FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następny
  Wiara, religia, światopogląd, filozofia i temu podobne
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-02-2006, 19:48   

Red, ale ja wcale nie chcę gadać o tym, co czują ci czy inni żołnierze. Natomiast Bianca skacze od przykładu do przykładu z taką szybkością, że zastanawiam się, czy ona sama wierzy w to co pisze, czy też świadomie sieje propagandę.

Można mieć dowolny stosunek do chrześcijaństwa, ale to nie usprawiedliwia przed naginaniem faktów w te czy we te. To że kogoś kopali w tej czy innej ciupie z religią nie ma nic wspólnego, bo podejrzewam, że tak się dzieje na niemal każdej, bądź nawet każdej, wojnie. Ni cholery nie widzę związku z zabijaniem ludzi, którzy byli zwyczajnie misjonarzami.

Nie widzę też nic złego w ukazywaniu różnic między religiami. Sorry, ale te różnice istnieją. Bez względu na pomysły co poniektórych papieży chrześcijaństwo od samego początku rozdzielało sferę świecką od duchownej. Dlatego dziś można u nas wyznawać co się chce, gdyż nie jest to usankcjonowane. Islam nie tylko tego nie uznawał, ale też promował wizje ustroju strasznie uproszczone, by nie powiedzieć prymitywne - dlatego też zawsze cieszył się takim "wzięciem", w końcu większość ludzi świata to prostacy, którym podobają się możliwie proste i niewymagające myślenia rozwiązania. Oczywiście skutkiem tego nawracanie na inną religię jest tam przestępstwem i kończy się wiadomo jak.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-02-2006, 12:15   

Cytat:
Czyli Węgrzy i Hiszpanie u boku III Rzeszy podczas II WW są winni zbrodni w Oświęcimiu ? Bredzisz...

moze i bredze, ale uwazam ze ten kto stal obok przygladal sie i nic nie robil jest dokladnie tak samo winien.

ril napisał/a:
Ty nagle zaczynasz twierdzić, że istotne jest, czy ktoś wybierając swoją drogę życia godzi z ryzykiem śmierci. Zatem ksiądz w Turcji się godzi a mieszkaniec Iraku nie

jakikolwiek ksiadz udajac sie w miejsce gdzie religia katolicka jest w mniejszosci moze sie spodziewac niecheci, i to w najlepszym przypadku. i kraje muzulmanskie bynajmniej nie sa tu wyjatkiem. taka sama niechec do katolikow jest na ten przyklad w rosji, ktora tez jest krajem chrzescijanskim. i tam tez zarzuca sie im agresywnosc i brak poszanowania cudzej wiary (to tak a propos "nauczyli sie"). tyle ze muzulmanie na brak poszanowania swojej wiary odpowiadaja bardziej agresywnie.

i tak, akurat to moje podejscie jest spowodowane niechecia do misjonarzy katolickich (bo akurat taki sobie kosciol stoi od paru lat pod blokiem mojego dziadka i rzeczony dziadek by nie mial nic przeciwko temu zeby ww. budynek nagle jakis szlag trafil).

wracajac do tego "a bo to polityczne a tamto religijne" - to kto na litosc boska powiedzial ci ze te rozruchy byly jakkolwiek bardziej religijne niz te sprzed paru miesiecy we fracji. po publikacji rzeczonych karykatur naprawde nie bylo zadnych problemow poki ktos nie postanowil ze jest mu potrzebna histeria. tak ze wszystkie ofiary zamieszek mozna zapisac a konto niecheci do zachodu wsrod muzulmanow, i to niecheci calkowicie zasluzonej po tym chociazby co sie stalo w iraku albo afganistanie. a to czy zabici byli chrzescijanami nikogo nie interesowalo - mieli biala skore i to na tyle - w zasadzie dokladnie to samo co ci przypadkowo zabici w iraku - wygladali na miejscowych, mogli miec bron i byc grozni, zgineli, tyle.

ril napisał/a:
Zatem Kościół nie jest w żaden sposób odpowiedzialny za to co wyprawia armia amerykańska. Więc zdarzenia w Iraku nie odbierają mu prawa upamiętniania i przypominania o swoich męczennikach.

a za co on w ogole jest odpowiedzialny? bo moge byc wredna i sobie poszukac na ten przyklad ile kobiet zginelo podczas palenia czarownic - bo jakis ksiadz poczul ze mu sie cos w spodniach rusza i oskarzyl dziewczyne bo miala pecha sie ladna urodzic.

a swoja droga, jest takie ladne cos jak "anatema", pod co klamca i masowy morderca jakim bez watpienia jest pan bush podpada spokojnie i jeszcze mu spory zapas zostaje. a po czyms takim naprawde nie az tak latwo sie 2 raz wygrywa wybory.

Cytat:
Wybacz Bianca ale to była decyzja polityczno wosjkowa i pewni by do niej doszlo nawet jakby straszył ekskomunika całej polskiej rady ministrów i Generałów Sztabu generalnego Wojska Polskiego

wiem. tyle ze nie uwazam zeby to byl powod ich nie ekskomunikowac za cos co wyraznie przeczy nakazom wyznawanej przez nich religii. bo polityka polityka, a sumienie sumieniem.

