FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  Następny
  Kreskówki NIE pochodzące z Japonii
Wersja do druku
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-12-2009, 22:28   

Komiksowe razem z oboma kreskówkowymi?
Ciekawe jak zamierzają to pokazać dzieciom bez całkowitego pocięcia zachowania komiksowych pierwowzorów...

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-12-2009, 16:32   

Zabrałem się za oglądanie Pirates of Dark Water. Jak miałem 10 lat ta kreskówka wywarła na mnie wielkie wrażenie, a nigdy nie miałem okazji obejrzeć jej w całości. Choroba. Wychodzi na to, że jestem na nią o 16 lat za stary. Pod wieloma względami jest to bardzo fajna kreskówka, stanowi świetnie narysowany film animowany fantasy, z wieloma dobrymi, ciekawymi pomysłami (zwłaszcza jeśli chodzi o rekwizyty), umierającymi mobami i wieloma innymi, pozytywnymi cechami. Z drugiej strony... Z drugiej strony to, co mnie rozwala to dialogi. Oglądam w oryginale. Rozmowy są niestety dostosowane do poziomu dzieci dziesięcioletnich (i to nawet nie amerykańskich, ale zwyczajnie zapóźnionych w rozwoju). Język jest tak koszmarnie prosty momentami, że aż wyciszam dźwięk, bo uszy bolą.

Trailer z Youtuba

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2009, 16:52   

Muszę powiedzieć że też korciło mnie żeby to obejrzeć. Gdy byłem mały obejrzałem chyba tylko jeden odcinek, ale to wystarczyło żeby kreskówka wyryła się w pamięci. Bądź co bądź coś w sobie miała. Przypomniałem sobie o niej dość niedawno. Nawinęła mi się jak oglądałem czołówki z kreskówek z lat 80 i 90 na tubce. Dalej mnie korci żeby obejrzeć kilka odcinków, choć Twoja opinia na temat dialogów jednak trochę zniechęca. Cóż, najwyżej wyłączę w połowie.

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-12-2009, 17:24   

Oglądaj, oglądaj. Pozatym jest świetne. A przynajmniej cztery pierwsze odcinki są świetne.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-12-2009, 21:31   

Bardzo przedni tytuł. Będę musiał kiedyś obejrzeć druga połówkę.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2009, 23:01   

Ogólnie to jest zmora amerykańskich kreskówek. Wszystko zostało ugrzecznione przez co szlag trafił dobre pomysły i doskonały design.
Dajmy na to Starcom. Bardzo fajny pomysł z rozłącznymi myśliwcami. Co jest dzisiaj dla mnie błogosławieństwem - totalny brak nastolatków.

Co mi się dziś jeszcze przypomina a chyba nie było wspomniane to Żukosoczek (czy też Sok z Żuka, bo tak czasem był tłumaczony Beetlejuice) Do dziś uważam, ze to kreskówka posiadająca jeden z lepszych openingów (intro1 intro2).

edit.
Co do braku nastolatków, to lata 80-te niosły ze sobą jeszcze jeden trend w kreskówkach dla chłopców - wąsatych bad-assowych bohaterów. Też niestety wymarli w dzisiejszych czasach.


Ostatnio zmieniony przez vries dnia 11-12-2009, 23:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2009, 23:08   

Cytat:
Ciekawe jak zamierzają to pokazać dzieciom bez całkowitego pocięcia zachowania komiksowych pierwowzorów...

Właśnie. I jestem na BANK pewien, że schemat, który podałem w poście ze wczoraj się sprawdzi.

Jak twierdzi Wujek Dobra Rada AtoMan, niedawno wyemitowano już film w USAńskiej TV. Wedle doniesień nieomylnego(TM) źródła, "fanom się podobało". Poszukam gdzieś release'u i się wypowiem.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-12-2009, 19:32   

Na mnie największe wrażenie zrobił już wspomniany wcześniej Batman Beyond . Oczywiście Batman TAS którego duchowym spadkobiercą jest Beyond też robił wrażenie. Żałuję tylko że Terry McGinnis nie doczekał się dłuższej serii (24 zeszyty i od czasu do czasu cameo lub limitowane serie specjalne to IMO za mało). Podobne wrażenie wywołał Conan:The Adventurer i Pirates of Dark Waters. Zas idolem z Cartoon Network będzie Johnny Bravo.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2009, 23:59   

Tiaa... Batman Beyond - byłem już za stary (choć niby nie za bardzo) żeby to to znieść, ale opening jest jednym z najlepszych jaki kreskówka tego typu kiedykolwiek widziała. Jeszcze man in black mieli dobry :) (ale może to był ending?)

