FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-03-2009, 14:15   

Higurashi no Naku Koro ni pierwszy i drugi sezon.

Co by tu napisać... Nie spodziewałem się w sumie takiego zakończenia, myślałem że przynajmniej autorzy zostawią jakieś "ale", co by trochę postresowało widza. Drugi sezon zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu, zapewne ze względu na to, że był mniej brutalny. Ogólnie serie oceniam pozytywnie, chociaż po pierwszym sezonie spodziewałem się czegoś bardziej mrocznego(?). Postacie też zbytnio mi nie zawadzały, pomijając fakt, że była to zbieranina powtarzających się ciągle w anime archetypów. Miałem też dziwne wrażenie, że twórcy w trakcie robienia anime/pierwowzoru chcieli zmienić cały zamysł rozwoju fabuły, przez to przynajmniej w moim odczuciu powstały niespójności, które zostały jako tako wytłumaczone później. Mimo, że to lekka papka gatunkowa od horroru, aż do komedii haremowej kończąc, to podobało mi się i nie uważam tych 4 dni oglądania za stracone ;).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-03-2009, 18:32   

Z pamiętnika dziwnych zdarzeń:

Pobrałem sobie dzisiaj za sumką kontrolną ze stronki z której zwykle korzystam odcinek nr 10 maria holic. Co prawda grupa się zmieniła gg przestali wydawać swoje tłumaczenia za to na ich miejsce pojawiła się grupa ggcaust ale co tam pobrałem włączam a tam w środku szok:
Po pierwsze - rozdzielczość jakaś dziwnie mała :] klikam play
Po drugie - patrze ... O_O ... :P ... dr house odcinek jakiś zamierzchły ale co to napisy angielskie??
Trzeci szok - japoński dubbing

Morał : Nie ściągać bez zastanowienia wszystkiego jak leci bo żarty się zdarzają. :P

Powrót do tematu.

Obejrzałem sobie 2 najnowsze odcinki Michiko to Hatchin więc zostały jeszcze 2 (wedle anidb) znów jestem zaskoczony "dbałością o wygląd". Wydaje mi się że anime które teraz są w końcowej fazie nadawania napotkały jakieś problemy finansowo-kadrowe. Co jak co ale zmian wyglądu i takiej niechlujnej kreski w którymś anime z kolei to się nie spodziewałem. Przypomina mi się animation runner kurumi 2 i tamtejsze problemy techniczno-czasowe oraz wspomniany tam "zepsuty odcinek" pewnego anime. Nie wiem czy kryzys gospodarczy podciął skrzydła animatorom czy nie ale tego już troszkę za dużo.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 17-03-2009, 20:39   

Lucky Star 1-3. No i mam mieszane uczucia. Z jednej strony, klimacik przypadł mi do gustu niesamowicie, a postaci są świetne (Konata! jak jej nie kochać?). Opening - genialny, końcówki odcinków - Lucky Channel - podobnie... Ale z drugiej jest to okropne uczucie, że co scenę umyka mi jakaś parodia, cytat czy odniesienie do innego anime - a ja straszliwie tego nie lubię. Niby na coś takiego w parodiach muszę być przygotowany, albo nie ruszać ich w ogóle... Mimo wszystko, to momentami irytuje.

Pytanko - jak będzie w kolejnych odcinkach: proporcje mniej więcej takie same, czy anime skręci bardziej w stronę parodii, czy może w stronę normalnej (no dobra, nie do końca normalnej) komedii?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-03-2009, 20:51   

JJ napisał/a:
Pytanko - jak będzie w kolejnych odcinkach: proporcje mniej więcej takie same, czy anime skręci bardziej w stronę parodii, czy może w stronę normalnej (no dobra, nie do końca normalnej) komedii?