Ysengrinn napisał/a:
Można mieć dowolny stosunek do chrześcijaństwa, ale to nie usprawiedliwia przed naginaniem faktów w te czy we te. To że kogoś kopali w tej czy innej ciupie z religią nie ma nic wspólnego, bo podejrzewam, że tak się dzieje na niemal każdej, bądź nawet każdej, wojnie. Ni cholery nie widzę związku z zabijaniem ludzi, którzy byli zwyczajnie misjonarzami.

wiesz, dla mnie sprawa natomiast jest sliska. poniewaz teraz, w tej konkretnej chwili gina muzulmanie. a przypominanie ze "a swojego czasu to oni nas zabijali" wydaje mi sie nieco nie na miejscu - bo nie jest nawolywaniem do pokoju, nawet jesli jest to po prostu dodatkowa wiadomosc dolozona do "a bo my jestesmy tacy biedni i umeczeni"

Ysengrinn napisał/a:
Nie widzę też nic złego w ukazywaniu różnic między religiami. Sorry, ale te różnice istnieją. Bez względu na pomysły co poniektórych papieży chrześcijaństwo od samego początku rozdzielało sferę świecką od duchownej.

a przynajmniej dopoki na kazdym co wiekszym dworze byl swoj kleryk ktory sterowal poczynaniami tego czy tamtego szlachcia..........

Ysengrinn napisał/a:
Dlatego dziś można u nas wyznawać co się chce, gdyż nie jest to usankcjonowane. Islam nie tylko tego nie uznawał, ale też promował wizje ustroju strasznie uproszczone, by nie powiedzieć prymitywne - dlatego też zawsze cieszył się takim "wzięciem", w końcu większość ludzi świata to prostacy, którym podobają się możliwie proste i niewymagające myślenia rozwiązania. Oczywiście skutkiem tego nawracanie na inną religię jest tam przestępstwem i kończy się wiadomo jak.

a to nie jest prawdziwe......... bo chociazby w takiej rosji sa sobie spore kawalki ze sporymi (a nawet wiekszosciowymi) mniejszosciami muzulmanskimi, i jakos nie maja problemow z miejscowymi prawoslawnymi. islam w tej chwili jest nastawiony bardziej antyzachodnio nizeli antykatolicko - i w zasadzie nawet ma do tego prawo, jesli wziac pod uwage ze zachod przemawia tylko i wylacznie z pozycji silnego i dowodzi raz po raz ze sie z nikim nie liczy.

totem - swoja dorga masz racje, w zasadzie za swoja kase moga wieszac co chca i gdzie chca. po prostu mnie wkurzaja i tyle, ale z drugiej strony oni mnie z definicji wkurzaja......
Powrót do góry
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-02-2006, 13:57   

Binak zauwa ż że w tej chwili wiekszosć muzłumanów ginie z rak innych muzlumanów. A co do tego co pisałas o rosji to ostanio analizowaliśmy artykół w jednejz gazet o czestych atakach na muzłómanów którzy wszedzie sie kojaza z czeczeńcami których trzeba tempić. Postaram sie do dwóch dni dac tytuł gazety i nazwisko Autora
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-02-2006, 14:44   

Redvampire, no i? wiesz, jesli ktos przyjdzie i usunie sciane konsturcyjna to "ale teraz ten budynek sie sam wali" nie jest argumentem. wiadomo bylo ze saddam byl jako-takim gwarantem wzglednej ciszy w regionie i sprzatniecie go musialo wywolac walki. a teraz radosnie rozwazamy atak na iran ktory jest chyba ostatnim gwarantem spokoju w regionie. a potem to tam beda lac wszyscy wszystkich.


Redvampire napisał/a:
o czestych atakach na muzłómanów którzy wszedzie sie kojaza z czeczeńcami których trzeba tempić
#define "czestych". bo ataki na czeczenow sa mniej-wiecej na teze skale na ktora byly ataki na muzulmanow po 11 wrzesnia...... natomiast i tak odbywaja sie raczej w miejscach typu moskwa a nie w poludniowo/zachodnich republikach majacych spora wiekszosc muzulmanska
Powrót do góry
ril Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Wrz 2005
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2006, 18:41   

Bianca napisał/a:
Cytat:
Czyli Węgrzy i Hiszpanie u boku III Rzeszy podczas II WW są winni zbrodni w Oświęcimiu ? Bredzisz...

moze i bredze, ale uwazam ze ten kto stal obok przygladal sie i nic nie robil jest dokladnie tak samo winien.

A skąd wiesz, że stał obok, że wiedział? A nawet jeśli wiesz, że nic nie robił? Może polski dowódca poszedł do amerykańskiego i mu powiedział, że to co on robi jest Złe? A amerykański go wyśmiał, że mu kazania moralne będzie prawić, kiedy on ma rozkaz z góry.

Poza tym, wybacz, ale o ilu złych rzeczach na świecie ty wiesz i nic nie robisz, choć mogłabyś? Jesteś za nie wszystkie odpowiedzialna?
Bianca napisał/a:


ril napisał/a:
Ty nagle zaczynasz twierdzić, że istotne jest, czy ktoś wybierając swoją drogę życia godzi z ryzykiem śmierci. Zatem ksiądz w Turcji się godzi a mieszkaniec Iraku nie

jakikolwiek ksiadz udajac sie w miejsce gdzie religia katolicka jest w mniejszosci moze sie spodziewac niecheci

Niechęci, ale nie że go zabiją. Irakijczyk przebywając w pobliżu amerykanów może się też spodziewać zagrożenia, wystaczy, że jego rodacy rozpoczną jakąś potyczkę. Zresztą już na innym przykładzie pokazałem ci, że to intencja jest ważna przy ocenie zabójstwa a nie to, czy ofiara się spodziewa.

