FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Konwenty - co z nimi nie tak?
Wersja do druku
Hartmann Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Sty 2014
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2014, 22:20   Konwenty - co z nimi nie tak?

Czas zabrać się za sprawę, która mnie tu przywiodła.

Czego społeczność skupiona na tym forum nie lubi na konwentach? Przy czym zaznaczam, że nie chodzi mi o opinię na temat samej idei konwentów i czemu jest właściwa/niewłaściwa, tylko o pozornie trywialne problemy typu "brak papieru w toalecie" czy "helperzy to gówno", albo "cosplayerki to irytujące idiotki głodne atencji". Jeśli właśnie teraz przybieracie kpiący uśmieszek, to od razu powiem - nie jestem orgiem w ukryciu ani nie trolluję. Z całą szczerością, na jaką mogę się zdobyć przez internet proszę Was o wypowiedzi.

Jeśli natknęliście się na barierę, która powstrzymuje przed jeżdżeniem na konwenty - można tu o tym kulturalnie nawrzucać, przeczytam każde słowo. Jeśli natomiast macie jakieś konstruktywne uwagi, ale czujecie, że Wasze zdanie znaczy mało - jeszcze lepiej, to może poszerzyć mój punkt widzenia.

Nie musicie wiedzień po co, możecie traktować to i mnie tylko jako impuls do dyskusji, ale zachęcam do postowania.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-02-2014, 23:24   

Mangowe konwenty są dla mnie zwyczajnie nudne - panele na tych na których byłe były słabo poprowadzone, mało interesujące i na domiar złego zwykle miały jakieś problemy sprzętowe. Co prawda a&m dziś interesuję się dużo mniej niż kiedyś, ale nawet biorąc poprawkę na to jest licho. W zasadzie tylko targowisko jest ciekawe.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-02-2014, 00:06   

Boli mnie, że wszystkie są takie same.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 03-02-2014, 00:18   

Bez Trollowania wolę spotkać się w pubie , lub na powietrzu z "otaku".

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-02-2014, 00:24   

U mnie też coś w ten deseń. Imprezy masowe nie są moją ulubioną metodą spędzania wolnego czasu.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2014, 07:43   

Trochę jak u Ysena - warto pojechać, bo może będzie jakiś fajny towar na stołach i w zasadzie tyle. Czasem trafią się jakieś ciekawe (z założenia) panele, ale i tak odwiedzam je głównie po to, żeby nie przyjechać na konwent na godzinę...

Dzieje się tak dlatego, że połowa prowadzących pewnie dopiero próbuje swoich sił w tym zadaniu i, co naturalne, radzi sobie średnio. I dalej będą tak sobie radzić, jeżeli nie będą mieli feedbacku. Osobiście brak mi ankiet, nie wykluczam jednak że je przegapiam albo kiedyś były, ale zmarły śmiercią naturalną.

Z rzeczy irytujących - kijowe plany wydarzeń, a raczej ich powielanie. Ja wiem, że to masówka i trzeba ciąć koszty, ale z planu napisanego czcionką 8, niewyraźnie odbitego i uciętego na brzegu trudno cokolwiek sensownego wyczytać. Plany stacjonarne warto natomiast wieszać w takim miejscu, żeby krótkowzroczni mogli podejść pod samą tablicę zamiast przechylać się nad jakąś szklaną gablotą - ludzi w okularach na konwentach nie brakuje. ;)

Tak dla porządku dodam jeszcze wylewanie się sleeproomów na korytarze. Zwłaszcza na te korytarze, gdzie oprócz sypialni coś się dzieje.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 03-02-2014, 10:15   

Merchandising i ludzie. I możliwość powygłupiania się bez konsekwencji w zasadzie. Okazjonalny interesujący panel i urocza cosplayerka szukająca atencji wcale nie przeszkadzają.
Edit: to plusy. Przeważnie.*
A pozatym, nudno, głośno, organizacyjne piekło od kuchni strony.










*

Spoiler: pokaż / ukryj
Też!

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".


Ostatnio zmieniony przez Smk dnia 03-02-2014, 20:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 03-02-2014, 13:29   

Zapomniałem dodać że wolę koncerty czy mecze piłkarskie.

Może konwenty są zlepkiem wszystkiego i nie mają konkretnego celu.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2014, 17:52   

Smk napisał/a:
Merchandising i ludzie. I możliwość powygłupiania się bez konsekwencji w zasadzie. Okazjonalny interesujący panel i urocza cosplayerka szukająca atencji wcale nie przeszkadzają.

