FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28  Następny
  Krwawa Jatka - Komentarze
Wersja do druku
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-04-2010, 16:45   

Yuby donosił, iż nie ma nic przeciwko, drań farbowany...>]



Może więc od razu wprowadzić podział klasowy? Albo, tak jak niegdyś przy pojedynkach, wybrać broń, warunki i trzymać ich się?

Jak to rozważaliśmy jakiś czas temu w Herbaciarni, zabawa w powerlevele do niczego nie prowadzi, gdy jedna strona może wszystko, a druga jest uparta jak but z lewej nogi.

Takoż....głupio mi to mówić, niemniej wolna amerykanka w Jatce się nie sprawdza. A już zwłaszcza wobec radosnego kreacjonizmu ad hoc.

Z drugiej strony, nie sugeruję narzucenia od górnie władzy moderatorskiej, aczkolwiek sugeruję wprowadzenie jakiejś formy arbitrażu w Jatce.
Przejdź na dół
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-04-2010, 16:48   

To może niech osoby zaangażowane umawiają się przed walką czy to ma być pojedynek z ograniczeniami czy bez? W ten sposób wilk byłby syty i owca cała, a nikt nie miałby pretensji, że nie wiedział o ograniczeniach lub ich brak.

To może zabrzmieć trochę samolubnie, ale nie chcę po prostu mieć odciętej możliwości walki w tym temacie. A nóż, mi się kiedy zachce powalczyć... i nie będę mogła, bo przeciwnik rzuci we mnie jakąś galaktyką i walka się od razu skończy. No wiem, trochę to demonizuję, ale z mojej perspektywy powinna pozostać jakaś furtka dla mniej przepakowanych postaci.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-04-2010, 16:56   

W założeniach Jatki było, o ile pamiętam, podane iż symultaniczne pojedynki są możliwe bez interferencji poszczególnych mordoklepań.

Dalej, ustalenia same w sobie nic nie dadzą - eskalacja i tak będzie następować, jeśli nie w każdym przypadku, to na tyle często by była upierdliwa. Wydaje mi się, iż niezależna forma bytu, jakim jest sędzia, jest konieczna.
Powrót do góry
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 06-04-2010, 16:59   

Powiem tak. Kiedyś prawie przegrałem z Marą, mającą nieco mniej przepakowaną postać. Ona wykorzystała taktycznie w swoje zdolnoście, a ja ograniczyłem swoje możliwości destrukcyjne. Frajda z tego była wielka w obie strony, bo trzeba było kombinować. Wybaczcie, ale nie chciałbym co chwilę walić galaktyką, bo po co. Porażka w żaden sposób nie jest tragedią. Dla mnie liczy się sama walka, oraz wiedza zdobyta z niej.

Kiedyś nie trzeba było sędziego. Gracze sami ze soba dogadywali się, co do swoich zachowań podczas pojedynku.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-04-2010, 17:03   

To było przed czasami gdy potomstwo Wybranego nadciągnęło nad nasz piękny świat..

Osoba trzecia, zatwierdzona przez obie strony zabawy, interweniująca tylko w momencie naruszenia założeń bawiących się, niezależna od moderacji - by nie wkurzać i nie zaśmiecać.

Może to być moderator, oczywiście. Aczkolwiek zwykły forumowicz wybrany przez obie strony wydaje się cywilizowanym i eleganckim rozwiązaniem na te barbarzyńskie czasy.
Powrót do góry
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 06-04-2010, 18:08   

Powiem tak:
1. proponowałam założenie drugiej, alternatywnej Krwawej Jatki dla zmutowanych hardcore'ów, nie zmienianie zasad obecnej. Obecne zasady moim zdaniem są dobre. natomiast jak dla mnie regulamin jest po to, żeby umożliwiać dobrą zabawę, a nie ją ograniczać - stąd propozycja. Jeśli nie o to chodziło, to oczywiście nie było propozycji :)
2. wszystko jest kwestią podejścia osób bawiących się. Z reguły gracze potrafią spokojnie załatwić tego typu przepychanki między sobą, i to nie jest kwestia "czasów", tylko konkretnych osobników. (ŁYP)
Chcecie sędziego - proszę bardzo, wybierajcie :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 06-04-2010, 18:37   

Dobra Sm00ku, to może tak
Ja włączam wszystkie swoje techniki, i ty włączasz wszystkie swoje techniki, bo może niepotrzebnie stopujemy temat.