Bianca napisał/a:

i tak, akurat to moje podejscie jest spowodowane niechecia do misjonarzy katolickich (bo akurat taki sobie kosciol stoi od paru lat pod blokiem mojego dziadka i rzeczony dziadek by nie mial nic przeciwko temu zeby ww. budynek nagle jakis szlag trafil).

Moja babcia, gorliwa słuchaczka Radia Maryja miałaby pewnie dużą niechęć do ciebie, gdyby się dowiedziała, jakie tezy głosisz. Ale nie twierdzę, że masz przez to zaprzestać ataków na jej religię.
A jeśli jakiś skin dowiedziawszy się o twoich poglądach i chciał ci zrobić krzywdę, to nie, nie uznałbym tego za usprawiedliwione. Mimo, że zostając w Polsce i głosząc swoje radykalne poglądy zgodziłaś się na ryzyko.

Bianca napisał/a:

a to czy zabici byli chrzescijanami nikogo nie interesowalo - mieli biala skore i to na tyle - w zasadzie dokladnie to samo co ci przypadkowo zabici w iraku - wygladali na miejscowych, mogli miec bron i byc grozni, zgineli, tyle.

W to, że ksiądz zginął dlatego, że był biały a nie był księdzem jestem skłonny uwierzyć. Może więc nie był męczennikiem i jego akurat nie należało upamiętniać, ale wielu innych prześladowanych w krajach muzułmańskich tak.

Bianca napisał/a:

ril napisał/a:
Zatem Kościół nie jest w żaden sposób odpowiedzialny za to co wyprawia armia amerykańska. Więc zdarzenia w Iraku nie odbierają mu prawa upamiętniania i przypominania o swoich męczennikach.

a za co on w ogole jest odpowiedzialny? bo moge byc wredna i sobie poszukac na ten przyklad ile kobiet zginelo podczas palenia czarownic - bo jakis ksiadz poczul ze mu sie cos w spodniach rusza i oskarzyl dziewczyne bo miala pecha sie ladna urodzic.


Proszę bardzo, tylko to będzie offtop, bo zachowania KK w przeszłości nijak się nie mają do kwestii, czy jest on odpowiedzialny za obecne działania armii amerykańskiej.

Bianca napisał/a:

a swoja droga, jest takie ladne cos jak "anatema", pod co klamca i masowy morderca jakim bez watpienia jest pan bush podpada spokojnie i jeszcze mu spory zapas zostaje. a po czyms takim naprawde nie az tak latwo sie 2 raz wygrywa wybory.


Bianca napisał/a:

Cytat:
Wybacz Bianca ale to była decyzja polityczno wosjkowa i pewni by do niej doszlo nawet jakby straszył ekskomunika całej polskiej rady ministrów i Generałów Sztabu generalnego Wojska Polskiego

wiem. tyle ze nie uwazam zeby to byl powod ich nie ekskomunikowac za cos co wyraznie przeczy nakazom wyznawanej przez nich religii. bo polityka polityka, a sumienie sumieniem.

Publicznych ekskomunik się nie stosuje, to przeżytek średniowiecza. Zresztą, to ciekawe. O ile potępianie przez księży katolickich w Rosji wojny w Czeczeni było według ciebie niedopuszczalne (zasługują oni za to na prześladowanie i niechęć twojego dziadka). Z kolei potępienie nie tylko wojny w Iraku, ale tych, którzy o niej zdecydowali uważasz za obowiązek moralny kościoła.

Bianca napisał/a:

wiesz, dla mnie sprawa natomiast jest sliska. poniewaz teraz, w tej konkretnej chwili gina muzulmanie. a przypominanie ze "a swojego czasu to oni nas zabijali" wydaje mi sie nieco nie na miejscu - bo nie jest nawolywaniem do pokoju, nawet jesli jest to po prostu dodatkowa wiadomosc dolozona do "a bo my jestesmy tacy biedni i umeczeni"

Nie swojego czasu, zabijają cały czas. Cały czas są prześladowania chrześcijan z powodów religijnych. I Christianitas chodzi o to, żeby o tym przypomnieć. A nie o twierdzenie, że muzułmanie są źli. Zobacz na swojej liście mają nie tylko muzułmanów: http://www.christianitas.pl/c/wydarzylosie/?id=669

Bianca napisał/a:

i w zasadzie nawet ma do tego prawo, jesli wziac pod uwage ze zachod przemawia tylko i wylacznie z pozycji silnego i dowodzi raz po raz ze sie z nikim nie liczy.

Utrzymywanie przez UE jednej czwartej Palestyny też jest przemawianiem z pozycji silnego? Tylko, że jak przestaną przemawiać czyli dawać pieniądze, to też ich będziesz oskarżać.

Bianca napisał/a:

po prostu mnie wkurzaja i tyle, ale z drugiej strony oni mnie z definicji wkurzaja......

