FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 527, 528, 529 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-06-2017, 00:25   

Cytat:
tak długo jak Magane może mówić

Nah, tylko kiedy ktoś jej odpowiada.

Smk napisał/a:
Altair do wyrachowanych i zimnych, a logicznych osobowości nie należy raczej.

Z drugiej strony, patrząc jaki typ OCka reprezentuje, nie zdziwię się na końcu będzie MUAHAHA wszystko było częścią mojego genialnego planu, taka jestem genialna, a co. Asspulle od strony jej mocy też byłyby spójne z ideą.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2017, 00:30   

Na moim ekranie jak zwykle animacja na czasie - Riding Bean i Gunsmith Cats. Czemu te cudeńka nie doczekały się większej liczby odcinków? I czemu Shelby GT500 zawsze dostaje po dupie?

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 04-06-2017, 01:05   

JJ napisał/a:
Cytat:
tak długo jak Magane może mówić

Nah, tylko kiedy ktoś jej odpowiada.

Smk napisał/a:
Altair do wyrachowanych i zimnych, a logicznych osobowości nie należy raczej.

Z drugiej strony, patrząc jaki typ OCka reprezentuje, nie zdziwię się na końcu będzie MUAHAHA wszystko było częścią mojego genialnego planu, taka jestem genialna, a co. Asspulle od strony jej mocy też byłyby spójne z ideą.

Wcale bym się nie zdziwił takim kierunkiem. Nadal jednak trzymam się opcji
Spoiler: pokaż / ukryj
reinkarnacji poprzez OCka.



Magane:
Tylko mówić czy może komunikacja niewerbalna też się liczy? Mam wrażenie iż coś w tłumaczeniu uciekło w tym odcinku.
BOReK napisał/a:
Na moim ekranie jak zwykle animacja na czasie - Riding Bean i Gunsmith Cats. Czemu te cudeńka nie doczekały się większej liczby odcinków? I czemu Shelby GT500 zawsze dostaje po dupie?

Being Eleanor is suffering.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2017, 08:57   

JJ napisał/a:
Nah, tylko kiedy ktoś jej odpowiada.

A że w anime wszyscy muszą ciągle gadać (nawet, gdy wiedzą, że nie powinni), to jest to najbardziej przegięta moc ever.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
123Nowy! Płeć:Mężczyzna
Ołowiany żołnierzyk


Dołączył: 27 Lis 2010
Skąd: Therabiti
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2017, 12:46   

Sword Art Online

Czyli kolejna wycieczka do wirtualnego świata albo jak przebić Grimgara.
Wspomniany Grimgar do tej pory miał u mnie status VRPG nr 1. Teraz zluzował go SAO.
Nie będę się rozpisywał, nie ma sensu. Po prostu oglądać. Kirito, Asuna i Yui-chan potrzebują waszego wsparcia.:)
Tym bardziej, że protagonista w ciągu całej serii dwa razy zalicza zgona. Oczywiście w grze to nie oznacza końca wędrówki po padole, ale robi wrażenie. A pierwszy z dwóch antagonistów jest tak epicki, że choćby dla niego warto obejrzeć serię. Cool badass antagonista, to się rzadko zdarza.
I nawet fakt, że drugi z antagów jest klasycznym do bólu skurwielem nie psuje odbioru.
No i Yui-chan. Gdy weszła na ekran podejrzewałem, że to nie jest takie zwykłe dziecko, ale żeby aż tak.
Opening i ending całkiem sympatyczne.
Ocena 9/10, bombaba.
Oglądać koniecznie.

Cheers

_________________
Nieoficjalny fan Zabuzy Momochi i Mitarashi Anko.
Oficjalny fan Ohtsuki Akio.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
31522071
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-06-2017, 15:08   

123Nowy! napisał/a:
jak przebić Grimgara.

Przecież SAO jest starsze... I masakrycznie gorsze.

123Nowy! napisał/a:
Kirito, Asuna i Yui-chan potrzebują waszego wsparcia.:)

Niestety potrzebują, bo autor był niekompetentny.

