FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Konwenty - co z nimi nie tak?
Wersja do druku
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2014, 23:13   

Hartmann napisał/a:
Jeżeli ten sposób działania zawęży krąg robiących atrakcje do ludzi, którzy faktycznie się na tym znają i nie robią tego czysto dla zniżki za bilet albo jakiejś śmiesznej sławy, to przecież nieuniknione jest, że nawet im po jakimś czasie skończą się pomysły. I dojdzie do stagnacji - na poziomie, ale stagnacji.

To oznaczałoby, że fandom mangowy pełen jest strasznie nudnych ludzi, którzy nie mają za grosz wyobraźni. Sądzę, że tak nie jest. Sam komiks japoński to ogromna kopalnia pomysłów na prezentacje, prelekcje i dyskusje. Gdy rozszerzyć to na całą kulturę to pomysłami można sypać jak z rękawa. Każdy przecież ma jakieś swoje ulubione coś co go szczególnie pociąga w mandze. Jaki więc problem zbadać dogłębnie dane coś. Gdy już mamy jakiś ciekawy pomysł trzeba zebrać materiały, literaturę i informacje (najlepiej nie ograniczając się tylko do Internetu), przeczytać (warto poza tym mieć sporą wiedzę, żeby móc umieścić swój temat w szerszym kontekście) złożyć to do kupy, zrobić sensowną prezentację i potem wygłosić. Sława, chwała, koks i dziwki. Prawie każdy teraz coś studiuje. Sporo ludzi wybiera kierunki humanistyczne, gdzie uczy się robić podobne rzeczy. Jakiś niezbyt szeroki temat można opracować w tydzień (albo miesiąc gdy zaczyna się od zera i nie ma zielonego pojęcia o temacie). Tylko potrzeba odrobinę chęci i systematyczności. Od kilku miesięcy na takiej zasadzie działam. Mam kilka pomysłów i stopniowo je rozwijam. Tu znajdę jakąś książkę. Tu przeczytam kawałek. Coś obejrzę. Zrobię notatki. I nagle mam materiał na konferencję, artykuł (albo zaliczenie) albo kolejny pomysł na takowy.

Na konwenty nie jeżdżę. Jestem też za stary, żeby pić wódę z gimnazjalistami i miziać się w śpiworze z licealistkami (żeby prokurator mnie nie ścigał). Socjal więc odpada. Wszelkie gadżety mogę sobie kupić w sieci. Wyjdzie taniej. Pograć na konsoli mogę u kumpla (zresztą coraz rzadziej gram w cokolwiek). Informacje nt. mojego hobby i kultury Japonii znajduje w książkach. Wątpię, żebym akurat na konwentach znalazł kompetentne osoby do dyskusji (w Internecie już z tym bywa ciężko, a to raczej podobny zasób). Znajomych też mam pod dostatkiem i nowych już mi nie potrzeba bo nie mam czasu się spotykać ze wszystkimi z którymi chciałbym. Cosplay mnie nie interesuje. To wszystko plus warunki noclegowo-sanitarno-żywieniowe rodem z obozów koncentracyjnych oraz atrakcje rodem z zajęć praktyczno-technicznych z podstawówki. Mam ciekawsze rzeczy do roboty.

_________________
Evil Manga
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2014, 23:14   

Slova napisał/a:
Sasayaki napisał/a:
Jednym z dobrych pomysłów, które podpatrzyłam na konwencie fantastycznym było zwyczajnie załatwienie drugiej szkoły obok. Tak więc był jeden budynek na atrakcje a drugi do spania.

najgorsza rzecz, jaką można zrobić konwentowiczom.

A guzik, na ostatnim PierniConie sprawdziło się dobrze. Szkoła miała dwa budynki, jeden poszedł w całości na sleepy.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2014, 07:04   

Hartmann napisał/a:
To przecież problem, z którym nie wygrają nawet najlepiej przygotowani organizatorzy

No bez przesady, wystarczy przyjąć regułę i ją egzekwować. To nie jest przemycanie grama trawki w kieszeni, tylko wywalanie dobytku na środku korytarza. Jak już komuś uda się ją złamać w taki sposób, że nikt tego nie zauważy to też bardzo dobrze - nikt nie zauważył, nikt się nie potknął o śpiwór na korytarzu, więc ten przypadek nie stanowi problemu. Przykładowo na Bace ochrona krążyła bez przerwy zwłaszcza przy sleepach, więc co to za kłopot?

Co do dwóch budynków, to pomysł jest dobry pod dwoma warunkami - jest pogoda i budynki są blisko siebie. W ramach jednej szkoły (czy innej organizacji) dwa budynki mogą posiadać nawet łącznik między sobą, co eliminuje oba problemy.

