FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31, 32, 33  Następny
  Pierwsze anime.
Wersja do druku
Aori Takera Płeć:Kobieta
Shonenai maniac^^


Dołączyła: 06 Paź 2004
Skąd: Z samego serca chaosu- czyli Warszawy..
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2004, 09:48   

A moje pierwsze anime< no to co, ze ten temat nieco wygasł^^"> to były Sejlorki< tez siebawiłam.. Potęgo ksieżyca dziaałaj! xDD> i oglądałam jeszcze super świnkę^^ i oczywiście Yattamana.. A pierwsze świadome anime to DB.. chociaż.. nie... ja już chyba o Sailorkach wiedziałam że to anime, ale isę tym nie interesowałam, potem miałam okres że nie-lubię-DB-to-dla-chłopaków-a-oni-się-zachowują-jak-idioci< w II podstawówki>ale w III mi przeszło i sama z chęcią zaczęłam oglądać DB< a potem kochaniutkich Slayów, i MKR, i Yaibe i...^^>
Poza tym jedną z wcześniejszych< oprócz SM, Yattamana i SŚ> była Maja, Muminki i reszta co na polonii leciała.. wiecej ze swej mrocnej przeszłosci nie pamiętam :P
a propo- bardzo dziekawy temat^^
gratuluję wytrwałosci w przeczytaniu tego^^

_________________
Nigdy nie poddawaj się przeznaczeniu,
nawet wśród płaczu i złości
jest cos tak potężnego, że nie zdołasz sie oprzeć.
Takie jest prawo miłości.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3010037
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2004, 09:59   

Tak, Sailorki były oglądane prawie przez wszystkich... Choć znam takich, co teraz za diabła się do tego nie przyznają.

Inna rzecz mnie zastanowiła: kiedy Polonia 1 zaczynała emitować swoje serie, ja miałam lat naście... I ledwie je pamiętam. Zastanawiam się, jakim cudem WY (z całym szacunkiem) możecie cokolwiek z tego kanału pamiętać? Zaczynaliście oglądać w przedszkolu?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2004, 12:39   

Też zaczynałem od Sailorek (a praktycznie to od streszczeń różnych anime w nieśmiertelnym Secret Service). Na szczęście był to jakiś film, bo jak później zobaczyłem serie, to mnie zabiła - ciągle powtarzało się to samo...

Co do Poloni - oni chyba powtarzali to ciągle - ja też miałem lat naście i pamiętam że był Yattaman, Gigi i jakieś inne

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 22-10-2004, 12:45   

W istocie Ave, oglądałam to będąc w przedszkolu ^^ Miałam bodaj 5 lat, kiedy zaczęłam z uporem maniaka Polonię oglądać... A że powtarzali to bez przerwy, to skończyłam oglądać mając lat 12... Jak widać miałam 7 lat na zapamiętanie tegoż. To były czasy... Kiedy oglądałam z Anką "Helę super-dziewczynę" a potem tatuś Anki podłączał nam Comodore 64... <westchnięcie>

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2004, 19:49   

ja zaczęłam oglądać jeszcze przed przedszkolem potem byłam zła że mi odcinki uciekały jak już musiałam chodzić^^'' zresztą ja się na tym wychowałam, cały mój kodeks honorowy opiera się na zachowaniu bohaterów z tamtych filmów>] Pamietam że jak jakiś rok temu udało mi się trafić przypadkiem na Daimosa to aż łezka w oku się zakręciła na wspomnienie tamtych czasów...achhhhhhhh<tonie we wspomnieniach>

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2004, 07:51   

Pewnie, że w przedszkolu, a nawet wcześniej! Tzn samego oglądania jako 3-4 latka nie pamiętam, ale z opowiadań wiem, że było :P Podejrzewam, że jako brzdąc oglądałam wszystkie kreskówki jakie były dostępne... XD I zadziwiające, że ja z tych serii pamiętam dość dużo XDDDD