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 29-01-2010, 22:25   

Aż muszę napisać. Przedzierając się przez internetowe bagno natrafiłem na parę ,,staroci" na widok których łezka w oku mi się zakręciła. The Real Adventures of Johnny Quest, Where on Earth is Carmen Sandiego?, Extreme Dinosaurs oczywiście Gargoyles (najwyższa jakość od Disneya, bardzo inteligentny show) i wyróżnienie ode mnie (jak najbardziej subiektywne ale co tam) Bionic Six (świetna animacja! Dziś już w ,,,zachodnich" kreskówkach takiej nie ma. Sa za to popłuczyny typu Ying Yang Yo). Z trochę młodszych nagrodę daję dla Jackie Chan Adventures(oczywiście voice acting dawał tytułowy mistrzu).

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-01-2010, 20:23   

Obejrzałem sobie stare czołówki, I co? Teraz chce mi się płakać z nostalgii.
Z CN świetny był Samuraj Jack, jakoś dało się oglądać Shaolin: Showdown. No i z nowszych bezkonkurencyjny jest Avatar.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-01-2010, 21:10   

Jak ktoś chce popłakać to polecam
http://www.nostalgia.pl/

oraz hamerykańskie
http://www.retrojunk.com/

Ja łezkę uroniłam przy
http://www.retrojunk.com/tv/videos/48-bionic-six/84/#intro

Z drugiej strony jak podejrzałam gdzieś cały odcinek to nie wytrzymałam do końca.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 30-01-2010, 22:04   

Choć nazywanie tego "kreskówką" jest jakieś takie obraźliwe, to z całą pewnością jest NIE japońską produkcją. Mówię oczywiście o "Persepolis". Jaki to jest świetny filmy. I animacja i historia, oparta przecież na faktach. A autorka nie ma wstępu do kraju. Z wiadomych przyczyn politycznych. Ja, i mimo że po francusku. Fantastyczne. Powiem tyle: gorąco polecam, kto jeszcze tego nie widział.

Bravo! Bene! Bravo!

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-05-2011, 03:11   

Storm Hawks - coś... Dziwnego. Kanciasta animacja komputerowa rodem z jakiejś starszej gry, głupiutka fabuła, sztampowe postacie... Ale jeżu, jaką mają genialną technologię! I jaki świetny świat! Już za samo skrzyżowanie samolotu i motocykla, którym latają bohaterowie, serię warto oglądać.

My Little Pony: Friendship is Magic* - o em Gie jaka genialna seria! Podobnie jak Transformers: Animated MLP wzięło na tapetę starą i wyświechtaną, ale kultową franczyzę i zmontowało z niej bardzo dobrą serię, która o kilka długości przerasta oryginał. W zasadzie obu serii nie da się porównać - stare kucyki nie miały specjalnej osobowości i różniły się tylko kolorami, dodatkami i znakami na tyłku, tymczasem nowe są praktycznie ŻYWE. O ile więc poprzednią serię ratowała głównie nostalgia, o tyle nowa jest świetna sama w sobie i nadaje się dla wszystkich targetów - wystarczy zajrzeć na Deviantart by przekonać się ilu dorosłych chłopów nie wstydzi się oglądać "dziewczyńskiej" serii.

I tak - podobnie jak w przypadku TFA wielu starych fanów zapewne będzie pluło na specyficzną kreskę. Moim zdaniem jednak jest genialna, o.

* Tak, robię to z premedytacją by znęcać się nad Waszą umęczoną psychiką, sesesese...

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 08-05-2011, 08:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-05-2011, 08:10   

Ysengrinn napisał/a:
ilu dorosłych chłopów nie wstydzi się oglądać "dziewczyńskiej" serii

Na przykład mój starszy brat.

Co prawda widziałam tylko ze trzy czy cztery odcinki, ale tak, na swój sposób seria jest bardzo przyjemna i zabawna (choć ruszoffego kucyka z ADHD należałoby ustrzelić).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group