FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 16, 17, 18  Następny
  Jaką książkę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-04-2010, 18:33   

David Filkin "Wszechświat Stephena Hawkinga - opisanie kosmosu" - bo ja to byłem w stanie przeczytać i zrozumieć.
Przejdź na dół
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2010, 20:14   

Jeśli miałbym wymienić jedną jedyną ulubioną książkę to byłby to Wurt Jeffa Noona. Ostatnio pomyślałem sobie, że muszę przeczytać kolejny raz (najpierw muszę odnaleźć - podejrzewam, że kurzy się gdzieś w mieszkaniu rodziców) i sprawdzić, czy nadal podoba mi się tak, jak kiedyś.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-04-2010, 22:03   

CainSerafin napisał/a:
Pod wpływem ostatnio przeczytanych artykułów na temat zjawisk zachodzących w kosmosie postanowiłem powrócić do jednego z moich starych, porzuconych zainteresowań. Proszę o polecenie napisanych przystępnym językiem książek poświęconych astronomii.


Wybuchające Gwiazdy autorstwa Isaaca Asimova (tak, tego Asimova). Dowód na to, że niektórzy powieściopisarze potrafią pisać na temat równie ciekawie, jak przy opisywaniu fikcji.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BitPire Płeć:Mężczyzna
Positive deviant


Dołączył: 17 Wrz 2007
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2010, 11:21   

Szukam czegoś w klimacie Wiedźmina A. Sapkowskiego. Nie wiem czy jest drugie takie fantasy psychologiczne z jajem, ale wystarczy, że to będzie dobre fantasy lub coś tam psychologicznego. Mile widziana książka z jajem :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2359998
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-04-2010, 11:33   

Well, w takim razie proponuję cykl Pieśń lodu i ognia (Gra o tron, Starcie królów, Nawałnica miecz: Stal i Śnieg, Nawałnica mieczy: Krew i złoto, Uczta dla wron: Cienie śmierci, Uczta dla wron: Sieć spisków...) autorstwa George'a R. R. Martina.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-04-2010, 13:15   

BitPire napisał/a:
Szukam czegoś w klimacie Wiedźmina A. Sapkowskiego. Nie wiem czy jest drugie takie fantasy psychologiczne z jajem, ale wystarczy, że to będzie dobre fantasy lub coś tam psychologicznego. Mile widziana książka z jajem :]


Fantasy psychologiczne z jajem...? Ee... nie wiem naprawdę co ten opis ma wspólnego z Wiedźminem, ale "na czuja" mogę założyć, że sprawdzi się tu "Pan Lodowego Ogrodu" autorstwa Grzędowicza lub Trylogia Husycka Sapkowskiego.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-04-2010, 21:23   

Psychologiczne znaczy chyba, że ma być angst. I wtedy pasuje do Wiedźmina doskonale.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-04-2010, 21:24   

BitPire napisał/a:
ale wystarczy, że to będzie dobre fantasy lub coś tam psychologicznego. Mile widziana książka z jajem :]

Polecam Zakon Krańca Świata Kossakowskiej.

Costly napisał/a:
Trylogia Husycka Sapkowskiego

Dla fanów Sapkowskiego pozycja obowiązkowa.
Powrót do góry
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-06-2010, 13:33   

Poleci ktoś kryminał opierający się głównie na grze psychologicznej między genialnym śledczym, a przestępcą? Coś w stylu Death Note. Nabrałem ochoty, po przeczytaniu Zbrodni i Kary, a tak trochę mało takiego klimatu było ;-P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2010, 21:33   

Asthariel napisał/a:
Poleci ktoś kryminał opierający się głównie na grze psychologicznej między genialnym śledczym, a przestępcą? Coś w stylu Death Note. Nabrałem ochoty, po przeczytaniu Zbrodni i Kary, a tak trochę mało takiego klimatu było ;-P

Hmm w tym wypadku poleciłabym klasykę, powieści i opowiadania autorstwa Artura Conana Doylea, czarnym charakterem jest profesor Moriarty - genialny matematyk a jego antagonistą - Sherlock Holmes. W każdym razie starcie dwóch wybitnych umysłów, dużo dedukcji i próby naukowego wytłumaczenia zjawisk nadprzyrodzonych. Poza tym tak sobie myślę Arsène Lupin Maurice'a Leblanca, głównym bohaterem jest szarmancki dżentelmen o zdolnościach detektywistycznych, żyjący poza prawem i odznaczajacy się wybitnym intelektem. Nie pamiętam dokładnie, ale był tam jakiś inny genialny młody człowiek, który usiłował go przechytrzyć. Poza tym polecam kryminały Macieja Słomczyńskiego i Agaty Christie, chociaż tam każda historia to inny przestępca.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kaltresos Płeć:Mężczyzna
Wygnany Admin


