FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Stereotypy

Stereotypy...
Niosą odpowiedzi na różne pytania na temat różnych grup społecznych
11%
 11%  [ 2 ]
Najczęściej są bezpodstawne
88%
 88%  [ 16 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Wersja do druku
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2006, 22:50   

Cytat:
[...]666 the number of the beast
666 the one for you and me

I'm coming back I will return
And I'll possess your body and I'll make you burn
I have the fire I have the force
I have the power to make my evil take it's course


Taki malutki cytacik... wydaje mi się, że już samo pojawienie się liczby "666" jest wystarczające, ale i sam tekst nei jest znowu taki święty xD.


Nezumi napisał/a:
[...]a heavy metal, w szczególności IM to też rock


Wedle tego co znalazłem na wikipedii to IM jest zespołem heavymetalowym i z tego się orientuje to Rock różni się jednak od heavymetalu ^^', ale nie jestem w tej materii specjalistą (dla mnie większość kawałków metalowych nadaje się do... do czegoś ^^', chociaż sam lubię np. SOAD xP).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 00:56   

Iko, ja nie mam nic przeciwko temu, żeby kobieta latała po trawie w korkach i krótkich spodenkach, tak samo jak nie mam nic przeciwko temu by kobiety latały z karabinami po poligonie, ćwiczyły kickbnoxing i inne takie. Tak samo jak nie mam nic przeciwko kobietą pracującym przy kopaniu rowów i na platformach wiertniczych - jak tylko chcą to proszę bardzo. Sęk w tym, że większość kobiet tego chyba jednak nie robi i dlatego to nie jest moim zdaniem żaden stereotyp tylko normalna rzeczywistość. Nie mam nic przeciwko "aktwyności" kobiet w jakiejkolwiek dziedzinie życia - no może do prezbiterium kobiety bym nie wpuścił gdybym nie musiał.
Ja nie mam nic przeciwko równouprawnieniu - proszę bardzo. Neguje hasła w stylu :"baby do garów i pieluch". Wydaje mi się jednak, że po to są różnice pomiędzy kobietą i mężczyzną, żeby dana płeć wykonywała prace i czynności, do których najlepiej się nadaje - fizycznie i psychicznie. Co ja poradze na przykład na to, że większość mężczyzn jest silnejszych fizycznie od większości kobiet - nic. Dlatego uważam, że sprawiedliwym jest podział: chłopy idą budować dom, nosić cegły, robić beton itp, a kobiety idą tym chłopom ugotować w tym czasie obiad. Oczywiście można by się zamienić tylko, że chłopy zbudują dom szybciej od kobiet, a kobiety ugotują lepszy obiad i o to w tym chodzi o naturalny podział funkcji.
A feminizm to jest moim zdaniem zwyczajny fanatyzm.

Jeszcze raz bardzo proszę: jak chcecie pogadać o Kościela to załóżcie osobny temat. Nezumi ciągle wydaje mi się, że patrzysz na Kościół z punktu widzenia "70 letniego proboszcza z jakieś bieszczadzkiej parafii". - z całym szacunkiem do ludzi z Bieszczad i z całym szacunkiem do Ciebie.
Smoczek napisał/a:
Nie wiem jak to jest dokłądnie ze zbaiwieniem

Wierz mi ja też dokładnie nie wiem jak to jest ze zbawieniem, ale skoro Ty nie wiesz to proponuje nie podpisywać się pod stwierdzeniem: "Kościół mówi, że jak nie pójdziesz na msze w niedziele to nie będziesz zbawiony"

Co do zespołów heavy metalowych: Nezumi napisał, że jego zdaniem Kościół jest negatywnie nastawiony do muzyki rockowej - a przynajmniej ja tak to zrozumiałem. Iron Maiden jest jednym z zespołów, których Kościół nie popiera, ale nie znaczy to, że z powodu jednego Iron Maiden muzyka rockowa jest zła.

I co to jest "stereotyp dziewicy"??

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 09:24   

Smoczek napisał/a:
Taki malutki cytacik... wydaje mi się, że już samo pojawienie się liczby "666" jest wystarczające, ale i sam tekst nei jest znowu taki święty xD.

nie jest święty, ale oparty nie jest na jakiejś czarnej mszy tylko na śnie gitarzysty. różne rzeczy się ludziom śnią.
Smoczek napisał/a:
Wedle tego co znalazłem na wikipedii to IM jest zespołem heavymetalowym i z tego się orientuje to Rock różni się jednak od heavymetalu ^^', ale nie jestem w tej materii specjalistą (dla mnie większość kawałków metalowych nadaje się do... do czegoś ^^', chociaż sam lubię np. SOAD xP).

