FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Konwenty - co z nimi nie tak?
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-02-2014, 15:43   

K.R napisał/a:
Może to kwestia tego że polska scena m/a jest mała ?

To kwestia tego, że internet jest tańszą i skuteczniejszą formą reklamy. Nie ma sensu rozwieszać wielu plakatów, skoro na konwent jadą ludzie z całej Polski.

K.R napisał/a:
patrze na tanuki to kompletnie nie spełnia takowej roli (może ma inną tego nie wiem)

Ma inną - to portal z recenzjami.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2014, 16:46   

Slova napisał/a:
To kwestia tego, że internet jest tańszą i skuteczniejszą formą reklamy. Nie ma sensu rozwieszać wielu plakatów, skoro na konwent jadą ludzie z całej Polski.

Takie myślenie również przyczynia sie do słabszego poziomu takowych konwentów , wg mnie wieksza ilość laików na takich konwentach zrobiła by dużo dobrego , mówiąc po osiedlowemu odmuliła by troche event , poza tym im wiecej ludzi tym lepiej a miejscowym o wiele łatwiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-02-2014, 17:03   

Konwent to nie miejsce dla laików (im by się przydał jakiś festiwal Japonii cz coś w ten deseń), to impreza dla ludzi głęboko zatopionych w temacie (a i to tylko dla tej ich części, której odpowiada taka forma "rozrywki").

I nadal nie rozumiem, jak sobie wyobrażasz zniechęcanie ludzi przez internet. Pisanie na forach "nie jedźcie tam - to nic fajnego"? Jakoś nie wierzę, by ktoś podejmował decyzje na podstawie niczym nie uargumentowanej opinii randomowego internauty.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2014, 19:12   

shugohakke napisał/a:
Konwent to nie miejsce dla laików (im by się przydał jakiś festiwal Japonii cz coś w ten deseń), to impreza dla ludzi głęboko zatopionych w temacie (a i to tylko dla tej ich części, której odpowiada taka forma "rozrywki").

I nadal nie rozumiem, jak sobie wyobrażasz zniechęcanie ludzi przez internet. Pisanie na forach "nie jedźcie tam - to nic fajnego"? Jakoś nie wierzę, by ktoś podejmował decyzje na podstawie niczym nie uargumentowanej opinii randomowego internauty.

Zaczynając od drugiego pytania to troche odpowiadasz na nie 1 zdaniem , niby dlaczego nie dla laików spotkałeś sie z pkt w statucie jakiegoś konwentu "ZAPRASZAMY TYLKO OSOBY GLEBOKO SIEDZACE W TEMACIE" ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 19-02-2014, 19:19   

Nie jestem... dzika ;_;

Za to widzę pewne błędne koło, bo choć może zbyt pobieżnie podeszłam do ostatnich postów, to wydaję mi się, że padła opinia, iż konwenty są słabe mało ludzi na nie jeździ. Wydaje mi sie, że jest jednak trochę na odwrót: nie jeżdżą, bo są słabe. To forum skupia ludzi, którzy jak chcą sobie pogadać o anime to ograniczają się do forum <sic!>, w ostateczności spotykają się w kulturalnych warunkach. Co wiecej zaryzykuję wniosek, że autor pierwszego stwierdzenia w ogóle nie zapoznał sie z wcześniej przedstawionymi wypowiedziami. Protip: zawierają logiczne argumenty tych, którzy nie jeżdżą czemu nie jeżdżą. Ale tak tylko mówię, bo być może w jakiś sposób opinia "świeżego oka" okażę się trafniejsza.

A stając w obronie Shugo, to chyba przez zdanie, ze konwenty nie są dla laików miał na myśli jednak dobro laików, nie konwentów. Na swoim koncie mam skromne 90 tytułów, w tym wiekszość albo bardzo oklepanych albo hipsterskich, nie za bardzo mam czas oglądać nowości, wiec na konwentach mangowych bywa, ze sie zwyczajnie... nudzę. Bo są panele o anime, o których nie mam zielonego pojęcia, ale jakto przecież prawdziwy otaku widział tę serie 3 razy i zna jeszcze imiona wszystkich bohaterów! Niby mozna pójść na inny panel, ale czasem to tylko droga z deszczu pod rynne...

