FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 54, 55, 56  Następny
  Refleksje po filmach
Wersja do druku
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-04-2007, 18:33   

Co do Labiryntu Fauna - ja na szczęście nie czytałem żadnej recenzj, więc nic mi nie nasuneło możliwego końca. Film mnie zaczarował, był naprawdę dobry :) Ciekawe i dość ambitne kino, taki trochę nie z tej ziemii.

_________________
...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-04-2007, 19:14   

Ja wiem czy takie znowu ambitne? Jak dla mnie za mało odkrywcze, wykorzystuje stare rozwiązania fabularne bez żadnego wkładu własnego.


Spoiler: pokaż / ukryj
Mała dziewczynka chce żyć w świecie baśni, by uciec od brutalnego świata dorosłych, którzy są ślepi i w bajki nie wierzą. Ostatecznie udaje jej się dostać do bajkolandii, ale w naszym świecie umiera. Spotkałem się z tym motywem już tyle razy, choć nie pomnę w tej chwili gdzie, że wypadałoby to jednak rozwinąć, wzbogacić...

Taki sztampowy post-tolkienowski eskapizm, którym bawili się w latach 70. hipisi. Do tego wpakowany w realia wojenne, przedstawione o wiele bardziej czarno-biało niż te baśniowe, podczas gdy z tego co wiem ta konkretna wojna była, jeśli już, czarno-czarna.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-04-2007, 19:52   

napisałem dość ambitne, bo trudno o ambitniejszy film lecący w cinema city ;) dlatego "dość"

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2007, 18:32   

Jakiś czas temu oglądłam Labirynt Fauna. Muszę przyznac, że jest on teraz jednym z moich ulubionych filmów. Przedstawiony został w dośc brutalny sposób, charakteryzacja i lokacje ujęły moją artystyczna duszę ;P, historia do mnie przemówiła i wzruszyła zarazem. Jak dla mnie bomba.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-04-2007, 11:15   

Co do Labiryntu Fauna to bardzo podobało mi się połączenie świata realnego i baśniowego, wzajemnie się uzupełniały a jednocześnie doskonale widać było różnicę pomiędzy dobrem (świat baśniowy) a złem (świat realny). Moim zdaniem dużo lepszy niż przereklamowani Nieustraszeni Bracia Grimm

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2007, 20:09   

Sakura_chan napisał/a:
a jednocześnie doskonale widać było różnicę pomiędzy dobrem (świat baśniowy) a złem (świat realny)

Wyraźną różnicę było widac dopiero na końcu filmu /czyli jak nie patrzyc niewielki fragment/, podczas trwania filmu jeszcze nie do końca można było stwierdzic, czy świat baśniowy jest tym dobrym. Raczej przewijał się tu motyw tajemniczości i grozy, który jednak w moim odczuciu uzupełniał wydarzenia dziejące się w świecie realnym.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nabu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2007, 23:23   

Dołączam się do grona zachwytów i achów na temat Labiryntu Fauna. Kawał porządnej roboty! Sam po obejrzeniu tego filmu miałem niesamowity nastrój przygnębienia, równy temu, jaki doznałem po seansie "Ostatniego Cesarza". Naprawdę, pełne emocji dzieło.

_________________
there's no map and
a compass
wouldn't help at all
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-04-2007, 17:12   

300 - w Gazecie Wyborczej napisali, że film jest wręcz przesycony mitologią wszelkiego rodzaju i rzeczywiście tak jest, choć nie wydaje mi się by było to "nieświadome", jak tam stwierdzono. Recenzent wykazał się, mam wrażenie, sporą stronniczością, gdyż przekaz filmu jest nie po linii ideologicznej GW...