Chociaż szkoda, bo nie pokazałem jeszcze wszystkich technik swojej postaci T.T

Edit:
Tylko się nie bulwersujcie, jak nie będzie opisu wszystkich technik, które wykorzystałem. Opisanie historii 10 postaci będzie niemożliwe do zrobienia w jeden dzień, a nie mówię o opisaniu jeszcze wyglądu i mocy.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 06-04-2010, 18:55   

Repli, to ogranicz ilość i postaw na bardziej różnorodne wykorzystanie. Proste :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-04-2010, 19:19   

Repli, dostosowuję się do Ciebie od dwóch stron >]

Serika napisał/a:
Powiem tak:
1. proponowałam założenie drugiej, alternatywnej Krwawej Jatki dla zmutowanych hardcore'ów, nie zmienianie zasad obecnej. Obecne zasady moim zdaniem są dobre. natomiast jak dla mnie regulamin jest po to, żeby umożliwiać dobrą zabawę, a nie ją ograniczać - stąd propozycja. Jeśli nie o to chodziło, to oczywiście nie było propozycji :)
2. wszystko jest kwestią podejścia osób bawiących się. Z reguły gracze potrafią spokojnie załatwić tego typu przepychanki między sobą, i to nie jest kwestia "czasów", tylko konkretnych osobników. (ŁYP)
Chcecie sędziego - proszę bardzo, wybierajcie :)


1. Po co mnożyć byty? Sam pomysł oczywiście jest dobry, zastanawiam się nad zasadności. Wydaje mi się iż arbitraż jest lepszym rozwiązaniem. Motywacja pod postacią sędziego powinna wystarczyć do utrzymania porządku.

2. Zgadzam się. I czuję się złypany. Troszkę.

Jeszcze wniosek racjonalizatorski - ocena wygranej w sytuacjach dyskusyjnych na podstawie głosów z widowni. Czyli po ludzku mówiąc, ankiecie.
Powrót do góry
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 06-04-2010, 22:22   

No, dobrze, dobrze, dostosowujesz się. Tylko weź mi powiedz, co ostatecznie zdecyduje o wygranej ??

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 07-04-2010, 04:53   

Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie dość oczywistym wydaje się fakt, że żaden z was nie stwierdzi w swoim poście "przegrałem <postać mdleje i ledwo uchodzi z życiem>" z własnej nieprzymuszonej woli (no, chyba że na przekór, po przeczytaniu tych słów ;) ). Dlatego stwierdzanie dopiero teraz, że w sumie nie wiesz co ostatecznie zdecyduje o wygranej wydaje mi się dość naiwne :D Proponuję wyznaczyć na sędziego w tym przypadku monetę, żaden inny nie wyłoni zwycięzcy bardziej sprawiedliwie.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-04-2010, 08:16   

Jak od dawna twierdziłem, mój awatar nie jest niepokonany. Jest tylko wredny i upierdliwy do ukatrupienia.

Co do sędziowania - razem z Daerianem i Velgiem stworzyliśmy za aprobatą moderacji "radę arbitrażową". Funkcjonowanie tego ciała jest proste - analiza wydarzeń na Arenie i podejmowanie decyzji w upartych przypadkach. Podobnie jak komisje wszelkiego autoramentu, rada będzie powoływać biegłych <słać peemki do ludzi zainteresowanych i, naszym zdaniem, właściwych "biegłych" w konkretnej sprawie>. Funkcja Rady Asfaltów nie jest w jakiś sposób uprawomocniona konstytucją forum, natomiast jest inicjatywą mającą w jakiś sposób uporządkować Arenę w sytuacjach kryzysowych.
Zdecydowaliśmy się również na potrójne ciało sądowniczo - wykonawcze z powodu który się uwidacznia doskonale w tym momencie - jeden z członków sam jest uczestnikiem zdarzeń na Arenie. W takiej sytuacji pozostali członkowie dokonują osądu w konsultacjach z osobą wskazaną przez niepowiązaną stronę konfliktu.

Dodatkowo Rada Asfaltów zobowiązuje się do pilnowania przestrzegania Konstytucji przez siebie samą, jak i uczestników zabawy.
W razie, gdy działania Rady Asfaltów nie dadzą efektu, sprawa przenoszona jest do wyższej instancji. Czyli pod sąd Miotły.

Mówiąc w skrócie, powitajcie cieciów Arenowych.


Repli, jeśli podoba się Tobie taki układ, wskaż proszę trzecią osobę do składu sędziowskiego.

I pisz posta w Jatce >]
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 07-04-2010, 11:56   

To ja oficjalnie wnoszę o zmianę nazwy - traktuje określenie "Rada Asfaltów" jako szowinistyczną prowokację wymierzoną bezpośrednio w moją postać, to jest w jedynego czarnoskórego człowieka uczestniczącego w rozgrywce ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-04-2010, 12:30   

Nie. To kolokwialne określenia na nasze drowy. Traf chce że wszyscy członkowie Rady są właśnie mrocznymi elfami.

Jednak na sugestie jesteśmy otwarci >3
Powrót do góry
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 07-04-2010, 12:37   

Żadnych sprzeciwów, co do sędziów, ani nazwy.
Kontynuujmy walkę.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 28 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group