FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Konwenty - co z nimi nie tak?
Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2014, 15:15   

Slova napisał/a:
Czyli jednak

Czyli jednak nie, ale tłumaczenie jest bezcelowe.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-02-2014, 16:25   

No trudno wytłumaczyć coś, jeśli się samemu nie wie, co to. W takim przypadku celowość tłumaczenia jest rzeczywiście żadna.
W tej chwili tę dyskusję można streścić do
- Chciałbym, żeby konwenty były ciekawsze.
- A co byś chciał?
- Nie wiem, ale ma być ciekawie.


A tak dociekam, bo akurat jestem w tej grupie osób, które rzeczywiście na konwenty mają wpływ.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2014, 17:21   

Slova napisał/a:
No trudno wytłumaczyć coś, jeśli się samemu nie wie, co to.

Znaczy, tobie się wydaje że próbuję ci wytłumaczyć czego chcę od konwentu, co nie jest prawdą.
Próbuję ci wytłumaczyć jaki jest pierwotny cel tematu, jakie zadano w nim pytanie (co jest nie tak z konwentami?) i dlaczego twoje psioczenie na ludzi nie mających pomysłów jest przynajmniej niegrzeczne. A to dlatego, że to jest właśnie temat, w którym można sobie ponarzekać co jest w konwentach niefajne i szukanie rozwiązań nie jest jego głównym założeniem, więc wytykając komuś brak tych rozwiązań (sam na nie wpadnij, szanowny orgu?) trollujesz. Chcesz, to załóż sobie temat o rozwiązaniach problemu i tam narzekaj na offtop jeśli się wydarzy.

Jeśli chcesz mi wmówić, że nie wiem czego bym chciał (piszę celowo głównie w swoim imieniu), to też się mylisz. Wiem, czego bym chciał od konwentu. Chcę byś ty, jako organizator, spełnił swoją rolę i dzięki kreatywności wykombinował coś, co wywoła zachwyt u widzów i pozostawi dobre wspomnienia. Ja, jako gość, spełnię wtedy swoją rolę i będę podziwiał, a później chwalił. Dla mnie konwent to nie jest praca, żebym miał wymyślać coś, co zadowoli ludzi - wtedy znalazłbym się po drugiej stronie płotu. Dla mnie konwent to z założenia rozrywka i miło spędzony czas.

Nie przewiduję dobrego wyniku...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-02-2014, 19:35   

Po co mam zakładać nowy temat, skoro możemy dane problemy rozwikłać w ramach tego samego.
BOReK napisał/a:
(sam na nie wpadnij, szanowny orgu?)

Gdyby było powiedziane - co konkretnie się nie podoba - ok. Tutaj nie widziałem ani jednego konkretu, a jedynie zarzuty, że konwenty nie są dla danej osoby, bo jest za stara/bo nie taki klimat/bo cośtam bardzo subiektywnego.

BOReK napisał/a:
wykombinował coś, co wywoła zachwyt u widzów i pozostawi dobre wspomnienia

Ale u wielu osób wywołuje, o czym świadczy fakt, że zainteresowanie konwentami nie spada. Dlatego pytam się o konkrety, bo np. twój pomysł z ankietami już podrzuciłem komu trzeba i być może doczeka się wdrożenia. I nie pytam tu o gotowe rozwiązania, ale o to, co Ty byś chciał. Np. chciałbym konferencję mangaków, chciałbym pokazy anime, chciałbym to, to i to.

I wtedy można coś wykombinować. Mimo wszystko konwent to głównie współpraca na linii uczestnik - organizator, a organizator nie spełni oczekiwań uczestnika, jeżeli ich nie zna.

A, nie jestem orgiem, ale twórcą atrakcji, więc tym bardziej chcę wiedzieć, czego ludzie chcą, bo mogę wyjść tym wymaganiom na przeciw.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2014, 19:56   

Już w moim pierwszym poście było kilka konkretów i jestem przekonany, że nie tylko w moim. Weź kajecik, ołówek, przetrząśnij temat i wynotuj.

