FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 27, 28, 29  Następny
  O futbolu dywagacje
Wersja do druku
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-06-2010, 18:01   

Cóż, wygrałby Meksyk, gdyby nie nieuznany gol...

A jeżeli chodzi o wrażenia z otwarcia - zarówno Meksyk jak i RPA nie prezentują zdecydowanie poziomu jaki chcę oglądać na mistrzostwach. Po Urugwaju i Francji wieczorem spodziewam się dużo więcej.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-06-2010, 18:39   

Za nami kolejne mecze.

Francja 0 - 0 Urugwaj - Jak na razie najsłabszy mecz. Francja która nie potrafi strzelić bramki grając w przewadze nie ma szans na awans.

Korea Płd 2 - 0 Grecja - Przed meczem obstawiałem, że Korea wygra trzema bramkami. Cóż, niewiele się pomyliłem.

Argentyna 1 - 0 Nigeria - Dobry mecz z duża ilością sytuacji podbramkowych, a wygrali ci lepsi.

Więc już cztery mecze za nami i jak na razie najsłabsze spotkanie rozegrała Francja z Urugwajem. Zobaczymy co będzie dalej.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-06-2010, 09:14   

Do tego remis 1 : 1 Anglii z USA - buuu, nie widziałem tego meczu, a ponoć epicką wpadkę zaliczył Green. Niedługo pewnie będzie na youtube na szczęście :]

Dziś jest tak... niezbyt imponująco w terminarzu. O 13:30 Algieria gra z Słowenią - co prawda zawsze to Słowianie, tak więc "swoi" i można im pokibicować, ale mecz porywająco się nie zapowiada. Potem Serba i Ghana o 16:00 i na koniec Niemcy z Australią, o 20:30. Chudo...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 13-06-2010, 13:22   

Costly napisał/a:
buuu, nie widziałem tego meczu, a ponoć epicką wpadkę zaliczył Green.

No niestety, złapał piłkę po ziemi i ja wypuścił popychając w stronę bramki (tak jakby) i nie zdążył drugi raz złapać. Druga połowa pomimo braku bramek miała wiele dobrych akcji. Za to Gerrard strzelił przepięknego gola w czwartej minucie spotkania.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-06-2010, 15:38   

Tia, naoglądałem się już tego na youtube. Greenowi pozazdrościł Chaouchi, bo wpuścił dziś w meczu z Słowenią farfocla nie tak epickiego, ale też haniebnego. Fajnie się dzięki temu robi w grupie C.

Tak swoją drogą - ciekawe czy na drugi mecz Anglików w bramce też wybiegnie Green? Jego pierwszy zmiennik, James, słynie w końcu z podobnych wyczynów, byłoby wesoło, gdyby on dostał z kolei szansę na udowodnienie, że też potrafi zaliczyć niezłą wtopę ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2010, 09:13   

Ja jak na razie widziałem wszystkie mecze. Największe wrażenie zrobiły na mnie oczywiście Niemcy. Pierwsza drużyna, która pokazała grę godną tytułu mistrzowskiego. Z pozostałych "naturalnych" kandydatów nieźle wypadła też Argentyna - na tle grupy na pewno góruje - myślę, że poradzi sobie z Koreą. Co do Anglii - myślę, że nadal jest faworytem w grupie, ale amerykanie pokazali, że poziom ich futbolu jest już bardzo wysoki i trzeba będzie się z nimi liczyć na każdej imprezie (a z grupy raczej wyjdą). Francja zaczęła najsłabiej, ale jeszce jej nie skreślam - jeżeli przezwyciężą swoje problemy mają szansę pokazać się z lepszej strony. Dziwi mnie natomiast optymizm Ghany - to w jakim stylu wygrała z Serbią moim zdaniem powinno być dla nich powodem do obaw, a jest odwrotnie. Australia przegrała wysoko, ale gra Niemców w pomocy i ataku była po prostu perfekcyjna - a Australijczycy nawet w 10. i po stracie goli próbowali akcji na połowie niemieckiej. Dla mnie jest to znak, że łatwo się nie poddadzą i mam nadzieję, że w meczu z Ghaną sprawią niespodziankę, a my będziemy mogli zobaczyć ciekawy mecz. Dzisiaj Holandia, Japonia i Włochy - kolejne trzy ciekawe mecze:)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-06-2010, 10:01   

Dzisiaj jest najważniejszy dla mnie mecz fazy grupowej - Holandia z Danią. Holandia to moja ulubiona drużyna spośród tych, które wymieniane są w gronie faworytów. Jak można nie lubić stylu gry pomarańczowych? Z kolei Dania to mój taki cichy typ na czarnego konia turnieju. Typ o tyle cichy, że aby Duńczycy mogli mnie nie zawieść musieliby najpierw przeskoczyć Kamerun w grupie. A o to będzie cholernie trudno, wiadomo przecież, że względem Kamerunu oczekiwania są duże i łatwo sobie wyobrazić co i skąd powyrywają im kibice, jeżeli choć nie wyjdą z grupy w czasie mistrzostw w Afryce.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Saga Płeć:Kobieta
Półdiablę


Dołączyła: 01 Lut 2007
Skąd: Poznań, zasadniczo
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2010, 22:34   

Przez pracę nie udało mi się obejrzeć dwóch pierwszych meczy, na szczęście zdążyłam chociaż na ostatni. Włosi nie powalali, chyba, że ilością brutalnych zagrań; co ciekawe większość składu włoskiej drużyny pamiętam z Euro 2000 (pierwsza impreza piłkarska, którą naprawdę przeżywałam). Paragwaj zaprezentował się imho całkiem nieźle; liczę, że w kolejnych meczach pokażą, na co ich stać.

