FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Czołgi, czyli "Gdy konstruktor ma kompleksy"
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-06-2009, 20:11   

Ale to przecież nieważne, że z logicznego punktu widzenia on machając tą szabelką wygląda bezsensowanie. Przecież to jest swietne i kozackie, ogólnie cały obrazek jest super. Tyle. To ma dobrze wyglądać i tak też się dzieje.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-06-2009, 11:06   

R2D2 napisał/a:
Piechota też go nie widzi? :P


Dla mnie, ten temat nie ma większego sensu. Równie dobrze możemy założyć temat o absurdalności mechów we wszelakich animach, bezsensownie zaprojektowanej broni białej w RPG czy innego tego typu głupotkach ;). Skoro dany element uniwersum, mimo że absurdalny dobrze się w nie wpisuje, i funkcjonując w nim dobrze tam pasuje, to o co kaman?


Kurde.. aż pękam z zazdrości, że nie ja wpadłem na tę argumentację... ;)

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-06-2009, 11:22   

Ale to jest bezsensowna argumentacja, bo temat nie nazywa się "dlaczego WH40k jest gópje i ma fszy w galaktyce?". Fakt, że dany czołg wygląda jak senny koszmar Freuda i za diabła w nim realizmu nie musi przecież czynić go mniej fajnym (czasami czyni go wręcz fajniejszym, bo komicznym). Natomiast co do podanych przykładów to są nietrafione z przyczyn następujących:

a) temat o durnej broni białej jak najbardziej był i w swoim czasie cieszył się nawet większą popularnością niż ten;
b) Mechy, w odróżnieniu do czołgów, są bez sensu z definicji - każdy mech jest nierealistyczny, nieekonomiczny i świadczy o megalomanii producenta, nie ma zatem potrzeby podawania konkretnych przykładów;
c) ... co w swoim czasie nie przeszkadzało założyć także i tematu o mechach.

Cytat:
Ale to przecież nieważne, że z logicznego punktu widzenia on machając tą szabelką wygląda bezsensowanie. Przecież to jest swietne i kozackie, ogólnie cały obrazek jest super. Tyle. To ma dobrze wyglądać i tak też się dzieje.


Bingo.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-06-2009, 12:02   

R2D2 napisał/a:
Dla mnie, ten temat nie ma większego sensu. Równie dobrze możemy założyć temat o absurdalności mechów we wszelakich animach, bezsensownie zaprojektowanej broni białej w RPG czy innego tego typu głupotkach ;). Skoro dany element uniwersum, mimo że absurdalny dobrze się w nie wpisuje, i funkcjonując w nim dobrze tam pasuje, to o co kaman?


Oba tematy już były. O mechach chyba nawet już ze 3 razy. I jakoś ich fani się o to nie obrażali. Naprawdę, jak już pisałem: odrobinę dystansu, luzu i poczucia humoru. Żyjemy w teraźniejszości, a nie w dalekiej, dalekiej, ponurej przyszłości wiecznych wojen. Nikt nas nie zastrzeli za odrobinę uśmiechu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2009, 14:50   

Bez wycieczek osobistych proszę, kolejne takie posty również będą usuwane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-06-2009, 16:07   

Wycieczka osobista? Chyba ktoś jest tu przewrażliwiony - Zeg wyraźnie napisał, że temat - przynajmniej w jego opinii - ma charakter humorystyczny. Niestety z jego pierwszego postu oraz następuijących po nim nic takiego nie wynika - i mówienie o tym jest osobistą wycieczką?

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-06-2009, 19:26   

od razu tylko zaznaczę, że się nie obrażałem i również traktuję uniwersum poniekąd żartobliwie, ale kanon SM jako esencji zniszczenia powinien być niepodważalny i niezmienny. tak samo z czołgami, ciekawiej wyglądający = lepszy. To się trochę do orczego rozumowania sprowadza, ale to przecież przyciąga ludzi do gry: ciekawe figurki i ciekawa historia świata.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2009, 21:05   

Żeby nie było, ja też sie nie obrażam o nic ;). O tematach o broniach białych i mechach pojęcia nie miałem (aż ich poszukam z ciekawości ;)). Aczkolwiek nie zgodzę się z Ysengrinnem, mechy mogą mieć jak najbardziej racje bytu. Są one nieekonomiczne i nieefektywne z powodu zbyt niskiej wiedzy technicznej, a nie nieprzydatności jako takiej.

_________________
Knights Who Say Ni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-06-2009, 21:17   

Problem tkwi w tym, że niezależnie od rozwoju myśli technicznej zawsze będzie coś lepszego, tańszego i skuteczniejszego do zbudowania niż 50 metrowy robot. Do tego wymagający załogi i uzależniony od stanu psychofizycznego jednej/maksymalnie kilku osób.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-06-2009, 22:08   

Tak, ale czasem bardziej opłaca się wysłać do boju takiego robota (tutaj mam na myśli tytany) jako skuteczne wsparcie dla piechoty (zaleta jest taka, że stanowiska ogniowe osadzone są wyżej, niż w czołgach, a więc może razić cele strzelając ponad resztą swojej armii, a jednocześnie jest mobilny, łatwiej pokonuje teren), niż zrzucić z orbity drogich w użyciu Adeptus Astartes (właśnie dlatego niewszędzie opłaca się ich używać) czy nawet zrobić bombardowanie orbitalne, do którego jest potrzebna amunicja droższa w produkcji, niz uzbrojenie dla całego solidnego regimentu wraz z bronią pancerną, a do skutecznego ostrzału potrzeba setek takich pocisków.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2009, 22:52   

Tak BTW. Czy jakaś dobra dusza mogła by mi podesłać linka do tematów o "fantastycznej" broni białej?