Nie licz, że w dzisiejszych czasach ktokolwiek jeszcze podzieli Twój optymizm wobec SAO.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
123Nowy! Płeć:Mężczyzna
Ołowiany żołnierzyk


Dołączył: 27 Lis 2010
Skąd: Therabiti
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2017, 17:43   

Umówmy się więc, że SAO nie jest od Grimgara lepsze ani gorsze. Jest inne i to widać na wielu płaszczyznach, choćby językowej. W Grimgarze protago nie zdają sobie sprawy z tego, że występują w świecie gry. W SAO jak najbardziej, stąd ten cały gamerski slang, "hapeki", "ajtemy", czy "specjale". To nie musi się podobać, ale mnie podpasowało. Tym bardziej, że...
...Irrehare, Irrehare. Nie musisz wiedzieć, nie musisz lubić, mnie bardzo pasuje.:)

Z poważaniem

Nowy.

_________________
Nieoficjalny fan Zabuzy Momochi i Mitarashi Anko.
Oficjalny fan Ohtsuki Akio.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
31522071
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 07-06-2017, 21:49   

Slova napisał/a:
123Nowy! napisał/a:
jak przebić Grimgara.

Przecież SAO jest starsze... I masakrycznie gorsze.

Które SAO?
Zacznijmy od faktu iż obie serie celują w różny target- Grimgar to jednak Isekai, które jako gatunek istnieje od dekad; SAO, gdy wyszło po raz pierwszy w zasadzie nie miało konkurencji, a i do dzisiaj konkurencja woli raczej model Log Horizon/Overlorda* jako pozwalające na więcej/będące bardziej generic power fantasy. Dalej, SAO zaczynało na poziomie naszych zabaw w Multiświecie - czyli warsztatowo i edytorsko leżało, kwiczało i 16.5owało.
Jednocześnie świat przedstawiony urzekał i urzeka nadal. Grimgar ma interesujących bohaterów i fabuła w nowelkach zagęszcza się miło, ale jest to jednak czyste fantasy. SAO jest, mimo mieczy, elfów i okazjonalnego karabinu wielkokalibrowego, twardym science fiction. Wszystko** co jest tu pokazane ma jakieś zaczepenie w istniejących technologiach, świat jaki seria a niedawno film nam ukazują jest nam bliski. Gwarantowanym jest iż kiedy technologia podobna do full dive z SAO pojawi się i w naszej rzeczywistości, ktoś wykorzysta ją i zabawi się w Kayabę. Może nie z powołania, ale jednak.
Grimgar to studium charakterów i ludzkich zachowań w sytuacjach stresowych. SAO to power fantasy z fajnym światem przedstawionym. Ciężko jest porównywać oba gatunki fikcji - już bliżej Grimgar do Those who hunt elves.


*w niszowe twory i serie typu Shield Hero, hybrydy, nie będę wchodził
** jak w i teorie stojące za Alicyzacją. Roll with it..

Slova napisał/a:

123Nowy! napisał/a:
Kirito, Asuna i Yui-chan potrzebują waszego wsparcia.:)

Niestety potrzebują, bo autor był niekompetentny.

Nie licz, że w dzisiejszych czasach ktokolwiek jeszcze podzieli Twój optymizm wobec SAO.

Ekhem.
W dzisiejszych czasach, w dobie Alicyzacji w Empikach, wielu podzieli ten optymizm. A rezydentny fanboj melduje się >3

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-06-2017, 06:22   

123Nowy! napisał/a:
Umówmy się więc, że SAO nie jest od Grimgara lepsze ani gorsze

Znaczy się, na tym etapie oba są na tyle denne że mogę w sumie się zgodzić...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 08-06-2017, 22:08   

Daerian napisał/a:
123Nowy! napisał/a:
Umówmy się więc, że SAO nie jest od Grimgara lepsze ani gorsze

Znaczy się, na tym etapie oba są na tyle denne że mogę w sumie się zgodzić...


