FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 524, 525, 526 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-04-2017, 00:15   

kokodin napisał/a:
Daiana i Akko nie powinny być traktowane jako antagonistki ale raczej dwie strony tej samej monety.

Powiedziałbym, że Diana zawsze była rival character, a nie antagonistą :P

kokodin napisał/a:
magiczny mesiasz Akko

No właśnie byłoby miło, gdyby fabuła pokazała, że Akko ma jakieś cechy charakteru czyniące ją zdatną do tej roli inne niż łaskawość Wielkiej Woli Wszechświata TM.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-04-2017, 08:40   

A może to idzie w stronę Evangeliona i ostatecznie niekompetencja Akko sprowadzi zgubę na mieszkańców magicznego świata, a Diana to taka Asuka?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-04-2017, 10:31   

Daerian napisał/a:
No właśnie byłoby miło, gdyby fabuła pokazała, że Akko ma jakieś cechy charakteru czyniące ją zdatną do tej roli inne niż łaskawość Wielkiej Woli Wszechświata TM.

Myślę, że tutaj najlepszą odpowiedzą jest "czysta karta" i sam epizod 15 odpowiada nieco na to pytanie. A poprzednia część serii miała pokazać właśnie, że ta łamaga ma niewykorzystany potencjał, którego bez nauki nie wykorzysta, a jest krótko mówiąc 12 lat do tyłu z materiałem do nadrobienia.
Mnie się podoba w tej serii właśnie to, że upadająca szkoła po raz pierwszy zrobiła nabór poza magicznymi rodzinami i zgłosiła się tylko jedna osoba. Jako że jest to eksperyment niejako, nikt w szkole nie pomyślał nawet żeby zrobić jakiś test, czy korki dla nowych mugolskich kandydatów. I właśnie dlatego Akko wygląda na kompletnie niekompetentną magicznie osobę. Szkoła uczy dorosłą małpę jeść widelcem i takie są efekty. Niemniej w Akko jest nadal spora dziecinna naiwność i chłonność. Magia jest dla niej przygodą życia, nauczyła się już że niema drogi na skróty przy korkach z Urszulą i całym tym zmienianiem kształtu przed festiwalem. Teraz Dowiedziała się dlaczego magiczna laska robi czary inaczej niż różdżka, no i w zasadzie po co. Wypadało by jeszcze przełamać podświadomą blokadę przed lataniem na miotle, którą wyrobiła sobie próbując latać na niemagicznych miotłach w dzieciństwie.
Ja widzę w tej serii magę jako coś co jest tylko kanałowane przez magików, nie rodzi się znikąd i nie znika, ale jest słabe i miejscami nie występuje. Tak samo jak jazda na rowerze, za pierwszym razem , puki nie wiesz o co chodzi, nie wyczujesz równowagi. Kto wie, może Akko z pierwszej czołówki , to Akko z 3-ciej klasy szkoły?
Dlatego ja jestem zadowolony z serii aż do czasu gdy spaprają finał :P

z 15ego odcinka zauważyłem pewien błąd animatorski, zasadniczo śmieszny,
przed pokazaniem bojowego kombinezony Chario, Urszulka ma gołe nóżki :P
Kiedy ona założyła to bodystocking? Bo trochę wątpię żeby to był typowy zestaw bielizny nauczycielki.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-04-2017, 13:34   

kokodin napisał/a:
12 lat do tyłu z materiałem do nadrobienia.

Jak również rozwojem emocjonalnym, inteligencją społeczną, moralnością i innymi cechami przystosowanej do życia jednostki społecznej.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-04-2017, 14:45   

Tren napisał/a:
Jak również rozwojem emocjonalnym, inteligencją społeczną, moralnością i innymi cechami przystosowanej do życia jednostki społecznej.

W tych aspektach i tak jest powyżej polskiego gimnazjalisty, przynajmnej tych z mojego miasta.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-04-2017, 23:02   

kokodin napisał/a:
Tren napisał/a:
Jak również rozwojem emocjonalnym, inteligencją społeczną, moralnością i innymi cechami przystosowanej do życia jednostki społecznej.

