FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
  Stereotypy

Stereotypy...
Niosą odpowiedzi na różne pytania na temat różnych grup społecznych
11%
 11%  [ 2 ]
Najczęściej są bezpodstawne
88%
 88%  [ 16 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Wersja do druku
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2006, 10:50   

Silent Angel napisał/a:
Chodzi raczej o fakt, iż jeżeli niektóre osoby nie będą miały określonych zasad ustalonych "z góry" żeby miały przy okazji tez czego się bać, to będą raczej upadac aniżeli się wznosić ;] Niketórzy potrzebują takiego bata, a niektórzy nie.


Oczywiście, ale taki bat mamy nad głowami wszyscy- w postaci prawa chociażby. Mnie chodziło raczej o to, by zadać sobie pytanie: "dlaczego przestrzegam prawa? Bo boję się kary, czy dlatego, że uważam te przepisy za słuszne, a jeśli uważam, to dlaczego?". Przykład zabójstwa akurat był nietrafiony, ale np. taka eutanazja (oklepane, wiem)- w niektórych krajach się ją stosuje, w innych trwają gorące debaty na ten temat i jakieś stanowisko warto zająć i to już takie oczywiste nie jest, trzeba w tym celu pomyśleć, poczytać może...

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Silent Angel Płeć:Kobieta
*Hermit*


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2006, 11:16   

Włąsnie mnie trochę to dziwi. Bo nad eutanazją się wszyscy zastanawiają. A jak trzeba uśpić zwierzaka to tak będzie lepiej, bo się nie będzie męczył. A czy zwierzeta są jakimś bytem niższym z którym można robić co się chce? Chyba raczej nie. To samo tyczy się człowieka. Więc zwierzęta, tak zabijajmy bo nie będą się męczyć. A nad ludźmi sie pozastanawiajmy. Jaka w tym logika?

_________________
At night, the town is quiet like the bottom of the ocean
I continue down the road by myself
Guided by the distant voice
I keep searching for the soft blue light

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8822302
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-06-2006, 11:31   

Silent Angel napisał/a:
Podałam tylko przykład efektu kreowania po swojemu "systemu wartości" jak to ujęła Abigail i to chyba nie jets złe czy nietaktowne. Aczkolwiek jeżeli to kogoś uraziło to moje przeprosiny.

no wiec ja podalam kontrprzyklad - bo nie bedac katolikami wszystkie te osoby kreowaly sobie system wartosci po swojemu. i tak, komus sie to moglo nie udac. ale, jak to calkiem slusznie powiedzial nezumi, kreowanie sobie systemu wartosci "po katolicku" czasem prowadzi do zawyzonego poczucia wlasnej wartosci oraz wyzszosci nad innymi

swoja droga, "katolicka" odpowiedz na problem eutanazji jest oczywista - przeciez zwierzeta nie maja duszy, w zwiazku z tym zabicie zwierzecia to nie grzech, a eutanazja podpada albo pod zabojstwo albo pod samobojstwo - jedno i drugie jest grzechem
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2006, 11:40   

Bianca napisał/a:
trohe inaczej wyglada to z perspektywy czlowieka ktory ma lat 11 i sie dopiero nad sprawa zastanawia (po zagraniu w taki doom)

Grałem w doom z kolegami jak miałem 12 lat - nie wiem jak u kolegów, ale u mnie raczej nie pojawiały się pytania: Dlaczego nie wolno zabijać. A tak na marginesie, moje dziecko nie będzie grało w żadnego FPSa w wieku 12 lat. :) - a przynajmniej dołożę wszelkich starań by tak się stało.
Bianca napisał/a:
a jeszcze ktos moze byc gejem, nie dlatego ze tak wybral tylko bo tak go stworzyla natura.