Oba tytuy cierpia na syndrom "redaktor dostal polecenie z gory by poszerzyc target", znaczy sie.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-06-2017, 19:20   

RE;Creators 10

Drama półsezonowa za nami, w imię dramy niestety sporo rzeczy przestało trzymać się kupy.

Wielki Reveal tego odcinka powinien logicznie rzecz biorąc zdarzyć się jakieś pięć epków temu, a przy okazji zademonstrował ogromną słabość tej serii. Nieskończona paplanina w której tłumaczy się zasady świata wygląda jeszcze bardziej bzdurnie kiedy przez pryzmat dziesięciu epków spojrzymy na to, że:

Spoiler: pokaż / ukryj
- Meteora, nasza studnia mądrości, RAZ próbowała empirycznie zweryfikować swoje teorie
- nie wyszło
- teraz dowiadujemy się że najprostsza teoria alternatywna jest, ofkoz, prawdziwa (ktoś nawet zaproponował ją w pewnym momencie w 3 epie iirc)
- przez siedem odcinków nikt jej nie zweryfikował, żeby teraz wyciągnąć ją w krytycznym momencie dla dramy...
- co najśmieszniejsze, Meteora przez te odcinki podobno zajmowała się researchem


To po prostu nie działa.

Also, z praworządną głupią Alicterią też przeginają pałę. Poprzedni ep wymagał "tylko" żeby

Spoiler: pokaż / ukryj
- Mamika rozbiła się w okolicach Magane
-była wystarczająco przytomna żeby gadać z Magane
- chwilę później już była niewystarczająco przytomna żeby rozmawiać z Alice
- Aliceteria uwierzyła postaci, o której wie że jest bezwzględną morderczynią


To teraz, jakże spójnie ze swoim paladyńskim charakterem, spędza cały odcinek
Spoiler: pokaż / ukryj
atakując postaci wykazujące się na jej oczach klasycznym heroizmem, a stając po stronie kłamliwej zołzy mordującej dla rozrywki?????


Generalni, żeby to wszystko robiło sens zaczyna być potrzebny klasyczny M. Night Shyamaladingodng tweest a'la "cała fabuła jest przez kogoś (in universe) pisana". Wtedy "dlaczego? dla większej dramy" będzie miało wytłumaczenie, inaczej sens leży.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 18-06-2017, 17:29   

JJ napisał/a:
RE;Creators 10

Drama półsezonowa za nami, w imię dramy niestety sporo rzeczy przestało trzymać się kupy.

Wielki Reveal tego odcinka powinien logicznie rzecz biorąc zdarzyć się jakieś pięć epków temu, a przy okazji zademonstrował ogromną słabość tej serii. Nieskończona paplanina w której tłumaczy się zasady świata wygląda jeszcze bardziej bzdurnie kiedy przez pryzmat dziesięciu epków spojrzymy na to, że:

Spoiler: pokaż / ukryj
- Meteora, nasza studnia mądrości, RAZ próbowała empirycznie zweryfikować swoje teorie
- nie wyszło
- teraz dowiadujemy się że najprostsza teoria alternatywna jest, ofkoz, prawdziwa (ktoś nawet zaproponował ją w pewnym momencie w 3 epie iirc)
- przez siedem odcinków nikt jej nie zweryfikował, żeby teraz wyciągnąć ją w krytycznym momencie dla dramy...
- co najśmieszniejsze, Meteora przez te odcinki podobno zajmowała się researchem


To po prostu nie działa.

Also, z praworządną głupią Alicterią też przeginają pałę. Poprzedni ep wymagał "tylko" żeby

Spoiler: pokaż / ukryj
- Mamika rozbiła się w okolicach Magane
-była wystarczająco przytomna żeby gadać z Magane
- chwilę później już była niewystarczająco przytomna żeby rozmawiać z Alice
- Aliceteria uwierzyła postaci, o której wie że jest bezwzględną morderczynią


To teraz, jakże spójnie ze swoim paladyńskim charakterem, spędza cały odcinek
Spoiler: pokaż / ukryj
atakując postaci wykazujące się na jej oczach klasycznym heroizmem, a stając po stronie kłamliwej zołzy mordującej dla rozrywki?????