A jaki jest? Mitologiczny właśnie, w najczystszej postaci - cywilizowani, demokratyczni, sprawiedliwi i dzielni Spartanie, niemalże półbogowie w swej doskonałości, stawiają czoła Persom, którzy reprezentują wszystko, co im przeciwstawne - niewolę, tchórzostwo, bezpodstawną pychę, fizyczną obrzydliwość, siły natury i piekieł i przede wszystkim - obcość, inność, egzotykę, wszystko co odmienne od naszej kultury. Motyw starszy chyba niż ludzkość, a ukazany naprawdę świetnie i dosadnie (od strony konfliktu zależą tu nawet pozycje seksualne, a każdy sługus Kserksesa jest albo murzynem, albo przynajmniej ciemnoskóry). Odwołania do współczesności są nie mniej oczywiste - brakuje w zasadzie tylko tabliczek z napisami w rodzaju "ten facet reprezentuje prawdziwe hamerykańskie wartości!", "porównanie poborowej armii spedalonej Europy i naszych dzielnych profesjonalnych boys!", "O! A to głupi lyberalny Demokrata!". To jednak oczywista część konwencji - film przedstawia mit w krystalicznej postaci, a przecież na mitach opiera się polityczna retoryka.

Podsumowując - film na pewno ciekawy, choć konieczny jest duuuuży dystans. Jeśliby brać go dosłownie i próbować wyciągać wnioski, to pozostaje tylko spalić wszystkie kopie i wsadzić twórców za szerzenie rasizmu i szowinizmu kulturalnego. W micie nie ma miejsca ani na równouprawnienie ani na dialog i to samo jest z tym filmem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 29-04-2007, 18:32   

Ysengrinn, ja bym jednak zwrócił uwagę na to że to adaptacja -_-'' tak było w komiksie który powstał troszkę dawniej więc nie ma co się tu doszukiwac trzeciego dna.

Naprawdę bez przekazów podprogowych, przeciez to jest adaptacja jednego z najbardziej romantycznych i heroicznych mitów, nie dało się mniej patetycznie ;]
Ysengrinn napisał/a:
eśliby brać go dosłownie i próbować wyciągać wnioski, to pozostaje tylko spalić wszystkie kopie i wsadzić twórców za szerzenie rasizmu i szowinizmu kulturalnego

o_O dlaczego? to tak jak słyszę o 'Pasji' że jest antysemicka xD a kto kurka bidnego Jeszuę na krzyż wysłał?
tak samo tu, Persowie przyjechali podbić europę, sytuacja ukazana jest z perspektywy 300 chłopków, więc jak do wuja mogliby być dobrym posłańcem, z bukietem zamiast dzidy? byli źli i brzydcy przecież...


aha i co do 'murzynów' to jednak warto zwrócić uwagę, że w afryce niejeden arab jest tak mocno opalony, że czarniejszy od niektórych murzynów.


............

mi film zdecydowanie przypal do gustu jako arcydzieło pod względem oprawy- wygląd starć deklasuje wszystko co było (na pierwszy ogień chaotyczne starcia z LOTRa), jednak scenariusz mnie zniesmaczył... po co zmieniano idealną strukturę komiksu?

napisze tak:

komiks 300 > trailer 300 > film 300

ale i tak wszystkie są zdecydowanie ponadprzeciętne (zwłaszcza nowela millera)

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 29-04-2007, 19:12   

Eragon - długo trwało zanim zabrałam się za ten film. Nasłuchalam się wielu niepochlebnych opinii na temat książki oraz jej ekranizacji, ale stwierdziłam co tam, obejrzę (książki nie czytałam... jeszcze) i sama ocenię.
Początkowo nastawiałam się na denną, mało ambitną i wręcz głupią fabułę oraz na niesamowite efekty specjalne - to drugie się sprawdziło, a co do fabuły... Arcydzieło to to może nie jest, chwilami czułam niedosyt, jakby czegoś mi brakowało, historia potoczyła się bardzo szybko i jakoś tak powierzchownie. Główny bohater nie wzbudził mojej sympatii (może troszeczkę), wydał mi się trochę bezbarwny, co innego Saphira ;)
Efekty specjalne, lokacje itp. ocaniam jako ponad przeciętne. Muzyka wtopiła się w akcję i została przeze mnie wręcz niezauważona (albo niezapamiętana).
Podsumowując, oglądało się przyjemnie, jednak ja należę do bardziej wymagających widzów i czegoś mi zabrakło w Eragonie. Zakończenie otwarte zwiastuje następną częśc - obejrzę... z ciekawości.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-04-2007, 20:44   

Tak, zapomniałem o wykonaniu graficznym. Jest efektowne, choć jakoś Sin City zrobiło na mnie większe wrażenie.

