FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Następny
  Kreskówki NIE pochodzące z Japonii
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-05-2011, 10:05   

W sumie chyba wiem czemu obie serie się tak bardzo różnią - stara seria była o kucykach które dziewczynki chciałyby mieć, natomiast nowa o takich, z którymi mogłyby się utożsamiać. Ciekawa zmiana mentalności "kartonistów":P.

EDIT= 1, 2, 3, 4. Tak, to wszystko są fanarty do MLP. Ilość artów uczłowieczających kucyki mówi sama za siebie:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2011, 20:50   

Kucyki...
Straszne... Kolega mi polecił i się naprawdę wciągnąłem.
Zresztą za serię odpowiada babka od atomówek (którą to serię też wspominam dosyć ciepło).

Za niewątpliwe zalety serii mogę podać:
- Sztampowe, ale niezwykle dobrze zagrane postacie (kucyki)
- Niesamowity humor
- Nawiązania do innych serii (chociażby poruszanie się ala Pepe le Swąd, czy Pinkiego i mózga)
- coś co można puścić dzieciom bez większych obaw (brak niepotrzebnej agresji, całkiem prawdziwe morały na końcu prawie każdego odcinka).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wukuwu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2011
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2011, 08:37   

dorzucę metalocalypse
sposob animacji moze byc
fabula rzecz jasna jak to wszelkie amerykanskie produkcje dominacja nad swiatem !
jednak co mnie najbardziej bawi to gdy bohaterowie zagladaja do Dimmu Burgera, czy knajpy Behemoths
mysle, z ejest to swego rodzaju uklon dla tychze deathowych kapel a jest ich calkiem sporo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-05-2011, 19:53   

Skończyłem Kucyki. Seria praktycznie do końca utrzymała wysoki poziom, mogę powiedzieć, że szał jaki wzbudziła w internecie jest całkowicie zasłużony - porównywalny poziom jedwabistości miały chyba tylko Avatar i Kim Possible. Szkoda tylko, że poza historią z pilota nie spotykamy już Luny/Nightmare Moon (oby wróciła w drugim sezonie:<), choć można by sądzić, że będzie miała jakąś większą rolę.

Jedyne co zazgrzytało, to kiedy w ostatnich odcinkach dwóm postaciom


Spoiler: pokaż / ukryj
nagle odbija bardzo niefajna i bardzo niepokojąca szajba. Owszem, miało to być pewnie zabawne, ale mi osobiście przeszły ciarki po plecach - Pinkie Pie i Fluttershy zaczęły zachowywać się niemal jak Rena i Shion z Higurashi, wywołując porównywalnie creepy wrażenie. Oczywiście nikt nikogo nie zaciukał tasaczkiem, ale... Biorąc pod uwagę jak na codzień zachowuje się Pinkie Pie, to wiele nie trzeba.


Tak czy siak trochę jak z Card Captor Sakura - niby urocza i milusia seria dla dziewczynek, bez nadmiaru przemocy czy nieprzyjemnych tematów... Ale jak się dobrze przypatrzeć, to widać poupychane po kątach traumy, anghsty i wydłubane oczka, które tylko czekają... I patrzą >___>. Wygląda jednak na to, że zachodnie kreskówki zaczęły celować w takich klimatach - może i dobrze, zawsze wolałem subtelne aluzje niż walenie ciężkim materiałem prosto w oczy. A jaka karma dla twórczości fanowskiej...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 22-05-2011, 20:26   

Luna wróci w drugim sezonie. I tak, jest to już potwierdzone. Nooo może nie potwierdzone ale jeden z animatorów się wygadał.

I tak jam jest kolejną ofiara kucyków.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2011, 21:21   

Oj Ysengrinn nie przesadzaj Flutershy w ostatnim odcinku była epicka, a właściwie "EPICKA!"

Spoiler: pokaż / ukryj
Sam bym się zastanawiał czy bardziej uciekać przed zwierzątkami, czy przed nią.
Poza tym gdyby nie nie działania Twilight to by zagryzła bezbronną wiewiórkę :-P (czyli od nożów i wydłubanych oczek nie jest daleko ).

Swoją drogą Flutrrage świetnie nadawałby się na awatarka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2011, 15:09   

Dobra Kucyki były obejrzane z każdej strony, więc tak jakoś mnie ochota naszła na coś innego (do jesieni, kiedy kucyki powrócą!).
Poza nadrabianiem aktualnych serii anime. Wybór padł na dawno przeze mnie porzuconą serię Wakfu.
Wakfu to seria promująca grę MMO... Chociaż muszę przyznać, że całkiem nieźle się oglądało. Po pierwsze ciężko znaleźć jakąś przygodową serię fantasy.
Odcinki zdarzają się i lepsze (Z księżniczkami uwięzionymi w wieży), czasem odrobinę gorsze (potrójny odcinek o ekstremalnej wersji footbolu), chociaż częstokroć cierpią na syndrom "dzieciak ratuje nam DU...E".
Co do bohaterów to najgorszy zarzut jest taki, że są w dużym stopniu nieletni (40% drużyny bardzo nieletnia, 40% w wieku "wystarczającym", 20% dla równowagi w bardzo podeszłym), co powoduje że odbiór całości kojarzy się z bajką dla młodszych widzów.
Kolejnym elementem, który może wydawać się tandetny to moce głównego bohatera, które "wszyscy" od razu rozpoznają skąd są (na szczęście później je odrobinę rozwinęli w nietypowy sposób). Co do reszty drużyny muszę powiedzieć że klasycznie chociaż nie źle (głupek (i sarkastyczny komentator), księżniczka uciekinierka, stary sknera, głos rozsądku), czyli zagrani są całkiem dobrze. Z pewnością spodobały mi się projekty złych gości (w roli głównego złego umieścili całkiem nieźle zagranego szaleńca (który dostał nawet swój odcinek specjalny jak wpadł w szaleństwo), czy mój ulubieniec z drugiej części Łotrzykowaty łotrzyk, który jest łotrem jakich mało (z pewnością nie lubi być dłużny innym, chociaż rozprawia się z tym problemem jak łotr)).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-07-2011, 22:14   