I to widać. Oceniasz odpowiedzialność czy prawa KK według zupełnie innych zasad niż inne wyznania, organizacje czy państwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-02-2006, 19:59   

Cytat:
A skąd wiesz, że stał obok, że wiedział? A nawet jeśli wiesz, że nic nie robił? Może polski dowódca poszedł do amerykańskiego i mu powiedział, że to co on robi jest Złe? A amerykański go wyśmiał, że mu kazania moralne będzie prawić, kiedy on ma rozkaz z góry.

Poza tym, wybacz, ale o ilu złych rzeczach na świecie ty wiesz i nic nie robisz, choć mogłabyś? Jesteś za nie wszystkie odpowiedzialna?

"wiedziec" i "byc sojusznikiem" to 2 rozne rzeczy. wybacz, ale jesli ja zaloze firme a moj wspolnik oszuka kontrahentow ii ucieknie z kasa to zaden sad nie poslucha argumentu "ale to nie ja a on".

Cytat:
Niechęci, ale nie że go zabiją. Irakijczyk przebywając w pobliżu amerykanów może się też spodziewać zagrożenia, wystaczy, że jego rodacy rozpoczną jakąś potyczkę. Zresztą już na innym przykładzie pokazałem ci, że to intencja jest ważna przy ocenie zabójstwa a nie to, czy ofiara się spodziewa.

tylko ze irakijczyk jest w swoim kraju.

Cytat:
A jeśli jakiś skin dowiedziawszy się o twoich poglądach i chciał ci zrobić krzywdę, to nie, nie uznałbym tego za usprawiedliwione. Mimo, że zostając w Polsce i głosząc swoje radykalne poglądy zgodziłaś się na ryzyko.

gdybym byla na tyle glupia zeby wyjsc przed skina i glosic takie poglady, to 1) powinnam sie spodziewac ze nie bedzie stac i sluchac 2) zaslugiwalabym na to co mi zrobil - glupota powinna byc karalna.

Cytat:
Proszę bardzo, tylko to będzie offtop, bo zachowania KK w przeszłości nijak się nie mają do kwestii, czy jest on odpowiedzialny za obecne działania armii amerykańskiej.

a to dlaczego? przeciez ci meczennicy koscielni tez pochodza z przeszlosci. obstawialabym ze swojego czasu paru misjonarzy zginelo np. za zniewazenie/probe ataku na wioskowego szamana.

Cytat:
Publicznych ekskomunik się nie stosuje, to przeżytek średniowiecza. Zresztą, to ciekawe. O ile potępianie przez księży katolickich w Rosji wojny w Czeczeni było według ciebie niedopuszczalne (zasługują oni za to na prześladowanie i niechęć twojego dziadka). Z kolei potępienie nie tylko wojny w Iraku, ale tych, którzy o niej zdecydowali uważasz za obowiązek moralny kościoła.

eeee................. jakie potepianie wojny w czeczenii przepraszam? na niechec mojego dziadka zasluguja za narzucanie sie mu, proby wyciagania od niego pieniedzy, oraz gloszenie hasel zaczynajacych sie od "musi pan". nie pamietam zebym cokolwiek mowil o wojnie w czeczenii.........

Cytat:
Nie swojego czasu, zabijają cały czas. Cały czas są prześladowania chrześcijan z powodów religijnych. I Christianitas chodzi o to, żeby o tym przypomnieć. A nie o twierdzenie, że muzułmanie są źli. Zobacz na swojej liście mają nie tylko muzułmanów: http://www.christianitas.pl/c/wydarzylosie/?id=669

a to ze w polsce porozwieszaja plakaty spowoduje moze tyle ze pare skinow sie przejmie i pojdzie mordowac czarnych? bo komu jeszcze moze sluzyc takie przypomnienie w kraju z 90% katolikow?

Cytat:
Utrzymywanie przez UE jednej czwartej Palestyny też jest przemawianiem z pozycji silnego? Tylko, że jak przestaną przemawiać czyli dawać pieniądze, to też ich będziesz oskarżać.

nie, nie bede. w momencie gdy czlowiek musi pracowac zeby miec chleb to nie miewa glupich pomyslow co by sie isc wysadzic. palestyna jest w tej chwili taka sama patologia jak czeczenia - cala masa facetow ktorzy umieja tylko trzymac bron i uznaja uczciwa prace za cos duzo ponizej swojej wartosci. na czyms takim NIE DA SIE zbudowac normalnego panstwa, a finansowanie rzeczonej patologii nie doprowadzi do niczego dobrego.

Cytat:
I to widać. Oceniasz odpowiedzialność czy prawa KK według zupełnie innych zasad niż inne wyznania, organizacje czy państwa.

na przyklad?
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-02-2006, 20:26   

Cytat:
bo moge byc wredna i sobie poszukac na ten przyklad ile kobiet zginelo podczas palenia czarownic - bo jakis ksiadz poczul ze mu sie cos w spodniach rusza i oskarzyl dziewczyne bo miala pecha sie ladna urodzic.


o jakieś 9 milionów mniej niż sądzą co poniektórzy.
Cytat:
a przynajmniej dopoki na kazdym co wiekszym dworze byl swoj kleryk ktory sterowal poczynaniami tego czy tamtego szlachcia..........


A niepotulnych władców zsyłał kibitką na Sybir, przedtem powyrywaszy mu paznokcie i skopawszy. Bianca takie historical fiction to wciskaj komu chcesz, ale nie ludziom, którzy znają historię.