heavy metal, czyli pierwszy gatunek metalu, grany m.in. przez Black Sabbath i Iron Maiden jest odmianą rocka. ogólnie rzecz biorąc muzyka IM jest, z kilkoma wyjątkami, łagodna. czy to nie jest rock? [link jest legalny, pochodzi z oficjalnej strony zespołu]
co do tekstów, to też bym się kłócił. ogólnie rzecz biorąc trudno jest się w nich doszukać jakiejś ideologii. ale spróbuję. po pierwsze, w Holy Smoke ostro skrytykowano księży za nazywanie zespołu satanistycznym, stąd dosyć złośliwy tekst:
Cytat:
Believe in me - send us money
Died on the cross and that ain't funny
But my so called friends are making me a joke
They missed out what i said like I never spoke
They choose what they wanna hear - they don't tell a lie
They just leave out the truth as they're watching you die
They're saving your souls by taking your money
Flies round shit, bees around honey

Chorus

Holy Smoke, Holy Smoke, plenty bad preachers for
The devil to stoke
Feed 'em in feet first this is no joke
This is thirsty work making Holy Smoke yeah
Making holy smoke

Jimmy Reptile and all his friends
Say they gonna be with you at the end
Burning records burning books
Holy soldiers Nazi looks
Crocodile smiles just wait a while
Till the TV Queen gets her make-up clean
I've lived in filth I've lived in sin
And I still smell cleaner than the shit you're in

Repeat chorus

Holy Smoke
Smells good

They ain't religious but they ain't no fools
When Noah built his Cadillac it was cool
Two by two they're still going down
And the satellite circus just left town
I think they're strange and when they're dead
They can have a Lincoln for their bed
Friend of the President trick of the tail
Now they ain't got a prayer 100 years in jail

Repeat chorus
Holy Smoke
Hah

dalej gdyby się doszukiwać, można znaleźć pochwałę marzeń opartą na mitologii w piosence Flight of the Icarus:
Cytat:
As the sun breaks, above the ground,
An old man stands on the hill,
As the ground warms, to the first rays of light
A birdsong shatters the still.

His eyes are ablaze,
See the madman in his gaze.

Fly, on your way, like an eagle,
Fly as high as the sun,
On your way, like an eagle,
Fly and touch the sun.

Now the crowd breaks and a young boy appears
Looks the old man in the eye
As he spreads his wings and shouts at the crowd
In the name of God my father I fly.

His eyes seem so glazed
As he flies on the wings of a dream,
Now he knows his father betrayed
Now his wings turn to ashes to ashes his grave.

Fly, on your way, like an eagle,
Fly as high as the sun,

On your way, like an eagle,
Fly as high as the sun.

dalej można znaleźć... modlitwę, czyli No prayer for the dying:
Cytat:
There are times when I've wondered
And times when I've cried
When my prayers they were answered
At times when I've lied
But if you asked me a question
Would I tell you truth
Now there's something to bet on
You've got nothing to lose

When I've sat by the window
And gazed at the rain
With an ache in my heart
But never feeling the pain
And if you would tell me
Just what my life means
Walking a long road
Never reaching the end

God give me the answer to my life
God give me the answer to my dreams
God give me the answer to my prayers
God give me the answer to my being

i na zakończenie dam jeszcze tekst refleksyjny na temat dobra i zła, wcale nie będący pochwałą tego drugiego, czyli The thin line between love and hate
Cytat:
When a person turns to wrong
Is it a want to be, belong?
Part of things at any cost
At what price a life is lost

At what point do we begin
Fighter spirit a will to win
But what makes a man decide
Take the wrong or righteous road

There's a thin line between love and hate
Wider divide than you can see between good and bad
There's a grey place between black and white
But everyone does have the right to choose the path that he takes

We all like to put the blame
On society these things
But what kind of good or bad
A new generation brings

Sometimes takes just more than that
To survive be good at heart
There is evil in some of us
No matter what will never change

I will hope
My soul will fly
So I will live forever
Heart will die
My soul will fly
I will live forever

Just a few small tears between
Someone happy and one sad
Just a thin line drawn between
Being a genius or insane

At what age begin to learn
Or which way out we will turn
There's a long and winding road
And the trail is there to burn

There's a thin line between love and hate
Wider divide than you can see between good and bad
There's a grey place between black and white
But everyone does have the right to choose the path that he takes

I will hope
My soul will fly
So I will live forever
Heart will die
My soul will fly
And I will live forever

There's a thin line between love and hate

mam nadzieję że udało mi się zmienić pewien stereotyp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-05-2006, 10:34   