Generalni, żeby to wszystko robiło sens zaczyna być potrzebny klasyczny M. Night Shyamaladingodng tweest a'la "cała fabuła jest przez kogoś (in universe) pisana". Wtedy "dlaczego? dla większej dramy" będzie miało wytłumaczenie, inaczej sens leży.


Jestem jeszcze przed konsumpcją tego epizodu, ale
Consider the following
Co ta seria przypomina najbardziej?

Taki sobie
Spoiler: pokaż / ukryj
chuuni fanfik.



...yeah.

Re:Creators 11

To nie fanfik, to drama na DeviantArcie..

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-06-2017, 00:35   

Smk napisał/a:

To nie fanfik, to drama na DeviantArcie..

Pixivie, pixivie...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-06-2017, 20:28   

Yey forum wygląda na opuszczone.
Pora zostawić soje opnie o kilku zakończeniach :P

Nasiek zakończył sie całkiem fajnie. Co prawda miałem trochę za złe Natoriemu ale w ostatnim odcinku wyszło że jednak nie jest taki zły. :P Wiem że krytykować popularna postać jest narażaniem się na ostrzał. Całe szczęście że nie mam już za co. Bardzo podobały mi się smoki i cały dom, oraz to że babcia możne nie być pierwszym Naskiem w rodzinie :P. Niemniej cały sezon był jakby blady w porównaniu do poprzednich. Okładki juz tak nie trafiały do gustu a odcinki były nieco losowe. Brakowało mi tej żyłki przewodniej .

Alice to Zokuro. nie spodziewałem się tego oglądać. złapałem się w okolicy przedostatniego odcinka i wyłem z bólu że na ostatni muszę poczekać Poza drobnym błędem graficznym w pierwszym odcinku, gdzie tło przesuwało się za szybami stojącego samochodu, było to coś kompletnie obłędnego, zabawnego i wciagajacego. Szkoda tylko, że opowieść urywa się jak w Nanie, na wspomnieniu i wielkiej wyrwie fabularnej od ostatniego momentu akcji do chwili pisania listu/wypominków. Tego spokojnie dało by się wyprodukować więcej, zagęścić lub wstawić dodatkowe przygody pomiędzy już pokazane. J.C.Staff nadal kocham za niektóre rzeczy, animacje i takie tam. ale chwilami mam do nich pretensje za nie kończenie rzeczy

Little Witch Academia
Kiedy ostatnio pisałem o tym anime byliśmy w punkcie gdy wszyscy nienawidzili Akko a ja się jej głupim uporem delektowałem. Potem był odcnek z ucieczką Dajany, gdzie"rywalizacja " została jednostronnie zdementowana (oraz niezła podbudówka do 9-ciu czarownic) No od odcinka z początkiem zamieszek była to dla mnie czysta rozkosz patrzeć jak Chario zaczyna przypominać Akko a nie na odwrót, do momentu spotkania na dachu. Wtedy to już było dla mnie dzikim rechotem. Tak uwielbiam jak jedno wydarzenie może być jednocześnie inspiracja i klątwą. Akko nieźle dostała wtedy po głowie, ale pszipsióły i Dajana ja pozbierały.
Fianl był już nieco gorszy. Przedostatni odcinek był bardzo napakwany, ostatni był przekombinowany. Uwielbiam jak próbowali poprawić jakość odcinka stosując najstarszą shounenowską sztuczkę z wplecieniem pierwszego openingu w tło muzyczne finału.
Generalnie jak dla mnie seria jest udanym rozwinięciem , niemniej nie tym czego się spodziewałem. Mogli pójść innym tropem w okolicach odcinka z festiwalem, lub nawetwsześniej i wpakować Urszulkę i psiapsiuły do tego minimorisa .. pomażyc mozna ...

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-06-2017, 05:55   

LWA

Dno i dwa metry mułu. 3/10. Nie oglądać, naprawdę.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 528 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 527, 528, 529 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group