FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Harry Potter- Wasze pomysły na zakończenie książki!
Wersja do druku
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 16-04-2007, 13:12   

Przyszło mi coś do głowy. Cytat słów Dumbledore'a z angielskiej wersji Zakonu Feniksa:
Cytat:
'Yes, of course... but in essence divided?'

Dodajmy też, że Dumbledore wydawał się być zadowolony z tego co odkrył (widział w tajemniczym instrumencie węża który rozdzielił się na dwa). Załóżmy, Harry jest horkruksem Voldiego. Co oznaczało "in essence divided"? Moim zdaniem przypadek Harrego jest w jakiś sposób unikalny i Dumbledore to przewidział. Było wspomniane, że kawałki duszy Voldiego są oddzielone tak długo, że więź pomiędzy nimi jest już bardzo słaba... A co jeśłi kawałek Voldemorta stopniowo stał się częścią duszy Harrego (na przykład dlatego właśnie, że za długo rezydował w ciele innego człowieka)? Wtedy więź jeszcze by istniała, ale nie dość silna by utrzymać Voldemorta przy życiu. Voldie, nie wiedząc o tym, byłby pewny siebie i przez to dawałby Harremu przewagę.

Do tego proces jaki Voldemort zastosował wobec Harrego jest odwracalny. Teoretycznie w chwili słabości Voldemorta Harry mógłby się włamać do jego umysłu, co sparaliżowałoby Voldiego, gdyż nie może on znieść myśli Harrego.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Mikori Płeć:Kobieta
hmm nie wim co napisać.


Dołączyła: 18 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-04-2007, 15:19   

Ja mysle, że Harry zdobadzie wszystkie horkruksy. Zakończy szkołe i może bedzie jeszcze cos o jego kaierze aurora. Albo możemy się zpodziewac, że np. Harry zabije Voldemorta po zniszczeniu wszystkich horkruksów (wtedy bedzie o wiele słabszy) zabije go i nie wiem może się okazać, że przyjdzie może jakis brat voldemorta zabije Harry'ego i wszystkich mugoli. Czy cos w tym rodzaju. Sama niewiem wszystko zależy od Rowlling. Albo też Voldemort zniszczy całą szkołe i Harry bedzie chciał go powstrzymać i zginie. A może wpdanie nagle Nevil i rzuci go zaklęciem Avada kadavra i Voldmerot zginie a Nevil dostanie nagrode merlina.

_________________
hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 24-04-2007, 12:19   

Mikori napisał/a:
może się okazać, że przyjdzie może jakis brat voldemorta

W Księciu Półkrwi wyraźnie widać, że Voldemort był jedynakiem i do tego ostatnim ze swojego rodu :P

Mikori napisał/a:
A może wpdanie nagle Nevil i rzuci go zaklęciem Avada kadavra i Voldmerot zginie a Nevil dostanie nagrode merlina.

Prędzej spodziewałbym się, że Ron wpadnie w kłopoty i Hermiona rzuci klątwę Avada Kedavra w jego obronie. Bo Ginny, Neville i reszta raczej nie... To by zupełnie do nich nie pasowało. No chyba że Tonks po śmierci Lupina...

Ciekawostką jest tłumaczenie tytułu najnowszego Pottera. "Deathly Hallows" można AFAIK tłumaczyć jako "Rytuały Śmierci" albo coś w te klocki. :)

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 25-04-2007, 21:23   

LunarBird napisał/a:

Ciekawostką jest tłumaczenie tytułu najnowszego Pottera. "Deathly Hallows" można AFAIK tłumaczyć jako "Rytuały Śmierci" albo coś w te klocki. :)

Raczej coś w te klocki. Tłumacz coś wspominał o "Śmiertelnych regaliach" ale to chyba zależy, czy autorka faktycznie do nich nawiąże, czy nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stop Nazi Płeć:Mężczyzna
Are You ready to fly?