Cytat:
aha i co do 'murzynów' to jednak warto zwrócić uwagę, że w afryce niejeden arab jest tak mocno opalony, że czarniejszy od niektórych murzynów.


Persowie nie pochodzą z Afryki i zdecydowanie nie są tak opaleni. Kserkses natomiast wyglądał tak, więc wygląd jaki mu nadano, skrzyżowanie faraona i władcy Majów, wyraźnie miał na celu zaakcentowanie jego obcości. Podobnie jak Nieśmiertelni, którzy nie wyglądali jak wojownicy ninja. Konfrontacja Sparta-Persja została oddana jako starcie Cywilizacja Zachodu - Reszt Świata.

Cytat:
wygląd starć deklasuje wszystko co było (na pierwszy ogień chaotyczne starcia z LOTRa)


Ehm... Czemu chaotyczne? Nigdy bym nie posądził LOTR o realistyczne sceny bitewne, ale w porównaniu z wszystkimi innymi filmami tego typu były całkiem sensowne i świetnie przedstawione (z wyjątkiem bitwy pod Minas Tirith, w której przegięli pałę z tymi słoniami).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 29-04-2007, 21:41   

Ysengrinn napisał/a:
Persowie nie pochodzą z Afryki i zdecydowanie nie są tak opaleni.

własnie niektórzy chiba mogą być, i sprawdź jak wyglądało terytorium Persjii za czasów panowania achmenidów (Kserkses między innymi)

Ysengrinn napisał/a:
Ehm... Czemu chaotyczne?

montaż, ujęcia etc... zbyt dużo tam nie było widać, podczas gdy w 300 każdy cios dosięga celu, łapki, nóżki, główki odpadają, co chwila wchodzi slow-motion akcentujący siłą ciosu, napięcie mięśni, perfekcję wyprowadzenia szlaga. Nigdy tak dokładnej bitwy nie było w kinie- takie 'wyrwanie się z szeregu' Leonidasa, przy pierwszej potyczce i wyraźnie zaporzyczone z gier video ujęcie 'idę w prawo, tnę wszystko' miażdży gałki oczne.

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 30-04-2007, 00:10   

Ysengrinn napisał/a:
Ehm... Czemu chaotyczne?

W 99% filmów nakręconych w ciągu ostatnich 10 lat sceny batalistyczne są kręcone przez kamerzystów z Parkinsonem. Niby ma to sprawiać wrażenie że widz jest uczestnikiem wydarzeń, ale jedyny efekt jest taki, że nic nie widać.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 30-04-2007, 00:55   

mi serio zachcialo sie na reflekcje po uslyszeniu pelnej wersji Endinga Bleach... bo... jest taki prawdziwy... Nie mma nikogo, kto by przyszedl, przytulil sie do mnie :( jakos smutno mi z tego powodu... )

Ogolnie Swietna Seria !

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-04-2007, 12:56   

Hannibal: Po drugiej stronie maski.
WTF? Kto pisał scenariusz? Co to za wizja była? Nie tak...
Nie żeby film był sam w sobie zły, bo nie był, ale nie był tez z całą pewnością o Hannibalu Lecterze tak jak ja go widziałam.
Wojna? Zjedzona siostrzyczka? Publiczny sierociniec we własnym domu? Pełno traum?
Dlaczego? Po co?
Hannibal był samorodkiem bezprzykładnego zła z zasadami i takim też mam zamiar go widzieć. Powinien był się wychować w normalnej rodzinie bez absolutnie żadnych przesłanek wyjaśniających to czym był. Nie chcę w nim widzie krzywdzonego dziecka. Nie chcę w nim widzieć potwora. chcę w nim widzieć zło które czasami wyzierało z oczu Hopkinsa.
Więc, nie odbierając "Po drugiej stronie maski" niczego [moze poza tymi nieszczęsnymi policzkami... Jak wytłumaczyć Hannibalowe zamiłowanie do wątroby policzkami!?], bo nie jest złym filmem, z całą stanowczością postanawiam zignorować tę cześć historii.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 56 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 54, 55, 56  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group