Narzekanie, że "konwent to nie dla mnie" zaczęło się później i to jest właśnie sygnał, że pora się wykazać kreatywnością. Popatrz dookoła, to tak właśnie działa. Parę lat temu na hasło "smartfon" ludzie wytrzeszczaliby oczy, bo nie przyszło im w ogóle do głowy że można tyle funkcji połączyć w jednym małym urządzeniu - dzisiaj (w naszym "kręgu cywilizacyjnym") żyć bez nich nie mogą. Poza tym nie piszemy "konwent nie jest dla mnie" tylko "konwent w takiej formie mi nie odpowiada" (i tu lista kształtów tej formy). Wydaje mi się przykładowo, że przyczyną takich narzekań jest wrzucanie wszystkiego w jeden wór, żeby na konwencie każdy znalazł coś dla siebie. Niestety znajdzie też wiele rzeczy, które nie są dla niego i uzna, że taki konwent jest do bani.

Co do poznawania zachcianek uczestnika - wczuj się? To tak najprościej. ;D

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-02-2014, 20:07   

BOReK napisał/a:
wczuj się? To tak najprościej. ;D

Na większości konwentów jestem jako uczestnik i jakoś mi to nie pomaga. W obecnej formie konwenty mi odpowiadają, jedyne co bym zrobił to wywalił sypialnie, ale tylko gdy budynki są obok siebie.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-02-2014, 20:57   

Slova napisał/a:
Ja generalnie chodzę na coraz mnie atrakcji, bo uważam, ze coraz więcej jest dla laików i nie miałbym na nich nic do roboty, więc ciężko mi zrozumieć wizję, że właśnie takich dla laików brakuje.

Skoro się zgadzasz z twierdzeniem, że większość atrakcji jest dla laików, to czemu protestowałeś gdy osoby zainteresowane głębszym podejściem do tematu i laikami stanowczo nie będące mówiły, że nie bardzo mają co robić na konwentach?

Slova napisał/a:
No trudno wytłumaczyć coś, jeśli się samemu nie wie, co to. W takim przypadku celowość tłumaczenia jest rzeczywiście żadna.

Ja doskonale wiem czego bym chciał. Dobrych prezentacji i dyskusji ogólnych na tematy związane z anime, vn, ln i mangami które mnie interesują (niestety, trafiam tylko na wersje dla laików, bo dla die hard fanów są "konkursy" które mnie nie interesują specjalnie), zarówno dotykające ogółu anime, jak i konkretnych serii/fandomów, odniesieniem ich do kultury Japonii i kulturą Japonii ogólnie (na których nie czułbym ze wiem więcej od prelegenta).
Niestety, żaden z powyższych elementów na tę chwilę nie jest spełniony, bo nawala albo czynnik ilościowy (nie ma w ogóle), albo jakościowy (bo są, ale źle zrobione).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2014, 22:51   

Daerian napisał/a:
mangami które mnie interesują

trudno oczekiwać że organizatorzy trafią w Twoje gusta , powinni wiec przewidzieć możliwość inicjatywy dla takich ludzi jak Ty , tu powraca brak PORTALU GROMADZĄCEGO FANÓW ANIME na wiekszą skale. Konsolidacja albo śmierć jak mawiał Adolf Hitler
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 21-02-2014, 23:07   

Jestem żywnie zainteresowana praktycznymi korzyściami dla konwentów wynikającymi z istnienia takiego forum. Bo internet to każdy głupi dostanie, a organizacja konwentu to wyższa półka, jak to mawiali starożytni grecy.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-02-2014, 01:26   

K.R napisał/a:
trudno oczekiwać że organizatorzy trafią w Twoje gusta

Biorąc pod uwagę, że moje gusta obejmują takie rzeczy jak Type-Moon, Touhou, Nanoha,
When They Cry, Blaz Blue, Indexverse i jRPG z wielu znanych cykli, to trafić tematycznie nie byłoby wcale ciężko... tylko że niestety jakoś nie ma z nich prelekcji dla fana siedzącego w temacie nieco głębiej niż "obejrzałem serię TV" czy skrajnie nawet "zastanawiam się czy obejrzeć".
Patrząc po konwentach z tego roku chociażby... WTF - blok fantasy pełen jest ciekawych prelekcji na tematy związane z fantastyką (problem Mary Sue, czego może nauczyć nas fantastyka, zapowiadająca się ciekawie teoria, że warto czytać złe fantasy), tymczasem blok anime (dłuższy ze dwa razy) to same konkursy, wisielec - praktycznie żadnych ciekawych tematów prelekcji. Aha i omówienie zimowego sezonu anime, które na tym etapie mówiąc wprost nikomu kto naprawdę anime się interesuje, a nie jest zielony nie jest specjalnie potrzebne.

