FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
  Najgorsze M&A
Wersja do druku
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 16-11-2007, 17:03   

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
kiedy ktoś w końcu zrobi dobre magical girs, bez cukru/ecchi/fanserwisu?


... To jeszcze będzie magical girls?


No, trzeba przyznać po części rację. Ostatnio zaczęłam próbować tego gatunku (od czasów kiedy miałam sześć lat i oglądałam "Czarodziejki z Księżyca" nie tknęłam ani jednego odcinka z tego gatunku), ale właśnie te trzy typowe cechy naprawdę mnie odrzucają. Czuję jakby ktoś próbował zrobić ze mnie lekko naiwną, przygłupawą odbiorczynię anime robionych tylko i wyłącznie pod publiczkę. Ale to moje prywatne odczucia i proszę żeby nikt sobie nie brał tego za bardzo do serca, a tym bardziej wielbiciele gatunku.

Za Shamanic Princess na pewno się wezmę bo wygląda interesująco.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-11-2007, 17:25   

Cytat:
kiedy ktoś w końcu zrobi dobre magical girs, bez cukru/ecchi/fanserwisu?

Lingerie Senshi Papillon Rose! Cukru tam nie ma, ecchi i fanserwisu także - po prostu nikt tam nie bawił sie w ukrywanie czegokolwiek i dwuznaczność.

A tak na poważnie - Vampire Princess Miyu. Jedyne chyba poważniejsze magical girls jakie znam.
Powrót do góry
Arkham Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 16 Lis 2007
Skąd: z daleka
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2007, 20:13   

Zdecydowanie najgorsze anime jakie widziłem (tu może narażę się szerokiemu kręgowi fanów) to AIR. Bezsensowność i miałkość fabuły tego czegoś mogłaby konkurowac z filmami Uwe Bolla. Bohaterzy są równie inteligentni jak Kononowicz zaś w szczególności Misuzu!!! Typowy tani wyciskacz łez. NIE POLECAM WRĘCZ ODRADZAM!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Santa Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lis 2007
Skąd: Wieś z tramwajami
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2007, 12:08   

Istotnie, interesująca opinia. Miałem okazję obejrzeć tylko pełnometrażówkę, jednak nadal uważam to za jedną z lepszych pozycji, z jakimi miałem styczność. I przyznaję się bez bicia - tani nie tani, łzy wyciśnął.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6204281
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2007, 12:17   

Grisznak napisał/a:
A tak na poważnie - Vampire Princess Miyu. Jedyne chyba poważniejsze magical girls jakie znam.

I, jak dotąd, jedyne, które przypadło mi jakoś do gustu ^^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Santa Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lis 2007
Skąd: Wieś z tramwajami
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2007, 12:39   

korsarz napisał/a:
Grisznak napisał/a:
A tak na poważnie - Vampire Princess Miyu. Jedyne chyba poważniejsze magical girls jakie znam.

I, jak dotąd, jedyne, które przypadło mi jakoś do gustu ^^


Słusznie prawisz. Jednak polemizowałbym, czy to rzeczywiście jest mahou shoujo - były tam jakieś sceny transformacji (może były... nie pamiętam)? Jakieś małe przedmioty rozsiane po całym świecie? No i ta jej przytulanka nie była taka znowu kawajcowa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6204281
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-11-2007, 12:55   

Bo to specyficzne mahou shoujo, niemniej pewne warunki spełnia:
- bohaterka nastolatka chodząca do gimnazjum
- zue i mrhoczne demony polujące na ludzi, z którymi nasza mahou shoujo musi walczyć
- maskotka
- bizon do kompletu

Fakt, nie ma ratowania świata przed zagładą ani stada koleżanek (choć są Reiha, Ranka, Yui, Kiki).
Powrót do góry
Santa Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lis 2007
Skąd: Wieś z tramwajami
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2007, 14:08   

Zbyt dawno oglądałem tą serię... Chodziła do szkoły? W takim razie zwracam honor, mahou shoujo jest. Chociaż na żadnej ze stron pokroju AniDB gatunek ów nie jest wymieniany przy tym tytule, co mnie cokolwiek zmyliło. Niemniej przyznaję rację^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6204281
Arkham Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 16 Lis 2007
Skąd: z daleka
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2007, 15:19   