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2014, 19:59   

Koranona, Rozumiem że stawiamy sobie w tym temacie pytanie co jest nie tak z konwentami , niektórzy napisali dlaczego im sie nie podobają i nie chodzą ,ale czy napisali co by zmienili i czy mają w ogóle ochote? Ja uważam że na takim konwencie jest miejsce dla "laików" oglądam Anime nie wiem 8-10 lat i również sie do takiego zaliczam nie znam sie na nazwach różnych mang nie znam pewnie wielu klasycznych czy też obowiązkowych pozycji dla każdego otaku (ładne słowo) mimo to z dużą ochotą poszedł bym na konwent anime i świetnie sie tam bawił. Czy nie dało by sie połączyć odmóżdżającej rozrywki z panelami dla otaku ? Oczywiście że da , już nie róbmy z konwentowiczów (xD też ładne słowo nie wiem czy istnieje) nudziarzy myśle że przy dobrej organizacji i fajnych pomysłach zarówno laik jak i ktoś siedzący w temacie mogli by sie dobrze bawić zarówno razem jak i osobno.
Co do dzikości to myśle że wiekszość fanów anime/mangi ma jakiś wspólny mianownik ale to przypuszczam nie w temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 19-02-2014, 20:02   

K.R napisał/a:
(...)myśle, że przy dobrej organizacji(...)


Amen.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2014, 21:18   

Jeśli konwent nie jest dla laików, to nie spełnia jednej z podstawowych swoich funkcji, czyli popularyzacji swojego tematu. Nie byłoby też wtedy tekstów "zapraszamy wszystkich chętnych", zresztą poza tymi głęboko siedzącymi w temacie pies z kulawą nogą by nie wiedział o wydarzeniu, bo do tych informacji trzeba by się było dokopać (czego laik w swej ignorancji nie dokona).

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-02-2014, 09:42   

Przecież konwenty są dobrze promowane. Może nie tak, jak inne imprezy, ale każdy większy ma rozgłos. Zwłaszcza warszawskie. Poza tym konwenty jak najbardziej są dla laików, atrakcje dla niewtajemniczonych jest naprawdę dużo, wystarczy tylko na jakąś się udać.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2014, 17:29   

... Czy to Dzień Świstaka? Nie, serio pytam. Już o tych "atrakcjach" było pisane wielokrotnie, że właśnie dla "niewtajemniczocnych" niekoniecznie są takie fajne jak się organizatorom wydaje. Może to właśnie przez to, że jest ich "dużo" (chociaż wydaje mi się, że dużo to trochę więcej niż kilka) i orgowie nie wyrabiają z jakością lub pomysłem. Chyba nawet głównie z pomysłem, bo mam wrażenie, że w którym roku bym nie poszedł na konwent to dzieją się zawsze te same rzeczy, tylko w tematyce dojdzie kilka nowych tytułów. No, rzadko kiedy pojawi się coś, co nie jest cosplayem/karaoke/panelem/wiedzówką/DDR/konsolami i dzięki temu pójdę chociaż zobaczyć co to w ogóle jest.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-02-2014, 17:42   

A co byś proponował dla laików? I co byś proponował poza cosplayem/karaoke/panelem/wiedzówką/DDR/konsolami?
Ja generalnie chodzę na coraz mnie atrakcji, bo uważam, ze coraz więcej jest dla laików i nie miałbym na nich nic do roboty, więc ciężko mi zrozumieć wizję, że właśnie takich dla laików brakuje.

BOReK napisał/a:
dla "niewtajemniczocnych" niekoniecznie są takie fajne

A co byłoby fajne? Bo ja tu cały czas widzę "chciałabym, ale co to sama nie wiem".

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2014, 18:53   

Nie, cały czas widzisz "to i to mi się nie podoba" i tego właśnie chciał autor tematu. Jakbym wiedział co zrobić by na konwencie było fajnie, to zamiast produkować się tutaj produkowałbym się na konwencie.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-02-2014, 20:33   

Czyli jednak "chciałbym, ale nie wiem co". A nie da się dogodzić komuś, kto sam nie wie czego chce.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2014, 10:31   

Teatr(scenki) przekąski(Lejsy Wasabi) Kalambury , MELANŻ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-02-2014, 14:05   

O ile scenki często są, ba, jest dużo atrakcji scenicznych z udziałem konwentowiczów, to drugie... a już trzecie to w ogóle chyba nie na miejscu.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group