FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  W.I.T.C.H.
Wersja do druku
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2009, 15:12   

Ysengrinn napisał/a:
Utena jak najbardziej się do magical girls zalicza

Zalezy, co kto widzi, ale dla mnie stanowczo nie.

Ysengrinn napisał/a:
bo z tego co wiem od znajomych jest to zwyczajne shoujo


Zależy, co się bierze pod uwagę, jednak - co podkreślam - Witch nawet NIE MA PRAWA porównywac się do Uteny, bo zginie marnie. Poza tym, dla mnie w wyborze dobrej mangi kieruję się fabułą - a ta Witchowa jest po prostu oklepana. Co do zywiołów - czy naprawdę nikt nie widzi podobieństwa do Sailor Moon? Jeśli ktoś oglądał chociażby przemiany dziewczyn z TMM - u nich także jest bajer z żywiołami.
Swoją drogą - u mnie w szkole połowa klas I-III nosi różowe plecaczki z witchami, co prawda lekko ustępuje to High School Musical (kolejny Disneyowy róż), ale jest. Więc doszłam do wniosku, ze skoro Disney kiedyś produkował filmowe wersje bajek i to się dobrze sprzedaje, dobrze sprzedawać się tez beda kolorowe, głupiutkie historyjki.

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-05-2009, 15:29   

Mangowata Utena to JEST shoujo shoujowate.
Gdybym najpierw zapoznała się z ta wersja historiina anime nawet bym nie posjrzała.
Nie widzę sensu porównywaniach WITCH i Uteny- sama widzisz, ze do Sailor Moon mamy więcej analogii.

Dred napisał/a:
A jako dowód mam wyniki sprzedaży wszelakich książek, komiksów, gadżetów marki WITCH wydawanych przez Egmont.

Taaa... te śliczne notesy z Uteny na które nie mogłam odżałować 15 euro/sztuka i które do dziś śnią mi się po nocach, te pierścienie Szermierzy, papeteria Końca Świata, wałeczki do upinania włosów a'la Anthy (wraz z instrukcją)... Wszystko drogie, zyć trzeba a ja w III klasie wyklejałam na plecaku scenariusz Titanica.

I powiedzcie mi, czemu Was tak bolą cudze pieniądze
Ps. Cedric podobno żyje i za karę został księgarzem

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-05-2009, 15:44   

W dalszym ciągu nie dowiedziałem się czy mówisz o komiksie czy serialu WITCH, podobnie zresztą jak nie dowiedziałem się, czy mówisz o mandze czy anime Uteny (choć jakoś nie wierzę, by chodziło o anime). To jednak utrudnia dyskusję, bo w obydwu przypadkach ekranizacje znacznie odbiegają od pierwowzoru i są o kilka klas od nich lepsze.

Cytat:
Poza tym, dla mnie w wyborze dobrej mangi kieruję się fabułą - a ta Witchowa jest po prostu oklepana.


Szekspir pisząc Hamleta opierał się na wcześniejszym dramacie opisującym tę historię. Czy to oznacza, że jego Hamlet był oklepany? Czy automatycznie oklepane jest każde dzieło korzystające z jakiejś mitologii? Czy Jezus był plagiatorem Mojżesza?

Odpowiedź na każde z tych pytań brzmi - nie. Nikt nie twierdzi, że fabuła WITCH jest odkrywcza. Fabuła jednak nie musi być oryginalna, by być bardzo dobra - i WITCH jest tego świetnym przykładem. Ma typowe, ale ładnie rozwinięte i charakterystyczne postaci, które potrafią używać szarych komórek. Nie sposób nazwać ich klonami sailorek, tym bardziej, że są od nich o niebo bardziej rozwinięte i ciekawsze.

Dred napisał/a:
W mej wypowiedzi nie chodziło o cukierkowatość (sam ją lubię - vide jestem fanem CLAMPa). Raczej o wykreowanie produktu, który się będzie świetnie sprzedawał. A jako dowód mam wyniki sprzedaży wszelakich książek, komiksów, gadżetów marki WITCH wydawanych przez Egmont.


Rozumiem i zgadzam się, choć nie przejmuję się tym jakoś specjalnie. Na przyszłość jednak z łaski swojej pisz jasno i polsku, że chodzi Ci o komerchę.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2009, 16:43   

Ysengrinn napisał/a:
W dalszym ciągu nie dowiedziałem się czy mówisz o komiksie czy serialu WITCH

A wiesz, o komiksie trochę i o serialu. W serialu te dziewczyny są jeszcze głupsze niż w komiksie.

Ysengrinn napisał/a:
Fabuła jednak nie musi być oryginalna, by być bardzo dobra

No niby tak, jednak ktoś pisał, że TMM było u nas wydane ze względu na Sailorki. Zresztą, też jakoś nie miało oryginalnej fabuły, a że było kawaii, to od razu psy wieszano. Zresztą upodobania, gust itepe itede. A mnie się witch nie podoba i tyle. Juz tak mam, ze czasami nic mnie nie potrafi przekonać.
I tyle.