Kiedyś w telewizji w programie pani Drzyzgi był człowiek, który publicznie przed kamaerami powiedział, że kiedyś był gejem, ale się z tego wyleczył. Ja osoboście twierdzę, że to jest choroba umysłu. Skąd ona się bieże? Człowiek od najmłodszych lat - po prawdzie to od chwili poczęcie - ma już świadomość (nie pamięć, ale świadomość) - przynajmniej ja tak uważam. Każdy człowiek potrzebuje miłości rodziców: matki i ojca. Jeżeli zabraknie tej miłości w najmłodszych latach to rodzą się z tego powodu różne komplikację. Człowiek, który nie doświadczył w młodości zdrowej ojcowskiej miłości będzie w swoim dorosłym życiu poszukiwał tej miłości u innych mężczyzn. Dlatego mamy do czynienia z tak zwanymi "łatwymi" dziewczynami oraz właśnie gejostwem - moim zdaniem. Podobnie jest z tranwestytami. Tyle ile mam do czynienia z takimi ludźmi w życiu to widze, że to co napisałem jest prawdą: brak matki lub ojciec, który uważa że jego syn to g... Dochodzi do tego jeszcze sprawa tego, że nikt z nas tak naprawde nie pamięta co się działo w jego życiu w latach wczesnej młodości (1 - 3 lata od urodzenia). Moim zdaniem na psychikę człowieka mają wpływ wszystkie wydarzenia, których jest udziałem od momentu poczęcia. Takich rzeczy nie wyleczy, ani chirurg (to jest możliwe tylko w Warhammerze :)), ani psychiastra, ani akupunktura, ani psycholog, ani kuźwa dermatolog czy kogo tam jeszcze wymienimy, nie wiem dentyste. Nikt nie udowodni, na tym forum, że to siedzi w genach.
Bianca napisał/a:
a inni sa kaplanami katolickimi po zlozeniu slubow i nadal sa pedofilami, a jedyna kara ktora ich spotyka to przeniesienie do innej parafii. czy to moze dowodzi ze kazdy katolik to pedofil albo pedofili kryje? bo chyba nie zrozumialam twojego przykladu....

Na to nie odpowiem, ze względu na oficjalną prośbę administracji.
Bianca napisał/a:
czy to twoim zdaniem oznacza ze jest lepsza czy zawiera jakies glebsze tresci?... bo to tyle lat tradycji i nadal trwa....... i czy ty moze cos w ogole na temat tej pozycji wiesz oproz tego ze istnieje i jest ZLA?

Na to też nie odpowiem na wyraźne życzenie administracji.

Chiałem tylko poprosić by ten zakaz obejmował również drugą stronę - to znaczy by nie pisać, rzeczy, które mogą obrażać uczucia religijne drugiej strony. Ponieważ prawdopodobnie druga strona jest w mniejszości prosże nas white fighterów traktować z szacunkiem :)
Nezumi napisał/a:
błędów nie da się nie popełnić. a na błędach człowiek uczy się życia. zabójstwo to nie błąd, tylko zbrodnia.

Jest wielu ludzi, któryz uważają, że że zabijanie jest złe pomimo tego, że nikogo w życiu nie zabijili - to znaczy, że nie trzeba popełnić tego błędu by być nauczonym. Ja wiem, że człowiek uczyc się na błędach, ale uważam, że można uczyć się również nie popełniając błędów.

W sumie jeśli chodzi o eutanazję to rzeczywiście to jest przykład w stosunku do którego warto przyjąć stanowisko po głębszym zbadaniu sprawy.
Silent Angel napisał/a:
jak trzeba uśpić zwierzaka to tak będzie lepiej, bo się nie będzie męczył. A czy zwierzeta są jakimś bytem niższym z którym można robić co się chce?

Generalnie to zawsze śmieszą mnie takie rozmowy, ale OK. Możesz Angel napisać czemu uważasz, że zwierzęta są bytem równym człowiekowi? Ja uważam, że człowiek jest lepszy od zwierząt dlatego, że posiada duszę, która jest niśmiertelna - to bardziej katolicki punky widzenia. A teraz bardziej świecki. Człowiek jest lepszy od zwierząt dlatego, że najgłupszy zdrowy człowiek i tak jest inteligentniejszy od najmądrzejszego zwierzaka: delfina, ośmiornicy, kruka, szczura czy co tam se wymienimy. Zwierzęta przez 300 albo 400 mln lat ewloucji doszły do tego, że umieją patykiem wygrzebać robaka, zbudować prowizoryczny dom itp. Człowiek po dwóch mln lat swojej egzystencji poleciała w kosmos i wrócił (trzeba jeszcze dodać, że krzywa rozwoju w okolicach 15 wieku zaczęła iść gwałtownie w górę).Co tu jeszcze. Jeżeli postawiło by się do walki tyranozaura rexa (największego drapieżnika jaki chodził po tej ziemi) i jakiegokolwiek człowieka, któremu dano by do wyboru jakąś broń, myślę że już pancerfaust był by wystarczający - ja wybrałbym apacha :) to wynik walki byłby przesądzony. Dlatego uważam, że człowiek jest istotą lepszą, bytem wyższym czy jak to tam nazwiemy

