FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Mechy i samoloty
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-08-2005, 23:26   

Red - mówie o potężnych, nie dających się w rzaden sposób powstrzymać detektorach. Nie powiesz mi, że przed takimi wystarczy schować się w kszakach. Zresztą już dziś są wykrywacze ciepła zdolne znaleźć człowieka po różnicach temperatur rzędu dziesiątych a nawet setnych stopnia celsjusza. Nie powiesz mi, że ukrywać przed czymś takim radziłbyś mi w trawie.

Zresztą: odwołajmy się do historii. Kamuflarz, zasłony terenowe, mundury maskujące etc. w masowym użyciu to ostatnie 100 - 150 lat. Wcześniej bili się tak: stała linia piechoty z jednej strony, linia piechoty z drugiej strony i strzelali do siebie, a następnie biegli do ataku. Gdy broń była zbyt mało celna nie było sensu się ukrywać.

Gdy broń będzie zbyt celna by się ukrywać efekt pewnie będzie ten sam.

Co do wystrzelenia rakiet z fotela w bunkrze. Cóż - pewnie i wygodniej (pomijając fakt, że bunkier nie jest np. mobilny) - ale to tylko przykład.

Statek w formie człowieka (choć też musze się zgodzić, że miałby zapewne wartość głównie estetyczną) zapewne mógłby przenieść tyle samo uzbrojenia co maszyna dowolnego innego kształtu. Wszystko zależy głównie od pomyśłowości konstruktorów) Nad np. takim Latającym Wychodkiem ala Startrek miałby jednak pewną "zmienną geometrię" ulokowania broni. Ot - dalemy mu w łapy przedział uzbrojenia w kształcie karabinu w łapy i może sobie nim dowolnie manewrować. Dowolniej niż jakakolwiek wierzyczka.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-08-2005, 00:11   

Zegarmistrz napisał/a:
Red - mówie o potężnych, nie dających się w rzaden sposób powstrzymać detektorach. Nie powiesz mi, że przed takimi wystarczy schować się w kszakach. Zresztą już dziś są wykrywacze ciepła zdolne znaleźć człowieka po różnicach temperatur rzędu dziesiątych a nawet setnych stopnia celsjusza. Nie powiesz mi, że ukrywać przed czymś takim radziłbyś mi w trawie.
Tak rzucając przy okazji race syganilazycyjną bardzo oslepia urzadzenia pracujace w podczerwieni jak i noktowizory
Zegarmistrz napisał/a:

Zresztą: odwołajmy się do historii. Kamuflarz, zasłony terenowe, mundury maskujące etc. w masowym użyciu to ostatnie 100 - 150 lat. Wcześniej bili się tak: stała linia piechoty z jednej strony, linia piechoty z drugiej strony i strzelali do siebie, a następnie biegli do ataku. Gdy broń była zbyt mało celna nie było sensu się ukrywać.

Gdy broń będzie zbyt celna by się ukrywać efekt pewnie będzie ten sam.
Pewnie bedzie he he , uwielbiam takie gdybanie co gorsza gdybanie o przyszłoscie nie znajac tego w praktyce tego co jest terz ,sugeruje spróbowac w praktyce jak to jest zawsze znajdzie sie coś za czym da sie ukryć to jest tak jak z wyscigiem miedzy pociskiem a pancerzem na karzdy wynalazek jest kontr wynalazek. . Poza tym ty nie mówiłes o celnosci tylko o przebijalnoscie . Prawda jest taka że karzdy detektor da sie oslepić czasami nawet banalnie prostymi sposobami.
Zegarmistrz napisał/a:

Co do wystrzelenia rakiet z fotela w bunkrze. Cóż - pewnie i wygodniej (pomijając fakt, że bunkier nie jest np. mobilny) - ale to tylko przykład.
skoro stwierdziłes że broń jest super mega celna i nie da sie przed nią ukryć to po co budować coś mobilnego ?? prosciej jest siedzieć gdzieś w fotelu i liczyć na to że znajdzie sie wroga pierwszym .Ale zakładajac że bedzie tak jak mówisz to po chu... w ogole cokolwiek budowac jakies mechy prosciej zrobic malutką bezzałogową platwormę przenoszacą uzbrojenie , bedzie taniej niz budowac jakiegoś mecha , albo jeszcze lepiej skoro ta broń jest tak super celna i przebijalna to po co w ogole budwać cokolwiek taniej jest dać ją zwykłemu żołnierzykowi w łapy .
Zegarmistrz napisał/a:

Ot - dalemy mu w łapy przedział uzbrojenia w kształcie karabinu w łapy i może sobie nim dowolnie manewrować. Dowolniej niż jakakolwiek wierzyczka.
Byś sie zdziwił a poza tym co z tyłem bezpieczniej miec z tyłu druga wieżyczke niz tracić cenna sekundę na odwrócenie sie.
Powrót do góry
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2005, 08:07   

Kamuflarz wprowadzono na wojnie Burskiej, a co do celności/przebijalności. Prusacy przeprowadzili w 188x (nie pamiętam dokładnie) test. Kazali oddziałowi wojska strzelać do kartonu papieru symbolizującego tyralierę przeciwników. Wynik? 500 trafień, a na prawdziwej wojnie padały 3 trupy.
Było to efektem ewolucyjnej blokady\, jaką ma człowiek, by nie był w stanie wymordowć własnego gatunku. Dzisiejsze szkolenia mają tą blokadę ominąć.

Narazie mechów się nie buduje, bo wynaleziono "przezroczysty" mundur (widziałem japończyka stojącego w takiej folii na filmie), a piechociaż może sobie doń przyczepić systemy uzbrojenia (jak magnetyczne karabiny). Sam jest już taką zbroją bojową, więc po co go jeszcze opancerzać?
Z drugiej strony potężne systemy uzbrojenia zamontowane na mechu mogłyby obronić go przed wszelkim zagrożeniem (odpalasz rakiete z fotela? mech ją zestrzeli działkiem). Choć będzie go widać z daleka (ale to też da się ukryć). Ale czy to wada? Wysokie czołgi Izraelskie miały przewagę na Wzgórzach Golan, bo były wysokie, niskie syryjskie nie mogły tak podnieść luf by Izraelczyków zniszczyć.

Wszystko jest względne, a truth is out there ;D

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-08-2005, 08:16   

Cytat:
wynaleziono "przezroczysty" mundur (widziałem japończyka stojącego w takiej folii na filmie)


A ja słyszałem, że to fotomontaż był;). Sam już nie wiem w co wierzyć.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-08-2005, 09:07   

Redvampire napisał/a:
uwielbiam takie gdybanie co gorsza gdybanie o przyszłoscie nie znajac tego w praktyce tego co jest terz


Red - czy rozumiesz słowo "przykład"? Tą wypowiedzią chciałem zobrazować, jak bardzo mogą zmienić się warunki prowadzenia wojen, a nie prognozować prawdopodobną ścieżkę rozwoju uzbrojenia.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2005, 15:37   

W Focusie mówili że przezroczysty mundur jest w planach, a japońca widziałem na Discovery... W co wierzyć? Amerykanie skonstruowali samolot (Boeing 747, lub 07) z działem laserowym (coś co strzela promieniem) który ma niszczyć startujące pociski międzykontynentalne.
Truth is always stranger than fiction, jest niestety skrajnie prawdziwe.

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 07-09-2005, 12:01   

a teraz, aki sens miala debata o mechach?
Link
widac wg nowych nowinek technologicznych miala i to calkiem spory! oto bowiem wkraczamy w erę mechow dla kazdego...o zgrozo....

[EDIT=Ysengrinn]Mały edit, żeby link nie straszył.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 07-09-2005, 12:30   

offop:
Ryu, plis, zrób coś z tym linkiem, bo rozjeżdża mi się całe forum =='
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-09-2005, 14:00   

Hmm...
Dla porządku...
Nazwa Projektu: 「ランドウォーカー」 czyli 「LAND WALKER」
Developer: Sakakibara-Kikai Co. Ltd.
Strona projektu: http://www.sakakibara-kikai.co.jp/products/other/LW.htm
Dane techniczne:
Masa: 1 t
"Wzrost": 3,40 m
Szerokość: 1,65 m
Długość: 2,40 m
Napęd: siłowniki pneumatyczne
Uzbrojenie: jedna sześciorurowa rewolwerowa wyrzutnia pneumatyczna
jeden miotacz pneumatyczny
Amunicja: Piłki tenisowe :3
Zasilanie: silnik spalinowy 250cc
Prędkość: 1,5 km/h
Umieszczone filmy pokazują, że nawet ten wariant (oznaczony 2005-3) to dopiero początki... no ale cóż, z ciągnika Cugnota też się śmieli a to był pierwszy "samochód"... i nie ważne jest dziś, że tamten pojazd był z drewna, i trzeba było co 1,5 kilometra zatrzymać, i rozpalić na drodze, pod kotłem, ognisko...