A właściwie to przypomniało mi się co innego. Pierwsze świadome anime to nie były sailorki, które skończyły się zanim dowiedziałam się, co to takiego. To było takie cuś dziwnego, lecącego na rtl2. Der Dieu Die Dinosaures (przekręcam zapewne straszliwie, niemieckiego nie znam, tak tylko z pamięci piszę :P) się zwało, tytułu oryginalnego nie znam. Była jakaś grupka dzieciaków w dużym pojeździe, była jakaś ubrana na różowo księżniczka bodajże... XDDD

A potem kawałki Kamikaze Kaitou Jeanne z tego samego kanału. I chyba dopiero wtedy puścili sailorki jeszcze raz :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2004, 14:27   

A ja widziałam może jeden lub dwa odcinki Sailiorek :P
Potem była dłuuuga przerwa gdyż na podwórku było ciekawiej niż przed telewizorem (nienormalna jestem XD). Mnie jako kilkuletniego brzdąca Sailiorki zupełnie nie zainteresowały. Potem dopiero...jakieś cztery, pięć lat temu...(no coś koło tego...yy...) trafiło się na DB, po nim na Slayersów ect ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 06 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2004, 15:15   

Ja pamiętać pamiętam :P. Pierwsze pozycje z Polonii oglądałem chyba w 4 podstawówki(1994 rok), chyba to był Yattaman, później inne. Możliwe że i na niemieckich kanałach oglądałem coś nieświadomie (rewelacyjny wynalazek po luksusowej w pewnych czasach telewizji satelitarnej - Telewizja Kablowa :P). A na tvp2 były jakieś przeróbki Calineczki tudzież Kota w butach, to było jeszcze wcześniej (1-3 klasa podstawówki, bardzo młode lata 90-te, atarynkę jeszcze miałem :P). No i czytałem opisy anime w Manga Roomie i oglądałem Sailorki, później DB. Co do powtarzania serii w Polonii1 to fakt, sam oglądałem po parę razy niektóre, np W Królestwie Kalendarza czy innego Yattamana (nawet zakończenie pamiętam XD) :P.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Kai Płeć:Mężczyzna
the abominable one


Dołączył: 02 Paź 2004
Skąd: Z najgłębszych zakamarków podświadomości
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2004, 18:25   

Chyba nie będe oryginalny: wszystko co leciało na Polonii 1 i na niemieckich kanałach. Pierwsza wogóle to była chyba Pszczółka Maia, ale wtedy to o czymś takim jak anime nie słyszałem. Pierwsze świadome to było... nie jestem pewien - nie pamiętam za dobrze, może Captain Tsubasa. Chyba tak. No a póżniej wszystko co się dało: na Poloni 1, RTL 7, Polsacie, Fox Kids, paru niemieckich kanałach. Nic po niemiecku nie rozumiałem, ale jakoś mnie to nie zrażało. Obecnie ubolewam nad tym, że nie mam Hypera (ale od czego jest internet).

_________________

Zetrzyj uśmiech z twarzy...
Poddaj się uczuciu bezsilności...
Przestań walczyć...
Zrezygnuj...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5826822
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-11-2004, 21:01   

Cytując Kaia "Chyba nie będe oryginalny".
Generał Daimos, Bia, Tygrysia Maska.
Wszystko z repertuaru Poloni 1, przy czym nie wiedziałem wtedy nawet, że to anime.
Pierwszym które obejrzałem "świadomie" był Neon Genesis Evangelion. Po ostatnim odcinku chodziłem ogłupiały przez tydzień...

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2004, 12:45   

Hej, trochę offtopnę, ale może mi ktoś powiedzieć, która to była ta Tygrysia Maska? ^^'' Wszystko inne kojarzę, ale tego jakoś nie mogę, było wcześniej czy jak? :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-11-2004, 14:35   

Tygrysia maska była o takim zapasniku, który bodajże pomagał domowi dziecka... Jak walczył, zakładał maskę w kształcie głowy tygrysa. Jakoś tak, mogłam coś pokręcić.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 27-11-2004, 15:28   

Nic nie pokręciłaś, ja to pamiętam tak samo.

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2004, 15:30   

Oooo, nie pamiętam... widać było w godzinach przedszkolnych albo co XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2004, 17:54   

Też to pamiętam^^ facet jeździł czerwonym samochodem i kleił się do opiekunki sierocińca, ogólnie to było raczej brutalne

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 33 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31, 32, 33  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group