FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 497, 498, 499 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-12-2015, 17:10   

I skończyłem Yamato.
Generalnie fajnie, ale za mocno skupiony (w sensie czasu antenowego) na głównych bohaterach w drugiej połowie. I równocześnie za mocno skupiony (w sensie fabularnej wagi wydarzeń) na tytułowym okręcie - właściwie wszystko, co dzieje się w przedstawionym świecie ma bezpośredni z wiązek z Yamato. Najbardziej mnie tu cała pozostawiona na Ziemi ludzkość która tu robi za damsel in distress.
To dwa główne zarzuty, poza tym jest tylko plastikowość niektórych postaci (Iskander girl squad z gościnnym występem Yuki i Yurii) oraz ducha komedii szkolnej który niebezpiecznie unosi łeb od czasu do czasu (tam się niemal pojawił odcinek plażowy! a i scena w damskiej łaźni nas nie ominęła), ale szczęśliwie nie rozbudza się w pełni ani na 5 minut.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 22-12-2015, 21:13   

One-Punch Man- Naprawdę dobra seria, ale raczej tasiemca o bohaterach z tego nie będzie. Za to komedia jest przednia.

Spoiler: pokaż / ukryj

Nie ważne jak dobra by była animacja i choreografia walki, wpadnie Saitama-sensei i zakończy wszystko jednym ciosem, szkoda że spotka go tylko niewdzięczność. Ale cóż live is brutal... a Saitama to dobry chłop.

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-12-2015, 22:43   

W polowie wyrościęte kobiety z tego świata nazywane są dziewczynami, dlatego w połowie wyrośnięte czarownice* powinny nazywać się magicznmi dziewczynami**


Madoka długi metraż pierwsze 2 godziny
Tego cytatu z serialu nie pamiętam, ale nie sądzę aby był wielkim spoilerem bez określenia osoby , która go wypowiada.
Dosyć dziwnie to oglądać w takim wymuszonym maratonie. Pewnych scen mi brakuje (będą w drugim filmie?) pewne są nowe. Psychodelka bije po oczach. Po tym jak się wkurzyłem na Frozen*** puszczone w telewizji zupełnie przyjemna mroczna odmiana.
Tak Madoka jest zdecydowanie materiałem odmiennym niż obecnie generowany chłam. trzeci film pewnie mnie mocno zdenerwuje ale jestem na to gotowy :P Czyli pierwszy film przedstawia w zasadzie chronologiczne calą ale nie pierwszą pętlę trupów...
Mhruuuuuu lubi bajki mhroczne i ponure , czeka na więcej.

*w sensie złe
**sens pozytywny czaodziejka
*** Dlaczego w polskim dubbingu mamy w napisach końcowych Let it go w jerzyku węgierskim?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-12-2015, 00:35   

Nie, nie zawiedziesz się trzecim filmem, to majstersztyk, madokafagi dostali to, czego chcieli.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-12-2015, 02:20   

Ja nie mówię , że się zawiodę, tylko, że będę wkurzony. Lub raczej, że jestem na to gotowy, nawet jeśli będę się dobrze bawić. Nie jestem w żadnym stopniu Madokofanem, miałem tylko nastrój na coś w tym stylu. A że filmów jeszcze nie widziałem...

4 godziny filmdoki za mną. Zaczynam mieć wrażenie, że rzeczywiście gruntownie przebudowali finał. A to co będzie dalej nie będzie kleić się fabularnie jak guma do buta, tylko raczej jak trzeci wagonik (miejmy nadzieję). Nie wiem czy o tym pisałem kiedyś ale uwielbiam nostalgia factor w anime jeśli jest użyty dobrze. Wyczyszczony opening serii tv w połowie filmu... mruuu. Nie wiem czy czasem nie dołożyli kilku scen z pierwszego odcinka po obu stronach. Niemniej to był bardzo skuteczny chwyt poniżej pasa :] Oglądać drugi raz to samo i jeszcze być tym wzruszonym nie oburzonym :] Dalej końcówka wydaje się być nieco bardziej przygaszona. Owszem jest ta epickość, ale jakoś niema tej euforii którą pamiętam (oszukała system i hapy end) jest raczej dźwignia do popchnięcia kolejnego odcinka :]
No cóż , idę spać i trawić podświadomie pierwsze 2 filmiki. trzeci z racji nowego materiału muszę chyba oglądać na przytomnie.

