FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Abstynencja jest cool
Wersja do druku
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2010, 16:15   

Cytat:
Cóż, zmień towarzystwo, albo zmień siebie.

Takie "rady" są co najmniej dziwne, pomijając już wyjaśnienia Kokodina. Łatwo powiedzieć, nie?

Powiem tak: do jesieni zeszłego roku nie wypiłem więcej niż kieliszek wina (nie mylić z winiaczem). Potem razem z kolegami wybraliśmy się na mą działeczkę i wypiłem te dwie butelki piwa. Dobrze, że wybrałem smakowego Desperadosa, przynajmniej dobrze smakował. Po wypiciu nie odczuwałem ŻADNEJ różnicy, aniżeli przed. A dobry humor? taki też mam, jak mnie dopadnie na trzeźwo głupawka. :)

A czy nie picie alkoholu jest cool? Dla mnie picie alkoholu też jest cool, trendy i jazzy, jeżeli tylko osoba pijąca robi to z głową i nie doprowadza to do żadnych niekorzystnych następstw w życiu poza-biesiadnym. Największy kujon w mojej klasie, to kolega ze wsi (co by dodać trochę kolorytu, choć nie ma to znaczenia), który to jest wiernym konsumentem rozlewni Ostrowin.

W każdym razie ja nie pochwalam picia dla samego naklepania się. Wielce mnie śmieszy zdziwienie mojego kolegi, dlaczegóż to jego rodzice są na niego wkurzeni za przyjście do domu po pijaku, a następnie zabrudzenie całej łazienki swoimi wymiocinami. A już totalnie przeraża mnie wręcz szpanowanie tym, że się piło spirytus rozcieńczony wodą i jednoczesne chwalenie się problemami ze wzrokiem.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2010, 17:25   

Dred napisał/a:
szpanowanie tym, że się piło spirytus rozcieńczony wodą

Zastanawiam się, jak można pić płyn o zapachu kojarzącym się z zastrzykami, ale cóż... Jedni się tną, inni się trują...
Dred napisał/a:
chwalenie się problemami ze wzrokiem

Jak go stracą na amen to też się będą chwalić?


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 07-12-2010, 17:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-12-2010, 17:42   

Cytat:
Zastanawiam się, jak można pić płyn o zapachu kojarzącym się z zastrzykami, ale cóż... Jedni się tną, inni się trują...

Można, pod sok przecierowy dobrze idzie. Z tego co pamiętam, spirytus mi szedł lepiej, niż żytnia. A w domu mam dwie butelki spirytusu rektyfikowanego made in wczesny PRL, trzeba nalewki porobić.

A najlepsza metoda na nie picie? Kluczyki do samochodu. Gdy pokazujesz komuś kluczyki, to nawet, gdy nie prowadzisz, jesteś górą. No, a jeżeli ktoś się czuje głupio nie pijąc, gdy inni piją - kwas chlebowy. Jest taki sprowadzany z Białorusi, smakuje podobnie do niepasteryzowanego piwa, 0,5% alkoholu, szklane butelki. Niektórzy nawet różnicy nie zauważają w wyglądzie. Przetestowane osobiście.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 07-12-2010, 17:46   

korsarz napisał/a:
Zastanawiam się, jak można pić płyn o zapachu kojarzącym się z zastrzykami, ale cóż... Jedni się tną, inni się trują...


Raczej mam odmienne zdanie w stosunku spirytusu destylowanego zmieszanego i przelażanego z sokiem porzeczkowym w odpowiednich ilościach. Jest zdrowszą "trucizna" niż picie reszty alkoholi i wchodzi jak woda, a człek nie ma problemów z żoładkiem, aż tak bardzo. wzrok mam bardzo dobry. Tak mi rzekł okulista;).
Inna sprawa w produkcji nalewki domowej potrzebny jest akurat spirytus. A nalewka jest bardzo zdrowa. Leczyłem się w swoim czasie z grypy i podobnych dolegliwości. Zawsze można dolać odrobinę do gorącej herbaty.

p.S Zdrovital też ma alkohol i można być cool w ten sposób xD.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 07-12-2010, 22:24   

Cytat:
No, a jeżeli ktoś się czuje głupio nie pijąc, gdy inni piją - kwas chlebowy. Jest taki sprowadzany z Białorusi, smakuje podobnie do niepasteryzowanego piwa, 0,5% alkoholu, szklane butelki. Niektórzy nawet różnicy nie zauważają w wyglądzie. Przetestowane osobiście.

Wstrząśnij Nestea tak żeby zrobiła się piana i też masz piękne, ciemne piwo z takim kożuchem! Problem w tym, że potrzeba do tego butelki.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
nagat0 Płeć:Mężczyzna
Sadness & Sorrow


Dołączył: 16 Sty 2011
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2011, 20:09   

Abstynencja? Przez 17 lat byłem abstynentem, z wyboru. Ani kropli piwa, zupełnie nic. Można powiedzieć, byłem z tego szalenie dumny. Widziałem, co alkohol robił z ludźmi i dlatego nie piłem. Dlaczego zacząłem? Bo chciałem spróbować.

Niestety każdy może, a nie każdy powinien.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
3043000
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2012, 02:11   

W okresie gimnazjalnym byłem troszeczkę niegrzeczny, w pewnym momencie przesadziłem z psotami i przestałem móc pić alkohol ze względów zdrowotnych. Teraz niby jest wszystko ok, ale pozostałem abstynentem, bo tak mi się podoba. Lubię takiego siebie.

