FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny
  Tanuki (Wszechbiblia) Anime!
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2004, 21:00   Tanuki (Wszechbiblia) Anime!

Prawdopodobnie już wszyscy słyszeli. Poczta pantoflowa to potęga.

Ale może ktoś się gdzieś jakimś cudem uchował, więc na wszelki wypadek napiszę, o co chodzi.

Jakiś czas temu znalazła się grupa ludzi z forum, chętnych do zrealizowania idei Martina - czegoś, co łączyłoby stronę z recenzjami anime, ze stroną zawierającą fanfice, a nawet piosenki. Nazwa nasunęła się jedna - wiadomo, skąd jesteśmy - Agit wyraziła zgodę na jej użycie i tak oto powstał zalążek "Wszechbiblii Anime"!

Wczoraj wreszcie światło sieci ujrzała Wersja Beta. Nie zawiera jeszcze wszystkich danych, jakie zawierać powinna i nie zawiera żadnego materiału ilustracyjnego. To będzie w wersji ostatecznej. Ale to, co było najtrudniejsze do przygotowania - czyli teksty - są i to są w postaci (mam nadzieję) ostatecznej. Niniejszym podaję link:

http://slayers.pwii.pl/w_pages/p_anime_idx.php

Nie jest to ostateczna strona. Dopiero początek. Dlatego to raczej rzecz pół-oficjalna, nie właściwa premiera, a pokaz z montażowni. Ale chcieliśmy pokazać, że już coś jest (nie ukrywam, dumni jesteśmy...). Poza tym oczywiście należy toto przeglądać, patrzeć, czy nie ma jakiejś literówki i zgłaszać wszelkie uwagi i komentarze...

A gdyby ktoś doszedł do wniosku, że jakiejś znanej mu wspaniałej serii brakuje, to oczywiście każda nowa recenzja będzie mile widziana - w razie czego powiadomić mnie (bo może ktoś to ma zarezerwowane do opisania) i można się bawić.

edit=23.12.2004
Na wszelki wypadek przypominam jeszcze raz właściwy adres:
http://anime.wszechbiblia.net

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...


Ostatnio zmieniony przez Avellana dnia 16-06-2005, 14:26, w całości zmieniany 5 razy
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-04-2004, 22:24   

Ja już powtarzałam wiele razy, ale powiem jeszcze raz:

Iiiiiii-haaaaaaaa! ^_______^

Pomysł był znakomity. Nie wierzyłam zupełnie, ze może wypalić... A jednak najwyraźniej mamy coraz więcej i stronka ma ogromne szanse ruszyć. Mało tego - stać się jednym z największych, o ile nie największym serwisem w Polsce. Ja tam czuję motywację do roboty :>

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Inai Nerse Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Wrz 2003
Skąd: Cytadela
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 08-04-2004, 22:39   

Jutro napiszę endlessa, a teraz biorę się za czytanie i w miarę możliwości wyłapywanie błędów, jeśli jakieś będą ^^
Choć widząc, ile tego jest, troche wątpię w przeczytanie tego w krótkim czasie ;)
Ale będę dużo wiedzieć o anime ^________^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2004, 00:05   

Ha! Machina ruszyła! Fajerwerki, szamp(o/a)n i te sprawy. Niezmiernie mnie cieszy fakt, że projekt wypalił. W dużej mierze to zasługa Avellany, która nieraz goniła zespół do roboty i podtrzymywała nas na duchu. No i zebrała się miarka ziaren zwanych recenzjami. Teraz może być już tylko lepiej. Martin stanął na wysokości zadania i beta już jest. Jesteśmy już bliżej niż dalej premiery :).

No i miłej lektury :P.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2004, 08:22   

Bravo!!!!Cała masa tekściorów!!!!!*___* TO JEST COŚ XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-04-2004, 08:59   

Kurcze, nie wiedziałem, że aż tyle tego jest! Dodać jeszcze tytuły alternatywne, to naprawdę gigantyczna masa...

Wiosna będzie nasza! A potem Lato, Jesień i Zima, Pora Deszcowa i Sucha o Nocy i Dniu Polarnym nie wspominając!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2004, 10:03   

Ave-co do tego tematu, mozę być nawet w tym topicu bo na grupie naprawde wszystkich rzeczy chyba mało kto czyta, co można zostawić przy tym że ktoś dodał recenzję (wystarczy ją sobie wtedy odchaczyć) to potem pojawia sie w drugiej części postu jakeiś ważne pytanie czy cośi nikt go nie czyta...jestem za ale u góry bym wtedy prosił uprzedzać że post jest tylko o recenzji naprzykład, albo jest to jakaś uwaga bądź też oba naraz...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2004, 10:45   

Ślicznie, ślicznie... Co do tematu technicznego, uważam to za bardzo dobry pomysł.