Jak do tej pory epizodyczna dawka anime okazała się przyjemnym zastrzykiem zmarnowanego czasu :]
(nadal nie rozumiem dlaczego największego banana na twarzy miałem gdy ktoś w tych filmach spektakularnie ginął lub coś w tym stylu. Do punktu radosnych okrzyków)

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2015, 11:10   

Thuder...Thunder... Thunderca...um... Gundam Thunderbolt ep1 - UC paradise. Mamy Zaku które robią przesiew dużymi stacjonarnymi antystatkowymi lasermi. Mamy bezczelnego bohatera Gundama (któy wyjątkowo nie jest licealistą, który Gundama dostaje przez przypadek). Mamy ekipę Zeonu, gdzie większość to kaleki z implantami. I mamy całkiem niezły Jazz, gdy nasz Gundam zakłóca komunikację i wpycha kawałek do transmisji. Wykonanie pierwszak klasa. Widok masakrowanego Zaku z perspektywy pierwszej osoby - bezcenny.

K s2 - fabularnie nadal kicha. Graficznie nadal nieźle. Odmóżdżająca siekanka, którą da się oglądać - trochę naciągane 6/10, bo seria powinna irytować, a nie irytuje.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-12-2015, 14:35   

Po trzecim filmie właściwie nie wiem co myśleć. Mniej więcej wiem co nastąpiło i jakie będą skutki, ale to nie jest definitywne zakończenie, które bym sobie wymarzył. Przede wszystkim seria tv pozostawiła kota w stanie wtf, tutaj wychodzi na to, że bardzo się nie przejął sytuacją, nawet po dwóch przewrotach. Brakuje mi 3 rzeczy:
Spoiler: pokaż / ukryj
1 kompletnego upokorzenia lub zagłady kociej rasy. kiubei musi być wykorzeniony z egzystencji
2. Madoka i Homura musi być kompletnie świadoma wszystkiego co nastąpiło kiedykolwiek oraz być w stanie świadomie porzucić uberpower, najlepiej w reakcji redukcyjnej
3 hapy end bez śladów czarownic, klontw i kotów, gdzie przynajmniej główna para wie dlaczego są razem, nie jednostronnie z jakimś dejawkiem.

Tak że wagonik był raczej dobrze przyczepiony do pozostałych, zawartość była adekwatna, ale nie do końca podobała. Zawiedzenia niema ale jest wkurzenie, że jednak nie było tego hapy endu jaki być powinien.
Madoka Magica filmy uważam za odhaczone :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 27-12-2015, 14:53   

kokodin napisał/a:

Madoka Magica filmy uważam za odhaczone :P

Przynajmniej do jesieni? :P

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-12-2015, 15:23   

czyli ktoś mie oszukał, że miały być tylko 3 filmy :D

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2015, 17:33   

Gundam IBO 13 - mamy trochę walk, ale nie wygląda to zachwycająco. Mamy też rozszerzenie wątku romantycznego. No i oczywiście clifhanger przed przerwą noworoczną.

Concrete Revolutio 13 - tutaj przerwa będzie do wiosny. Muszę przyznać, ze to była dla mnie seria sezonu, mimo całkiem niezłego Osomatsu-san i wyżej wymienionego Gundama. Opisując serię paroma słowami to jest miks X-Menów i Archiwum X z wrzuconymi wszystkimi możliwymi japońskimi kliszami popkulturowymi. Całość czasem kopiuje i zmienia wydźwięk niektórych faktów historycznych. Anime dość mroczne pomimo cukierkowej grafiki. Największym zarzutem jest ciągle dziurawa fabuła. Taki był zamysł twórców. Mamy sobie poukładać naprawdę skomplikowane fabularne puzzle, gdzie paru elementów chyba nie dostaniemy nigdy. Dla mnie to wyzwanie i mi się to podoba, ale pewnie wiele osób się zgubi. Taki pomysł jest na pewno trudny odbiorze i wymaga od widza sporego skupienia. Przedstawione w fabule klisze bohaterów o określonych postawach moralnych będą się tu wzajemnie konfrontować. Czasem dostajemy jakąś konkluzje, ale zazwyczaj sami musimy podjąć decyzję moralnej oceny samemu. Wykonanie jest niezłe. Może grafika i animacja nie powalają, ale moim zdaniem projekty postaci są udane. Z tłami jest już trochę gorzej. Oprawa dźwiękowa jest na bardzo dobrym poziomie.
Odcinek finałowy - się dzieje... znów mnóstwo otwartych wątków, lecz pewne wątki się domykają. No i mamy akcent Polski, Warszawa została wymieniona jako miejsce antywojennych protestów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-12-2015, 14:22   

