FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Następny
  Tanuki (Wszechbiblia) Anime!
Wersja do druku
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-06-2005, 20:23   

Pełny sukces! Już teraz - niecały tydzień od wprowadzenia sitemapa - Google ma 315 naszych recenzji i 12 piosenek, a oprócz tego 117 stron komentarzy.

Edit (09.06.2005 22:40 +0200): Poprawka, już 348 recenzji.


Ostatnio zmieniony przez tilk dnia 09-06-2005, 22:40, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-06-2005, 09:58   

gratulacje!
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 09-06-2005, 11:01   

jak mnie sie to sitemap podoba :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 13-06-2005, 22:44   

Lista rzeczy do zrobienia, od bardzo prostych do dość kłopotliwych:

  • Oznaczanie przy każdym komentarzu, czy napisał go zarejestrowany użytkownik
  • Wielopoziomowe blokady IP, możliwość zarządzania blokadami przez panel
  • Uzupełnienie blokad IP za pomocą ciasteczek, dla cwaniaków ze zmiennym IP i brakiem mózgu
  • Oceny użytkowników - bez wymogu rejestracji
  • Indeks piosenek, z funkcjonalnością identyczną z indeksem anime (sortowanie, stronicowanie, filtrowanie)
  • Wiele recenzji per tytuł - duża zmiana, kwestia ocen do przedyskutowania
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-06-2005, 22:55   

Mam jeszcze jedną propozycję: na forum stosujemy inne linkowanie niż to na stronie głównej T-A. W jaki sposób chciałbyś to rozwiązać:
- odczytywać z pliku tekstowego właściwe linki (były by generowane przez forum)
- dołączać do home.php (czy gdzie tam jest to czytane) zmieniacz z forum i dać mu linki do obrobienia

Osobiście wolę to drugie rozwiązanie, nie będzie wtedy potrzeby pisania kolejnej obciążającej funkcji.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 13-06-2005, 23:42   

Drugie, owszem, byłoby lepsze, choć to zależy, jaki jest interfejs tego "zmieniacza". Poza tym jest jeszcze rozwiązanie trzecie - wpisać na sztywno, tak jak teraz.

(na marginesie, obecny schemat URLi na forum jest brzydki... chociażby, /tematy29/1019.htm jest dobrym URI, a /tematy29/ już nie... czemu zamiast tego jest okropnie mało intuicyjne /f29.htm?)

Na testowym uruchamiam znakowanie zalogowanych... jakieś propozycje co do tego, jak znakować?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 14-06-2005, 12:25   

A ja mam jeszcze jedną kwestię 'piosenkową'
Czy można by zrobić tak, by JEDNĄ piosenkę podpiąć pod KILKA anime? Chodzi mi o sytuację, gdy mamy serię oraz OAV typu 'bonusowy odcinek', gdzie mamy np. ten sam OP ale już nie ED/inne. Przykłady - Elfen Lied seria/ova, uta~kata seria/ova, mahoromatic seria2/ova... Widzę coś takiego jak LYID ale to jest wyświetlane 'na sztywno'...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-06-2005, 12:56   

wa-totem napisał/a:
A ja mam jeszcze jedną kwestię 'piosenkową'
Czy można by zrobić tak, by JEDNĄ piosenkę podpiąć pod KILKA anime?(...)

NO JASNA CHOLERA!!!

Nie możecie takich rzeczy, psiakrew, mówić ZANIM całość zostanie uruchomiona? To, o czym mówisz, wymagałoby dodatkowego stopnia pośredniości w bazie - stopnia, którego nie dodałem, bo uznałem na podstawie projektu z forum, że jest całkowicie zbędny. Myślicie, że po co przed dodaniem nowej większej funkcjonalności jest dyskusja na forum? Właśnie po to, żebym nie musiał pisać jednego i tego samego po kilka razy. Myślicie, że po co jest wstępne uruchomienie na testowym? Właśnie po to, żeby dało się wykryć problemy, zanim baza zostanie wypełniona prawdziwymi danymi.

Odpowiedź brzmi więc: nie, nie można. Proponuję olać bonusowe odcinki i wprowadzać do głównej pozycji. Może kiedyś ulegnie to zmianie, ale ze względu na dużą kłopotliwość i małą przydatność ląduje to na końcu listy priorytetów.


