FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 528, 529, 530, 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
bkul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Cze 2017
Status: offline
PostWysłany: 28-06-2017, 14:53   

Dla mnie bardzo słabe niestety :D Mocno się rozczarowałem.

_________________
Jak wybierać preparaty antycellulitowe?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-06-2017, 15:57   

Co ciekawe na zachodzie ludzie zachwycają się LWA. Ktoś potrafi wyjaśnić to zjawisko?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
123Nowy! Płeć:Mężczyzna
Ołowiany żołnierzyk


Dołączył: 27 Lis 2010
Skąd: Therabiti
Status: offline
PostWysłany: 28-06-2017, 17:09   

Youjo Senki

Czyli opowieść o dziesięciolatce co wstępuje do wojska by się Bogu i kulom nie kłaniać.
Główna bohaterka jest bowiem Gorejącą Pochodnią Ateizmu, Fortecą Rozumu, Ostatnim Bastionem Ginącej Niewiary. Dodajmy, że jest twarda, cyniczna i lekko psychiczna. Dodajmy, że jest wyjątkowo utalentowanym oficerem co docenia dowództwo przyznając jej rangę majora, wysokie odznaczenie i oddział magów, żołnierzy szybkiego reagowania.
No właśnie, magów. Albowiem magia jest w świecie przedstawionym dość powszechna, wystarczająco aby obie walczące ze sobą strony (Imperium, czyli ci źli i Sojusz, czyli ci jeszcze gorsi) dysponowały całymi batalionami czarowników.
Dodajmy jeszcze, że Tanya byłą w poprzednim wcieleniu wybitnym japońskim urzędnikiem, który zginął przedwczesną śmiercią odradzając się w alternatywnym świecie bardzo zbliżonym do tego tuż przed 1szą Wojną Światową. Jak się pewnie domyślacie okazji do zrobienia kariery w wojsku w tym okresie historycznym jest sporo. Zwłaszcza dla panny Degurechaff, która na pierwszym miejscu stawia swoją karierę i optymalizację swych umiejętności magicznych. A ponieważ dysponuje całą wiedzą i inteligencją swego poprzedniego wcielenia szybko pokazuje co potrafi.
Działania wojenne zajmują zresztą większość czasu antenowego i, muszę przyznać, robi to wrażenie. Walki magów są dynamiczne i efektowne. Niektóre pomysły są warte zaznaczenia np. mag musi posiadać odpowiedni sprzęt ogniskujący energię magiczną, bez niego czary nie działają. Zwykły karabin piechoty w rękach maga zmienia się w instrument masowej zagłady, odpowiedni sprzęt umożliwia magowi latanie na pułapie do 8,000 metrów. I tylko magowi, dla zwykłych żołnierzy magiczne przedmioty są bezużyteczne.
Grafika, miodzik. Op i End, klimacik. Fabuła, jak pisałem wcześniej, skupiona wokół działań wojennych, ale całkiem sprawnie prowadzona.
W sumie bardzo ciekawa seria. Ah tak! Jeszcze jedno. Jak pisałem Tanya jest zadeklarowanym przeciwnikiem Boga, odmawia przyjęcia do wiadomości, że taki Byt ma nad nią jakąkolwiek władzę. Nie będę się rozpisywać bo mnie jakiś mod trafi czarem eksplozji. Powiem tylko, że kwestia Boga i jego ingerencji w świat przedstawiony jest dość kontrowersyjna, ale bardzo ciekawa.
Ocena 8/10, świetna rozrywka, czekam na drugi sezon.

Cheers

_________________
Nieoficjalny fan Zabuzy Momochi i Mitarashi Anko.
Oficjalny fan Ohtsuki Akio.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
31522071
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-06-2017, 15:42   

Cytat:

Co ciekawe na zachodzie ludzie zachwycają się LWA. Ktoś potrafi wyjaśnić to zjawisko?

Syndrom sztokholmski?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 03-07-2017, 09:52   

Daerian napisał/a:
Cytat:

Co ciekawe na zachodzie ludzie zachwycają się LWA. Ktoś potrafi wyjaśnić to zjawisko?

Syndrom sztokholmski?

Bo póki to był niszowy kickstarterowy sukces, LWA było little darling fandomu. A potem głupio było przyznać że coś poszło nie tak.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-07-2017, 19:39   

a ja nadal nie rozumiem waszego punktu widzenia, możne po prostu seria nie była dla was?

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-07-2017, 17:22   

kokodin napisał/a:
możne po prostu seria nie była dla was?

