FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 69, 70, 71  Następny
  Piractwo
Wersja do druku
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2005, 12:07   

To znaczy, że jeśli chcę mieć w miarę legalny dostęp do anime, to muszę się wyprowadzić albo do USA, albo do Japonii, czy jak? ~_^
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-12-2005, 12:15   

nie, mozesz tez zaczac zarabiac ciezka kase i sobie sciagac wysylkowo dvd (chociaz nie wiem czy tak sie da z racji na te regionalne kwiatki)
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 14-12-2005, 12:31   

Teoretycznie da się, czego dowodem jest moja kochana australijska czwóreczka z kinówką Oh My Goddess. Z tym że ostatnio nawet to uznali za nie do końca legalne i próbują się z tego wycofać... A wtedy to już nic legalne nie będzie, ot co!

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 14-12-2005, 13:10   

Mam mały problem. Kupiłam na Allegro płytę Destiny's Child. Dzisiaj ją dostałam. Miała być oryginalna, ale nigdzie nie znalazłam tej błyszczącej naklejki. Czy to może być mimo wszystko pirat.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-12-2005, 11:33   

hihihi: http://serwisy.gazeta.pl/kultura/1,34169,3079452.html
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 22-12-2005, 17:03   

right, right... :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 31-12-2005, 14:00   

O, bardzo dobry artykulik :D. Nie to, że sam bym na tym skorzystał, bo i tak filmów nie kupuję ani nie ściagam - po prostu mnie kino nie interesi zanadto. Ale wg mnie bardzo dobrze, że ktoś się w ogóle odważył i zmobilizował do napisania czegoś takiego.
W końcu czemu niby dystrybutor ma mi mówić, co jest moralne, a co nie? Nie mam zamiaru słuchać ględzenia osób, którym za coś płacę. Płacę, więc to ja wymagam, a nie oni ;).

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lotus Płeć:Mężczyzna
Ktoś ty?


Dołączył: 02 Sty 2006
Skąd: An-ów
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2006, 10:15   

Z całego serca popieram rozumowanie tego człowieka, mogliby go posłem zrobić :).
Swoją drogą ja piractwo uważam za zło konieczne. Kiedy jest możliwość zakupu danej rzeczy za rozsądną cenę - kupuję, lecz gdy produkt jest niedostępny, bądź jego cena przewyższa wszelkie normy to ściągam. Nie uważam też że jest to złe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9563675
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2006, 11:11   

Hale ale, tam jest wyraźnie napisane, że ściaganie np. przez p2p to nie do końca piractwo, bo wtedy nikomu za to nie płacisz (no chyba że płacisz :D). Poza tym nie masz gwarancji jakości tego, co ściągniesz. A piractwo to jest wtedy, jak np. idziesz na bazar i kupujesz od pirata :P.

Swoją drogą natknąłem się już na kilka serwisów, w których trzeba opłacić abonament, żeby móc ściagać freeware, albo ściągać na sms'a :D. To to już jest wg mnie piractwo^2.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-01-2006, 11:15   

Cytat:
Swoją drogą natknąłem się już na kilka serwisów, w których trzeba opłacić abonament, żeby móc ściagać freeware, albo ściągać na sms'a :D. To to już jest wg mnie piractwo^2


no nie do konca - zauwaz ze to ktos placi za trzymanie tego na serwie/lacze, serwis ktory wysyla na sms-a tez nie jest darmowy. a koszta sa wbrew pozorom nietrywialne.


Ostatnio zmieniony przez BOReK dnia 02-01-2006, 11:46, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-01-2006, 11:41   

Cytat:
Swoją drogą ja piractwo uważam za zło konieczne. Kiedy jest możliwość zakupu danej rzeczy za rozsądną cenę - kupuję, lecz gdy produkt jest niedostępny, bądź jego cena przewyższa wszelkie normy to ściągam.


Ja pragnę zauważyć, że filmy są jednak dobrami luksusowymi, które nie są konieczne do życia, pracy czy w ogóle czegokolwiek. Teoretycznie więc zasada powinna wyglądac, że jeśli nie mam pieniędzy, to nie kupuje.

