FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 18, 19, 20  Następny
  Avatar: Legend of Korra [spoilery]
Wersja do druku
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2013, 13:55   

203

Mako jest bohaterem, którego Republic City potrzebuje, ale na którego nie zasługuje.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 05-10-2013, 19:07   

Nowy odcinek:
Iroh mnie rozczarował... Właściwie to zachowanie, którego się po nim spodziewałam wykazał Mako, zaś on zachował się w sposób, o jaki podejrzewałabym właśnie Mako.
Z kolei Korra jest wiecznie wkurzona i jeszcze bardziej twardogłowa niż wcześniej.
Przynajmniej problem Assami się rozwiązał, w najoczywistszy sposób. Cóż nakręca gospodarkę lepiej niż wojna?

Przynajmniej końcówka sugeruje, że akcja przeniesie się na ciekawsze i bardziej "avatarowe" tory. Choć miałam nadzieję zobaczyć starego Zuko...

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-10-2013, 16:53   

Sasayaki napisał/a:

Przynajmniej końcówka sugeruje, że akcja przeniesie się na ciekawsze i bardziej "avatarowe" tory. Choć miałam nadzieję zobaczyć starego Zuko...

Ja jednak cały czas się zastanawiam, czy ktokolwiek pomyślał o fakcie, jak świat może przyjąć
Spoiler: pokaż / ukryj
wysłanie przez Fire Nation wojsk dokądkolwiek.
W końcu to nie tak, że Firebenderzy mordują mamusie, a wszyscy nadal pamiętają wielką stuletnią wojnę, prawda?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-10-2013, 17:36   

Oczywiście że nie. Jak możesz ich w ogóle o coś takiego podejrzewać? To nie była Nacja Ognia, tylko beznarodowi naz… ozaiści.

A tak w ogóle to wszystko przez tych rasistów airbenderów, co to wysługiwali się ozaistom i budowali dla nich maszyny zniszczenia, żeby zniszczyć wszystkich earthbenderów.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 06-10-2013, 18:04   

Daerian.

Aang zakończył wojnę światową.
Korra jest kompletnym przeciwieństwem Aanga.
Ergo, Korra rozpęta wojnę światową.

Czy to nie jest genialne w swej prostocie? :]

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 06-10-2013, 18:13   

A ja bym chciała zobaczyć, jak OBECNIE wygląda Południowa Świątynia Powietrza...

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-10-2013, 18:22   

Ja bym chciał zobaczyć jak wyglądała Air Temple Island zaraz po zerwaniu Tenzina z Lin...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 06-10-2013, 18:41   

O, o to miejsce mi chodziło. Musiałam się przesłyszeć. W sumie słuchałam tego, co oni tam chrzanią jednym uchem, takie to wszystko zrobiło się w tym serialu fascynujące...

Swoją drogą kostiumy z tego głupiego serialiku, w którym ma wystepować Bolin, zrobiły furorę, widzę masę fanartów z różnymi postaciami poubieranymi w te kuse szatki xD

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-10-2013, 19:07   

A mnie zastanawia ilu jeszcze wysługujących się nią "fałszywych mentorów" zaliczy Korra przed końcem sezonu? Trzech?

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-10-2013, 19:09   

Easnadh napisał/a:

Swoją drogą kostiumy z tego głupiego serialiku, w którym ma wystepować Bolin, zrobiły furorę, widzę masę fanartów z różnymi postaciami poubieranymi w te kuse szatki xD

A dziwić się? Conan zawsze w modzie!
Nawiasem mówiąc zachwyca mnie ten radosny natychmiastowy przeskok od odkrycia kinematografu do wykorzystania go do robienia filmów aktorskich, ale to jestem w stanie wybaczyć, większość historii tak postępuje ;-)

Cytat:

A mnie zastanawia ilu jeszcze wysługujących się nią "fałszywych mentorów" zaliczy Korra przed końcem sezonu? Trzech?

Przy odrobinie szczęścia trafi na wnuczkę Azuli i ta utrzyma ją w garści do końca serii ;-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 06-10-2013, 19:34   

Cytat:
A mnie zastanawia ilu jeszcze wysługujących się nią "fałszywych mentorów" zaliczy Korra przed końcem sezonu?

Avatar ma dbać o równowagę, yo.

W poprzednim sezonie dwiema ekstremami był chcący odebrać wszystkim bending Amon i uzurpujący się władzy Tarrlok.
W tym sezonie mamy faszystowskiego-ale-chcącego-dobrze fundamentalistę (nie zdziwiłbym się gdyby Varrick jednak zdołał przekupić sędziego by ten nagadał na Unalaqa) oraz mającego gdzieś wszystko poza zyskiem innowatora. Oraz szalejące dark spirits bo wszyscy są idiotami i nie ma równowagi.