Piszesz to do ludzi, którzy w większości (ja nie) bardzo entuzjastycznie przyjęli OAV i film (ten mi się bardzo podobał), a nawet ich wyczekiwali.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-07-2017, 13:23   

Tak, a jednocześnie do ludzi którzy pisali że to nie może wyjść i że nie będzie dobre od samego początku. Ja przed samym seansem serii tv jeszcze raz obejrzałem sobie ovke i film. Wyciągnąłem własne wnioski. Seria tv była dokładnie taka jak sobie ją wyobraziłem, przynajmniej do połowy, bo finału czy też całej historii z nową nauczycielką nie mogłem przewidzieć. Nie rozumiem czego konkretnie można się tutaj w samym anime przyczepić, poza tym że nie był to jakiś epicki dramat. Niestety oczekiwania, zawłaszcza wygórowane, łatwo można zawieść. Jeżeli seria idzie w kompletnie innym kierunku niż ktoś to sobie wyobraził . Że zrobili z tego farbowanego Shounena to już inna sprawa. Ja oglądałem to dla spektaku, nie fabuły, nie głębokich postaci. Podobnie jak wiele osób w innych grupach z którymi rozmawiałem, ci, którym się to podobało. Nazwanie ich Syndromem sztokholmskim nie było miłe. To że ktoś ma inne priorytety czy wyobrażenie o czymś, nie robi z niego idioty. A zwłaszcza przez oczekiwania osób rozczarowanych, bardzo trudno jest ten serial ocenić obiektywnie, i myślę ,że jeszcze długo nikt tego nie zrobi.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-07-2017, 17:05   

kokodin napisał/a:
Ja oglądałem to dla spektaku, nie fabuły,

No to niestety, ale ten spektakl miał tragiczną reżyserię i rozwleczony, pozbawiony treści scenariusz.

Problem w tym, że to anime było słabe TECHNCZNIE, niezależnie od oczekiwań. Technicznie niedomagał scenariusz, tempo akcji, reżyseria, fabuła i jej egzekucja. LWA TV miało niedociągnięcia (istotne) w każdym z tych aspektów. A co gorsza postaci okazały się zupełnie nieprzemyślane, niekonsekwentnie skonstruowane na tle fabuły. Akko jako główna bohaterka wykazywała szereg negatywnych cech, które nie zostały skorygowane w ramach rozwoju historii, a mimo to wszystko jej się udaje, uchodzi płazem. Jeśli miałbym do czegoś ją porównać, to do idei postmodernizmu - prawdę można osiągnąć w każdej chwili, wcale nie trzeba do niej dochodzić od podstaw.

Pomijając aspekty techniczne, to Akko była czymś, co najbardziej przeszkadzało mi w seansie. Nie lubiłem jej już na etapie OAV i filmu, ale wych jej głupota, niefrasobliwość i żywiołowość popychały historię do przodu. To w wyniku jej działań, nieudolnych zazwyczaj, coś się działo. Dlatego można jej było to i owo wybaczyć jako postaci, bowiem jej przywary miały rolę służebną wobec akcji i fabuły. W TV nie służą niczemu, nawet rozwojowi postaci, a powielane co odcinek błędy nużą.

Jaką przyjemność można czerpać, oglądając, jak dziewczę się w kółko ośmiesza na własne życzenie? Fabularne wytłumaczenie pojawiło się zbyt późno, by tę kwestię rozwiać. Dlatego syndrom sztokholmski pasuje tu jak ulał.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-07-2017, 18:55   

Widzę że w życiu się nie zrozumiemy, a samym określeniem nadal czuje się osobiście obrażony.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-07-2017, 21:43   

No nie, nie zrozumiemy się, bo moja postawa wobec tego anime wynika z oczywistych jego niedociągnięć, które po części opisałem, a Twoja nie wiem z czego - że seria była dla Ciebie, a dla innych już nie. Jakoś nie widziałem tam Rated K for Kokodin. Chyba, że poprzez to rozumiesz grupę ludzi, którzy ignorują oczywiste błędy w produkcji, chociaż nic w anime tego nie rekompensuje.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-07-2017, 06:45   

Post Slovy bardzo ładnie podsumowuje sytuację, dodałbym jeszcze fakt, że z serii można by spokojnie wyciąć wszystkie postacie poza Akko, Dianą, Croix i może Charriot, a fabuła nie wymagałaby żadnych zmian.


kokodin napisał/a:
Nie rozumiem czego konkretnie można się tutaj w samym anime przyczepić, poza tym że nie był to jakiś epicki dramat.