_________________
Ci, którzy śnią za dnia widzą wiele rzeczy niedostępnych tym, co śnią nocą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2010, 08:48   

Wczorajsze spotkania to przede wszystkim Włochy - Paragwaj. Ten ostatni zaprezentował dojrzałą grę i może być zadowolony z wyniku, mimo że wygrana była blisko. Nie chcę uprzedzać faktów, ale te dwie drużyny typuję już do awansu. W grupie E podobnie, widziałbym awans drużyn z pierwszego meczu, czyli Holandię i Danię (choć tu już nie jestem taki pewien). Kamerun to porażka, ale i Japonia roczarowała - spodziewałem się zupełnie innej gry tej drużyny. Nie mniej jednak defensywa Japończyków była dobra i z tego względu niezwykle ciekawie zapowiada się ich konfrontacja z Duńczykami - ten mecz moim zdaniem może mieć kluczowy wpływ na układ w tej grupie. Ciekawe, czy Kamerun w meczu o wszystko zacznie grać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-06-2010, 10:44   

Za bardzo nie mam czasu oglądać meczy. Narazie żadnego nie widziałem od początku do końca i kilka przepuściłem. Bardzo rozczarował mnie wczoraj Paragwaj. Spodziewałem się po nich zwycięstwa z Włochami. Mecze nie są najwyższej jakości. Zdarzają się dobre spotkania jak Argentyna- Nigeria. Żałuje, że nie widziałem meczów Niemiec i Holandii.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2010, 10:54   

Caladan napisał/a:
Żałuje, że nie widziałem meczów Niemiec i Holandii.

Rzeczywiście, w przypadku Niemiec jest czego żałować, ładne bramki i najlepsza jak dotąd, moim skromnym zdaniem, gra na mistrzostwach. Natomiast co do Holandii - niewielka strata. Myślę, że większość kibiców tej drużyny zawiodła się na jej stylu gry.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-06-2010, 17:53   

...nudne te mistrzostwa, jak do tej pory. Sporo remisów, czerwonych kartek, a mało goli, niewiele więcej bramkowych okazji, nie mówiąc już o polocie w grze.

Absurdalne, ale do tej pory Niemcy zagrały najładniej. Cóż, oni zawsze grają tak samo, a jak powszechnie wiadomo, prosta piłka, gdy jest dobrze rozgrywana, wygląda pięknie.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2010, 20:59   

To dopiero pierwsze mecze w grupie. Każdy boi się zaatakować/odkryć, żeby nie wtopić głupio. Co wychodzi średnio bo połowa bramek pada po koszmarnych błędach. Dopiero w drugich meczach się zacznie gdzie część reprezentacji nie będzie już mogła kombinować i grać na remis tylko atakować.

Na razie podobała mi się Argentyna i Niemcy, ale stawiam na to, że Holandia się jeszcze obudzi. Dzisiaj WKS fajnie grało choć nieskutecznie. Christiano Ronaldo po raz kolejny pokazał, że jeśli nie ma klasowych kolegów, którzy grają pod niego jest bezużyteczny. Bo z całym szacunkiem dla Portugalczyków i ich umiejętności, ale ani Manchesterem, ani Realem nie są.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2010, 09:39   

Zgadzam się z przedmówcą. W pierwszej rundzie dominował mało atrakcyjny, ale "skuteczny" futbol, każda z drużyn starała się przede wszystkim grać uważnie w defensywie. W drugiej rundzie powinno się ruszyć. Drużyny, które przegrały, grają o wszystko, te, które zremisowały, muszą zacząć wygrywać, żeby zdobywać punkty na awans. Natomiast zespoły, które odniosły zwycięstwo, na pewno nabrały pewności siebie i taka Holandia czy Brazylia (upokorzona golem przez teoretycznie słabych Koreańczyków) powinny się otworzyć na bardziej efektowną i ofensywną grę mając już trzy punkty na koncie. Zresztą Anglicy już zapowiedzieli, że następny mecz chcą zagrać tak jak Niemcy z Australią. Ja mam tylko nadzieję, że jeszcze w pierwszej rundzie Hiszpanie dorównają Niemcom i potwierdzą swoją pozycję faworyta. Wieczorem natomiast początek drugiej rundy - RPA i Urugwaj raczej nie będą już grać na remis - w końcu istnieje ryzyko, że Francuzi też mogą się przebudzić.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-06-2010, 11:57   

Dembol napisał/a:
Christiano Ronaldo po raz kolejny pokazał, że jeśli nie ma klasowych kolegów, którzy grają pod niego jest bezużyteczny. Bo z całym szacunkiem dla Portugalczyków i ich umiejętności, ale ani Manchesterem, ani Realem nie są.

Kiedyś mieli w swoim składzie najlepszych pomocników na świecie. Może teraz Portugalia gra słabo, ale nie oznacza to, że nie jest już groźna.

kapplakk napisał/a:
Holandia czy Brazylia (upokorzona golem przez teoretycznie słabych Koreańczyków) powinny się otworzyć na bardziej efektowną i ofensywną grę

No Holandia teraz ma łatwiej, natomiast Brazylia będzie miała schody. W meczu z Koreą Północna Brazylijczycy zagrali po prostu słabo. Jak tak dalej się będą prezentować to WKS i Portugalia ich po prostu zleją. Nie wróże Brazylii z taką grą sukcesu na Mistrzostwach.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 29 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 27, 28, 29  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group