Ale to jest niewielki problem. Nikt nie będzie spał na konwencie, jeśli nie będzie tam atrakcji wartych czekania do dnia następnego.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-02-2014, 09:31   

Cytat:
A guzik, na ostatnim PierniConie sprawdziło się dobrze. Szkoła miała dwa budynki, jeden poszedł w całości na sleepy

O ile są blisko i jest lato, nikt jej na noc nie zamknie etc. Wybacz, ale do takiego numeru trzeba by zawiesić atrakcje na czas nocny, bo przy dwóch szkołach wtedy albo się śpi, albo idzie na atrakcje, podczas gdy w normalnej sytuacji śpisz kiedy masz ochotę. Jeszcze nigdy nie widziałem, by podwójne budynki działały jak należy. W dodatku to wielka niedogodność.

Dembol napisał/a:
jeżdżę. Jestem też za stary, żeby pić wódę z gimnazjalistami

Ostatnio na mangowym taka sytuacja zakończyła się dla rozpijającego nieprzyjemnie. Akurat alkohol to domena fantastów (nie sprzeczajcie się, że nie).

Dembol napisał/a:
Jakiś niezbyt szeroki temat można opracować w tydzień

Przecież prelekcje na konwenty robi się góra dwa dni przed wyjazdem, a najlepiej już na miejscu.

Dembol napisał/a:
Wątpię, żebym akurat na konwentach znalazł kompetentne osoby do dyskusji

I źle robisz.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.



Ostatnio zmieniony przez Slova dnia 04-02-2014, 10:12, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-02-2014, 09:37   

W normalnej sytuacji jak się jedzie na imprezę, to się nocleg organizuje sobie na własną rękę. I jakoś nikt nie marudzi – tylko mangowcy mają z tym jakieś problemy.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-02-2014, 10:13   

Bo mangowcy nie mają tyle pieniędzy, by spać po hotelach (bo to głównie dzieciaki).

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 04-02-2014, 10:48   

ja bardziej skłaniałbym się, że wszystkie środki idą na dodatki typu cosplay, mangi etc.

Ja mam pytanie czy w towarzystwie zdarzyło wam się wyjść na zewnątrz na dłuższy okres czasu. A to do pubu, muzeum, lub przynajmniej na rynek vide centrum miasta w celach turystycznych?.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2014, 11:23   

Slova napisał/a:
Bo mangowcy nie mają tyle pieniędzy, by spać po hotelach (bo to głównie dzieciaki).

Co nie przeszkadza połowie z nich biegać z pseudokatanami w cenie przynajmniej 200pln za prostą sztukę. Tak czy inaczej to fajne udogodnienie, gdy w cenie biletu lub za niewielka dopłatą można nocować na miejscu.
Sam tez zauważyłeś, że w przypadku noclegu poza miejscem konwentu trzeba wybierać - albo sen, albo atrakcje.


Caladan - powiem Ci, że sam taką okazję miałem tylko dwa razy we Wrocku. Raz trochę się po mieście pobujałem, na ostatniej Bace nie było na to jednak czasu ani warunków. Tym niemniej jadąc na jakąkolwiek imprezę do innego miasta zawsze zakładam, że sama impreza to będzie ledwie ćwierć zabawy. >]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hartmann Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Sty 2014
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2014, 00:07   

BOReK napisał/a:
Slova napisał/a:
Bo mangowcy nie mają tyle pieniędzy, by spać po hotelach (bo to głównie dzieciaki).

Co nie przeszkadza połowie z nich biegać z pseudokatanami w cenie przynajmniej 200pln za prostą sztukę. Tak czy inaczej to fajne udogodnienie, gdy w cenie biletu lub za niewielka dopłatą można nocować na miejscu.
Sam tez zauważyłeś, że w przypadku noclegu poza miejscem konwentu trzeba wybierać - albo sen, albo atrakcje.

Morg napisał/a:
W normalnej sytuacji jak się jedzie na imprezę, to się nocleg organizuje sobie na własną rękę. I jakoś nikt nie marudzi – tylko mangowcy mają z tym jakieś problemy.



Warto pamiętać, że dla wielu te problematyczne aspekty nocowania w budynku, w którym odbywa się konwent stanowią częściowo o jego atrakcyjności. Nie owiajając w bawełnę - większość konwentowiczów to nienajbiedniejsi nastolatkowie z "dobrych domów", więc samo znalezienie się w tak chaotycznym miejscu o tak prowizorycznej, że niemal partyzanckiej organizacji przyspiesza krążenie. Priorytety w wydawaniu natomiast chyba nie powinny dziwić w tym wypadku. Myślałem, żę poświęcanie (marnowanie czasem, też bywa) pieniędzy na swoje "hobby" to nie jest stan skrajnie patologiczny w żadnym fandomie.

