FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 69, 70, 71  Następny
  Piractwo
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 19-02-2007, 17:41   

Potwierdzam. W podręczniku kryminalistyki jako potencjalne miejsce ukrycia podaje się nawet ściany i parapety;>. ZDECYDOWANIE nie radzę się bawić z ewentualnym nalotem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
teplex
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-02-2007, 20:28   

Zegarmistrz napisał/a:
Artykuł o kontrolach mieszkań (w sumie 30 tysięcy mieszkań, w sumie 300tys. wartości stuffu czyli nie aż tak strasznie) w Lublinie i gdzieś indziej.

Niestety napisany tak, żeby nie dało się z niego wyciągnąć z niego jakichkolwiek wartościowych wiadomości. Podejrzewam, że propaganda nagłaśniająca sporadyczny zryw, ale nie wiem nic więcej.


Ten artykuł to jakaś parodia, gość miał 150GB danych udostępnionych, ja sam widziałem na DC++ typków który mieli sporo ponad 3TB udostępnionego towaru (wyłącznie anime, ale byli też tacy który mieli wszystkie np. wersje Windows, MS Office itp. jakie się ukazały, normalne jak w sklepie:D).

A tak co do piracenia to problem na pewno by się zmniejszył gdyby obniżyli ceny. Ja sam niektóre rzeczy kupuję oryginalne bo po prostu chcę je mieć w porządnych wersjach. Popieram w całości takie inicjatywy jak wydanie obu sezonów Stand Alone Complex przez IDG, cena jest bardzo przystępna, bo chyba nie jest problemem wydanie 20 zł raz na miesiąc (jedyne zarzuty mam pod adresem ludzi który robią mastering tych płyt, pourywał bym im jaja za taką ilość "duchów" pozostawianych przy konwersji NTSC->PAL, sam bym to lepiej zrobił domowymi metodami).

Ja osobiście się tych kontroli nie boję bo sam nic "ściganego" nie udostępniam, więc jestem w "grupie niższego ryzyka".
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-02-2007, 20:30   

Przepraszam... W pierwszym dzisiaj moim poście miało być 30 mieszkań, nie 30 tysięcy.

Dla porównania: Lublin ma 350 tys mieszkańców.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-02-2007, 23:09   

Zegarmistrz napisał/a:
W pierwszym dzisiaj moim poście miało być 30 mieszkań, nie 30 tysięcy.



Uff, no własnie mi coś nie pasowało xD bo gdyby to było 30 000 mieszkań, to już nie byłby jednorazowy zryw :P A tak to można spać spokojnie i wyjąć płytki z hermetycznego woreczka z łazienki (ciekawe, czy kolanko od zlewu też przeszukują xD)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-02-2007, 23:31   

Vodh napisał/a:
A tak to można spać spokojnie i wyjąć płytki z hermetycznego woreczka z łazienki (ciekawe, czy kolanko od zlewu też przeszukują xD)


Tak. Jak już włażą, to niestety, jak są całkiem pewni, że masz coś, co ich interesuje. I nie odpuszczą, dopuki nie znajdą. Lepiej zrobisz współpracując.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-02-2007, 00:21   

Cytat:
A tak to można spać spokojnie i wyjąć płytki z hermetycznego woreczka z łazienki (ciekawe, czy kolanko od zlewu też przeszukują xD)


Zapewne jako jedno z pierwszych. Mówiłem - licz się ze zrywaniem tapet i rozwalaniem ścian.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-02-2007, 00:26   

Podejrzewam, że w wypadku wjazdu Policji do domu najlepiej od razu pokazać, w której szafce są piraty. Stracimy, co powinniśmy stracić, fajnie nie będzie, ale może oszczędzi się na remoncie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-02-2007, 16:44   

Ysengrinn napisał/a:
Zapewne jako jedno z pierwszych. Mówiłem - licz się ze zrywaniem tapet i rozwalaniem ścian.


Ysen a co się dzieje, w przypadku gdy nie znajdą, bo uda mi się przedtem (np 2 godziny przed nalotem) zutylizować, albo po prostu nigdy nie miałem piratów? Wielomiesięczny proces i problemy, czy bezproblemowa wypłata odszkodowania? A może należy ubezpieczyć dom na wypadek niespodziewanego nalotu nadgorliwych policjantów? ;p

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2007, 17:52   

A co jeśli ja i policja będziemy mieli różne zdania na temat tego co jest a co nie jest piratem (i każą mi np. Linuxa skasować*)?

*mam nadzieję, że nie dojdzie do tego, ale biorąc pod uwagę efekt połączenia ignorancji i nadgorliwości, to jest prawdopodobne.

Mam nadzieję, że słuchanie radii internetowych jeszcze jest legalne ^^' bo tylko to mi pozostanie po utracie empetrójek...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 21-02-2007, 18:36   

korsarz napisał/a:
A co jeśli ja i policja będziemy mieli różne zdania na temat tego co jest a co nie jest piratem (i każą mi np. Linuxa skasować*)?