Nezumi napisał/a:
heavy metal, czyli pierwszy gatunek metalu, grany m.in. przez Black Sabbath i Iron Maiden jest odmianą rocka. ogólnie rzecz biorąc muzyka IM jest, z kilkoma wyjątkami, łagodna. czy to nie jest rock?

ty sobie oczywiscie zdajesz sprawe ze metal nie jest jedynym gatunkiem rockowym? i ze korelacja pomiedzy metalowcami a satanistami (a przynajmniej antyklerykalami) jest nieco zbyt wysoka zeby mogla byc dzielem przypadku?
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 10:43   

oczywiście, wiele jest gatunków rockowych. i wiele satanistów w metalu. ale satanizm i antyklerykalizm można znaleźć wszędzie. (ogólnie antyklerykalizm w swoich granicach nie jest zły. w granicach, czyli potępiający fanatyzm i komercjalizację Kościoła a nie cały Kościół, ale to już inna sprawa). dowód to np. punkowy zespół Bad Religion który z metalem nie ma nic wspólnego a chrześcijaństwo tępi strasznie. a metal to nie jest muzyka satanistyczna, ponieważ występują w niej też zespoły chrześcijańskie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-05-2006, 10:54   

Nezumi, no wiec kosciol tepi nie metal, a zespoly antychrzescijanskie oraz propagujace wartosci sprzeczne z wartosciami kosciola - bo uwaza ze zespoly takie robia krzywde mlodym ludziom ktorzy ich sluchaja i np. przechodza pod ich wplywem na satanizm. tolerancja nie jest pojeciem ktore rozszerza sie na rzeczy robiace komus krzywde
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 11:59   

Nezumi napisał/a:
mam nadzieję że udało mi się zmienić pewien stereotyp

Jaki?
Bianca napisał/a:
Nezumi, no wiec kosciol tepi nie metal, a zespoly antychrzescijanskie oraz propagujace wartosci sprzeczne z wartosciami kosciola - bo uwaza ze zespoly takie robia krzywde mlodym ludziom ktorzy ich sluchaja i np. przechodza pod ich wplywem na satanizm. tolerancja nie jest pojeciem ktore rozszerza sie na rzeczy robiace komus krzywde

So So :)

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Kagami_chan Płeć:Kobieta
pragnąca iśc za nim


Dołączyła: 13 Maj 2006
Skąd: Polska ;)
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 15:28   

O ile pamiętam to w stareotypie dziewicy chodzi o to, że ludzie uważają dziewicę za osobę bezradną, słabą, naiwną i skłonną do ustempstw.
No, a wasze argumenty które mówią, że dziewczyna nie może grać w piłkę nożną (jej niech będzie, że nie w gałę, przepraszam za gwarę podwórkową to się nie powtórzy) uważam za potwierdzenie tylko tego, że ten stareotyp (kobiety grającej w piłkę nożnej) jest jak najbardziej aktualny i denerwujący dziewczyny które uprawiają ten sport. To tak jakby mówić że chłopaki nie mogą tańczyć w balecie. dobra troche śmieszny ten przykład ale jest :D

_________________
Wkrada się ogień w serca, a wzniecony
już nie może być płomień utajony,
niewoli dusze, choć raz zniewolona,
panuje miłość - miłością zwabiona.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
coyote Płeć:Kobieta
prof. zombie killer


Dołączyła: 16 Kwi 2003
Skąd: the milky way
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 31-05-2006, 15:54   

Kagami_chan.... a jak teraz okreslić, która dziewczyna jest dziewicą? XD Toż ten stereotyp to chyba ze średniowiecza pochodzi... ^^`
Ze stereotypami to już tak jest, że mają w sobie ziarno prawdy. Ale w większości wypowiedzi można znaleźć ZIARNO prawdy - bo skąd mamy wiedzieć, czy taki wykolejeniec przypadkiem nie istnieje...
Przykład: znam dwie rude dziewczyny. Powszechnie mówi się, ze rude jest wredne. Jedna rzeczywiście, wredna jak cholera, a druga jest jedną z najmilszych i najbardziej altruistycznych znanych mi osób. Wniosek? Nie ma wniosku :P Tyle tylko, że czasem stereotyp może się zgadzać, w większości przypadków nie. Ale ludzkość ma to do siebie że uwielbia uogólnienia...

_________________
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1918937
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 16:39   

Uogólnienia są o tyle dobre, że wygodniej jest okreslać konkretne przypadki z góry, zamiast dogłębnie analizować problem. Ale cóż, takie jest największe prawo przyrody - jeśli można czegoś nie robić, to się tego nie robi. Taka piłka na przykład - jeżeli nic jej nie zmusi do jakiegoś ruchu, to będzie sobie stała, no nie? :P

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 17:55   

Mam wrażenie że na sformułowane przez ciebie pytanie Nezumi nikt nie zagłosuje na "Niosą odpowiedzi na różne pytania na temat różnych grup społecznych" - więc po co to głosowanie.