Cytat:

a to nie jest prawdziwe......... bo chociazby w takiej rosji sa sobie spore kawalki ze sporymi (a nawet wiekszosciowymi) mniejszosciami muzulmanskimi, i jakos nie maja problemow z miejscowymi prawoslawnymi.


Jak sama mówisz w Rosji. Czyli było nie było w kulturze prawa stanowionego, nie islamskiego. Skoro byli pod władzą Rosji to logiczne, że miało to wpływ na ich spostrzeganie świata, tak samo nasi, polscy Tatarzy się nie wysadzają i nie zabijają nikogo.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-02-2006, 21:08   

Cytat:
o jakieś 9 milionów mniej niż sądzą co poniektórzy.

badzmy rozsadni, co ;) natomiast nie wiem czy liczba nie bylaby porownywalna z iloscia misjonarzy co to meczensko zgineli na ten przyklad........

Cytat:
A niepotulnych władców zsyłał kibitką na Sybir, przedtem powyrywaszy mu paznokcie i skopawszy. Bianca takie historical fiction to wciskaj komu chcesz, ale nie ludziom, którzy znają historię.

moze i political fiction, ale pare calkiem niezlych rodow szlacheckich swojego czasu wygaslo bo kleryk namowil ostatnich potomkow na celibat, "bo tak blizej boga"

Cytat:
Jak sama mówisz w Rosji. Czyli było nie było w kulturze prawa stanowionego, nie islamskiego. Skoro byli pod władzą Rosji to logiczne, że miało to wpływ na ich spostrzeganie świata, tak samo nasi, polscy Tatarzy się nie wysadzają i nie zabijają nikogo.

coz, ale chyba nie mamy panstwa islamskiego ktore by nie miala czegos do zachodu z powodow czysto politycznych..... tak ze nie za bardzo jest jak sprawdzic jak by sie takowe zachowywalo.............. i bynajmniej nie twierdze ze idealnie, ale nie za bardzo jest jak sprawdzic.......
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-02-2006, 21:22   

Cytat:
natomiast nie wiem czy liczba nie bylaby porownywalna z iloscia misjonarzy co to meczensko zgineli na ten przyklad........


Zapewne. Szkoda tylko, że większość czarownic spalili protestanci, za których ja rachunków nie przyjmuję. Poza tym primo - ciekawe ile wiedźm/czarowników zatłukli w historii muzułmanie, duo - co to ma do religii? Może mi powiesz, że czarownice to tak naprawdę Kapłanki Bogini? Ciemny lud boi się czarów, nic się na to nie poradzi. To że ktoś za to zapłacił nie jest winą kościoła jako takiego.

Cytat:
moze i political fiction, ale pare calkiem niezlych rodow szlacheckich swojego czasu wygaslo bo kleryk namowil ostatnich potomkow na celibat, "bo tak blizej boga"


Rozumiem, że za karę, bo prowadzili nieprawomyślną politykę? A jeśli nie to nie widzę związku. A wpływ na prawo świeckie owszem był znaczny. Ale w kulturze islamu NIE MA prawa świeckiego! Jest jedno prawo jednocześnie świeckie i sakralne. Dodajmy, że oparte na Koranie, który w odróżnieniu do Biblii wcale takie znowu skupiony na prawodawstwie podobno nie jest, zaledwie jego niewielka część to normy prawne. Toteż w znacznej części prawo islamu to prawo zwyczajowe w stylu "jeśli ktoś zgwałcił twoją córkę - zabij ją a zmażesz hańbę".

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 26-02-2006, 21:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
ril Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Wrz 2005
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2006, 21:26   

Bianca napisał/a:

"wiedziec" i "byc sojusznikiem" to 2 rozne rzeczy. wybacz, ale jesli ja zaloze firme a moj wspolnik oszuka kontrahentow ii ucieknie z kasa to zaden sad nie poslucha argumentu "ale to nie ja a on".

To zły przykład, bo armia amerykańska nie jest pod wspólnym dowódctwem amerykańsko-polskim. Polskie siły są tam na przystawkę. To tak jakby twoja firma wykonywała jakiś projekt wraz z inną, znacznie większą firmą. Nie jesteś odpowiedzialna za oszustwa tamtej firmy jeśli w nich nie uczęstniczyłaś i nie zezwalałaś na nie.

Bianca napisał/a:

Cytat:
Niechęci, ale nie że go zabiją. Irakijczyk przebywając w pobliżu amerykanów może się też spodziewać zagrożenia, wystaczy, że jego rodacy rozpoczną jakąś potyczkę. Zresztą już na innym przykładzie pokazałem ci, że to intencja jest ważna przy ocenie zabójstwa a nie to, czy ofiara się spodziewa.

tylko ze irakijczyk jest w swoim kraju.

I to jest właśnie dobieranie kryteriów tak, aby pod argumentacje pasowało. Przedstaw mi proszę według czego oceniasz zabójstwo. Jak na razie widzę, że pomijasz zupełnie motyw zabójstwa i ważne jest jedynie, czy ofiara prowokuje sytuacje, no chyba, że jest we własnym kraju.

A jeśli zabity ksiądz jest Turkiem? Powiesz pewnie, że nie wyznaje miejscowej religii, więc zamordowanie go to nic bardzo złego. W każdym razie jest to mniej złe niż przypadkowe zabicie irackiego cywila.