W sumie nie wiem, ja nie miałem odczucia, że jakieś parodie mi uciekają. Powiem tak, w późniejszej częsci jest więcej odniesień do innych anime, zwłaszcza tych od tych wypuszczonych przez KyotoAnimation. Nie jestem jakimś wielkim znawcą, ale nie przypominam sobie by było tam tak wiele niezrozumiałych, dla osób nie obeznanych z kulturą japońską, żartów/parodii. Mimo wszystko oglądaj dalej ;) Ja tam bardzo ciepło tę serie wspominam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-03-2009, 01:07   

jako, że ostatnio na przemian tylko spałem i oglądałem anime to napiszę teraz

Shakugan no Shana II
Gdy zacząłem oglądać tę serię, zastanawiałem się czy aby na pewno to jest Shakugan no Shana - pierwsze 12 odcinków to jakaś tania historia romansu szkolnego, na tyle tania że aż odrzuca - robiono ją jakby bez pomysłu. Myślałem nawet o rzuceniu oglądania tego jednak... miałem wrażenie, iż dalej może się coś ciekawego wydarzyć i się nie przeliczyłem. Druga połowa tej serii jest genialna, historia, walki no i oczywiście wreszcie bohaterki romansu pokazały, iż mają z deka odwagi i pomysłowości.

Spoiler: pokaż / ukryj
ten pomysł z liścikami i dwiema lokalizacjami, postawienie Yujiego w nieciekawym położeniu ;). Jednak wszystko zakończyło się przyzwoicie, wybrał według mnie to co było mu pisane od początku, ale nie do końca byłem tego taki pewny podczas oglądania.
aha i jak sobie przypomnę ten tekst Shany: "Jak się robi dzieci", padłem normalnie xD. Chyba wpadła na ciekawy pomysł jak usidlić Yujiego jednak sama nie wiedziała o co tak naprawdę się pyta, bądź co bądź chwila zwalająca widza z krzesła mimo, iż znajdowała się w końcówce anime, końcówce która była poważana i genialna.

Trudno ocenić mi jest to anime, pierwsze 12 odcinków było słabe, kolejne bdb z genialną końcówką - mimo tej gorszej części na MAL dałem 8/10. Pierwsza seria dostała 10/10, sam nie wiem czemu ale dla mnie była idealna.

Love Hina ep01-20
Haa, wreszcie dorwałem te anime w przyzwoitej jakości, więc postanowiłem je obejrzeć. Moje pierwsze wrażenia - od dawna nie oglądałem czegoś tak odmóżdżającego, anime pozwala zapomnieć o wszelkich kłopotach, sprzeczkach a daje bardzo dużą dawkę dobrego humoru. Nie jest to jakaś wybitna produkcja a cieszy. Jak dokończę oglądać to ocenię, bo na razie jest 7+/10 (część gagów jest nietrafiona i słaba)


Ostatnio zmieniony przez Piotrek dnia 18-03-2009, 01:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 18-03-2009, 01:17   

Ja oglądam obecnie Sorcerer Hunters.
Niezbyt ambitna seria, ale przyjemna seria.
Głowna (jeśli można to nazwać) postać to niezły łajdak ale miły koleś.
Fajnie się to ogląda, zwłaszcza w w zrozumiałym języku(vczyli angielski dubbing rządzi ponownie).
Buhahhahahaha.


Kemono no Souja Erin.
Fantasy. 10 odcinek obecnie. I jest coraz lepiej.
Anime spokojne. Fantasy. Bardzo dobre. I bardzo spokojne.

Druaga no To - Sword of Uruk
10 odcinek again.
Sezon drugi dużo lepszy niż pierwszy.
Głownie dlatego, że nie ma tylu elementów komediowych.
Stara szkoła. Ktoś może nazwać to ogranym schematem i banałem. Ja to lubię, jeśli to jest dobrze rozegrane.
A jest całkiem niezłe.
Niestety zostały góra 2 odcinki. :/
Mam nadzieje na 3 sezon.
Wiem: NADZIEJA matką głupich.
...

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
KuniOl Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Bytom
Status: offline
PostWysłany: 18-03-2009, 07:44   

Higurashi no Naku Koro ni 1-3
Jak narazie to trzyma mnie to anime w napięciu. Takie cukierkowe, a potrafi podnieść ciśnienie :P Nie żałuje, że zacząłem to oglądać.