A w sprawie indeksu piosenek... Co wyświetlać w kolumnach? Bezpośrednio dostępny jest tylko tytuł - wykonawcy są za relacją wiele-do-wielu, a powiązane anime i rodzaj (OP/ED/inne takie) mogą w przyszłości wylądować za relacją wiele-do-wielu ze względu na powyższe...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 14-06-2005, 15:56   

tilk napisał/a:
NO JASNA CHOLERA!!!
Tylko spokojnie... złość piękności szkodzi ^_^

Nie, nie dało się, bo że taka sytuacja może zaistnieć, zorientowałem się dopiero jak natrafiłem na takowe przypadki, a główne przykład - U~K13 oglądałem gdy moduł piosenek już był dawno uruchomiony... nie sądzę aby to wogóle kogoś bardzo obchodziło, bo jak piszę w recce że to bonusowy odcinek to można się domyślać że ma ten sam OP/ED, i dopiero jak jest zmieniony lub insert, to się go wrzuci normalnie. O podobnej sytuacji ze specjalem Mahoromatica czy EL przypomniałem sobie dopiero jak zacząłem przemyśliwać nad piosenkami do U~K.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 14-06-2005, 16:50   

W czwartek przejrzę jak to odczytujesz z bazy i zobaczę co należy zmodyfikować żeby pasowało. Jeśli napiszę instrukcję modyfikacji w opraciu o to, co jest teraz na serwerze, to nie będziesz miał problemów z wprowadzeniem tego u siebie?

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2005, 16:54   

Totem, wydaje mi się, że tego typu kombinacja nie ma wielkiego sensu. Jeśli to kwestia speciala do serii, to naprawdę nic strasznego się nie stanie, jeśli nie będzie miał podczepionej takiej piosenki. A zamieszanie z tym byłoby potworne. Więc daruj sobie, a zamiast tego może przetłumacz tę piosenkę z On Your Mark? Bo do niej bardzo by się słowa polskie przydały.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 14-06-2005, 17:09   

wracając do oznaczania zalogowanych: gwiazdka, wężyk, albo wyboldowanie.
Jednak się zastanawiam, czy gwiazdka dla zalogowanych uzytkowników komentujących jest wystarczająco czytelna wizualnie - mimo pomniejszenia, nadal mi sie zdaje, iż zlewa się ciut z nickiem. Może odstęp dać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 14-06-2005, 17:21   

Avellana napisał/a:
Totem, wydaje mi się, że tego typu kombinacja nie ma wielkiego sensu

wa-totem napisał/a:
nie sądzę aby to wogóle kogoś bardzo obchodziło, bo jak piszę w recce że

No właśnie, jak widać - pełna zgoda ^______^
tilk napisał/a:
Edit (09.06.2005 22:40 +0200): Poprawka, już 348 recenzji.
Wooow. Btw. a jak ty to sprawdzasz o.O?
EDIT już wiem... google: "recenzja site:*.tanuki.pl"... ale mnie mówi, że 361 ^_^

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2005, 17:36   

Co do oznaczania, zgadzam się z IKą - gwiazdka albo wytłuszczenie. Będzie najczytelniejsze.

Co do indeksu piosenek: niezbędne są tytuł i tytuł anime. Z twórcami jest taki problem, że przy więcej niż jednym i tak nie daloby się tego sortować. Istotna jest kategoria - żeby od razu z listy było widać, czy to opening, czy tylko jakaś piosenka w tle, bo zwykle ludzie szukają konkretnej rzeczy (i zwykle openingu lub endingu). Można dać jeszcze datę dodania (bez godziny), i ewentualnie tłumacza.

Czyli:

tytuł piosenki ; anime ; kategoria (OP, BGM) ; tłumacz(?) ; data dodania(?)

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-06-2005, 18:05   

Crack napisał/a:
W czwartek przejrzę jak to odczytujesz z bazy i zobaczę co należy zmodyfikować żeby pasowało. Jeśli napiszę instrukcję modyfikacji w opraciu o to, co jest teraz na serwerze, to nie będziesz miał problemów z wprowadzeniem tego u siebie?

Żadna magia. Wyciągam dane następującym zapytaniem:

Kod:
SELECT phpbb_topics.topic_id, topic_last_post_id, topic_title, topic_replies, post_time FROM `phpbb_topics` LEFT JOIN `phpbb_posts` ON phpbb_topics.topic_last_post_id = phpbb_posts.post_id LEFT JOIN `phpbb_forums` ON phpbb_topics.forum_id=phpbb_forums.forum_id WHERE phpbb_topics.topic_moved_id=0 AND phpbb_forums.auth_view<2 ORDER BY post_time DESC LIMIT 10

A następnie na podstawie tego buduję URL po stronie szablonu. Z tego co widzę, wystarczy wyciągnąć jeszcze identyfikator forum i wydedukować numer pierwszego postu na podstronie (zaokrąglenie w dół wartości topic_replies do wielokrotności 15?).


Kwestia indeksu: skoro nie wprowadzamy "poprawki wa-totema", tytuł anime i rodzaj piosenki są dostępne i można ich użyć.

wa-totem napisał/a:
Wooow. Btw. a jak ty to sprawdzasz o.O?

"tanuki anime recenzja" site:.tanuki.pl
Samo "recenzja" może dopasować inną podstronę, np. współpracę...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 26 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group