Plany BXC4 też w zasadzie najciekawsze rzeczy mają z fantastyki, a nie anime (nie żebym akurat miał na to narzekać, ale mówimy o atrakcjach anime). Jest tutaj natomiast panel o Touhou, reklamujący się jako "Niezależnie od tego, czy jego mieszkańców znasz dobrze, czy też wyłącznie z przypinek fanów chodzących po konwentach". Przepraszam, ale coś takiego nie ma szans zadziałać i twierdzenie, że może jest podstawowym błędem szykowania prelekcji/wykładu...

Aha. Nie lubię Naruto, więc 25-50% wszystkich atrakcji automatycznie mnie nie interesuje na starcie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2014, 08:07   

K.R napisał/a:
Konsolidacja albo śmierć jak mawiał Adolf Hitler

Dobre kłamstwo jest jak magiczne zaklęcie, same guy...

Portale są i wystarczy się po nich rozejrzeć, choć oczywiście nie ma powodu, by nie powstał jeszcze jeden. Jeżeli ma służyć organizatorom do gromadzenia info o gustach potencjalnych uczestników konwentów, to powinni przyłożyć rękę do powstania takiego portalu. Trzeba tylko zdawać sobie sprawę, że na takim portalu najgłośniejsze będą te same (lub takie same) osoby, co na pozostałych, w wyniku czego powstanie obraz takiej samej oczekiwanej tematyki konwentów.

Szczerze mówiąc, to dobrym rozwiązaniem są recenzje konwentów jako podstawa pod organizację przyszłych. Nie jest ich tak wiele, żeby przekopywanie się przez nie było problemem. No ale to nie ja mam mieć oczy...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-02-2014, 12:25   

Daerian napisał/a:
to czemu protestowałeś gdy osoby zainteresowane głębszym podejściem do tematu i laikami stanowczo nie będące mówiły, że nie bardzo mają co robić na konwentach?

Bo pomimo tego, że chodzę na coraz mniej prelekcji zawsze znajdę sobie zajęcie w ramach aktywności konwentowej. I po prostu nie rozumiem osób, które nie potrafią zrobić tak samo, bo na konwentach jest naprawdę wiele rzeczy do roboty, które zapewniają organizatorzy.

Daerian napisał/a:
Ja doskonale wiem czego bym chciał. Dobrych prezentacji i dyskusji ogólnych na tematy związane z anime, vn, ln i mangami które mnie interesują

No właśnie, wszystko rozbija się o "które mnie interesują". A nie każdego interesuje to samo. Tym czasem ja uważam, że jest masa dobrych prelekcji, zwłaszcza o VN i LN, bo tym się interesują osoby siedzące mocno w japonskiej popkulturze i już jakąś widzę posiadające. Tylko właśnie - chcę to, co ja lubię, a na to, czego nie znam nawet nie spojrzę. W ten sposób nigdy nie bezie na konwentach niczego ciekawego, bo anime, mang i VN jest kilkaset razy więcej, niż dostępnych na konwencie godzin prelekcji.


Cytat:
Type-Moon, Touhou, Nanoha,
When They Cry, Blaz Blue, Indexverse i jRPG z wielu znanych cykli, to trafić tematycznie nie byłoby wcale ciężko...

Co konwent widzę prelekcję z przynajmniej trzech z wymienionych i to prowadzone przez naprawdę rozgarnięte osoby. Gorzej z 2hoo, bo niestety polski fandom tej gry nie nadaje się do niczego innego, niż zbiorowych melanży w sleeproomie i wymieniania się poradami na temat stosowania acodinu. Znam raptem kilka osób, które potrafią coś dobrze zrobić. Poza tym odkąd na konwenty nie jeździ Mev, bo ma na pieńku z każdym organizatorem, nie ma też ziomeczków z tołciu jako jednolitej grupy.