Dołączył: 10 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2007, 19:25   

Nie chce mi się czytać całego tematu, bo to zajęło by trochę zbyt wiele, ale widzę, że niektóre osoby mają podobną wizję, że Harry jest ostatnim Horkruksem :)

Jeśli pani Rowling zdecyduje się na taką wersję, zakończenie powinno zostać otwarte (jakiś wybuch magiczny, lub coś koło tego, ciał nie znaleziono), a jeśli Harry nie jest Horkruksem (co również jest prawdopodobne, bo nie sądzę, aby postacia taka jak Vold [czyli pani Rowling :) ] chciała zniszczyc cząstke swojej własnej duszy) wtedy zakończenie powinno obfitować w śmierć co najmniej Rona lub Hermiony i ew jednego z bliźniaków ;) Prawdopodobnie się to fanom by nie spodobało, ale co tam, skoro każdy to kupi...

A co do RAB, czy Wam również się wydaje, że to brat Syriusza (Regulus mu leciało chyba)?

Pozdrawiam!

_________________
"Those who hate themselves cannot love or trust the others" - NGE
"Połóż pistolet na stół i uprzedzenie wyrzuć w kąt. Na całym świecie są faszyści, którzy nienawidzą innych rąk..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 22-06-2007, 10:39   

Jakiś ha(r)ker ostatnio rzekomo zaliczył komp wydawnictwa i ogłosił, co następuje (dla bezpieczeństwa zamaskuję):

Spoiler: pokaż / ukryj
Zginąć ma jego zdaniem Hermiona, a to podobno z okazji obrony Rona przed atakiem Voldka Morta.

I cóż wy na to?

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-06-2007, 11:10   

LunarBird napisał/a:
I cóż wy na to?

Oh well? Szczerze mówiąc, to już mnie nic nie zdziwi - ona każdą następną książkę coraz durniejszą pisze, chyba tylko po to, żeby obrzydzić bohaterów (celowo pomijam tu kwestię góry pieniędzy, którą dostaje i ma wszystkich gdzieś). Po piątym tomie przestało mi zależeć - Harry doszedł do wniosku, że jest całym złem świata i to mnie zabiło. Szóstego nawet po polsku nie czytałam, tak mi się nie chciało...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2007, 12:53   

LunarBird napisał/a:
I cóż wy na to?


To, że
Spoiler: pokaż / ukryj
Hermiona zginie
obchodzi mnie jak zeszłoroczny śnieg, chociaż nie ukrywam, że wolałabym żeby
Spoiler: pokaż / ukryj
zginął Ron.
Szósta część i tak zabiła większość mojego zainteresowania, więc przeczytam tą książkę jedynie dla Luny i Snape, aczkolwiek obawiam się, że ten ostatni okaże się dobry >_> Mam tylko nadzieje że tym razem to będzie książka przygodowa a nie romans dla dwunastolatek, bo drugą Jane Austen to Rowling nie jest.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2007, 20:02   

LunarBird napisał/a:
Jakiś ha(r)ker ostatnio rzekomo zaliczył komp wydawnictwa i ogłosił, co następuje (dla bezpieczeństwa zamaskuję):(...)
I cóż wy na to?

A czytałeś, jakie poza tym bzdury tam były powypisywane? Taaa... na pewno się włamał i to znalazł... Chyba pod warunkiem, że ktoś to specjalnie w prezencie hakerom tam zostawił...

Przy szóstce jakiś pracownik hurtowni wmawiał nam, że Hermiona zajdzie w ciążę i owo dziecko będzie tym zapowiadanym nieboszczykiem (co ciekawe, sprzedałam to parę miesięcy później znajomym i uwierzyły. Choć były wtedy trochę wstawione).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cintra Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2007, 00:22   

Cytat:
I cóż wy na to?


Spoiler: pokaż / ukryj
Hermiona akurat średnio mnie obchodzi....


Lain napisał/a:
wolałabym żeby
Spoiler: pokaż / ukryj
zginął Ron.


eee, jego akurat lubię. ^^ niech nie ginie, chociaż bywa dowcipny...