Już sobie wyobrażam blog kogoś z sąsiedztwa...
"Poniedziałek, 1 kwietnia.
Po parkingu firmy obok chodzi mech. Chwieje się jak pijany, skrzypi i warczy. Od czasu do czasu strzela przed siebie piłeczkami tenisowymi. Ale wygląda KAKKOII!!! ^_^"

xD LOL...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2005, 16:51   

Dobra dobra, z pierwszych samolotów i samochodów też każdy się śmiał :>.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Taur Płeć:Kobieta
... To nie ta bajka...?


Dołączyła: 30 Cze 2005
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2005, 20:24   

Wybaczcie ale skoro ludzie uwielbiają budować humanoidalne roboty (podkreślam, że nie do celów bojowych) to czemu mają nie wybudować humanoidalnego mecha przeznaczonego do walki. Jeżeli takie ustrojstwo będzie spełniać swoje zadanie to czemu by nie. Nie musi być to odrazu coś wielkości bloku mieszkalnego - wystarczy jak będzie to np. kombinezon o rozmiarach zbliżonych do ludzkich ale mających mechaniczne wspomaganie coś jak zbroja z "silniczkami".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-09-2005, 23:35   

Człowieku pancerz wspomagany to nie mech a nad tym ustrojstwem to nawet nasza skroman armia pracuje wraz z paroma innymi krajami europy. Takie cos bardziej bedzie przypominac to co bylo w falloucie lub Warhammerze 40 k niż gundamie
a inne mechy ( czyli cokolwiek wyzszego niż 2,5 m) nie spełniją swoich warunków bo nie jes to ani tak sprawne w terenie jak czołg to raz , dwa wysokie , trzy wywrotne i niestabilne.
Powrót do góry
Taur Płeć:Kobieta
... To nie ta bajka...?


Dołączyła: 30 Cze 2005
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 10-09-2005, 00:23   

Zdolny do samodzielnego ruchu kombinezon też podpada pod określenie mech. Z resztą gdyby przerobić już istniejące roboty przemysłowe i zaprogramować określone sekwencje ruchów to mamy mecha. A kwestia funkcjinalności i tak jest drugorzędna gdy zaczniemy porównywać coś takiego z czołgiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 10-09-2005, 08:51   

Redvampire napisał/a:
a inne mechy ( czyli cokolwiek wyzszego niż 2,5 m) nie spełniją swoich warunków bo nie jes to ani tak sprawne w terenie jak czołg to raz , dwa wysokie , trzy wywrotne i niestabilne.

Dokładnie to samo o parowym ciągniku artyleryjskim Cugnota mówili ówcześni generałowie... "Dość tych bzdur, zostawcie te mżonki! Przyszłością przemieszczania dział są zaprzęgi konne!" _^_

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-09-2005, 16:32   

Ludzie skączczie do diabła teoretyzuwac tylko zgłoście sie na ochotnika do formacji zmechanizowano-pancernych i zobaczcie jak to do diabła jest . Powiedz mi jaki ma sens bodowa mało zrecznego wywrotnego czegoś co i tam miało by lekki pancerz. A przy tym było na tyle wielki by karzdy dzieciak z RGrurą mógł to rozpieprzyć. O ile Pancerz wspomagany ( powered Armour ) jest koncepcją dobrą to cos kroczacego wiekszego niz 2,5 m nie ma sensu po prostu za łatwo to trafić. A najgorsza wadą mecha byłby zbyt mocny nacisk jednostkowy na podłoże . Przyuważcie że czołg ma swoja masę rozłozona na szerokie gonsienice a mech tylko na dwie lub 4 stopy , nogi , odnóża. Weźcie tez pod uwage że baba o wadze 50 kg w szpilkach ma wiekszy nacisk jednostkowy na podłoże niż sloń.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group