_________________
Knights Who Say Ni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2009, 23:39   

Slova napisał/a:
Tak, ale czasem bardziej opłaca się wysłać do boju takiego robota (tutaj mam na myśli tytany) jako skuteczne wsparcie dla piechoty (zaleta jest taka, że stanowiska ogniowe osadzone są wyżej, niż w czołgach, a więc może razić cele strzelając ponad resztą swojej armii, a jednocześnie jest mobilny, łatwiej pokonuje teren), niż zrzucić z orbity drogich w użyciu Adeptus Astartes (właśnie dlatego niewszędzie opłaca się ich używać) czy nawet zrobić bombardowanie orbitalne, do którego jest potrzebna amunicja droższa w produkcji, niz uzbrojenie dla całego solidnego regimentu wraz z bronią pancerną, a do skutecznego ostrzału potrzeba setek takich pocisków.
Obawiam się, że znacznie skuteczniejsze byłyby ruchome stanowiska artylerii stromotorowej - tańsze w produkcji, umożliwiają większą siłę ognia, zasięg mają większy (Tytany używają broni płaskotorowych, ograniczonych linią wzroku, podczas gdy zasięg artylerii obecnie używanej może dochodzić do kilkudziesięciu kilometrów). Dodatkowo wysokość tytanów powoduje, że stanowią one idealny cel dla przeciwnika - łatwo widoczny i identyfikowalny z daleka, ściągający samym pojawieniem się na siebie ogień broni ciężkiej (to, że może on razić cele nad głowami swojej armii, oznacza przecież, że cele mogą razić jego ponad głowami armii). Jeśli koniecznie musimy mieć coś, co ma być zdolne do prowadzenia ostrzału z podobnej wysokości, lepiej zainwestować w futurystyczne odpowiedniki śmigłowców szturmowych.

PS: R2D2 - myślę, że chodzi o ten temat.
PS2: O, a tu mamy temat o mechach.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-06-2009, 09:59   

Tak ale Tytan wygląda dużo fajniej i lepiej wpasowuje się w groteskowy klimat 40 ;)

40 to nie realistyczne odwzorowanie placu boju - to efekciarskie odwzorowanie placu boju ;)

Naprawdę nie ma sensu gadać o potencjalnej przydatności tych ustrojstw na rzeczywistym placu bitwy ponieważ te urządzenia do prawdziwej i realiztycznej bitwy się nie nadają.

Proponuję podjąć decyzję, czy temat ma być do nabijania się z potworków konstrukcyjnych czy argumentacji poważnej o ich potencjalnej przydatności na potencjalnym polu bitwy.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-06-2009, 19:03   

Bezimienny napisał/a:
Obawiam się, że znacznie skuteczniejsze byłyby ruchome stanowiska artylerii stromotorowej -

Celnośc. Tytan widzi cel bezpośrednio i może w niego bezpośrednio wycelować, o to tutaj chodzi.
Z resztą taką broń Imperium także posiada: Bombard (ciężki moździeż), czy sławny Basilisk.
Bezimienny napisał/a:
Dodatkowo wysokość tytanów powoduje, że stanowią one idealny cel dla przeciwnika - łatwo widoczny i identyfikowalny z daleka, ściągający samym pojawieniem się na siebie ogień broni ciężkiej

Każdy tytan ma kilka-kilkanaście warstw pola siłowego.
Bezimienny napisał/a:
tańsze w produkcji, umożliwiają większą siłę ognia

Nie, pojedynczy tytan ma siłę ognia kilkanaście razy większą, niż cały regiment gardii, a mówię tutaj o najmniejszych Tytanach, w dodatku taki Reaver Titan z rękawicą energetyczną jest nieoceniony przy niszczeniu wysokich fortyfikacji i murów obronnych, których których pokonanie artylerii mogłoby zająć dużo czasu, no a artyleria musi się też okopać, czasami nie ma na to czasu.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-06-2009, 23:06   

Slova napisał/a:
Celnośc. Tytan widzi cel bezpośrednio i może w niego bezpośrednio wycelować, o to tutaj chodzi.
Z resztą taką broń Imperium także posiada: Bombard (ciężki moździeż), czy sławny Basilisk.


Nie widzi. Nie wiem jak współczesna, ale w okresie II wojny światowej altyleria polowa była używana do rażenia celów z odległości 15-30 kilometrów (i to mniejszych niż tytany). Większość celów będzie o wiele za mała, żeby je dostrzec.

Artyleria ciężka (już współczesna) natomiast ma donośność do 300 kilometrów i może przenosić nawet pociski jądrowe... Natomiast taki wielki tytan stanowi naprawdę piękny cel. Jak tylko pojawi się na polu bitwy wszystko będzie do niego strzelało i wszystko trafi.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group