FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 69, 70, 71  Następny
  Piractwo
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-01-2006, 13:57   

wa-totem napisał/a:
Ci mniej forsiaści nauczą się i będą ściągać.

Ci bardziej "nadziani" nauczą się i będą kupować na amazonie. Tyle. xP


przeceniasz zdolnosc edukacji......... raczej beda nielegalnie rozprowadzane napisy na takim osloskopie, ktorego gutek nie zamknie (juz ktos probowal) - bo daja nie napisy a linki do napisow, i nie odpowiadaja za content
Przejdź na dół
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2006, 19:15   

Bianca napisał/a:
no nie do konca - zauwaz ze to ktos placi za trzymanie tego na serwie/lacze, serwis ktory wysyla na sms-a tez nie jest darmowy. a koszta sa wbrew pozorom nietrywialne.


No pewnie pewnie, ale tak czy owak nie ma prawa żadać opłat za freeware, niezależnie czym to umotywuje. Jak wynajął drogi serwer to jego sprawa, ale ta licencja jest akurat wyraźnie ustanowiona - oprogramowanie freeware jest rozprowadzane za darmo, ktoś najwyżej może sobie policzyć za nośnik fizyczny, którego akurat w przypadku download'u nie ma ;).
No i dodajmy do tego istnienie serwisów darmowych - a znam wiele takich, których właściciele płacą za serwer, nic nie żądając od użytkowników ;). Najwyżej zrobią ściepę na szczytny cel - i wtedy owszem, taką akcję rozumiem.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-01-2006, 12:41   

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3097009.html

coz......... wg. mnie pomysl nie jest zly.

natomiast ciekawi mnie ile ten facet uwaza ze zarabiaja na reklamach ludzie od tych napisowych serwerow.... zakladajac ze musza jeszcze zaplacic rachunki.
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2006, 13:29   

Poczytajcie sobie komentarze ;). Coraz bardziej chodzi mi po głowie myśl wyjazdu byle dalej stąd. Załatwię sobie kompa z łączem sat, nauczę się nieco o gospodarce rolnej i spadam na jakąś wysepkę na Marianach albo gdzieś :D.

Ale to już jest żenada. Podatki przez domniemanie że się piraci. A mi się zdaje, że w polskim prawie obowiązuje zasada domniemania niewinności ;).
Nie ma co, ja się na taki pomysł wypinam. Sam i tak nic ciekawego nie ściągam, więc mi to wisi, ale nie mam zamiaru biernie patrzeć, jak znowu jakaś organizacja zasłaniająca się interesem autorów (czyżby sami mieli za małe interesy?) doi szarych ludzi. To jest po prostu skandal w krajowym wykonaniu. Widać, że niektórym kapitalizm i demokracja kojarzą się z zyskami aż za bardzo.

Poza tym albo mi się zdaje, albo kilku dostawców int. stosuje dynamiczne IP, po których juz nie tak łatwo znaleź delikwenta ;). I co z nimi? Będą mogli dalej sobie piracić bez obawy o konsekwencje? Dopóki nie wyjdą z czymś realnym, z założenia będą oglądać moje plecy zamiast twarzy :P.

Aha, jeszcze jedno - czemu się tacy czepiają serwisów z napisami do filmów? Bo o ile wiem, to te napisy są robione nie dla zysku, Czy tak samo zabronią ludziom się uczyć obcych języków, żeby broń Boże nie mogli obejrzeć filmu bez napisów?

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2006, 14:00   

Bo dla burżuazji tylko kasa się liczy :P
Dodatkowo największa część ceny płyt z muzą trafia nie do zespołu/wykonawcy, ale do kieszeni prezesa wytwórni (stąd między innymi konflikt między Mike'm Oldfieldem a Richardem Bransonem (RB - prezes wytwórni Virgin, gdzie Oldfield wydał pierwsze "Dzwony rurowe" i gdzie przez pewien czas pracował)).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-01-2006, 17:55   

BOReK napisał/a:
Ale to już jest żenada. Podatki przez domniemanie że się piraci

no nie, z tego co tam pisze wynikalo ze placi sie jak sie chce, a jak sie nie placi i piraci to.... podejrzewam ze od groma ludzi by te 5 zeta odzalowala zeby na pewno miec spokoj.