Naprawdę nie poczuwam się dziś do uzpełniania tego tematu zachowań i poszerzania go o zagadnienie używek czy aktywności seksualnych na konwentach w tak krótkiej formie pisemnej jak post.

Dembol - gdybym jeszcze usłyszał pierwszy akapit Twojego postu wypowiadany na żywo - chyba biłbym brawo. Szkoda, że realia są raczej takie, jak ripostuje Slova (chociaż jeśli mówi też o sobie, to albo ironizuje albo się chwali).


Slova napisał/a:

Ostatnio na mangowym taka sytuacja zakończyła się dla rozpijającego nieprzyjemnie.

Możesz rozwinąć myśl? Chcę się upewnić, czy wiem o tym samym zdarzeniu.

Caladan napisał/a:
Ja mam pytanie czy w towarzystwie zdarzyło wam się wyjść na zewnątrz na dłuższy okres czasu. A to do pubu, muzeum, lub przynajmniej na rynek vide centrum miasta w celach turystycznych?.

Robię tak regularnie, bo konwenty to dla mnie niezła motywacja żeby ruszyć się nawet do miasta na drugim końcu Polski (zawsze jacyś znajomi się zabiorą, a do chociaż minimalny nocleg). Przyjeżdżam dzień przed lub zostaję dzień po jeśli się uda, zawsze to dobra chwila żeby przejść się po mieście czy skoczyć na piwo (zwykle oba naraz)

Mai_chan napisał/a:
Ja wiem, że mangowcy mają ogromny pociąg do partyzantki, ale może pora spróbować organizować konwenty bardziej profesjonalnie? Popytać fantastów o rady?

W związku z tym pytanie - czy próba uczynienia konwentów mangowych bardziej profesjonalnymi nie wynaturzy ich? Wiem, że dla wielu brzmi to groteskowo albo po prostu śmiesznie, ale ja mimo to dostrzegam jakieś obecne plusy, które "profesjonalizacja" może zanegować. Pewnie że korci mnie doprowadzenie do większej kontroli i nadanie kierunku temu bałaganowi, ale trzeba przed tym zastanowić się, co tak naprawdę chcemy zmienić i czy warto to robić właśnie w idei zbliżenia się do imprez fantastów.

Zwalniam odrobinę tempo, ale w bardzo niedalekiej przyszłości jeszcze zamierzam w Was rzucać pomysłami i sprawdzać respons.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-02-2014, 00:14   

Cytat:
W związku z tym pytanie - czy próba uczynienia konwentów mangowych bardziej profesjonalnymi nie wynaturzy ich?

W obecnej chwili konwenty mangowe są nudne, jeśli "wynaturzenie" sprawi, że zacznie się na nich dziać coś ciekawego to może wydam pieniądze by znowu na takowy pojechać. Do obecnej formy mam zerowe przywiązanie, bo kompletnie do mnie nie przemawia.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 05-02-2014, 00:48   

Hartmann napisał/a:
W związku z tym pytanie - czy próba uczynienia konwentów mangowych bardziej profesjonalnymi nie wynaturzy ich? Wiem, że dla wielu brzmi to groteskowo albo po prostu śmiesznie, ale ja mimo to dostrzegam jakieś obecne plusy, które "profesjonalizacja" może zanegować. Pewnie że korci mnie doprowadzenie do większej kontroli i nadanie kierunku temu bałaganowi, ale trzeba przed tym zastanowić się, co tak naprawdę chcemy zmienić i czy warto to robić właśnie w idei zbliżenia się do imprez fantastów.


Argument w pewnym sensie słuszny - "profesjonalizacja" konwentów mangowych dość mocno zmieni ich charakter, a przez to również grupę docelową. Z tego co wiem, obecnie na konwenty jeżdżą ludzie młodzi, głównie nastolatki. Na konwentach fantastycznych to raczej 20+, jeśli nie więcej. Śpiwory na korytarzu są ok dla młodzieży, ale starszych zwyczajnie odstraszają - ja mam 25 lat, a już noc spędzona na podłodze nie bardzo mnie kręci, wolę wynająć nawet liche ale jednak łóżko w hostelu gdzieś obok konwentu. Zatem kwestia profesjonalizacji to de facto kwestia marketingowa, wyboru grupy docelowej - bo (jak dowodzi sporo osób na tym forum) nastolatki dorastają i zamiast tworzyć coś nowego (choćby nowe konwenty) przestają przyjeżdżać.