Dziś będzie miała (a może już miała) miejsce premiera pierwszego odcinka odświeżonych Thundercatsów.
Kolejne będą emitowane co tydzień na Cartoon Network (zapewne jedynie amerykańskim).
Z ciekawostek:
Cytat:
Warner Bros. Animation is producing a new ThunderCats animated series and it is airing on Cartoon Network in August 2011! It is a complete reboot of the 1985 series. Japanese animation studio Studio 4°C will be handling the animation. Sam Register (known for work in Teen Titans, Ben 10), the Executive Vice President of Warner Bros. Animation, will be the Executive Producer and will be getting help from people like Ethan Spaulding (known for work in Avatar: The Last Airbender animated series) and Michael Jelenic (known for work in Batman: The Brave and the Bold) in producing the series. According to the studio, this reboot will appeal to both new and old fans of the series. The cartoon aims to paint the story in a darker tone than the original series as well as fleshing out the characters from the original series.

Źródło ciekawostki.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2011, 11:05   

Swoją drogą już dzisiaj zaczyna się emisja drugiego sezonu Kucyków.

You shall be assimilated into the herd. Resistance is Futile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-09-2011, 11:46   

Oo! Pozostaje trzymać kciuki, że ktokolwiek zastąpił Lauren Faust nie zrobił jakiejś przeraźliwej herezji.

EDIT= speaking of which, wywiad z samą Lauren.

Cytat:
Following up on that, why did you decide to spearhead the show? What factors secured your interest and confidence in the high quality and wider appeal of Friendship is Magic?

At first, it was just because it was fun and easy. I had played with the toys for most of my childhood, and I literally referenced the characterizations and stories I made up for myself when I was little. The characters you see in the show were based entirely on the personalities I gave certain toys. Many of the locations where expansions of the MLP playsets I played with in the '80s. I used to say that my own inner eight-year-old was my personal focus group.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2011, 17:06   

Season2 Episode 1 (My little Pony: Friendship is magic)
- Scotaloo: "CHAOS!"
- Twilight: Savefail spell... LOL...
- Pinkie Pie: "Jeżeli chaos oznaczałby deszcz czekolady..."
- D...: "Ja nie zamieniałem kucyków w kamień"
- AJ: totaly failed it
- Pinkie Pie2: Just too cruel...
- Rarity: Minecraft anyone?
- Fluttershy: totaly win!
- Rarity2: "Wiem gdzie mieszkasz..."
- Dash: failure...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-09-2011, 15:11   

Hmm, zmiana reżyserii jest zauważalna... I to w zasadzie wszystko co mogę na razie powiedzieć na pewno odnośnie zmian. Poza tym, że
Spoiler: pokaż / ukryj
Discordowi zdecydowanie brakuje klasy Nightmare Moon.


Mam wrażenie, że zrobiło się ciut mroczniej niż w poprzednim sezonie, ale może to tylko wrażenie. Na razie wstrzymuję się z oceną.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 18-09-2011, 19:08   

Mnie osobiście ten mroczek odpowiada.
Spoiler: pokaż / ukryj
Część w labiryncie była całkiem niezła. Podobało mi się wystawianie kucyków na próby przy pomocy ich cutie marków- doceniam pomysł (oczywiście najlepsza była Fluttershy :]).


Jednakże przez cały odcinek czekałam
Spoiler: pokaż / ukryj
na powrót Luny/Nightmare Moon. Nie doczekałam się niestety. Mam nadzieję, że szykuje jakiś wielki powrót- niekoniecznie nawet jako NM, po prostu Luna też byłaby dobra. Nie lubię, gdy tak nagle rezygnuje się z jakiejś postaci "bo odegrała już swoją rolę", chociaż logicyzm byłoby, gdyby się jednak przewinęła po planie.


A co do Wielkiego Zła- szybkość pojawiania się fanclubów jest przerażająca, naliczyłam już na devie ze trzy... no i...
Spoiler: pokaż / ukryj
to.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-09-2011, 19:57   

Sas - jeśli wierzyć wywiadowi z Lauren Faust, to Luny było mało w pierwszym sezonie, gdyż jej "portfolio", czyli noc i ciemność, zostały uznane za "ryzykowne" dla serii dla dzieciaków. W związku tym można mieć nadzieję, że skoro drugi sezon jest trochę mroczniejszy, to Luna też się prześlizgnie nad akceptowalną granicą.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 18-09-2011, 20:10   

Ysengrinn napisał/a:
jej "portfolio", czyli noc i ciemność, zostały uznane za "ryzykowne" dla serii dla dzieciaków

Bu, ludzie zwyczajnie nie dostrzegają potencjału. Ileż tu karmidła dla dydaktycznej pogadanki pt; "Nie bójcie się nocy, ona jest kjutna"- założę się, że przynajmniej kilkoro "targetów" przestałoby się bać ciemności.

Swoją drogą, z tego samego powodu odpadł pewien śliczny smok, którego szkic widziałam na profilu Lauren Faust.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group