Chwila moment, smoku, ty krytykujesz czy chwalisz? I nie mów, że obie opcje. >]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-02-2014, 19:49   

Atrakcje. A w zasadzie ich brak. Ew. brak wiary w to, że mangowcy będą ogarniać temat swojego panelu na tyle dobrze, żeby warto było na niego w ogóle przychodzić.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hartmann Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Sty 2014
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2014, 20:34   

Hm, czyli kłopotliwy jest poziom atrakcji a raczej jego brak w dużej części. O ile system ankiet warto by było wprowadzić, to nie wydaje Wam się, że to obosieczna broń? Jeżeli ten sposób działania zawęży krąg robiących atrakcje do ludzi, którzy faktycznie się na tym znają i nie robią tego czysto dla zniżki za bilet albo jakiejś śmiesznej sławy, to przecież nieuniknione jest, że nawet im po jakimś czasie skończą się pomysły. I dojdzie do stagnacji - na poziomie, ale stagnacji.

Powrót do "starego fandomu " jest już niemożliwy, ale moim zdaniem warto pomyśleć o pośrednim rozwiązaniu - podzielić atrakcje na blok od "zaufanych" i od "debiutantów". Co Wy na to?

BOReK napisał/a:

Tak dla porządku dodam jeszcze wylewanie się sleeproomów na korytarze. Zwłaszcza na te korytarze, gdzie oprócz sypialni coś się dzieje.


To przecież problem, z którym nie wygrają nawet najlepiej przygotowani organizatorzy - większa szkoła, więcej ludzi, więcej grupek, które cierpią, że nie mają sleepa na własność i jakąś pokrętną logiką wolą rozłożyć się w przejściu czy na półpiętrze. Chyba żeby policzyć dokładnie, ile ludzi mieści się w sleepie i egzekwować to - tylko czy taka kontrola nie zabija trochę całej idei "od fanów dla fanów" i luźnej atmosfery tych spotkań?

Slova napisał/a:
Boli mnie, że wszystkie są takie same.


Atrakcje czy konwenty? Bo biorąc pod uwagę, ile poświęca się atencji motywom przewodnim konwentów to faktycznie zlewają się one w jedno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 03-02-2014, 20:46   

Ja przyznaję, że na ostatnim konwencie czysto mangowym byłam jakoś tak sto lat temu, ale warto zwrócić uwagę, że np. problemu ludzi śpiących na korytarzach właściwie nie ma na konwentach ogólnofantastycznych. Ja wiem, że mangowcy mają ogromny pociąg do partyzantki, ale może pora spróbować organizować konwenty bardziej profesjonalnie? Popytać fantastów o rady?

PS. Z innej beczki, jestem pod wrażeniem, rzadko kiedy zapowiedź o "wprowadzeniu rewolucji w fandomie" kończy się rzeczową dyskusją, zwykle to jednak wstęp do intensywnej trollerki...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-02-2014, 20:57   

Hartmann napisał/a:
Jeżeli ten sposób działania zawęży krąg robiących atrakcje do ludzi, którzy faktycznie się na tym znają i nie robią tego czysto dla zniżki za bilet albo jakiejś śmiesznej sławy, to przecież nieuniknione jest, że nawet im po jakimś czasie skończą się pomysły.

To nie jest problem starych wyjadaczy a nowych. To problem tego, że poszłam na konwent, spojrzałam na listę atrakcji, nie znalazłam nic mnie interesującego i w związku z czym więcej na konwent nie poszłam. Nie miałam zielonego pojęcia kto na tym konwencie prezentuje się po raz pierwszy, a kto nie. NIKT nie miał nic ciekawego do zaoferowanie.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 03-02-2014, 21:41   

Mai_chan napisał/a:
problemu ludzi śpiących na korytarzach właściwie nie ma na konwentach ogólnofantastycznych. Ja wiem, że mangowcy mają ogromny pociąg do partyzantki, ale może pora spróbować organizować konwenty bardziej profesjonalnie? Popytać fantastów o rady?

Jednym z dobrych pomysłów, które podpatrzyłam na konwencie fantastycznym było zwyczajnie załatwienie drugiej szkoły obok. Tak więc był jeden budynek na atrakcje a drugi do spania.

Mądrzyć się tu z problemami nie będę, bo na konwencie mangowym byłam aż jednym. Powiem tylko, że żaden z paneli nie wyglądał na planie na na tyle ciekawy, by chciało mi się szukać sali...

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-02-2014, 22:40   

Sasayaki napisał/a:
Jednym z dobrych pomysłów, które podpatrzyłam na konwencie fantastycznym było zwyczajnie załatwienie drugiej szkoły obok. Tak więc był jeden budynek na atrakcje a drugi do spania.

najgorsza rzecz, jaką można zrobić konwentowiczom.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group