FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
  Najgorsze M&A
Wersja do druku
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2004, 11:58   

A oto mój ranking (nie widziałem wielu pozycji uznanych tutaj za słabe, zatem może się wszystko zmienić).


Plastic Little - twórcy nie wysilili się zbytnio. Same tanie chwyty i dość słabe gagi. Doprawdy ciężko tu znaleźć coś ciekawego.

Slayers Great - jedna z nasłabszych kinówek. Słaba fabuła, słaby dowcip, podobnie jak w poprzednim tytule ciężko znaleźć coś ciekawego.

Slayers Premium - najgorsze z najgorszych anime obejrzanych przeze mnie do tej pory. Tanie chwyty, zabójczo krótkie jak na film, powtórzenie motywu z Gorgeous. Ciekawe jak marketingowcy musieli się namęczyć by przyciągnąc widzów na seans XD.

Pewnie doszłaby jeszcze Arjuna, ale odpadłem po dwóch odcinkach XD.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-03-2004, 15:46   

zegarmistrz-dyslektyk napisał/a:
To co SmOOk puszczal na zjezdzie sylwestowym. Nie chodzi mi o to o zakonicy polujacej na demony, ani to o rodzenstwie ani o Macross.

Chodzi mi o to (nie pamietam tytulu, moze to i lepiej) z glupimi, niesmacznymi dowcipami i paskudna kreska. Bylo to najgrosze, co widzialem we wszystkich dziedzinach okolofantastycznych, nie tylko mandze (a widzilem juz niemalo).

Jaki mialo to tytul nie wiem. Moze winowajca (SmOOk) przypomni?


"Ippatsu Kikimusume" ,czyli przypadki chodza po ludziach. rzeczywiscie, durnota jakich malo. Ale nie zaluje obejrzenia >d I nie poczuwam sie do winy. Zmuszalem was do ogladania czy co?
Powrót do góry
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2004, 19:50   

Mam nową pozycję - 3x3 Eyes (lub jak kto woli - Sazan Eyes). Niedość, że staroć, więc grafika brzydka, ale powiedzmy, że to nie jest wina autorów, to jeszcze okropnie krwawe i miejscami obrzydliwe. Fabuła upchnięta w te kilka odcinków, pełno niepotrzebnych jak dla mnie wątków, jak na tak krótką serię... Właściwie, to widziałam tylko 3 odcinki (jest zdaje się 7, z czego 3 ostatnie to chyba inna seria OAV...) i obejrzę do końca, może ta druga seria będzie lepsza... Ale ludzie, ile można patrzeć na głównego bohatera, który po raz enty obcina sobie rękę/nogę/głowę, bo przecież jest nieśmiertelny, czy też na dziewczynę, której ciało pęka, z "ran" wydobywa się jakaś czarna ciecz, a wszystko po to, żeby jakiś potwór z niej wyrósł... Bo potwór chce zabić/zjeść Pai, która zresztą wyjątkowo beznadziejna jest - -'''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2004, 22:19   

Ja myślę, że za mało widziałam anime i czytałam mang, żeby którąś znienawidzieć. Nie rozumiem tylko, czemu sie Slumpa czepiacie. Uważam go za niebo lepszego od idiotycznego Di Gi Charat czy innych Excel Sag. Macie rację, w polskiej wersji skopano tłumaczenie, a francuski dubbing to gwóźdź do trumny, ale... przeczytajcie sobie chociaz jeden tomik mangi! (moi faworyci to 7 i 8) Tłumaczenie Kabury jest genialne, a całość po prostu powala! Ale nie wiem, może mam spaczony gust.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2004, 08:08   

Yumegari: weź pod uwagę to, co pisałam o sobie, a co pewnie jest prawdziwe także dla większości innych: że takiej naprawdę najgorszej rzeczy to ja bym po prostu nie obejrzała. Z tego, co słyszałam o Di Gi Charat z pewnością masz rację - tyle, że mnie wystarczy popatrzeć na screeny z tego, żeby trzymać się na odległość. Podobnie jak od innych rzeczy zalanych toną lukru. Dlatego ja ograniczyłam się w swoim wyliczeniu do serii, które potencjalnie i teoretycznie mogłyby mi się podobać, ale zostały (w mojej opinii) tak skopane, że zamieniły się we własne karykatury.

A co do Slumpa - hm... O tłumaczeniu i dubbingu się nie wypowiem, jednak mnie na przykład po prostu odrzucał prezentowany tam rodzaj humoru wizualnego. Rzecz gustu. Excel Saga - nie podobała mi się, ale ona po to była zrobiona, żeby się nie podobać. Dlatego wszystkie zarzuty wobec tej serii są o tyle bezpodstawne, że tam wszystkie wady i błędy były celowo zamierzone.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gato Płeć:Kobieta
Skeletofiliac


Dołączyła: 17 Sie 2003
Skąd: Arth
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2004, 22:35   

Mnie tam się Slump podoba, zwłaszcza nowsza seria anime (oglądałam na RTL2).

_________________
http://monstersgame.pl/?ac=vid&vid=17017396
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1764862
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2004, 22:55   

Cytat:
Dlatego ja ograniczyłam się w swoim wyliczeniu do serii, które potencjalnie i teoretycznie mogłyby mi się podobać, ale zostały (w mojej opinii) tak skopane, że zamieniły się we własne karykatury.

oceniasz anime zanim oglądniesz? niegłupie

Cytat:
Dlatego wszystkie zarzuty wobec tej serii są o tyle bezpodstawne, że tam wszystkie wady i błędy były celowo zamierzone.