Bianca napisał/a:

gdybym byla na tyle glupia zeby wyjsc przed skina i glosic takie poglady, to 1) powinnam sie spodziewac ze nie bedzie stac i sluchac 2) zaslugiwalabym na to co mi zrobil - glupota powinna byc karalna.


Nie, przypuśćmy, że po prostu głosisz, ale nie w internecie, tylko np. w klubie dyskusyjnym do którego każdy może wejść. Narodowcy tworzą listy osób, które są im wrogie i których należy gnębić. Czy ktoś, kto przeciwstawia się publicznie skinom zasługuje na to, żeby być przez nich pobity? Bo może się spodziewać, że mu to będzie grozić? Albo inny przykład. Czy katowanie przez gestapo członków ruchu oporu jest najzupełniej w porządku, skoro ofiary wiedziały co ryzykują, przeciwstawiały się władzy niemieckiej i prowokowały znacznie bardziej niż misjonarz katolicki.

Bianca napisał/a:

Cytat:
Proszę bardzo, tylko to będzie offtop, bo zachowania KK w przeszłości nijak się nie mają do kwestii, czy jest on odpowiedzialny za obecne działania armii amerykańskiej.

a to dlaczego? przeciez ci meczennicy koscielni tez pochodza z przeszlosci. obstawialabym ze swojego czasu paru misjonarzy zginelo np. za zniewazenie/probe ataku na wioskowego szamana.


Ci pokazywani w tramwaju mieli być współczesnymi. Przeszłość nie ma nic do rzeczy, zwłaszcza, że papież przeprosił i to nie raz za winy Kościoła (nie słyszałem, aby wiele innych instytucji się tak ukorzyło). Poza tym cały wątek o wojsku polskim w Iraku miał udowodnić jakąś winę KK. Cały czas nie widzę w tym co się dzieje w Iraku winy Kościoła.

Bianca napisał/a:

Cytat:
Publicznych ekskomunik się nie stosuje, to przeżytek średniowiecza. Zresztą, to ciekawe. O ile potępianie przez księży katolickich w Rosji wojny w Czeczeni było według ciebie niedopuszczalne (zasługują oni za to na prześladowanie i niechęć twojego dziadka). Z kolei potępienie nie tylko wojny w Iraku, ale tych, którzy o niej zdecydowali uważasz za obowiązek moralny kościoła.

eeee................. jakie potepianie wojny w czeczenii przepraszam? na niechec mojego dziadka zasluguja za narzucanie sie mu, proby wyciagania od niego pieniedzy, oraz gloszenie hasel zaczynajacych sie od "musi pan". nie pamietam zebym cokolwiek mowil o wojnie w czeczenii.........

Ty mówiłaś, kiedyś rozmawialiśmy na ten temat, gdy w polskich mediach było głośno o prześladowaniu księży w Rosji. Jeśli natomiast rzeczywiście zachowują się jak Świadkowie Jehowy w Polsce, to nie dziwię się niechęci społeczeństwa do nich.

Bianca napisał/a:

Cytat:
Nie swojego czasu, zabijają cały czas. Cały czas są prześladowania chrześcijan z powodów religijnych. I Christianitas chodzi o to, żeby o tym przypomnieć. A nie o twierdzenie, że muzułmanie są źli. Zobacz na swojej liście mają nie tylko muzułmanów: http://www.christianitas.pl/c/wydarzylosie/?id=669

a to ze w polsce porozwieszaja plakaty spowoduje moze tyle ze pare skinow sie przejmie i pojdzie mordowac czarnych? bo komu jeszcze moze sluzyc takie przypomnienie w kraju z 90% katolikow?

Skini mogą rzeczywiście zadziałać. Ale Christianitas chce jak sądzę, żeby Polacy popatrzyli Kościół nie tylko jako coś co rządzi (co widać w Polsce), ale coś, co jest też prześladowane. Nie mają zamiaru kłamać, ani tworzyć fałszywego wrażenia, więc nie widzę powodu, aby tą akcję potępiać.

Bianca napisał/a:
na czyms takim NIE DA SIE zbudowac normalnego panstwa, a finansowanie rzeczonej patologii nie doprowadzi do niczego dobrego.

Ok, tu mnie zaskoczyłaś.

Bianca napisał/a:

Cytat:
I to widać. Oceniasz odpowiedzialność czy prawa KK według zupełnie innych zasad niż inne wyznania, organizacje czy państwa.

na przyklad?

Cała ta próba podważenia prawa KK do upamiętniania swoich męczenników przez odwołanie się do jego rzekomej odpowiedzialności za wojnę w Iraku, podczas gdy przy tak szerokim zakresie odpowiedzialności połowa światowych instytucji powinna być za nią odpowiedzialna, bo nie potępiła, nie zareagowała, jakiś jej przedstawiciel robił coś złego, itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-02-2006, 22:52   

Cytat:
Zapewne. Szkoda tylko, że większość czarownic spalili protestanci, za których ja rachunków nie przyjmuję. Poza tym primo - ciekawe ile wiedźm/czarowników zatłukli w historii muzułmanie, duo - co to ma do religii? Może mi powiesz, że czarownice to tak naprawdę Kapłanki Bogini? Ciemny lud boi się czarów, nic się na to nie poradzi. To że ktoś za to zapłacił nie jest winą kościoła jako takiego.

hmm......... z tym pogladem mozna polemizowac - bo jesli sie cofnac troche w przeszlosc, to nikt nikogo nie palil.....