_________________
x: Bóg nas zbawi,
x: tak pisze w Biblii.
y: Windows się nie wiesza,
y: tak pisze na stronie Microsoftu...


http://www.anime-planet.com/images/users/signatures/KuniOl.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6065467
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-03-2009, 10:04   

Twin Angel - dziwna rzecz. Magical girls, niby dla młodszych widzów, a z biegiem czasu wychodzą rzeczy, które raczej sprawiają, że trudno uznać tę krótką (2 odcinki) serię za odpowiednią dla odbiorców 10-12 letnich (spory biust jednej z bohaterek, mega angst i znęcanie się psychiczne).
Powrót do góry
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-03-2009, 11:46   

Michiko e Hatchin 22

Zakończenie ogólnie bardzo mi się podobało, chociaż tuż po epilogu przypomniał mi się jeden cytat (zupełnie automatycznie): "Facet to świnia".


Spoiler: pokaż / ukryj
Co z tego, że Hiroshi ma córkę? Nic. Ucieka gdzieś w trakcie z nowo poznaną kochanką. Cudownie. Ale z drugiej strony realistycznie. Jasne było, że ludzie tak łatwo się nie zmieniają, a Hana przywiąże się do Michiko, a nie do "taty", który gdzieś tam jest i się go szuka. "Trochę" naciągana była scena ponownego spotkania M&H, ale... ładnie wypadło:)

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 19-03-2009, 12:39   

JJ napisał/a:
Niby na coś takiego w parodiach muszę być przygotowany, albo nie ruszać ich w ogóle...
Poczekaj aż zobaczysz Lucky Channel i endingi live action z udziałem seiyuu...

A ja dogoniłem do bieżącego z Toaru Index. O LOL, scena z ewakuacją z podziemnego Mallu via Kuroko Shirai, to było równie piękne jak scena z hotdogami :)

Swoją drogą, pewnie już wiecie, ale będzie adaptacja też DRUGIEJ serii nowelek tego samego autora - Toaru Kagaku no Railgun. Dobrze zgadujecie, BiriBiri jak Index, też dostanie własne anime XD

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wakabayashi Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Mar 2009
Skąd: opolszczyzna
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2009, 16:50   

School Rumble Second Term - pierwszy sezon był poprostu mistrzowski. Drugi narazie też jest bardzo dobry, mimo większego nastawienie na akcję. Dwa odcinki o drużynie koszykówki wymiatają i narazie zaliczam je do czołówki.

Toradora - niezły, choć nie powalający początek. Wiele osób chwaliło tą serię i chyba można stwierdzić, że nie bezpodstawnie. Rie Kugimiye znów można usłyszeć w dość podobnej roli (urusai! ) tym razem Taigi. Szykuję się zabawna komedia, zapewne trochę ambitniejsza (czy napewno?) od Zero no Tsukaima.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10422021
KuniOl Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Bytom
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2009, 18:30   

Higurashi no Naku Koro ni 7-12
Pytanie tutaj do Was: Czy tu się dzieją alternatywne historie czy jak, bo zleksza nie potrafie zrozumieć ocb?
A tak to dobrze potrafią budować chory klimat nawet w cukierkowej oprawie :)

_________________
x: Bóg nas zbawi,
x: tak pisze w Biblii.
y: Windows się nie wiesza,
y: tak pisze na stronie Microsoftu...


http://www.anime-planet.com/images/users/signatures/KuniOl.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6065467
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-03-2009, 18:55   

KuniOl napisał/a:
Higurashi no Naku Koro ni 7-12
Pytanie tutaj do Was: Czy tu się dzieją alternatywne historie czy jak, bo zleksza nie potrafie zrozumieć ocb?
A tak to dobrze potrafią budować chory klimat nawet w cukierkowej oprawie :)

odpowiem, ale muszę spoiler zastosować:

Spoiler: pokaż / ukryj
wszystkie te historie to przedstawienie alternatywnych światów, a właściwie alternatywnych wydarzeń w miasteczku Hinamizawa . Każdy rozdział to Ci sami bohaterowie, jednak w każdej historii zmienia się ten zUy czyli osoba z grona przyjaciół która morduje. Jedyną osobą znającą wydarzenia ze wszystkich poprzednich światów jest Rika, która później będzie próbowała to fatum przełamać ;). Wszystko wyjaśnia się tak naprawdę w drugiej serii. Nie będę się rozpisywał na temat szczegółów, bo zobaczysz, że będzie ciekawie ;)