Tego to chyba nawet obsługiwać nie umieją...

Posiadanie filmów i muzyki nie kwalifikuje się jako paserstwo (co zwykle zarzuca policja) ponieważ nie są one "przedmiotem" w rozumieniu ustawy. Ale posiadanie nielegalnych programów komputerowych już jest karalne.

Karalne jest także udostępnianie plików.

O ile pamiętam z forum prawniczego, w tym przypadku chodzi o artykuły 116-118 i art. 23 Ust o Prawie autorskim. Ale jeszcze sprawdzę.


Ostatnio zmieniony przez IKa dnia 21-02-2007, 21:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2007, 18:58   

IKa napisał/a:
Posiadanie filmów i muzyki nie kwalifikuje się jako paserstwo

Okey, bo nie wiem, czy bym gdzieś znalazł płyty np. Astral Projection, Juno Reactor (poza soundtrackami od matrixów) czy Cosmosis...
Już nie mówiąc o tym, że część artystów sama udostępnia swoją muzykę do ściągnięcia za darmo (vide el_vis i Jarosław Degórski) i ich twórczości trudno szukać w wydawnictwach oficjalnych...
IKa napisał/a:
Ale posiadanie nielegalnych programów komputerowych już jest karalne.

Zależy czy przez nielegalne rozumiesz "dostępne w internecie za darmo" (np. Firefox, Xmms, Gimp, Open Office) czy może raczej kopie komercyjnego oprogramowania (wszystko co zrobił micro$oft) niejasnego pochodzenia? >.>
IKa napisał/a:
Karalne jest także udostępnianie plików.

Sugerujesz, że el_vis jest piratem? :>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 21-02-2007, 21:12   

http://forumprawne.org/viewtopic.php?t=19618&postdays=0&postorder=asc&start=0
Korsarz, znalazłam ten wątek.

Jak widzę, nie wyraziłam się precyzyjnie:

1. Nielegalne oprogramowanie = Kopie komercyjnego oprogramowania chronionego prawem autorskim. I to jest już "rzecz" w myśl rozumienia ustawy, i za posiadanie takiego grozi oskarżenie o paserstwo.
2. Piosenki, filmy "przedmiotem" w tym rozumieniu nie są, i nie mogą za ich posiadanie oskarżyć cie o paserstwo.
3. Jeśli artysta SAM udostępnia do ściągnięcia, to mogą ci natupać, ale nie zrobią nic. Mogą co prawda zabrać sprzęt do zbadania, ale jeśli są to pliki pobrane legalnie, to nie maja prawa oskarżyć cię o posiadanie nielegalnych mp3 ściągniętych ze strony muzyka, który SAM je udostępnia, a kompa muszą ci zwrócić. Chyba, że znajda na nim komercyjne oprogramowanie, za które nie zapłaciłeś.
4. Karalne w myśl ustawy o prawie autorskim jest rozpowszechnianie, udostępnianie przez p2p np. filmu, mp3 (art 116-118), ale nie pobieranie. Czyli możesz pobierać przy wyłączonym wysyłaniu.
5. Masz nagrane mp3, seriale, filmy w 1 kopi - to jest dozwolony użytek prywatny, (art 23 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Jeśli to jednak udostępniasz w sieci, rozprowadzasz, sprzedajesz - to cię mają. Chyba, że rozprowadzasz to, co twórcy pozwolili rozprowadzać w sieci - jak ci twoi - to wtedy znowu ci mogą natupać.

dodatkowy link:
http://prawo.vagla.pl/node/7010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2007, 11:17   

No, teraz już wszystko jasne :)
Będę musiał jednak coś zrobić z Windowsem... Problem może być jednak ze skanowaniem rysunków (nie mam sterowników od skanera dla Linuxa), ale to, jak dla mnie, jedyny :) . Sęk w tym, że rodzice używają Windowsa do pracy i raczej nie prędko się na Linuxa przesiądą... >.>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 22-02-2007, 17:52   

A jak wyłączyć wysyłanie bez dramatycznego spadku, jesli nie zaniku, pobierania? Nie chcę piracić ;) Np. przy utorrencie?

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 22-02-2007, 18:11   

korsarz napisał/a:
Problem może być jednak ze skanowaniem rysunków (nie mam sterowników od skanera dla Linuxa), ale to, jak dla mnie, jedyny :)
Wiesz... może spróbuj czy nie da się skanera sprzedać na allegro/najbliższej giełdzie komputerowej i kupić innego, do którego stery już będą? Zależy jeszcze jaki skaner, bo w tej chwili takie zwyczajne 'popularne' to można kupić za około stówę... wyjdzie taniej niż windows! xD Co do rozmaitych programików freeware, zawsze jest wine.
Co do rodziców, uświadom ich. Może zwyczajnie wyszarpią się na windę, skoro uzależnieni...
Melmothia napisał/a:
A jak wyłączyć wysyłanie bez dramatycznego spadku, jesli nie zaniku, pobierania?
Nie da się...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 71 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 69, 70, 71  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group