Cytat:
Rozumiem, że za karę, bo prowadzili nieprawomyślną politykę? A jeśli nie to nie widzę związku. A wpływ na prawo świeckie owszem był znaczny. Ale w kulturze islamu NIE MA prawa świeckiego! Jest jedno prawo jednocześnie świeckie i sakralne. Dodajmy, że oparte na Koranie, który w odróżnieniu do Biblii wcale takie znowu skupiony na prawodawstwie podobno nie jest, zaledwie jego niewielka część to normy prawne. Toteż w znacznej części prawo islamu to prawo zwyczajowe w stylu "jeśli ktoś zgwałcił twoją córkę - zabij ją a zmażesz hańbę".

a gdzie ja ci mowilam ze muzulmanie sa biali i puchaci?! chyba ze mnie cos ominelo i teraz rozwazamy temat "ktora rekligia powinna zapanowac nad swiatem bo jest najlepsza"

Cytat:
To zły przykład, bo armia amerykańska nie jest pod wspólnym dowódctwem amerykańsko-polskim. Polskie siły są tam na przystawkę. To tak jakby twoja firma wykonywała jakiś projekt wraz z inną, znacznie większą firmą. Nie jesteś odpowiedzialna za oszustwa tamtej firmy jeśli w nich nie uczęstniczyłaś i nie zezwalałaś na nie.

jesli na nie nie zezwalalam, to sie wycofuje z projektu, w przeciwnym razie sad jak najbardziej uzna ze skoro bylam partnerem to ponosze koszta.

Cytat:
A jeśli zabity ksiądz jest Turkiem? Powiesz pewnie, że nie wyznaje miejscowej religii, więc zamordowanie go to nic bardzo złego. W każdym razie jest to mniej złe niż przypadkowe zabicie irackiego cywila.

nie, powiem ze ksiadz zostal ofiara wscieklego tlumu. wscieklego na to ze braci ww. tlumu morduja bracia ww. ksiedza. dokladnie to samo jest z irakijczykiem, ktory na prawie tych samych zasadach wpakowal sie pod kule bialych. tylko ze to biali zaczeli.

Cytat:
Czy katowanie przez gestapo członków ruchu oporu jest najzupełniej w porządku, skoro ofiary wiedziały co ryzykują, przeciwstawiały się władzy niemieckiej i prowokowały znacznie bardziej niż misjonarz katolicki.

"w porzadku" z punktu widzenia czego?

Cytat:
Ci pokazywani w tramwaju mieli być współczesnymi. Przeszłość nie ma nic do rzeczy, zwłaszcza, że papież przeprosił i to nie raz za winy Kościoła (nie słyszałem, aby wiele innych instytucji się tak ukorzyło). Poza tym cały wątek o wojsku polskim w Iraku miał udowodnić jakąś winę KK. Cały czas nie widzę w tym co się dzieje w Iraku winy Kościoła.

a teraz spojrz na to z punktu widzenia muzulmanina.

Cytat:
Ty mówiłaś, kiedyś rozmawialiśmy na ten temat, gdy w polskich mediach było głośno o prześladowaniu księży w Rosji. Jeśli natomiast rzeczywiście zachowują się jak Świadkowie Jehowy w Polsce, to nie dziwię się niechęci społeczeństwa do nich.

znowu, w tym przypadku moge mowic tylko na podstawie tego kosciola ktory dziadkowi pod blokiem wyremontowali, ale brzmi podobnie. a co do potepiania wojny, to bodajze wtedy skonczylo sie na pytaniu "aha, to rosja miala siedziec spokojnie i pozwolic zeby czeczeni zeszli z gor i cajeli wszyscko na ile im ludzi starczylo" - ta "DROBNA" roznica pomiedzy wojna w obronie oraz inwazja.

Cytat:
Skini mogą rzeczywiście zadziałać. Ale Christianitas chce jak sądzę, żeby Polacy popatrzyli Kościół nie tylko jako coś co rządzi (co widać w Polsce), ale coś, co jest też prześladowane. Nie mają zamiaru kłamać, ani tworzyć fałszywego wrażenia, więc nie widzę powodu, aby tą akcję potępiać.

wiesz, tylko ze jak sie popatrzy na takiego ojca rydzyka, i na tych dziennikarzy faktu ktorzy chyba beda mieli sprawe karna o obraze majestatu ministra rolnictwa...... to naprawde trudno uwierzyc w to jacy to oni sa biedni i skrzywdzeni (nawet jesli mozna sie zaozyc ze nie maja z rydzykiem wiele wspolnego)

Cytat:
Cała ta próba podważenia prawa KK do upamiętniania swoich męczenników przez odwołanie się do jego rzekomej odpowiedzialności za wojnę w Iraku, podczas gdy przy tak szerokim zakresie odpowiedzialności połowa światowych instytucji powinna być za nią odpowiedzialna, bo nie potępiła, nie zareagowała, jakiś jej przedstawiciel robił coś złego, itp.

ale polowa swiatowych instytucji nie robi "ojej, jak to my cierpimy i jacy to jestesmy biedni" - a tymze amerykanom sie mowi wprost ze na 11 wrzesnia to oni tak naprawde sporo wygrali.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-02-2006, 23:32   

Cytat:
hmm......... z tym pogladem mozna polemizowac - bo jesli sie cofnac troche w przeszlosc, to nikt nikogo nie palil.....