Rozczarowaniem okazał się dla mnie też Speed Grapher. Wszystko zapowiaadało się bardzo fajnie:mroczny klimat,brudne pieniądze i polityka. Z czasem seria podryfowała jednak w stronę schemtu 1 odcinek=1 przeciwnik do rozwalenia. Główny watek też był jakiś taki niespójny i rozmyty. Mam wrażenie jakby twórcy sami nie wiedzieli czym ma być te anime. Podobały mi się jedynie klimat i żywe postacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DarkHaze Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2008, 13:03   

Dla mnie Green Green

- za beznadziejnych bohaterow ktorzy do samego końca pozostają tacy sami,
- za beznadziejnego bohatera głownego
- co to wogole za fabuła?:|
- jak ktoś to oglądał i uważa, że nie było takie złe, to niech sobie jeszcze rzuci okiem na 2 oavki - wspaniałe ukoronowanie serii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doktor J Płeć:Mężczyzna
The Mad Scientist


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2008, 23:24   

Bez dwóch zdań Puni Puni Poemi:

- Beznadziejna i gadatliwa główna bohaterka (Ktoś tutaj nie wykazał się pomysłowością i skopiował tę cechę z Excel z Excel Sagi)
- Twórcy zapewne byli najzwyczajniejszymi zboczeńcami i próbowali to przepchnąć jako coś normalnego
- Bardzo powierzchowny tłumek sióstr Asu, których imion nie da się pokojarzyć
- Żarty były nieśmieszne i prymitywne
- Jeśli to miałą być parodia magical girls to komuś się nie udało - przeciętne anime z tego gatunku jest 10x bardziej inteligentne niż Puni Puni Poemi.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3731772
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-09-2008, 18:30   

Staram się unikać oglądania serii które mają opinie gniotów, więc mój kontakt z "najgorszymi" pozycjami jest raczej znikomy. Bynajmniej, jest jedno anime którego nie potrafiłem obejrzeć do końca, mianowicie Ikkitousen. Wszystko, od ochydnego openingu (już ten z dokuro-chan był lepszy), poprzez zabójczą dawkę fanserwisu, kończąc na kiepskich bohaterach i dziurawej, nudnej fabule, czyni z tego "dzieła" rzecz dla mnie niestrawną. W porównaniu do Ikkitousen nawet Tenjou Tenge wydaje się godne polecenia...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Ganossa Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lut 2007
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2008, 22:46   

Cytat:
- Beznadziejna i gadatliwa główna bohaterka (Ktoś tutaj nie wykazał się pomysłowością i skopiował tę cechę z Excel z Excel Sagi)


Jeśli dobrze mi się kojarzy to PPP jest robione przez tych samych ludzi co Excel Saga i jest jej swego rodzaju parodią. Więc o żadnym kopiowaniu nie ma tu chyba mowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 09-09-2008, 20:04   

Ze mną jest tak, że jak trafię na coś złego lub średniego to szybko o tym anime zapominam. Pamiętam, że je oglądałam, ale zwykle nie mogę sobie przypomnieć o co tam szło, a o bohaterach nie wspominając. Jednak jest jedno takie anime, które wzbudziło we mnie pokłady niewyczerpanej agresji. Było to Saikano. Jak nic pamiętam, że próbowało mnie to wzruszyć, doprowadzić do płaczu, ale zamiast tego pojawiła się irytacja. I nie zrozumcie mnie zle. Bardzo lubię ciepłe, wzruszające, nawet ckliwe historie. Saikano natomiast chciało doprowadzić mnie na siłę do histerii, szlochu i drgawek. Miałam wrażenie, że twórcy za punkt honoru postawili sobie doprowadzenie do masowych samobójstw odbiorców. I do tego ci bohaterowie. Litości! Nieważne czy to były postaci główne czy poboczne miałam ochotę powystrzelać wszystkich.


Spoiler: pokaż / ukryj
Po części się sprawdziło, ale mogło to się wydarzyć wcześniej. Oszczędzono by męk moich i postaci.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
kozda Płeć:Mężczyzna
Proud, faith, love


Dołączył: 10 Wrz 2008
Skąd: Purgatory
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2008, 12:36   

Szczerze nie spotykam się raczej z pojęciem najgorsze anime ale mogę powiedzieć że jeden z tytułów który naprawdę mi się nie podobał to "Love Hina" powód prosty: marna kreska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group