EDIT:
------------
Eire napisał/a:
Ps. Cedric podobno żyje i za karę został księgarzem


Spoiler: pokaż / ukryj
Nie, on wykorkował, bo mu się orube podobała. chociaż z drugiej strony, owszem, żył, tyle że się wziął i potem zbuntował przeciwko Sailor...eee, czarodziejkom, potem znowu stwierdził, że woli orube, no, a potem już wiadomo.

zresztą już nie pamiętam.

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
zosiapw Płeć:Kobieta
taille


Dołączyła: 03 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-06-2009, 15:59   Kup W.I.T.C.H.

Witam.
Na TEJ stronie jest aukcja na której kupisz archiwalne numery komiksu W.I.T.C.H. w niskiej cenie.
Zapraszam i pozdrawiam.

_________________
Impossible is nothing.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
8833239
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 03-06-2009, 16:14   

zosiapw, czy to nie jest aby spam...

Moja opinia: W.i.t.c.h. było ok ale pożarła je komercha... nic ciągnięte zbyt długo nie jest dobre! Przestałam czytać gdy zaczęło trącić stereotypem: "Ach Will, ach Matt- jak my siem kosiamy! Okropnie na z tym ciężko! Tak bez powodu!". Nie mówiąc już o totalnie "plastikowym" magazynie "Witch styl"...

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-06-2009, 20:35   

A co ja mam powiedzieć, skoro mam młodszą siostrę, która jeszcze dwa lata temu była tego fanatyczką? Ale teraz ,,zmondrzała'' i ogląda tylko Rebelde, ble. A ok. 50 numerów komiksu wciaż jej się wala po pokoju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-06-2009, 21:16   

Ha! Ale boska audycja na temat Witch była w radiu Ojca Imperatora z Torunia!
Bodajże tydzień temu. Nie wiem, czy wiecie, ale ten komiks, a przede wszystkim czasopismo zachęca młodych nieśwadomych odbiorców poprzez zabawę rozpoczęcie kultu Wielkiej Bestii (Mega Therion) i innych "ziomków" pana himalaisty Crowley'a. Czyli na zasadzie "budowy cepa" - zachęca do praktyk magicznych nawiązujących do okultyzmu, a w przyszłości może się to przerodzić w kult szatana! Tak! Mniejsza z tym, że to tylko wygłupy, które mają umilić dzieciom i nastolatkom czas pomiędzy naukom, a także informacja wydawcy, iż jest to jedynie zabawa.
Nie dość tego, czasopismo zachęca do tworzenia klubów młodych czarodziejek. Jeżeli będzie tam ich chociaż o jedną więcej, to należy "najsłabsze ogniwo" wyeliminować! Toż to skandal! Choć szczerzę wątpię, aby coś podobnego pojawiło się na łamach "Witch". Gazetę tworzą ludzie dobrze znające zasady psychologii (trochę wiem, kto tam jest wewnątrz Egmontu).
Oprócz tego paniusia najeżdżała w kółko i w kółko tylko i wyłącznie otoczkę całej historii. Ani słowa o tym, że mówi o ważnych dla nastolatek problemach, które czekają je w wieku adolescsenckim, tudzięż pokazującym siłę przyjaźni i (o zgrozo) miłości.
Także, pani o nieznanym mi imieniu (może Sobecka? :P ) za przykłady pozycji, które deprawują u młodego widza tradycyjne wartości katolickie są Czerodziejka z Księżyca i Dragon Ball ("Szatan Serduszko? Przecież każdy wie, że nie może być szatan mniej zły, a nawet dobry. To jest kłamstwo podawane na tacy młodemu widzowi!"). Zastanawia mnie sens przytaczania za przykłady serii, które nie były emitowane w polskiej TV od wielu lat (SM już od 8).
Zatanawiacie się, czemu bronię pozycję, którą wcześniej atakowałem. Ano dlatego, że to co puszczono w eter z Miasta Kopernika jest jednym wielkim stekiem bzdur i świadczy o zamkniętych umysłach niektórych ludzi. To samo było w przypadku Harry'ego Pottera (ponoć w czwartym tomie jest rekonstrukcja jakiegoś pogańskiego obrządku), starwarsów (ciemna strona mocy?), Metalliką i Apokaliptyką (kit z tym, że na pierwszym albumie mamy nawiązania do treści z Starego Testamentu, ale lepiej dać za przykład tłumaczenie kawałka Ozzy'ego Osbourne'a! Nie ma to jak znać się na rzczeczy).

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 04-06-2009, 07:22   

Dred napisał/a:
zachęca do praktyk magicznych nawiązujących do okultyzmu, a w przyszłości może się to przerodzić w kult szatana!

Ach... kolejna pozycja na liście ksiąg zakazanych... Według siostrzyczki, która uczyła mnie religii, razem z Pokemonami i Harrym Potterem. Czyżby szanowny Inkwizytor z Torunia uważał że współczesne nastolatki nie odróżniają fikcji od rzeczywistości? Nie mówiąc o tym że w Witch jest raczej mniej magii niż w Harrym Potterze. W końcu to tylko 5 panienek...