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2006, 11:50   

Oficjalne stanowisko administracji forum: dopóki "white fighterzy" wypisują głupoty, z którymi nawet nie chce mi się polemizować, a które świadczą o ich potężnych niedostatkach wiedzy we wszystkich dziedzinach (z wyjątkiem, być może, religii) sami są sobie winni.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-06-2006, 11:52   

Azag napisał/a:
Grałem w doom z kolegami jak miałem 12 lat - nie wiem jak u kolegów, ale u mnie raczej nie pojawiały się pytania: Dlaczego nie wolno zabijać. A tak na marginesie, moje dziecko nie będzie grało w żadnego FPSa w wieku 12 lat. :) - a przynajmniej dołożę wszelkich starań by tak się stało.

wiesz, nie rozmawiamy o tobie ani twoich kolegach - tylko o jakims abstrakcyjnym dziecku. ktore calkiem spokojnie staystycznie ma dostep do dooma oraz calej masy innych gier (np. takiego GTA gdzie za rozjechanie caloci szkolnej wycieczki dostaje sie niezle punkty)

Azag napisał/a:
Kiedyś w telewizji w programie pani Drzyzgi był człowiek, który publicznie przed kamaerami powiedział, że kiedyś był gejem, ale się z tego wyleczył. Ja osoboście twierdzę, że to jest choroba umysłu

a ja ci stane przed kamerami i powiem ze bylam aniolem i mi sie znudzilo wiec zlecialam z nieba na ziemie i teraz jestem czlowiekiem. uwierzysz? czy moze to "medycznie udokumentowane" nie bylo dosc wyrazne? bo przez dosyc dlugi czas ludzie mysleli ze ziemia jest plaska, i swiecie w to wierzyli, i mysleli ze nikt im nie udowodni ze jest inaczej. i szczerze powiedziawszy w stosunku do czegos co jest faktem (choroba albo nie) interesuja mnie fakty a nie twoje osobiste przekonania. bo wez i TY udowodnij ze to NIE siedzi w genach. wtedy pogadamy.


Azag napisał/a:
czy to twoim zdaniem oznacza ze jest lepsza czy zawiera jakies glebsze tresci?... bo to tyle lat tradycji i nadal trwa....... i czy ty moze cos w ogole na temat tej pozycji wiesz oproz tego ze istnieje i jest ZLA?

Na to też nie odpowiem na wyraźne życzenie administracji.

eee.......... a jak sie ma ksiazka bedaca w zasadzie poradnikiem seksualno/malzenskim i pytanie czy cokolwiek o niej wiesz oprocz tego ze jest ZLA do tezy ze nie-katolicy sa gorsi od katolikow?

Azag napisał/a:
a inni sa kaplanami katolickimi po zlozeniu slubow i nadal sa pedofilami, a jedyna kara ktora ich spotyka to przeniesienie do innej parafii. czy to moze dowodzi ze kazdy katolik to pedofil albo pedofili kryje? bo chyba nie zrozumialam twojego przykladu....
Na to nie odpowiem, ze względu na oficjalną prośbę administracji.

coz, nie widze nic co mozna by odpowiedziec na to pytanie idac wbrew prosbie administracji chyba zeby stwierdzenie ze katoliccy pedofile sa lepsi od niekatolickich (bo to ze katoliccy pedofile istnieja to "historycznie" udopodniony fakt poparty zeznaniami wielu swiadkow w conajmniej kilku sprawach o ktorych czytalam. tak co by goloslowna nie byc:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=18593121 . jak widac sa nawet tacy ktorych sie zostawia w ich wlasnej parafii......
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2006, 12:49   

Inni też wypisują głupoty, a ja jakoś potrafię się powstrzymać i chowam mocne słowa, które cisną mi się na klawisze. Ja nikogo obrazić nie chciałem, wcale też nie uważam, że ktoś jest ode mnie gorszy - jeżeli ktoś poczuł się urażony to bardzo przepraszam. Poza tym administracjo mamy umowę nieprawdaż - bardzo uprzejmie proszę nie łamać jej postanowień.
Bianca napisał/a:
wiesz, nie rozmawiamy o tobie ani twoich kolegach - tylko o jakims abstrakcyjnym dziecku. ktore calkiem spokojnie staystycznie ma dostep do dooma oraz calej masy innych gier (np. takiego GTA gdzie za rozjechanie caloci szkolnej wycieczki dostaje sie niezle punkty)