Ja widzę dwa problemy: z jednej strony te nieszczęsne łóżka i "partyzantka", z drugiej kwestia jakości prelekcji. Co do prelekcji ciężko mi się wypowiadać, ale powiedzcie mi - czy to nie jest trochę tak, że prelekcje to takie wstępniaki dla nowicjuszy? Czy ktoś kto siedzi w mangach od czasów Kawajca znajdzie tam coś ciekawego? Znowu wracamy do kwestii grupy docelowej...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-02-2014, 06:41   

Caladan napisał/a:

ja bardziej skłaniałbym się, że wszystkie środki idą na dodatki typu cosplay, mangi etc.

Ja mam pytanie czy w towarzystwie zdarzyło wam się wyjść na zewnątrz na dłuższy okres czasu. A to do pubu, muzeum, lub przynajmniej na rynek vide centrum miasta w celach turystycznych?.

Jeśli jedzie się na konwent, to jedzie się na konwent. "Zwiedzanie" miasta w przerwie między atrakcjami jak dla mnie nie ma szans powodzenia, bo ani się nie pokonwentuje, ani się nie pozwiedza... (dla przykładu Baki: sam spacer po starówce Wrocławia to kilka godzin, a są też kościoły, Panorama i muzea... ale to może kwestia mojej prywatnej definicji zwiedzania).


Mai_chan napisał/a:
Co do prelekcji ciężko mi się wypowiadać, ale powiedzcie mi - czy to nie jest trochę tak, że prelekcje to takie wstępniaki dla nowicjuszy? Czy ktoś kto siedzi w mangach od czasów Kawajca znajdzie tam coś ciekawego? Znowu wracamy do kwestii grupy docelowej...

Zdarza się, mi się udało trafić na kilka ciekawych. Irian też ma interesującą ;-) Ale niestety zwykle patrzyłem na listę atrakcji i stwierdzałem, że może na jeden-dwa panele na całej imprezie spróbuję się przejść, a resztę spędzałem na konsolówce gadając z Inner Worldem/grając/pilnując.
Natomiast dla doświadczonych fanów zwykle ciekawsze są konkursy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-02-2014, 09:08   

Hartmann napisał/a:
Możesz rozwinąć myśl? Chcę się upewnić, czy wiem o tym samym zdarzeniu.

Ostatni mokon, zapraszam do relacji na Tanuki.
Caladan napisał/a:
Ja mam pytanie czy w towarzystwie zdarzyło wam się wyjść na zewnątrz na dłuższy okres czasu. A to do pubu, muzeum, lub przynajmniej na rynek vide centrum miasta w celach turystycznych?.

Nie, jestem zajęty robieniem atrakcji albo uczestniczeniem w nich. Nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się jechać na konwent i iść zwiedzać, raz jedynie kumpel wyciągnął mnie na obiad, a drugi pryz okazji zaprowadził do baru, ale to było w dzień.

Tren napisał/a:
W obecnej chwili konwenty mangowe są nudne,

A mówisz tak, bo?

Mai_chan napisał/a:
prelekcje to takie wstępniaki dla nowicjuszy? Czy ktoś kto siedzi w mangach od czasów Kawajca znajdzie tam coś ciekawego? Znowu wracamy do kwestii grupy docelowej...

Są różne prelekcje. I jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Mai_chan napisał/a:
Czy ktoś kto siedzi w mangach od czasów Kawajca znajdzie tam coś ciekawego?

Do takich osób są skierowane konkursy.

Ja nie mam problemu ze znalezieniem ciekawych atrakcji, czasem nawet nie wiem, gdzie iść, ale z kolei są konwenty, gdzie zupełnie nie mam co ze sobą zrobić i cisnę w DDRy.

Caladan napisał/a:
ja bardziej skłaniałbym się, że wszystkie środki idą na dodatki typu cosplay,

Nie, cosplay to w wielu przypadkach sedno imprezy. To konwent jest dla cosplayu, a nie cosplay dla konwentu.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-02-2014, 10:43   

Slova napisał/a:
Do takich osób są skierowane konkursy.

Wiedzówki z konkretnych serii i słabej japońskiej muzy... Slova, pytanie było o coś ciekawego.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-02-2014, 10:58   

Slova napisał/a:
Tren napisał/a:
W obecnej chwili konwenty mangowe są nudne,

A mówisz tak, bo?

Patrz mój wcześniejszy post i post Mai. Po prostu nie jestem targetem więc z mojej perspektywy są nudne.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group