W tych aspektach i tak jest powyżej polskiego gimnazjalisty, przynajmnej tych z mojego miasta.

Osobiście oczekują, żeby wpisywała się w średnią nastoletnich bohaterek anime. Dawno nie widziałam tak antypatycznej głównej bohaterki, a seria familijna tego typu powinna dawać POZYTYWNY przykład swoimi postaciami.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-04-2017, 08:07   

Na początku emisji pisałem, ze nie umiem sympatyzować z Akko, że mnie odpycha.

Miło mi widzieć, że dzisiaj nie jestem w tym osamotniony.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-04-2017, 15:47   

Slova napisał/a:

Na początku emisji pisałem, ze nie umiem sympatyzować z Akko, że mnie odpycha.

Większość z nas czekała aż jej się poprawi, jak prawidłowemu protagowi tego typu. Niestety, nie wygląda na to, aby miało pomimo małych przebłysków... (a nawet jeśli, jesteśmy już po połowie serii, mała szansa na to aby rozwój postaci na tym etapie dał radę ją uratować)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 18-04-2017, 21:44   

Re:Creators 02
Madoka poświęciła dekonstrukcji mahou shoujo całą serię, mangi i dwa filmy. Recreators radzi sobie z tym w pół epizodu. Rożowe serduszka masowego zniszczenia indeed.
Zabawy stereotypami ciąg dalszy, czekam na mechowego bohatera. Bo archrywala właśnie dostaliśmy. Po stronie tych "dobrych". Mhy.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-04-2017, 23:57   

Nie wiem na co wy czekacie z Akko i po co, ona jest przecież anty hero podobnie jak jej idolka. A na otaku lekarstwa niema. Wcale nie zdziwiło by mnie bardzo, gdyby jeszcze zrujnowała pod koniec serii Daianę wciągając ją do swojego kręgu. Dajmy na to jedna magiczna laska to za mało, a Daiana zaraz zacznie zbierać własną :P I bardzo dobrze, że wam się nie podoba, przynajmniej nie jest nudno. Czujecie się pewnie podobnie jak ja oglądając Cede Geass. Całe anime w sumie może być, tylko Lolka i reszty głównej obsady nienawidzę. Obiektywizm nie istnieje.
A tak nawiasem, czy o Akko wiemy cokolwiek więcej niż o Scootaloo? Czy ona ma rodziców i.t.d.

A ja sobie zaobserwowałem Gynsmith Cats
S na budynku jest ślicznie doczepione :] 3 odcinki całkiem zabawnego kryminału ze strzelaninami. Jeśli japończyki tak widzą usa, to nic mnie już nie dziwi. Patrzy się na to szczególnie fajnie przez zupełnie inny wygląd i przestarzałe technologie, chociaż gsm się już zaczyna :] Poza tym bardzo ładnie narysowane samochody. I te 3 węże na czołówce.
Szkoda że Vipera nie było w środku. Z drugiej strony seria obca jak kosmici. Ubrania są bosko niemodne. Która obecna nastolatka nosi pas do pończoch? Czerwone szpilki też były lekko komiczne. Generalnie bardzo przyjemna seria, szkoda że tylko taka długa.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-04-2017, 09:41   

kokodin napisał/a:
Nie wiem na co wy czekacie z Akko i po co, ona jest przecież anty hero podobnie jak jej idolka.

Nie wiem skąd wziąłeś, że Charriot jest antihero, bo stanowczo ma wszystkie standardowe cechy hero. Natomiast owszem, Akko jest antihero, nie ma żadnych cech jakie bohater powinien posiadać, co właśnie piszemy - fatalnie napisana postać bohatera, do tego stopnia że wyraźnie niecelowo spełzła na poziom antihero. Jeśli się z nami zgadzasz, nie wiem czemu próbujesz jej bronić.


kokodin napisał/a:
I bardzo dobrze, że wam się nie podoba, przynajmniej nie jest nudno. Czujecie się pewnie podobnie jak ja oglądając Cede Geass. Całe anime w sumie może być, tylko Lolka i reszty głównej obsady nienawidzę.