BOReK napisał/a:
kilku dostawców int. stosuje dynamiczne IP, po których juz nie tak łatwo znaleź delikwenta

ze co?! kto ci taka bzdure powiedzial. dynamiczne IP moze i stosuje, tylko ze delikwenta sie na tej podstawie odnajduje banalnie, wystarczy tylko chciec.


BOReK napisał/a:
Bo o ile wiem, to te napisy są robione nie dla zysku, Czy tak samo zabronią ludziom się uczyć obcych języków, żeby broń Boże nie mogli obejrzeć filmu bez napisów?

akurat ten sie czepia tego ze tam sa reklamy, czyli ze wlasciciele takiego serwera czerpia z niego zyski. czemu sie czepia Gutek - gdzies troche wyzej byl artykul.
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2006, 22:38   

Z tymi podatkami to odnośnie tych 3% zawartych w cenach nośników i usług ksero :P. Mówiłem - poczytać komentarze, chociaż o tym "podatku" to musze jeszcze gdzies indziej poszukać ;). A z tym IP może trochę przegiąłem, nie znam się jakos świetnie na sieciach :P.
Ale to i tak dla mnie brzmi to jak mafijna "ochrona" - płacisz to masz spokój, nie płacisz to ci zrobimy burdel :P. Z tym, że mafia robiła go zawsze, a tu muszą wpierw mnie znaleźć na "nielegalu".
Poza tym fajnie ktoś skomentował, że jedna osoba płacąc te 5zł ściągnie parę mp3 na miesiąc, a druga będzie co miesiąc zapychała pół dysku za tę sama cenę i też nic jej nie zrobią :/. Dla mnie taki projekt jest śmieszny, widać wyraźnie, że nie chcą wprowadzić praworządności, tylko łaszczą się znowu na cudzą kasę.

EDIT: a właśnie, wolałbym sam decydować, któremu artyście ta kasa wpłynie. Bo jakos nie chce mi sie płacić np. Wisniewskiemu czy Mandarynie za ich chłam (sorry jak ktos lubi). A chętnie bym to wydał na Sapkowskiego czy Yoko Kanno :P.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2006, 09:55   

Yoko Kanno rocks! :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-01-2006, 10:37   

BOReK, wiesz, ja tam lubie miec swiety spokoj................ a mafia zwykle jest mniej skorumpowana od rzadu
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2006, 16:08   

Ano, ja mam święty spokój wtedy, gdy wiem, że wszystko jest w porządku - co nie jest równoznaczne z napełnianiem komuś kieszeni za nic. A mafia to mafia i nie ważne, czy jest legalna, czy nie jest.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2006, 18:39   

Legalna mafia = rząd? :>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 06-01-2006, 23:25   

korsarz napisał/a:
Yoko Kanno rocks! :)

Kto mówi Yoko Kanno, grzeszy nie dodając Yuki Kajiura!!!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2006, 15:00   

|> Yuki Kajiura: open your box
Przypomina trochę Juno Reactor ^_^
doooobre :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Taur Płeć:Kobieta
... To nie ta bajka...?


Dołączyła: 30 Cze 2005
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2006, 22:10   

Mafia mniej skorumpowana - być może ale zdecydowanie bardziej bezwzględna. Rząd i państwo są bezduszne, a przez to odczłowieczone jednak łatwiej z nimi żyć. A życie z mafią oznacza podpisanie cyrografu... w jakimś momencie negatywy mogą przeważyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2006, 17:05   

według mnie piractwa nie należy tępić. czemu?
1.wiele osób (w tm najprawdopodobniej niektórzy moderatorzy) to robi
2.niektórych rzeczy się za nic nie dostanie legalnie w Polsce (niektóre mangi, SNES z oryginalnym Chrono Trigger lub Final Fantasy VI, niektóre filmy i seriale itp.)
3.gdyby tępić piractwo, należałiby też wytępić wszystkie nielegalne rzeczy, których znajdzie się bardzo dużo. a tępienie całej nielegalności to walka z wiatrakami


a to, że kiedy poprosiłem o konfigurację emu do grania w chrono crossa zostałem nazwany złodziejem to przesada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 71 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 69, 70, 71  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group