Po pierwsze apeluje o rozluźnienie :). Osobiście wolę ufać własnym doświadczeniom, przeżyciom, obserwacją i osądą niż abstrachować i zastanawiać się co się dzieje z z jakimś wirtualnym dzieckiem kiedy zrobi coś tam. To, że dzieci nie powinny grać w Doom i w GTA to mam nadzieje wiemy oboje i zgadzamy się co do tego faktu.

Generalnie to jeśli chodzi o te geny to jest bardzo śliska sprawa bo tak naprawdę to nikt w tej dziedzinie nie wie nic pewnego. Są pewne badania i pewne przypuszczenia, ale jednoznacznych wiadomości brakuje. Proponuje usunąć to z naszej rozmowy. Jak ktokolwiek powie mi, że jest aniołem to będe miał do wyboru trzy sprawy:
a) uznam , że ta osoba naprawdę tak uważa i wobec tego jest chora psychicznie
b) uznam, że kłamię
c) uznam, że sobie żartuje
W Twoim przypadku wybrałbym b) :) Bianco prosiłaś o przykład osoby, podałem Ci przykład. Może ten człowiek u Drzyzgi kłamał, może mówił prawdę - kto go tam wie? Jak można medycznie udokumentować coś co siedzie gdzieś na granicy podświadomości, pamięci i świadomości? Cały sęk w tym, że Ty nigdy nie udowodnisz mi, że: "homoseksualizm jest naturalny". Prawdopodobnie nie będziesz w stanie udowodnić tego komukolwiek. Skoro natomiast nie przemawiają do Ciebie moje argumenty popierające tezę: "homoseksualizm jest nabytą chorobą psychiczną" to cóż ja na to poradzę? - nic. Pozostaje mi poprosić Cię o zaprzestanie dalszej rozmowy i pokojowe zakończenie tego wątku :) bo nie chcę by przerodził się w kłótnie, a znając nasze temperamenty i przeszłość na forum jest to wysoce prawdopodobne, a potem Ika znowu zamknie ciekawy temat. Bardzo proszę darujmy sobie ten homoseksualizm. :)
Bianca napisał/a:
eee.......... a jak sie ma ksiazka bedaca w zasadzie poradnikiem seksualno/malzenskim i pytanie czy cokolwiek o niej wiesz oprocz tego ze jest ZLA do tezy ze nie-katolicy sa gorsi od katolikow?

Bianca napisał/a:
coz, nie widze nic co mozna by odpowiedziec na to pytanie idac wbrew prosbie administracji chyba zeby stwierdzenie ze katoliccy pedofile sa lepsi od niekatolickich (bo to ze katoliccy pedofile istnieja to "historycznie" udopodniony fakt poparty zeznaniami wielu swiadkow w conajmniej kilku sprawach o ktorych czytalam. tak co by goloslowna nie byc:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=18593121 . jak widac sa nawet tacy ktorych sie zostawia w ich wlasnej parafii......

Com powiedział raz, tego będe się trzymał. :)

Dodam tylko, że podobne źródła internetowe są dla mnie wiarygodne tak jak gazeta "fakt" za 1 zł. Może jeszcze powiem dlaczego. Jak ktoś pisze książkę naukową to powołuje się na jakieś badania, na innych, i wogóle zawsze na końcu jest większa lub mniejsza bibliografia. Natomiast internet jest miejscem, gdzie każdy może napisać co tylko zechce i jeszcze podpisać się zmyślonym nazwiskiem. Może są osoby do których to przemawia, ale do mnie raczej nie. W internecie jest bardzo wiele prawdy, ale prawdopodobnie jest też bardzo wiele kłamstwa. Ja nie zamierzam roztrząsać czy dany artykuł jest prawdą czy nie - ja poprostu go nie czytam, a jak chce dowiedzieć się czegoś na dany temat to idę po wiarygodne źródła do czytelni.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2006, 13:02   

Ponieważ dyskusja nie zamierza wracać do kwestii stereotypów i schodzić na wyższość programu telewizyjnego p. Drzazgi nad portalem Gazety Wyborczej, temat zgodnie z obietnicą zamykam.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group