świetnie zwiększało intensywność owych walk.

10/10

_________________
Friends. Those companions you speak of are only friends during those fun, yet unimportant times. When painful times come, they won't be your ally.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
48290817
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-03-2014, 02:34   

Sierżant Żaba epizod 190 rozwala jednym zdaniem Giroro. Mianowicie w walce z Viperem (cobra ripof) o wisiorek na prezent dla dziewczyny :] Giroro jest wstępnie pokonany. Jednak powstaje i z impetem demoluje Vipera jedną pięścią krzycząc "this is Sparta". I ja w kwik.
Okazuje się, że 190 odcinek nie występował w mojej kolekcji randomowych rawów Keroro Gunsou i mogłem go nawet nie obejrzeć za pierwszym razem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 06-03-2014, 08:59   

Tren napisał/a:
Buddy Complex 9
Plus kapitan jest absolutnie epicki i tworzy świetny duet razem z Badgiruel expy.



UTE! UTE! UTE!
? >D
Seedują, bardzo.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2014, 17:45   

Robot Girls Z - Podsumowanie: o dziwo bawiłem się świetnie oglądając przeróbkę soper robo na moe girls. Wszystkiego było tyle ile trzeba, od klozetowego humoru po fanserwis. Jak ktoś nie zna serii super robo to pewnie odczucia nie będą już takie...
Ocena wysoka: mocne 8/10 - S2 when?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-03-2014, 23:08   

Jedynym SR jakie znam w tej chwili (plany praktycznego zapoznania się z gatunkiem są przygotowane) inaczej niż ze słyszenia to Daimos i (chyba to SR?) Yattaman, więc protestuję, bawiłem się świetnie mimo tego ;-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 442 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 441, 442, 443 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group