FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 54, 55, 56  Następny
  Refleksje po filmach
Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2010, 10:46   

A ja pozostanę przy "Dyktatorze" Chaplina - wciąż jednej z najlepszych komedii, jakie świat widział.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 15-12-2010, 11:24   

Krewka, jest jeszcze niezawodny Frank Capra i jego urocze komedie. Na początek polecam klasykę - Arszenik i stare koronki, o dwóch przemiłych starszych paniach, które w wyjątkowo elegancki sposób pomagają samotnym panom przenieść się na tamten świat. :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 15-12-2010, 11:24   

Dobra, wszystkie filmy dodałam do swojej listy (dzięki wielkie za sugestie, nie obraże się na kolejne!)- a jak stare hmm mające ponad 30 lat? Mam po prostu ochotę zabrać się za klasykę kina i obejrzeć również m.in. "Nieustraszonych pogromców wampirów" czy "Słomianego wdowca".

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-12-2010, 22:30   

Oj, dawno mnie nie było. Ja nadrobiłam i obejrzałam "Samotność w sieci". Swojego czasu w kółko mówiono o tym filmie, a raczej o książce, ale co ciekawe nie mogłam dostać, żadnej konkretnej opini na temat ekranizacji. Niedawno sama mogłam sobie ją wyrobić.

To co od początku mnie zachwyciła to muzyka i zdjęcia. Piękny i nostalgiczny motyw muzyczny, przewijający się przez cały film razem z ciekawymi zdjęciami daje nieco eteryczny klimat. Przyczynia się do tego także specyficzna kreacja bohaterów, ich wypowiedzi zarówno w formie elektronicznej jak i werbalnej. To potęguje wrażenie tej wszechogarniającej samotności i smutku.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że cały ten romans był nieco oderwany od rzeczywistości, ale ja dość szybko wpasowałam się w konwencję i dałam się jej porwać. Do czasu drugiej części, gdy nieco za długo przedłużali ich oczekiwanie na weekend w Paryżu. No i końcówka, której zdecydowanie nie akceptuje,
Spoiler: pokaż / ukryj
gdy Jakub chciał się rzucić pod ten pociąg mało nie wyłączyłam telewizora ze złości, wmawiam sobie, że ostatnia scena była symboliką ich zejścia i tyle.


Ogólnie film dość smutny, ale ciekawie zrobiony, więc mimo wszystko polecam obejrzeć, bo ostatnio ciężko o dobry polski film.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-12-2010, 21:27   

Obejrzałem Scott Pilgrima vs. The World, film na podstawie popularnej serii komiksów. Smutne tylko, że mimo dość pozytywnych recenzji fil sprzedał się bardzo słabo, i nawet nie został wyemitowany w Polsce. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=O_RrNCqCIPE

Rzecz o chłopaku, który żeby móc chodzić z swą wymarzoną dziewczyną musi najpierw pokonać jej siedmiu byłych chłopaków, którzy założyli Ligę Złych Byłych. Film jest parodią niemal wszystkiego: zawiera walki na miecze wyjmowane z piersi, wojowników ninja, paski życia bossów, wegan z telekinetycznymi mocami i zbieranie monet po pokonanych przeciwnikach. Cudo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
baZ Płeć:Mężczyzna
Narcissus Narcosis


Dołączył: 24 Gru 2010
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 25-12-2010, 00:36   

Przed chwilą skończyłem oglądać film, który zwie się "Buried". Skusiłem się przede wszystkim dlatego, że uwielbiam Ryana Reynoldsa.
Pamięta ktoś film "Phone Booth" z Farrellem, w którym to akcja toczy się wyłącznie w budce telefonicznej? Tu jest jeszcze lepiej (a to chyba nie będzie spoilerem, bo sami twórcy tyle zdradzają reklamując swój film) - mamy trumnę i naprawdę mało światła. Nie wiem jaki był budżet tej produkcji, ale musiał być naprawdę niski... a mimo to, film naprawdę trzyma w napięciu! Polecam, chociaż nie oszukujmy się - nie jest to fenomenalne, ale można obejrzeć. Po ciemku!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7058480
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 25-12-2010, 13:35   

Po "uczniu czarnoksiężnika" miałem jedną, jedyną refleksję... ZOMG ratatunku! Japońscy BTJT dokonują inwazji w kinie zachodnim..."

=__=

Stereotypy, stereotypy, stereotypy.
Ot, takie filmidło do oglądania kątem oka. Jest jak gofer - słodki, smaczny i na jeden raz.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2010, 20:38   

"Podróż Wędrowca do Świtu"
Choć to po prawdzie ostatnia filmowalna część serii, to i tak bez przeróbek się nie obyło, aczkolwiek zdania mieliśmy podzielone - mi się podobało, siostra zaś z całego motywu mgły (czyżby aluzja do Smoleńska?) i mieczy była niezadowolona. Uproszczono też cały wątek z pierwszą wyspą. Ale technicznie film wyszedł bardzo zgrabnie. Wąż morski pod koniec był naprawdę fajny. Ciągle mi zgrzyta Ryczypisk z tej wersji - w starej, serialowej, był ona znacznie większy, tu jest natomiast nieco większym szczurem. No i nawet na kilka sekund była Tylda. W "Srebrnym Krześle" (o ile je nakręcą) będzie jej dużo więcej. I świetnie.
Zzzzzzzzzzamordować idiotę, który postanowił ten film zdubbingować!