Nie jestem pewien co ma fakt, że Code Geass będący przebudową i stawianiem na głowie mecha anime celowo wywracał tropy na nice, do faktu że Trigger skopał jeden z najbardziej klasycznych rodzajów postaci w anime, istniejący od jakiś zaledwie 50 lat (patrz Sally Czarodziejka).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-04-2017, 11:14   

kokodin napisał/a:
przynajmniej nie jest nudno.

No właśnie jest.

Jedynym ratunkiem dla serii jest total bad end - Akko niszczy magię, coś co ukochała, wszyscy się od niej odwracają, Daiana traci to, co najcenniejsze i jedyne, w czym była dobra.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-04-2017, 11:34   

Slova napisał/a:
kokodin napisał/a:
przynajmniej nie jest nudno.

No właśnie jest.

Muszę się zgodzić. Do 10 odcinka dociągnęłam się siłą, bo prawie wszystkie odcinki idą tym samym schematem.

Akko powoduje problem -> Akko musi rozwiązać problem, żeby nie wywalili jej ze szkoły -> problem mniej lub bardziej przypadkiem zostaje rozwiązany -> Akko nie wyciąga ŻADNYCH wniosków z tego co zaszło

Oglądanie jak nastolatka wkopuje się w coraz większe kłopoty przez swoje złe decyzje jest fajne tylko wtedy kiedy jest ona de facto kilkudziesięcioletnim psychopatycznym salarymanem biorącym udział w I WŚ. W innych przypadkach jest nudne.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-04-2017, 12:15   

Czy my się kłócimy już tylko dla samej kłótni, czy ktoś usilnie nadal kogoś do czegoś przekonuje? Mnie się nie da, bo mnie się to anime podoba i nie zepsujecie mi zabawy.

Slova napisał/a:
kokodin napisał/a:
przynajmniej nie jest nudno.

No właśnie jest.

nie miałem na myśli anime a dyskusje o nim

Code Geas to był przykład, kiedy anime ,które wiele osób polecało, mnie się osobiście nie podobało, jako całość dzięki.. bohaterom. nie wnikam w to o czym jest seria i z czego się składa, poziom zażenowania jest pewnie podobny niezależnie od tego co zgrzyta wam w L.W.A. Oczekiwania po serii nie odpowiadają stanu rzeczy.

proponuję zakończyć lub przenieść ta dyskusje do wątku poświęconego L.W.A
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-04-2017, 14:23   

Tren napisał/a:
Oglądanie jak nastolatka wkopuje się w coraz większe kłopoty przez swoje złe decyzje jest fajne tylko wtedy kiedy jest ona de facto kilkudziesięcioletnim psychopatycznym salarymanem biorącym udział w I WŚ.

Tam to było fajne, bo te decyzje z logicznego punktu widzenia były słuszne i rzeczywiście miały szansę przynieść zamierzony skutek, zwyczajnie "zdarzenia losowe" chciały inaczej. I fajnie się podziwiało, jak ten misterny plan no ehem.

O decyzjach Akko z góry wiadomo, że nic dobrego z nich nie wyniknie. Dlatego też nie ma nic ciekawego w podziwianiu jej starań, gdyż i tak doprowadzą jedynie do jej kompromitacji.

kokodin napisał/a:
nie zepsujecie mi zabawy.



kokodin napisał/a:
Oczekiwania po serii nie odpowiadają stanu rzeczy.

No ja właśnie niczego nie oczekiwałem, jeszcze przed emisją twierdziłem, że to się nie uda, że LWA nigdy serią TV nie miało być i to, co zbudowano do tej pory i czego właśnie chcą fani do telewizji się nie nadaje.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 525 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 524, 525, 526 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group