Kiedyś zrobię serial w którym koleś stoi przez godzinę (we wszytkich odcinkach) i głubie w nosie, a w tle biega w kółko afrykański wojownik krzycząc : SIEJEJEJEEE. I nikt nie będzie mógł mi nic zarzucić bo powiem że tak miało być.

Cytat:
Mnie tam się Slump podoba, zwłaszcza nowsza seria anime (oglądałam na RTL2).

faky nowsza seria jest lepsza, ale slump raczej mocno średni, a nawet trochę poniżej (tylko dla fanów tego rodzaju humoru)- chociaż sam czasem czytam:)

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2004, 08:16   

Ragnarok... Ja mam prośbę: czytaj Ty uważnie, zanim zaczniesz się czepiać, co? Bo to jest młócenie po raz kolejny tej samej słomy. A jeśli dyskutujesz w tym temacie, to powinieneś chyba (chyba?) pamiętać, o czym była mowa poprzednio?

Przecież ja na samym początku zaznaczyłam, że w swojej ocenie "najgorszych" ograniczam się tylko do serii, które widziałam - i to widziałam w całości! Obejrzałam zarówno 13 odcinków Arjuny, jak i 24 odcinki Ayashi no Ceres, a nawet 49 odcinków Gundam Wing (plus Endless Waltz). Serii, których nie widziałam, albo które mnie odrzuciły po jednym odcinku nie krytykuję! Mogę najwyżej napisać, że mi się nie spodobało to, co zobaczyłam (vide Slump), więc nie miałam ochoty kontynuować oglądania.

Ponieważ chyba skróty myślowe okazały się dla Ciebie za duże, wyjaśnię na przykładzie Ayashi no Ceres (nr 3 na mojej liście). Seria nie jest dla mnie "zbyt dziecinna" (nie opowiada o, np. kawaii wróżkach), ani nie jest w gatunku, którego po prostu nie lubię (np. cyberpunk) - czyli nie mam powodów, by być do niej z góry źle nastawiona. Co więcej, sama historia jest (w miarę, ale w przyzwoitą miarę) oryginalna i ma spory potencjał. Tylko co z tego, skoro to wszystko zostało zalane hektolitrem krwi, łez oraz rozpaczliwych westchnień "Och, mój ukochany!", jakiekolwiek prawdopodobieństwo psychologiczne postaci znikło po kilku odcinkach, a sama (dobrze zaczęta!) fabuła zagrzęzła w nonsensach... DLATEGO mówię, że seria mogłaby mi się podobać - gdyby była lepiej zrobiona.

Co do Excel Sagi: http://www.slayers.xcom.pl/w_forum/viewtopic.php?t=744 - tutaj już raz wytłumaczyłam, o co mi chodzi z tym "tak miało być". Bo zakładam, że jesteś osobnikiem dość inteligentnym, żeby widzieć różnicę między zamierzoną parodią, a po prostu dziełem tak złym, że aż karykaturalnym.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...


Ostatnio zmieniony przez Avellana dnia 11-03-2004, 10:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2004, 14:54   

jak bym ja miał ocenieć bo jednym odcinku czy wrażeniu to pewnie bym nie oglądnął żadnego anime:)
a slumpa krytykujesz >piszesz że odrzucił cię po jednym odcinku a więć ze jest aż tak beznadziejny że nawet pojednym odcinku nie warto w to dalej się bawić>jest to chyba formy krytyki , dość sprytnie ukrytej:) po zatym każdy odcinek slumpa był na tym samym poziomie więc krytykujesz jeden krytykujesz wszystkie:)

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2004, 15:05   

Ragnarok - pasuję. Mam wrażenie, że bredzisz, żeby tylko coś napisać i mieć ostatnie słowo. Chyba, że wierzysz w to, co napisałeś - a czego ja jako żywo nie twierdziłam - ale mam ci znowu kazać moje poprzednie posty przeczytać? Jeśli jeszcze ich nie zrozumiałeś, to trudno.

Daj może szansę innym coś w tym temacie napisać?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2004, 00:18   

dawno tu nie zagłądałem :]
dobra, przyznaje się do błędu, miałaś racje
a ja byłem młody i gupi (ale fakt faktem traktujecie mnie zbyt poważnie :)

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Inai Nerse Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Wrz 2003
Skąd: Cytadela
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 07-04-2004, 13:43   

O_o
wiesz co, podziwiam cię... miesiąc temu byłeś młody i głupi, a teraz już wydoroślałeś? no, no, no... zadziwiające :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2004, 13:45   

Podobno największe metamorfozy zachodzą niespodziewanie^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2004, 15:32   

nie, cały czas byłem fajny O_0
tylko pozowałem na gupiego ^-^'
nyoo

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2004, 15:33   

Zmiana na mojej liście: na drugie miejsce (bo Arjuny jednak nic chyba nie przebije) wkracza R.O.D. TV. Rozpaczliwie kiepska kontynuacja całkiem dobrej OAVki - plot hole wielkości boiska i nieciekawe postacie. Rozczarowanie sezonu.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group