------------------------
Ai Yori Aoshi ep01-19
całkiem przyjemna komedyjka, chociaż były momenty kiedy zaczynało mnie mdlić. Momentami wkurza mnie obecność małej siostrzyczki swatki oraz te okropnie pastelowe kolory. Ogląda się szybko i przyjemnie tylko czasami dobijają te właśnie wady wymienione wyżej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-03-2009, 21:06   

Jejku jak mnie ostatni odcinek toradora wyprowadził z równowagi. Dlaczego muszę czekać na kolejny odcinek , dlaczego nie nadali wczoraj dwóch ;(. Po raz kolejny przekonałem się że j.c.shaft to moja ulubiona wytwórnia.

Spoiler: pokaż / ukryj
Po pierwszym fragmencie (do czołówki). Po prostu zacząłem (też) wrzeszczeć, na szczęście nikogo nie było w domu. Jak można własnej matce w twarz wywalić coś takiego. Toż to nasz smok jest kompletnym gówniarzem który przez ostatnie 17 lat udawał dorosłego. Rozumiem że można czasem nie wytrzymać ale żeby tak wydrzeć się na jedynego członka rodziny o którym się wie (i chyba coś do niego czuje co nie?) i zwiać nie patrząc na jego stan po fakcie? Rozumiem szczerość ale to był zwyczajny atak samobójczy. Kolejna sprawa oświadczyny to akurat świetny pomysł, ale żeby robić to w rzece w lutym? I to w dodatku po upadku z mostu. Oni powariowali. I dobrze nie zniósł bym kolejnego anime z cukierkowym zakończeniem. To się tak rozsypało że tylko mądra głowa zdołałaby to pozbierać. Ze zniecierpliwieniem czekam na kolejny odcinek. Mam nadzieję że ludzie z j.c pozwolą mi się nadal kochać :P


Kolejna rzecz jaką dzisiaj oglądałem to shikabane hime kuro ep 10.
Dobry odcinek zaczyna być widać o co w tym chodziło :].
Spoiler: pokaż / ukryj
Po kraksie samolotowej o jakiej nawet Osama mógł by pomarzyć w cieniu walki wypłynęły prawdziwe oblicza zakonu i zwłok "wolnych". Duet głównych bohaterów również pokazał prawdziwe kolory - grają sami przeciwko dwóm skrajnie nakręconym stronom by dotrzeć do prawdy (tylko jakiej). Brakowało tylko masowego buntu hime - ale to jeszcze przed nami. :]


Na koniec dla rozrywki oglądnąłem sobie kilka odcinków ranmy w tym jeden z moich ulubionych 49 "Am I... Pretty? Ranma's Declaration of Womanhood" Jak zwykle wychwyciłem parę nowych żartów których wcześniej nie rozumiałem . Mimo znajomości tego anime i wielokrotnego oglądania go do znudzenia nadal mnie śmieszy. Poza tym ten starodawny fanservice był naprawdę dobry. W porównaniu do dzisiejszego opierającego się na arbuzach i majtkach jest zdecydowanie bardziej interesujący. Nie będę streszczać tego co obejrzałem bo ranme uważam za prawie obowiązkowy tytuł. Z pewnością tym razem po skończeniu anima rzucę się jeszcze na mangę od połowy :] bo od początku już kiedyś czytałem.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-03-2009, 23:44   

RideBack 8

Kira kira bizon o natchnionym spojrzeniu…
Romantyczna przejażdżka, kółeczko w powietrzu z trzymaniem się za rącz… łap… to co ridebackowi zwisa po bokach, patrzenie sobie w oczy, dzika rywalizacja, zetkniecie się kółeczkami, znowu kira kira, dzwoneczki w tle, ujecie trzęsących się oczu, ujęcie tajemniczo uśmiechniętego kira kira bizona, dalej dzwoneczki i rozpryśnięte błyszczące krople wody. I zwolnione tempo.
Óhmarłam.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 64 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group