ok możecie mnie oficjalnie ogłosić dziwadłem

znalazłem genialne anime!
elementy składowe:
latająca ryba
gadająca krowa
pastelowe kolory
wkurzająco świdrujące przesłodzone głosy
wszechobecny absurd
karykatury 2-go poziomu w 80% kadrów
kosmici
szkoła średnia
rywalizacja
szpiedzy
wojna zdrowych rozsądków
wszechobecny wtf
50 odcinków

i tak dalej.

Po dwóch epizodach jestem na tyle rozbawiony i rozbrojony, że nie bardzo wiem ile ich dzisiaj wytrzymam (ale do nowego roku z całą pewnością skończę). Oj kocham takie popaprane serie dla dzieci. Dużo różowego bełkotu, beztroskiego torturowania przez policjantów, latajacej ryby i niedorzecznej fabuły.

Goldfish Warning

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-12-2015, 16:01   

vries napisał/a:
Widok masakrowanego Zaku z perspektywy pierwszej osoby - bezcenny.

Moim zdaniem zbyt mało maszynowe były te ruchy. Cenię scenę i jej pomysłowość, ale IMO to wyglądało, jakby kończyny należały do człowieka, a nie do maszyny.
Ale wizualnie bajka, fabularnie... czy to istotne?

kokodin napisał/a:
że jednak nie było tego hapy endu jaki być powinien.

Happy end? U Urobuchiego? On swoim bohaterkom nie daruje, jest tylko smutek cierpienie.

kokodin napisał/a:
czyli ktoś mie oszukał, że miały być tylko 3 filmy :D

Ten będzie alternatywny względem pozostałych, także można uznać, że zabawa zacznie się od nowa.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2015, 19:00   

Nurse Witch Komugi-chan Magikarte - łącznie z dodatkiem - częścią Z. I tak... Trzeba powiedzieć, ze parodiuje stare anime, bo jest to stare anime. Poza tym jest to seria nieszczególnie pomysłowa zarówno pod względem żartów jak i fabuły. Trzeba jednak im przyznać, że niektóre walki były dość odjechane, no i muszę ich docenić za sam fakt zagarnięcia do serii całej obsady Soul Takera. Tylko kto dziś zna Soul Takera? Co zabawne nawet fansuberzy pomylili tu nawiązanie do tej serii z Devilmanem. Co do samej oceny: jest co najwyżej średnio 5/10.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-12-2015, 00:10   

vries napisał/a:
co najwyżej średnio 5/10.

To chyba nie załapałeś wszystkich aluzji. Bo to nie tylko parodiuje stare anime, ale cały światek anime, łącznie z fanami.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-12-2015, 02:06   

Slova, jeżeli Viresowi anime nie podobało się tak bardzo jak tobie, nie znaczy wcale że nie wyłapał wszystkich nawiązań. Chociaż swoją drogą jeżeli ktoś wyłapuje wszystkie nawiązania z ponad 10-cio letniego anime i jeszcze poucza innych, to ja bym się raczej martwił o taką osobę niż o za nisko ocenione anime. Wybacz ale trochę przesadzasz i może tego właśnie nie lubię w dzisiejszym fadomie.
Drobny trolling i niewinne żarciki t jedno, a narzucanie opinii to co innego.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 498 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 497, 498, 499 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group