Jasne, w liceum mocno mi dupę zawracali, bym z nimi pił, ale byłem aż agresywny w swej asertywności i nigdy mi z tego powodu nikt nie wszedł na głowę. Na studiach też na dzień dobry jasno postawiłem sprawę i bawiłem się z ziomalami niezależnie od tego.

Teraz szef mnie często namawia i ciśnie, bym z nim gdzieś wypił i tylko tu mi jest ciężko odmawiać. Bo poza tym to ja naprawdę mam już w dupie, co kto sobie pomyśli czy nie pomyśli. Nie że się stawiam, epatuję swoją abstynencją, tylko po prostu ja już naprawdę tego nie rozkminiam. Jest tak, bo jest.

Zresztą smak alkoholu pamiętam z okresu gówniarskiego, kiedy to raczej mało komu smakuje. Zatem mogę po prostu powiedzieć, że mi nie smakuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2012, 05:52   

Tam coś w regulaminie był zapis, że przechwalanie się piciem itd. nie jest tolerowane. Więc tak dla jasności: nie że się chwalę, ale piję. Nie będę mówił ile, gdzie, jak, bo to może się moderacji nie spodobać, ale piję i już. Tylko nad jednym się zastnanawiam. Jak, będąc świadkiem tej moralnej degrengolady, zdziczenia obyczajów, upadku europejskiej (już nawet nie wyskakuję z tym, że chrześcijańskiej, więc w ogóle "europejskiej") cywilizacji, setek tych samych twarzy i tych samych frazesów czy to w TV, czy to w necie czy w gazetach oraz przede wszystkim sytuacji gospodarczej, sobie radzicie z tym, jeśli nie pijecie. Np. ty aloszo, jak sobie z tym radzisz? Ja wybrałem picie. A ty?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-06-2012, 08:07   

Swarga, alkohol nie jest jedynym ani tym bardziej najlepszym rodzajem eskapizmu.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-06-2012, 10:06   

Swarga napisał/a:
Jak, będąc świadkiem tej moralnej degrengolady, zdziczenia obyczajów, upadku europejskiej (już nawet nie wyskakuję z tym, że chrześcijańskiej, więc w ogóle "europejskiej") cywilizacji, setek tych samych twarzy i tych samych frazesów czy to w TV, czy to w necie czy w gazetach oraz przede wszystkim sytuacji gospodarczej, sobie radzicie z tym, jeśli nie pijecie.


Wielki napis na samym środku ekranu napisał/a:
Forum Kotatsu
Anime i Manga na gorąco

A na przykład tak.

PS: Nie pijam ani alkoholu, ani kawy, bo oba świństwa mnie nie smakują, co jest tu warunkiem koniecznym i dostatecznym.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2012, 11:01   

Swarga napisał/a:
Jak, będąc świadkiem tej moralnej degrengolady [...] sobie radzicie z tym, jeśli nie pijecie.

Odpowiadając pytaniem na pytanie - to picie pomaga? Dang, coś musiałem przegapić. O_o

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi Płeć:Mężczyzna
Barcelona, kurtyzano!


Dołączył: 17 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2012, 13:36   

Cytat:
Odpowiadając pytaniem na pytanie - to picie pomaga?

Oczywiście, że pomaga - dzięki temu można się rozluźnić, wyluzować, pomaga ukoić nerwy itp. Poza tym po alkoholu wychodzą najśmieszniejsze teksty i sytuacje :P Ja tam nie rozumiem abstynencji, bo to takie odmawianie sobie przyjemności. Można się bawić i bez, ale ja uważam, że lepsza zabawa jest z. A tekst, że się nie lubi alkoholu jest z tyłka, bo jest tyle różnych alkoholi, drinków itp, że niemożliwym jest aby nic nie pasowało.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ZAxI8VkKK4k
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-06-2012, 13:40   

Xavi napisał/a:
A tekst, że się nie lubi alkoholu jest z tyłka, bo jest tyle różnych alkoholi, drinków itp, że niemożliwym jest aby nic nie pasowało.

Bo oczywiście jest niemożliwe, żeby "nie lubić" etanolu jako takiego, który znajduje się w tych wszystkich alkoholach.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Xavi Płeć:Mężczyzna
Barcelona, kurtyzano!


Dołączył: 17 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2012, 14:03   

Keii napisał/a:


Bo oczywiście jest niemożliwe, żeby "nie lubić" etanolu jako takiego, który znajduje się w tych wszystkich alkoholach.

Ja mówię o samym smaku. Jak organizm nie toleruje to inna bajka. A prawda jest taka, że alkohol smak może mieć bardzo różny. A są i takie drinki, co jakby Ci ktoś podał i byś chlusnął, to byś nawet nie wyczuł alkoholu. To tak jak powiedzieć, że każde piwo smakuje tak samo - zupełna głupota, która wynika z nieznajomości produktu. A smaków jest tyle, że każdy znajdzie coś co mu zasmakuje.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ZAxI8VkKK4k
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 07-06-2012, 14:10   

Xavi napisał/a:
Poza tym po alkoholu wychodzą najśmieszniejsze teksty i sytuacje :P

Potwierdzam, uśmiałam się po pachy filmując co moi znajomi wyprawiali na szkolnej wycieczce. Po raz drugi uśmiałam się pokazując im co wyprawiali, po raz trzeci widząc ich miny, gdy uświadomili sobie na co patrzą.

Alkohol jest jak seks- dla ludzi, choć można się obejść i bez niego. O ile seks w sypialni jest fajny i potrzebny tak kopulacja na środku drogi może mieć bardzo niemiłe konsekwencje.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group