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2009, 07:55   

Nie zapominaj, że przenoszą się także do równoległego świata, gdzie magia jest na porządku dziennym. Zatem jest tyle samo, co w HP. :P

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 04-06-2009, 09:09   

Dred napisał/a:
Nie zapominaj, że przenoszą się także do równoległego świata, gdzie magia jest na porządku dziennym. Zatem jest tyle samo, co w HP. :P

Tak, ale takich typów Ojciec Dyrektor się zwykle nie czepia... Gdyby przyczepił się też do innych wymiarów płonęły by już stosy z "Kronik wojen Duszków" i "Atramentowej trylogii". Z resztą, ważne że w ogóle coś czytają... HP czy Witch, lepiej być poganinem niż analfabetą...

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-06-2009, 13:20   

Oj ludzie, nie ma co kpić z Ojca Dyrektora. I tak wszyscy się jeszcze w piekle usmażymy za czczenie szatana poprzez czytanie HP, słuchanie rocka (ktoś mówił, ze nie ma czegoś takiego jak niesatanistyczny rock), i oglądanie anime. Smutne, ale prawdziwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-06-2009, 14:59   

Widać, że kobita to lamer i nieuk, bez znajomości podstawowej lyteratury. Gdyby przeczytała moją prima aprilisową recenzję WITCH wiedziałaby, że seria przede wszystkim propaguje wiccanizm, neopoganizm i kult Wielkiej Księżycowej Bogini (W Małym Ciele) Elyon, której kult został stłamszony przez patriarchalnego boga solarnego -Phobosa. Normalnie wstyd. Czuję się pominięty!

Cytat:
Nie wiem, czy wiecie, ale ten komiks, a przede wszystkim czasopismo zachęca młodych nieśwadomych odbiorców poprzez zabawę rozpoczęcie kultu Wielkiej Bestii (Mega Therion)


... Zachęca do oddawania czci olbrzymiemu leniwcowi? Zaiste, wstrząsające. Przecież od tego tylko krok do czczenia Glyptodona, Dronta Dodo, a kto wie, może nawet Makrauchenii! Wyobrażacie sobie kult Makrauchenii?

Cytat:
Tak, ale takich typów Ojciec Dyrektor się zwykle nie czepia... Gdyby przyczepił się też do innych wymiarów płonęły by już stosy z "Kronik wojen Duszków" i "Atramentowej trylogii".


Wiesz, jeśli ja pierwszy raz słyszę te tytuły to podejrzewam, że riebiata Wielkiego Herezjarchy nie słyszała o nich tym bardziej. Żeby się czegoś czepili owo coś musi być naprawdę popularne.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 04-06-2009, 17:35   

Cytat:
Wiesz, jeśli ja pierwszy raz słyszę te tytuły to podejrzewam, że riebiata Wielkiego Herezjarchy nie słyszała o nich tym bardziej. Żeby się czegoś czepili owo coś musi być naprawdę popularne.

wiele tytułów zdobywa popularność właśnie będąc potępiane...

A o Winx coś słyszałeś? Z tego co wiem tam też są jakieś inne czarowymiary. I praktycznie dorównuje popularnością Witch. W-RÓŻ-ko-maniackie diescynki z tego co wiem szaleją za oboma...

Asthariel napisał/a:
I tak wszyscy się jeszcze w piekle usmażymy za czczenie szatana poprzez czytanie HP, słuchanie rocka (ktoś mówił, ze nie ma czegoś takiego jak niesatanistyczny rock)...

A powiem ci że istnieje prokatolicki metal (ksiądz nam puszczał na religii)

PS: primaaprylis to dla mnie część archiwalna... jestem na forum od II połowy maja..., ale zrobię ci przyjemność i uzupełnię braki :P

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2009, 17:58   

OT
Cytat:
A powiem ci że istnieje prokatolicki metal (ksiądz nam puszczał na religii)

Oj, jest. I miażdży całą tfu(!)rczość Nargala i spółki. Vide punkowe zespoły Armia, 2tm2,3 i Izrael. Wszystkie z wymienionych wielbię. :)
Ale dość już offtopiciarstwa.
Cytat:
wiele tytułów zdobywa popularność właśnie będąc potępiane...

Sensu brak, skoro nawet się o tych tytułach nie dowiedzą.
===
Atramentowa trylogia? Chodzi Ci o książki Cornelii Funke? W sumie, Egmont rozpaczliwie próbuje promować tą pozycje. Sprzedaż jest słaba. Prawdopodobnie lepiej by było, gdyby na podstawie powieści nakręcili jakiś hollywoodzki hicior, który by się wbił do świadomości dzieciaków. Jednak w to wątpię, o czym świadczy powodzenie (a raczej jego brak) Serii Niefortunnych Zdarzeń.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group