A wracając do ww. plotki - no, jeśli zginąc ma ktoś z głównych przyjaciół Harrego, to ja nawet nie śmiem wątpić, że zginie inaczej niż w akcie poświęcenia życia dla jego przyjaciela/ukochanego/ukochanej/brata/siotry/psa...itd.itp. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że nie będzie to
Spoiler: pokaż / ukryj
Snape w obronie Harrego... choć tak pewnie będzie. :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-06-2007, 12:26   

Przypominam, że jeszcze dwa tygodnie. A jeśli ktoś dorwie wersję angielską i zarzuci spoilerem bez ukrywania to przysięgam, wyrwę mu serce... Takoż i Majeczka. I parę osób jeszcze.

Co do plotek : hahaha. Tylko podgrzewają atmosferę jako niezły chwyt marketingowy. Dwa, i tak wiadomo, że ktoś ma umrzeć. Ale jeśli będzie tam scena "Severus konający na rękach zrozpaczonego Harrego" to wypirzę przez okno... jak babcię kocham. On ma przeżyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-06-2007, 12:40   

W mojej wizji Severus nie dość, że kona w ramionach Harry'ego, to jeszcze zdradza, że jest jego prawdziwym ojcem, a głębokie uczucia musiał ukrywać pod maską niechęci.

Tak by było, gdyby Pani Rowling chciała napluć fanom w twarz.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-06-2007, 12:49   

fm napisał/a:
W mojej wizji Severus nie dość, że kona w ramionach Harry'ego, to jeszcze zdradza, że jest jego prawdziwym ojcem, a głębokie uczucia musiał ukrywać pod maską niechęci.

Tak by było, gdyby Pani Rowling chciała napluć fanom w twarz.


Wtedy pani Rowling musiałaby z domu wychodzić z obstawą, żeby przypadkiem jakiegoś wypadku nie mieć.
Chociaż przyznaję, że Severus to typ bohatera, który, niestety, umiera.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 23-06-2007, 17:03   

Trochę denerwujące jest, że z każdą kolejną częścią ktoś musi ginąć. W siódmej podobno na prośby fanów Rowling nie zabije Harry'ego. Tak więc najpewnie zrobi małą masakrę pośród innych bliskich mu osób:
-Ginny, ponieważ stała się naprawdę bliska Hary'emu, a tacy zawsze są pierwsi do odstrzału
- Ron albo Hermiona, w końcu stali się parą, więc zostaną rozdzieleni
-Lupin, będzie miał jakiś udział w ostatecznym starciu
- Snape albo zginie z rąk Harry'ego albo zostanie wtrącony do Azkabanu
- Voldemort, pewnie zginie razem z Neville'em, który poświęci się za Harry;ego jako drugie dziecko z przepowiedni, aby główny bohater przez bliznę nie musiał popełnić samobójstwa
-postacie przyboczne, które rzucą się bez sensu w ogień aby bronić Pottera i najpewniej zostaną zapomniane
-Draco Malfoy, za nieposłuszeństwo(być może wtedy zginie Snape przez przysięgę)
-no i oczywiście inni ciekawi ludzie, który przytoczą się w pojedyńczych scenach tylko po pto aby zginąć, bo w końcu to ostatnia część i na pewno będzie także najwięcej zgonów.
Ale dobro zwycięży, ewentualnie będzie japońskie szczęśliwe zakończenie- złe ale z nadzieją na przyszłość(czyt. wszyscy zginą i dobrzy i źli).
To jest moja wizja, czarno dość to widzę, bo w żadnej z powieści poczynając od czwartej nie spodziewałam się takich urazów psychicznych dla Harry'ego.

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
DeadJoker Płeć:Kobieta
Soul Loser


Dołączyła: 02 Lut 2007
Skąd: Prosto od krowy!
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-06-2007, 17:37   

Jedno jest pewne: to będzie jedna wielka masakra, coś a la moi rodzice dyskutujący na temat miesięcznego budżetu. Nie mam wielkich nadziei na dobre zakończenie, żeby chociaż można się było pośmiać ze Snape'a przyznającego się do ojcostwa...

_________________
Za czasów rycerstwa, smoków i komuny
Nim łamanie kołem całkiem wyszło z mody
Gdy inkwizytorzy nosili shotguny
Autor tego posta przeżywał przygody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group