Mym zdaniem jednak główny problem rozbija się o nieproporcjonalną różnicę między Wartością Dla Klijenta filmu a rządaną ceną. Zauwazmy - film obejrze w ciągu 1,5 godziny. Zapłacić musze za to 20 złotych za (teoretycznie) świetne warunki w kinie (tzn. hałasująca widownia, niewygodne oparcia i szary ekran na którym wszystko wygląda beznadziejnie) albo około 50 za DVD w Empiku... O ile cena pierwsza jest akceptowalna (zwłaszcza, jeśli mam pod rękom dobre kino) to ta druga już śrenido...

Inna sprawa, że nawet, gdyby zlikwidować p2p, piractwo itd. to sprzedaż np. Anime panu Gutkowi nie skoczy o 1000% z prostej przyczyny - nie ma rzadnych w ofercie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-01-2006, 11:52   

Poza tym nie oszukujmy się - większość filmów na rynku to vanitas vanitatum. Ostatnio otworzyli u mnie wypożyczalnię DVD. Niespecjalnie wiem po jaką cholerę, gdyż musiało to kosztować majątek, a i tak nie mają praktycznie nic, czego nie było w wypożyczalniach kaset.

Mam kumpla, który ściąga z netu i ogląda mnóstwo filmów, nad którymi potem godzinami psioczy, taki zaawansowany masochizm. Nie wierzę, by on te filmy kupował, gdyby musiał za to płacić, chyba, żeby nagle został prezesem Orlenu i miał forsy jak lodu. Tak więc panowie producenci mogą sobie darować płacz nad utraconym szmalem, bo po prostu robią takie dziadostwo, które na normalnym rynku nie ma żadnych szans na sprzedaż jako DVD, już prędzej w kinie, jako jednorazowy odmóżdżacz. Owszem, na pewno ileś tam pieniędzy tracą, ale nie tak wiele, jak twierdzą.

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 02-01-2006, 11:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-01-2006, 11:52   

Zegarmistrz, wiesz, pan Gutek podobno rozprowadza filmy "ambitne".

i prawda jest taka, ze w sytuacji w ktorej w polsce wszystko wychodzi z polrocznym albo rocznym opoznieniem, to on naprawde nie ma co liczyc na to ze ludzie beda czekac, szczegolnie jesli to film ktory bardzo chcieli zobaczyc - bo jak nie p2p, to zamowienie dvd z amazona.

i tak, ograniczenie dostepu do polskich napisow rowniez ten proceder pgraniczy, tylko pytanie czy koniecznie chodzi o zrobienie z Polski zascianka do ktorego wszystko dociera na samym koncu jesli wcale (bo sporo dobrych filmow sie tu po prostu nie pojawia w ogole)
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-01-2006, 12:28   

Cytat:
zrobienie z Polski zascianka do ktorego wszystko dociera na samym koncu
sądząc po przedszkolakach moich sąsiadów które tej jesieni widziałem na podwórzu uczące siebie na wzajem prostych zwrotów po angielsku, to nie.

Zwyczajnie nauczenie się języka stanie się jeszcze bardziej istotne.

Ci mniej forsiaści nauczą się i będą ściągać.

Ci bardziej "nadziani" nauczą się i będą kupować na amazonie. Tyle. xP

Poza tym, pan Gutek to IMHO matoł który nie zauważył, że niedługo będzie mieć jeszcze większą konkurencję - co my już widzimy po anime.

Bo dla zachodniego disti, jak Beez.Ent. czy Anime-Virtual zaznaczyć kwadracik koło "PL" to różnica ledwie zauważalna, a rodaków we Francji Niemczech czy Irlandii gotowych tłumaczyć - przybywa... Zaś granice w ramach ruchu towarów wewnątrz UE nie istnieją! A panu Gutkowi wciąż się zdaje że ma tu jakąś wyłączność czy folwark udzielny... Niech ci od tych 'ambitnych' firmów zwęszą pismo nosem, i nawet Gutek nie zauważy jak na dvd wydawanych we FR/DE/UK przybędą polskie napisy, i nawet legaliści będą się mogli na Gutka wypiąć.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu


Ostatnio zmieniony przez wa-totem dnia 02-01-2006, 13:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2006, 13:48   

/me robi remanent rzeczy do spakowania
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 71 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 69, 70, 71  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group