Wielkie grillowanie, że się tak mało politycznie wyrażę, zaczęło się w epoce renesansu, właśnie ze względu na powstanie protestantyzmu. Po prostu "demokratyczna i powszechna" interpretacja Biblii spowodowała, że wielu na wyobraźnię podziałało "czarownikowi żyć nie dopuścisz". Natomiast przed tym palono głównie nie za magię jako taką, ale za użytkowanie magii do złych celów.

Cytat:
a gdzie ja ci mowilam ze muzulmanie sa biali i puchaci?! chyba ze mnie cos ominelo i teraz rozwazamy temat "ktora rekligia powinna zapanowac nad swiatem bo jest najlepsza"


Ja tylko wskazuję, że u nas rozdział sacrum i profanum w prawie był zawsze, co Ty próbowałaś umniejszać.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-02-2006, 23:54   

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
natomiast nie wiem czy liczba nie bylaby porownywalna z iloscia misjonarzy co to meczensko zgineli na ten przyklad........


Zapewne. Szkoda tylko, że większość czarownic spalili protestanci, za których ja rachunków nie przyjmuję. Poza tym primo - ciekawe ile wiedźm/czarowników zatłukli w historii muzułmanie, duo - co to ma do religii?
Oni raczaj zabijali kobiety na którcyh był chociaz cien podejzenia ze uprawiala seks przedmałżeński albo zdradzala meza , albo poprostu mąż sie nia znudził. Albo co najgłupsze ktoś ja poprostu zgwałcił.


Bianca napisał/a:
Cytat:
Zapewne. Szkoda tylko, że większość czarownic spalili protestanci, za których ja rachunków nie przyjmuję. Poza tym primo - ciekawe ile wiedźm/czarowników zatłukli w historii muzułmanie, duo - co to ma do religii? Może mi powiesz, że czarownice to tak naprawdę Kapłanki Bogini? Ciemny lud boi się czarów, nic się na to nie poradzi. To że ktoś za to zapłacił nie jest winą kościoła jako takiego.

hmm......... z tym pogladem mozna polemizowac - bo jesli sie cofnac troche w przeszlosc, to nikt nikogo nie palil.....
Hmmm ale np wbijała na pal ukrzyzowywał . kaminiowal. Wrzucal do jaskiń z niedźwiedziem topił na torfowiskach itp.....
.


Bianca napisał/a:

Cytat:
Ci pokazywani w tramwaju mieli być współczesnymi. Przeszłość nie ma nic do rzeczy, zwłaszcza, że papież przeprosił i to nie raz za winy Kościoła (nie słyszałem, aby wiele innych instytucji się tak ukorzyło). Poza tym cały wątek o wojsku polskim w Iraku miał udowodnić jakąś winę KK. Cały czas nie widzę w tym co się dzieje w Iraku winy Kościoła.

a teraz spojrz na to z punktu widzenia muzulmanina.

Ilu do stu diabłow muzłumanów ty znasz ile znasz ich prawdziwych punktów widzenia. Na ile je rozumiesz ?? I na jakiej podstawie

Bianca napisał/a:

to rosja miala siedziec spokojnie i pozwolic zeby czeczeni zeszli z gor i cajeli wszyscko na ile im ludzi starczylo" - ta "DROBNA" roznica pomiedzy wojna w obronie oraz inwazja.
Ta kwesti wzgledna ta wojan była rónie prewencyjna jak inwazja na irak a dokladnie na regio bo tu chodzi o to zeby tamtejsi nie schodzili sobie z pustyn i wysadzali sobie co im sie żywnie podoba tylko mieli punkt zapalny w którym moga szaleć do woli eksterminujac swoich iplus z żadka jakiegoś żołnierza ktory nota bene bierze za to pieniadze i ma pojecie o ryzyku w momencie podpisywani kontraktu zawodowego.
Ojna w iraku byla z punktu widzeni miltarnego i strategicznego obronna ale to na serio w mediach sie nie da udowaodnić tak łatwo czeba sobie zdawać sprawe z paru czynników. I religia ma tam kompletnie nic do zeczy



I naprade Bianca wybacz ale tym razem nie masz racji a co najlepsze nie bedziesz w stanie być obiektywan i nawet nie masz pojecia naprade jak kilka przykładów z twoich argumentów w zeczywistosci wyglada . Druga strona dyskusji zreszta też.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-02-2006, 00:01   

Cytat:
Ojna w iraku byla z punktu widzeni miltarnego i strategicznego obronna ale to na serio w mediach sie nie da udowaodnić tak łatwo czeba sobie zdawać sprawe z paru czynników.


"No dobra, tak naprawdę to napadliśmy na Irak żeby terroryści mordowali tamtejszych cywilów, a nie naszych. Ale dalej będziecie na nas głosować prawda?"

:]

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-02-2006, 00:42   

No mniej wiecej tak niestety tak to wyglada -___- . To co napisał Ysen i to że tak stworzyło sie miejsce gdzie mozna bardziej konwencjonalnie walczyć z terorystami ktrym tam sie stworzyło poletko kna który moga proscij szaleć. I niestety kosztem tamtejszych cywiliów , którzy w wiekszosci sa mordowani przez swoich. Nie mówie że to jest dobre rozwiazanie bo nie jest . Poprostu jedyne logiczne z punktó widzenia logiki wojny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group