Raczej, że był to epicki dramat zamiast sympatycznej serii o przyjaźni i dojrzewaniu, jakimi były obie OVA?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
123Nowy! Płeć:Mężczyzna
Ołowiany żołnierzyk


Dołączył: 27 Lis 2010
Skąd: Therabiti
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2017, 12:42   

Seitokai Yakuindomo

Czyli zróbmy sobie...nie, nie wnuka...świński kawał.
W porównaniu z SYD American Pie to całkiem przyzwoita komedia. Dlaczego? Bo SYD to kreskówka i biedne polskie dzieci mogą na nią trafić w przerwie między Reksiem, a Smerfami. Zgroza.
O czym to traktuje? Cóż, liceum Ousai zaczyna przyjmować studentów obu płci, choć dziewczęta nadal są w przewadze. Tak trafia tam Tsuda, uczeń o niezbyt wybujałej ambicji i intelekcie. Już na wstępie zostaje zbesztany przez przewodniczącą za niedbały strój i, jako przedstawiciel samców, skaperowany do samorządu. Czy też Nierządu, jako że z trzech dziewcząt tylko jedna nie przejawia nieustannej chuci. Czy też Chuci. Diabli wiedzą.
Tak zaczyna się seria wzorowana na 4-ro panelowym komiksie, składająca się z serii gagów połączonych ze sobą tylko postaciami bohaterów. Zapomniałbym dodać, że obok Nieświętej Czwórcy mamy też innych perwersów. Najwięcej czasu antenowego dostają Hata-san (gazetka szkolna), Sensei (żeńska wersja Onizuki) i przewodnicząca klubu Judo (niepokojąco normalna).
Zresztą, jak to mówią, norma jest ustalana przez większość więc...sami wiecie.:)
Seria porusza wiele zagadnień ważnych dla nastolatków. Np. co dać przyjaciółce na urodziny i dlaczego misia w wersji bondage, do czego służy gumowy nadmuchiwany delfin i do czego można wykorzystać wibrę w telefonie komórkowym.
Należy tu dodać, że każda, ale to każda, scena, ma świńską puentę. Dowiemy się między innymi co robić gdy końcówki włosów łonowych się rozdwajają, czemu tampon jest lepszy od podpaski, a także jakie konkurencje w szkolnych zawodach sportowych mogą wymyślić ześwirowane na punkcie seksu dziewczyny.
I tak, jeśli brać pod uwagę przeslanie tej serii dziewczyny myślą o seksie równie często jak brzydsza płeć.
Co by tu jeszcze...Grafika jest zupełnie przyzwoita. Za to op i end mi do gustu nie przypadły. Popowe kawałki to jednak nie to.
Ogólnie całkiem fajna, bardzo lekka seria. Nie żebym uśmiechał się zbyt często, ale można podziwiać sprośną wyobraźnię autorów.
I tyle. Ocena 7,5/10, dobra rozrywka.

Cheers

_________________
Nieoficjalny fan Zabuzy Momochi i Mitarashi Anko.
Oficjalny fan Ohtsuki Akio.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
31522071
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-07-2017, 15:19   

Nie mam się zamiaru kłócić, jestem bardzo zły w wyrażaniu odczuć na piśmie i wiadomo że na argumenty i tak mnie każdy rozłoży. Nie każdy ma ponad 10 lat stażu w oglądaniu anime. nie każdy jest nawet recenzentem czy osobą analityczną. Niektórym ludziom po prostu chłam może się podobać. Nie muszą mieć do tego chorób psychicznych. Nie trzeba ich za to piętnować.

Nie bronie serii merytorycznie, trudno nie podobała się, daj żyć innym.
To ze wyłożysz wszystkie wady nie zmieni mojej opinii o tej serii, chociażby były najcelniejsze.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-07-2017, 16:35   

kokodin napisał/a:
Niektórym ludziom po prostu chłam może się podobać.

No ale to nic niezwykłego czy złego, po prostu trzeba przyznać, że to był chłam, ale mi się podobał. A nie wyskakiwać z tym, że ten chłam to nie był dla kogoś. Tak można wyrazić się o każdej serii.


kokodin napisał/a:
To ze wyłożysz wszystkie wady nie zmieni mojej opinii o tej serii, chociażby były najcelniejsze.

To jest forum, nie mam zamiaru Cię przekonywać, po prostu unaoczniam Ci powody, dla których innym ta seria się nie podobała inne, niż "nie była dla was".

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 529 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 528, 529, 530, 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group