Natomiast zagorzałych miłośników indexverse jest masa i co jakiś czas któryś robi prelekcję czy konkurs z tegoż. Niestety ilość uczestników takowych jest znikoma (na Mokonie 2 na panelu były dwie osoby + prowadzący, na konkursie ja i prowadzący). Nic na to nie poradzisz, ale organizator woli wybrać takie rzeczy, które przyciągną ludzi i tu nie można mieć do niego pretensji o to, że przedkłada dobro większej grupy nad te mniejszej.

Daerian napisał/a:
Aha i omówienie zimowego sezonu anime, które na tym etapie mówiąc wprost nikomu kto naprawdę anime się interesuje, a nie jest zielony nie jest specjalnie potrzebne.

Jak to nie? To najlepsza cześć konwentu - mimo, że jestem zawsze na bieżąco z anime uwielbiam przyjść i podyskutować z prowadzącymi, albo zobaczyć, w jaki sposób coś skrytykują. I to jest jak najbardziej potrzebna atrakcja, bo masa ludzi z niej korzysta przy doborze anime.
Ja się anime interesuję mocno i zawsze czerpię niemałą radość z tego punktu programu. Wystarczy tylko zajść i zobaczyć, że to świetna zabawa, a nie skreślać z marszu. A zagorzali chińskobajkowcy też znajdą coś dla siebie i - co najważniejsze - wniosą wiele do dyskusji.

Daerian napisał/a:
Jest tutaj natomiast panel o Touhou,

A kto go prowadzi? To CI powiem, czy będzie to panel dla ziomeczków, laików, czy rzeczywiście dobra prelekcja.

Poza tym w większości na panele o 2H przychodzi garstka osób, więc nie ma się co dziwić, że to nieczęsty widok.

Daerian napisał/a:
Przepraszam, ale coś takiego nie ma szans zadziałać i twierdzenie, że może jest podstawowym błędem szykowania prelekcji/wykładu...

Ale dlaczego? Jest prowokujące i jak najbardziej zadziała - może ktoś przejrzy swoją kolekcję przypinek, stwierdzi touhou i w końcu dowie się, co to jest.

Cytat:
Aha. Nie lubię Naruto, więc 25-50% wszystkich atrakcji automatycznie mnie nie interesuje na starcie.

Ale 80% konwentowiczów przyjeżdża właśnie dla naruto, blicza, onepiece (dopisz jakikolwiek znany shounen) i szturmu na nagich kanibali.

BOReK napisał/a:
Portale są i wystarczy się po nich rozejrzeć,

Portale nie mają już szans. Fandom przenosi się do facebooka, nowe pokolenie jest za głupie/leniwe/zbyt nieokrzesane/za mało zorganizowane, by używać for internetowych.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 14-03-2014, 17:56   

Daerian napisał/a:
Niestety, żaden z powyższych elementów na tę chwilę nie jest spełniony, bo nawala albo czynnik ilościowy (nie ma w ogóle), albo jakościowy (bo są, ale źle zrobione).

Jeśli czujesz się na siłach może poprowadziłbyś taki panel. Kto wie ile osób tak jak ty nie ma możliwości się wypowiedzieć na ulubione tematy.

Konwenty się zmieniają zgodnie z potrzebami. Kiedyś ciekawe prelekcje i dyskusje po prelekcjach potrafily trwac pare godzin.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-03-2014, 20:54   

Raul napisał/a:
Jeśli czujesz się na siłach może poprowadziłbyś taki panel.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację są z tym dwa problemy:
1) pracuję w weekendy, więc nie jeżdżę na konwenty
2) za bardzo przypomina mi to pracę, abym chciał się tym zajmować w wolnym czasie ;-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 15-03-2014, 08:19   

Daerian napisał/a:

Biorąc pod uwagę obecną sytuację są z tym dwa problemy:
1) pracuję w weekendy, więc nie jeżdżę na konwenty
2) za bardzo przypomina mi to pracę, abym chciał się tym zajmować w wolnym czasie ;-)

Jeśli nie robisz tego dla przyjemności to oczywiście nie ma to sensu.
A co do pierwszego punktu - tego nie przeszkoczysz.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group