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-01-2011, 17:16   

Constantine - głównie dla towarzystwa, bo nigdy do tego filmu mnie nie ciągnęło. Dobrze wyszli Lucek i Gabriel, reszta była przeciętna, może trochę in plus. Tylko ta spluwa Constantina wyglądała przeraźliwie głupio - pasowałaby do anime, nie do filmu fabularnego który próbuje być poważni.

A - jeszcze jeden plus:


Spoiler: pokaż / ukryj
chwali się, że para głównych bohaterów pod koniec się jednak nie pocałowała hollywoodzko, bo przez cały film nie zaiskrzyło między nimi nawet odrobinkę.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-01-2011, 19:09   

The Expendables - tak, film jest dokładnie taki, jak wszyscy się spodziewali - przerysowany, widowiskowy, (odrobinę) fazowy i nieprzeciętnie głupi. Jedyne oczekiwania jakiego nie spełnia do końca to fakt, że większość najgłośniejszych "nazwisk" pojawia się tylko na chwilę, rzuca parę tekstów i znika. Poza Stallone'em, który merysui się przez większość filmu.

6... a, nie niech będzie 7/10.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Saga Płeć:Kobieta
Półdiablę


Dołączyła: 01 Lut 2007
Skąd: Poznań, zasadniczo
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2011, 16:46   

Podróż Wędrowca do Świtu
Radosna twórczość scenarzystów mocno mnie zaskoczyła, raczej negatywnie. Nie powiem, całość oglądało się przyjemnie, ale oryginalna fabuła książki nadawała się znacznie lepiej na scenariusz niż te całe zabawy "miecze - złap je wszystkie" i polowanie na zieloną mgłę. Żałuję, że w filmie nie było książkowej sceny z ciemną wyspą, Lewis opisał ją tak, że czytając miałam gęsią skórkę, a kinowa wersja wyszła taka jakaś bezpłciowa. Niemniej jednak Eustachy zagrany był bardzo dobrze (chciałabym, żeby nakręcili następną część, miałby okazję się bardziej wykazać), a walory estetyczne filmu podwyższał Ben Barnes, więc z seansu jestem zadowolona.
Urawa napisał/a:
Zzzzzzzzzzamordować idiotę, który postanowił ten film zdubbingować!

Popieram.

_________________
Ci, którzy śnią za dnia widzą wiele rzeczy niedostępnych tym, co śnią nocą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2011, 16:47   

Street Fighter: Legenda Chun-Li - dno i osiem metrów mułu, a do tego rów mariański. Kijowy film nie mający NIC wspólnego z grą poza imionami. Postaci zupełnie nie przypominają siebie, walki są żałosne (początkująca Chun-Li załatwia Vegę, który zresztą biega w sutannie i jest brunetem, w kilka sekund) i bez polotu. Na dodatek bohaterka nie ma tej przekozackiej, fanserwiśnej kiecki i fryzury, w rezultacie czego wygląda bardziej jak Lara Croft. Bison gada po rusku w typie "John Maklovich jak grał ruska to mówił matjerfakier" (copyright by Kazik). Ogólnie kaszanka.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-01-2011, 17:41   

Megamind - na pewno nie był to film animowany roku, ale bardzo fajnie się oglądało. Głupawy, fazowy, efektowny, i tego wielkie szczenięce gały Megaminda mnie bez przerwy rozwalały.

Podobało mi się, że bad guyem był, dla odmiany,
Spoiler: pokaż / ukryj
totalny beznadziejny nerd bez cienia klasy ni empatii. Nikt nie próbował tłumaczyć, że jest nierozumiany, wrażliwy i ma bogate wnętrze, tylko z prosto z mostu walnęli, że jest żałosny, obleśny, obiekt swych "uczuć" traktuje całkowicie przedmiotowo, a jeśli dać mu szansę, to ją efektownie spieprzy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 17-01-2011, 23:37   

Kick-Ass

Dowód na to że można zrobić dobrą, głupią komedię. Nie spodziewałem się niczego ponad poziom Superhero (który też był całkiem niezły, ale w dużo mniejszej liczbie kategorii, dużo...) i zostałem mile zaskoczony. Muzyka też niezła, momentami nawet bardzo. Na koniec: This screen rox

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-01-2011, 23:54   

Sezon na czarownicę. Dystrybutor zrobił z tego Polowanie na Czarownice, przez co przekonany przez smutnego Cage'a na plakacie polazłem na projekcję z nastawieniem na dramat. A tu kino akcji znienacka. Do spółki z całkiem zgrabnym mąceniem w głowach bohaterów i bardzo sztampowym finale. Jak dla mnie, kolejny film będący ekranizacją sesji scenarzysty.

Co nie zmienia faktu iż 8/10 w moim rankingu. Minus za nijaką muzykę, za wiertarkę udarową za ścianą <sic!> i mało Perlmana na ekranie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 29 z 56 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 54, 55, 56  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group