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Z oddali
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2010, 23:23   

Pozdrawiam Tanukowych czytelników i zwracam się z prośbą o polecenie książki/książek. Interesują mnie w chwili obecnej dobre tytuły z zakresu fantastyki osadzonej we współczesnym świecie, coś jak np. "Tajemnicza historia Moskwy", "Harry Potter" albo opowiadania A. Pilipiuka o Wędrowyczu tyle, że coś bardziej realistycznego (tak, teoretycznie te dwie rzeczy się wykluczają ale chodzi o realność dialogów, zachowań bohaterów itp.). Akcja nie musi toczyć się dzisiaj, ale najbardziej ceniłbym coś, co rozgrywa się po II WŚ.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-07-2010, 12:59   

Trochę trudno opisać czego szukam...

Interesują mnie wspomnienia, pamiętniki i opowieści z XIX i początku XX wieku, najlepiej wojenne czy podróżnicze z różnych dziwnych miejsc - Środkowy Wschód, Dziki Zachód, Rosja w dobie wojny domowej, Latynoameryka, Afryka. Opisujące zmagania ludzi z naturą, innymi ludźmi i prawami Muphy'ego. Może to dotyczyć lotnictwa albo floty, ale nie musi - byle dużo się działo.

... I żeby akcja nie działa się w Japonii, o ;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
zombie_kitten Płeć:Mężczyzna
o.O


Dołączył: 13 Lip 2010
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2010, 16:22   

Kaltresos napisał/a:
Pozdrawiam Tanukowych czytelników i zwracam się z prośbą o polecenie książki/książek. Interesują mnie w chwili obecnej dobre tytuły z zakresu fantastyki osadzonej we współczesnym świecie, coś jak np. "Tajemnicza historia Moskwy", "Harry Potter" albo opowiadania A. Pilipiuka o Wędrowyczu tyle, że coś bardziej realistycznego (tak, teoretycznie te dwie rzeczy się wykluczają ale chodzi o realność dialogów, zachowań bohaterów itp.). Akcja nie musi toczyć się dzisiaj, ale najbardziej ceniłbym coś, co rozgrywa się po II WŚ.


Nie znam zbyt wiele takich książek, ale jakiś czas temu czytałem "Nocny patrol" Siergieja Łukjanienki. Według mnie, całkiem fajna fantastyka dziejąca się współcześnie w Rosji.

_________________
"(...) And when men become free then mankind will be free.
May you be free of The Curse of Greyface.
May the Goddess put twinkles in your eyes.
May you have the knowledge of a sage,
and the wisdom of a child. Hail Eris."

- Principia Discordia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaltresos Płeć:Mężczyzna
Wygnany Admin


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Z oddali
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2010, 20:34   

O, to że Rosja to nawet dobrze się składa. Dziękuje.

EDIT: Grisznakowi również dziękuje, na pewno spróbuję przeczytać jak znajdę.


Ostatnio zmieniony przez Kaltresos dnia 27-07-2010, 21:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-07-2010, 20:43   

Kaltresos napisał/a:
Pozdrawiam Tanukowych czytelników i zwracam się z prośbą o polecenie książki/książek. Interesują mnie w chwili obecnej dobre tytuły z zakresu fantastyki osadzonej we współczesnym świecie, coś jak np. "Tajemnicza historia Moskwy", "Harry Potter" albo opowiadania A. Pilipiuka o Wędrowyczu tyle, że coś bardziej realistycznego (tak, teoretycznie te dwie rzeczy się wykluczają ale chodzi o realność dialogów, zachowań bohaterów itp.). Akcja nie musi toczyć się dzisiaj, ale najbardziej ceniłbym coś, co rozgrywa się po II WŚ.

Polecam "www.1939.com.pl" i "www.1944.waw.pl" Marcina Ciszewskiego - sprawnie napisane powieści o tym, co by się stało, gdyby oddział współcześnie uzbrojonego wojska polskiego przeniósł się w czasie i wylądował we wrześniu 1939, na tyłach Whermachtu (pierwsza część) lub w 1944 w Warszawie (druga część). Równie udana jest trylogia "Oś Czasu" Birminghama, gdzie flota kilku krajów z nieodległej przyszłości ląduje na Pacyfiku w 1942
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group