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alira14 Płeć:Kobieta
Wielkie Prych


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Draminion gdzie normalnym wstęp wzbroniony!;)
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 09-04-2004, 20:41   

Ile recenzji anime! Ile czytania!*_* Jeśli chodzi o błędy to mogę szukać. Nie będę się nudzić i zrobię coś pożytecznego ^^v
Nie wiem czy to jest błąd, ale recenzja "Rycerze Zodiaku" nawiązuje tylko do tego co było na RTL7. A nie wiem czy wiesz, Avellana, ale "kochani francuzi" od których to kupiono, zmienili większość dialogów, wycięli większość scen, zmienili płeć niektórym bohaterom (podczas walki Shuna z Afrodytem(Afrodytą?) nie mogłam się połapać jakiej on jest płciXD. Ciągle używał końcówek męskich i żeńskich. W końcu uznałam, że to obojniakXD. Nie mówiąc o tym co zrobiono biednemu rycerzowi Barana... Bez hełmu-babski głos, hełm na głowie-męski, gruby głos. T-r-a-g-e-d-i-a XD.) Nie mówiąc też o polskim tłumaczeniu==. No, ale przynajmniej jakaś rozrywka byłaXD. A jeśli chodzi o serię z Posejdonem... Miała 15 odcinków, ale 2 odcinki kooochani francuzi tak pocięli, że musieli połączyć w całość. Oryginalna wersja, jest podobno dużo lepsza. (Niestety, ja będę miała ją w łapkach, jeżeli szczęście będzie sprzyjać to za 2 miesiące==).
W Ippatsu Kikimusune powtarza się dwa razy początek zdania.
W Tales of Ethernia ciągle pojawia się słowo "gra". To trochę denerwuje.

_________________
"Lepszy jest brak weny niż bycie Chuckiem Austenem"


Daria - Czy kiedykolwiek nasz wygląd nie wpływa na to jak nas oceniają?
Jane - Kiedy oddajesz organy do przeszczepu, no chyba, że to oczy

Daria, 2x06 -"Monster"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3270122
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2004, 20:58   

Rycerze Zodiaku - ja się celowo starałam nie nawiązywać do jakości francuskiego dubbingu... Jakiej płci był nieszczęsny Afrodyta to ja się też zastanawiałam, ale ostatecznie rozpracowałam drania. Powiem coś lepszego, w pierwszych kilku odcinkach Shun zapycha dziewczyńskim głosem i jest per "ona", a potem mu zmieniają dubbera... Ale nawet gdyby to była wersja nieokrojona, to i tak moja opinia o tym byłaby taka sama... Tyle, że więcej krwi by było. Ale może warto dodać, że w wersji, która była pokazywana, usunięto co nieco...

Pozostałe dwie jutro przejrzę, dziś jestem już nieprzytomna - ale dzięki, o to właśnie mi chodzi!

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-04-2004, 13:57   

Stworzenie jakiegoś tematu kontaktowego rzeczywiście jest dobrym pomysłem, zwłaszcza że wtedy wszyscy byśmy wiedzieli co się dzieje (btw. ja zasze mogę pomóc w sprawach technicznych ^^").

Co do oznaczeń wersji:
alfa - wersja zupełnie początkowa, nie wypuszczana najczęściej na światło dzienne (do wewnętrznych testów)
beta - wersja testowa, dla betatesterów, zwykle już publicznie dostępna
RC (Release Candidate) - rzadko używana (odpowiednik beta), ogólnie wersja przeznaczona do testów, nie zawsze publicznie dostępna

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-04-2004, 14:25   

Znalazłem mały błąd: Love Hina ma 25 odcinków, a nie 24. Jeste też mały byczek: Chriastmas przez dwa s (Love Hina: Christmass Special)
Można by też jakoś oznaczać jeszcze nie zakończone serie, bo liczby w tabeli mogą zmylić.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2004, 14:52   

Christmas poprawione.

A Love Hina wg Animenfo ma 24 odcinki, a wg Anime News Network 25... I teraz pytanie, która wersja jest prawdziwa (pewnie obie, podejrzewam, że wlicza sie jakiś special albo inny recap).

Jedyną niezakończoną serią w tej chwili jest Inuyasha. Ale trzeba będzie pomyśleć nad oznaczeniami, wiemy o tym. Tylko trudno co dwa tygodnie zmieniać, jak dochodzą nowe odcinki...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Martin Płeć:Mężczyzna
Wszechbiblia.Net Admin


Dołączył: 07 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2004, 15:04   

A wiec po kolei ^_^

Love Hina ma 25 odc. a prezentuje sie to tak.
1-25 - Love Hina TV
26 - Christmas Special
27 - Spring Special
28 - Final Selection

Crack ma racje. Najpierw jest Alfa, potem Beta.. a potem przechodzi sie w faze RC, az do Final Version. ktorej to potem nadaje sie kolejne mumery.

Modul ciekawostek bedzie dzis. Prawie gotwy tez jest modol z tekstami piosenek. Studio i kategorie sa opracowywane.

.. wracam do pracy.. -_-"

_________________
http://www.wszechbiblia.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2004, 15:38   

Propozycje pisania nowych recenzji i wszystko, co z tym związane poszło do tematu "Wszechbiblia Anime - recenzje" w Propozycje i uwagi. Tu niech już zostaną ogólne komentarze i zgłoszenia poprawek.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 27 Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group