Ja tam jestem zadowolony, bo jeżeli Varrick jest złoczyńcą, to najlepszym w całym Avatarze. Poza tym, Korra z zagrożoną rodziną i ojczyzną ma prawo by się wściekać i podejmować pochopne decyzje.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 07-10-2013, 18:21   

Gamer2002 napisał/a:
Poza tym, Korra z zagrożoną rodziną i ojczyzną ma prawo by się wściekać i podejmować pochopne decyzje.
Teoretycznie ma. Aang też miał. Tylko że Aang miał koło siebie Katarę, która potrafiła go uspokoić i przemówić mu do rozumu. Korra ma drewnianego klocka zamiast chłopaka, coś równie irytującego jak kocia kupa na dywanie (czyt. Bolin) i dziewczynę, która musi raczej zająć się ratowaniem własnego przemysłowego imperium niż użeraniem się z półmózgiem płci żeńskiej, który to półmózg na dodatek kiedyś odbił jej chłopaka. Wszystkie inne osoby, które mogłyby jej teoretycznie pomóc, Korra z uporem godnym lepszej sprawy odrzuca. Ej, serio, czy do nikogo nie dociera fakt, że ona jest bardziej skłonna wywołać u siebie stan avatara, żeby wygrać wyścig, niż żeby poradzić się o cokolwiek jakiegokolwiek poprzedniego avatara? Przecież to absurdalne! I dawno temu przestało być zabawne.

To by było na tyle w temacie teorii. Bo w praktyce tu nie chodzi o to, że zagrożona jest jej ojczyzna i rodzina, a raczej o to, że Korra zwyczajnie szybciej robi niż myśli i na razie tak się nadaje na avatara, jak kozia rzyć na waltornię.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2013, 18:03   

Well, to że ma faktyczny powód do działania nieracjonalnie jest poprawą względem sezonu 1 ;P

Jak mówiłem, Korra to przeciwieństwo Aanga. W sezonie 1 robiła błędy jakich on by nie popełnił, ale działając z kopa jakoś wszystko się ułożyło.
Teraz zrobiło się ciekawiej bo w końcu działanie z kopa nie wystarcza.

Ale tak, Bolin i Mako to zdecydowanie słabsi towarzysze od Sokki i Katary. Mako dopiero w ostatnim odcinku faktycznie pokazał co jest wart.

EDIT
206

Spoiler: pokaż / ukryj
TAK! JESTEŚ NAJLEPSZYM ZŁOCZYŃCĄ W AVATARZE!

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-10-2013, 03:43   

Odcinek szósty, czyli poniżej dna, kopiemy w mule
Więc na początek - wynajęcie
Spoiler: pokaż / ukryj
gangsterów, którym wielokrotnie zaszło się za skórę
do tajnej "policyjnej roboty na boku" - po prostu niezgłębiony jest geniusz Mako. Całe szczęście, że
Spoiler: pokaż / ukryj
go zdradzili
, bo inaczej straciłbym do końca wiarę w rozum ludzki.
Po drugie, muszę zmienić zdanie na temat rozsądku postaci w tej serii. Najgłupszą osobą jest jednak Asami. Zostawienie
Spoiler: pokaż / ukryj
całego magazynu pełnego drogich mechów
, stanowiącego ostatnią szansę na uratowanie jej firmy bez straży i popłynięcie sobie łódką z
Spoiler: pokaż / ukryj
gangsterami
w siną dal... na serio, to już nie jest nawet idiot ball, to całkowite skretynienie.
Bolin jest oczywiście coraz większym du***em z każdym odcinkiem, news at eleven.
Mako i Asami, argh.

Spoiler: pokaż / ukryj
Varrick
kreowany na geniusza zbrodni jest z kolei szyty tak grubymi nićmi, że można się załamać. Jedynym powodem dla którego nie został nakryty znacznie wcześniej jest wręczenie wszystkim postaciom idiot balla. W tym, aby jakoś tę fatalnie żałosną fabułę uzasadnić twórcy bardzo próbują wcisnąć idiot ball także Bei Feng (ponieważ przy jej normalnym poziomie kompetencji rozgryzłaby pana genialnego mistrza manipulacji w połowie ostatniego odcinka). To już trochę za dużo na moje nerwy.

Przy okazji, autorzy znaleźli rozwiązanie na idiotyzm Korry! Wystarczy wyciąć ją z serii, której jest tytułową bohaterką. Działa jak marzenie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2013, 12:01   

Cytat:
Jedynym powodem dla którego nie został nakryty znacznie wcześniej jest wręczenie wszystkim postaciom idiot balla.


Spoiler: pokaż / ukryj
Przecież on zachowywał się do wszystkich jak dobry ekscentryczny wujcio który był za tym by obchodzić ustalone przez sztywny porządek zasady (co nie było niczym nowym dla Team Avatar, także Lin działała raz poza prawem) i jako pierwszy przejrzał Unalaqa próbując go powstrzymać. Niczego nie zrobił żeby zostać nakrytym.

Co do Lin nie chcącej słuchać Mako, zwróć uwagę na to że gdy Mako starał się powiedzieć jej o swym odkryciu w tym odcinku Varrick robił wszystko by być wkurzającym. Także w poprzednim odcinku Mako przyszedł do niej o najgorszej porze, bo podczas rozmowy z prezydentem.

Varrick rozegrał wszystko dobrze, nie widzę jak miałby być wcześniej odkryty bez udziału telepatii.

Co do gangsterów, to był jedyny kontakt jaki Mako pozostał gdy desperacko potrzebował ludzi, a miał dla nich interesującą ofertę. Nie wyszło, bo Varrick już wiedział że jest na jego tropie i oczywiście go śledził.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group