Ty sam w temacie "Islam i pochodne" używałeś sformułowania "Moher" przypisywałeś im fanatyzm, podeszły wiek, symptie do RM i Ojca Rydzyka i czułeś się z tego dumny, więc jeśli tak postępujesz nie dziw się że ludzie używają skrótu myślowego zestwiając w parze "metal - satanista", bo osoby które tak robią mają identyczny stosunek emocjonalny do tego zjawiska jak ty do tzw "Moherów". A czemu ludzie formułują stereotypy bo są łatwe i pozwalają na konfort nie zagłebiania sie w problematyke zjawiska.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 17:57   

wiele razy już o tym mówiłem, że sformułowanie "moher" ma samo w sobie wydźwięk negatywny. jest synonimem zwrotu "katolicki fanatyk religijny, najczęściej w podeszłym wieku, słuchający Radia Maryja i zgadzający się z przesłaniem tego radia". słowo "metal" nie ma wydźwięku negatywnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-05-2006, 18:13   

A uwierzyłbyś, że dla tych starszych pań, noszącyc moherowe nakrycie głowy, takie określenie nie ma negatywnego wydźwięku ?
Dużo ciekawsze jest co innego...Dla mnie, jako dla "metala" określenie "metalem" palanta w trampkach i bluzie Iron Maiden, kostce z naszywkami Ajronów, Dżemu, Kata i Armii jest nieporozumieniem. Pamiętam piękne czasy, kiedy to ekipa chodziła po mieście, wypatrywała "ajronów" podchodziła i zadawała jakieś pytanie o zespół, ewentualnie o płytę, której okładkę miał na koszulce "ajronowiec". Jak nie odpowiedział ( a pytania były z gatunku "jak się nazywa basista IM czy nazwisko przynajmnie wokala kapeli" ) to musiał oddawać koszulkę.
Do czego zmierzam...wiele kobiet nosi moherowe berety i nie ma nic wspólnego z Rydzykiem. Jednak ty i tak uznasz je za "mohery", prawda ? Tak samo jest masa ścierwa, które ściąga metal wyłącznie z sieci, w życiu nie kupi ani jednej płyty ale za to 10 koszulek, ale Ty i tak uznasz ich za metali. W jednym i w drugim przypadku, co najgorsze, owe mniej interesujące egzemplarze, stanowią na tyle liczny podzbiór, że ich zachowanie rzuca opinię na cały zbiór.
A idąc jeszcze dalej...dla Ciebie słowo "moher" ma wydźwięk negatywny. A wiesz, dla ilu ludzi taki wydźwięk ma słowo "metal" ?
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 18:23   

I kolejna złota reguła - wszystko jest względne :]. Dla jednego "moher" to "babcia od Rydzyka", dla innego to zwykły materiał. Dla jednego "metal" to koleś słuchający danej muzyki albo i satanista, dla innego to też zwykły materiał. Wg mnie to tramwaj mknie obok, w wg maszynisty to ja się przesuwam w druga stronę... fizyka jest piękna ^^.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 18:25   

tylko że metal to osoba słuchająca metalu. nie musi mieć żadnej ideologii ani też szczegółowej wiedzy (chociaż ja na przykład wiem, że lider i basista IM to Steve Harris, pierwszym wokalistą był Di`Anno, a obecnie śpiewa Dickinson, który jest IMHO lepszy, znam też wszystkie okładki i dyskografię poza singlami. poza tym, to Dave Murray, Adrian Smith i Janick Gers gitarki i Nicko perkusja. ale ogólnie rzecz biorąc nie o wszystkich zespołach tyle wiem)
Grisznak napisał/a:
Do czego zmierzam...wiele kobiet nosi moherowe berety i nie ma nic wspólnego z Rydzykiem. Jednak ty i tak uznasz je za "mohery", prawda ?

nie, bo w bereciku jako takim nic złego nie ma. sam kiedyś chciałem mieć xD.


[quote=BOReK]I kolejna złota reguła - wszystko jest względne :]. Dla jednego "moher" to "babcia od Rydzyka", dla innego to zwykły materiał. Dla jednego "metal" to koleś słuchający danej muzyki albo i satanista, dla innego to też zwykły materiał. Wg mnie to tramwaj mknie obok, w wg maszynisty to ja się przesuwam w druga stronę... fizyka jest piękna ^^.[/quote]
Borek, szatanie. to relatywizm jest


Ostatnio zmieniony przez Nezumi dnia 31-05-2006, 18:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group