FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Stereotypy

Stereotypy...
Niosą odpowiedzi na różne pytania na temat różnych grup społecznych
11%
 11%  [ 2 ]
Najczęściej są bezpodstawne
88%
 88%  [ 16 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 18:27   

No, a ja ci powiem, że metale to grupa pierwiastków chemicznych o pewnych ciekawych właściwościach. Zaprzeczysz? Jeżeli nie, to mam rację :].

EDIT: a fizyka relatywistyczna to coś w podobie, ale znacznie gorsze, niż myślisz :>.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 18:37   

BOReK napisał/a:
No, a ja ci powiem, że metale to grupa pierwiastków chemicznych o pewnych ciekawych właściwościach. Zaprzeczysz? Jeżeli nie, to mam rację :].

nie zaprzeczę. ale jest to też subkultura często błędnie uważana za satanistyczną
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 18:40   

Grisznak napisał/a:
Pamiętam piękne czasy, kiedy to ekipa chodziła po mieście, wypatrywała "ajronów" podchodziła i zadawała jakieś pytanie o zespół, ewentualnie o płytę, której okładkę miał na koszulce "ajronowiec". Jak nie odpowiedział ( a pytania były z gatunku "jak się nazywa basista IM czy nazwisko przynajmnie wokala kapeli" ) to musiał oddawać koszulkę.


A jak dla mnie to akurat wyjątkowo głupi zwyczaj był (jest?). Ktoś może sobie nosić koszulki w uznaniu dla muzyki, nie musi od razu znać szczegółów na temat samego zespołu.
A stereotyp metal=satanista nie jest łatwy do obalenia w momencie, gdy sporo zespołów i ich fanów właśnie taką ideologię wyznaje.
Ale ja w ogóle nie lubię tego określenia- "metal"- bo sama nie wiem, co właściwie powinno oznaczać. To ktoś kto słucha metalu, ale może też innych rzeczy, czy do tego koniecznie musi w jakiś określony sposób wyglądać? Bo nie wiem, jak się zaklasyfikować ;)

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 18:48   

Na Nonsensopedii był kiedyś stereotypowy opis metala :]. Ale wygląd też jakoś powinien to odzwierciedlać, żeby w pełni zasługiwał na takie miano. Zupełnie jak z "ziomalami", nie?

Co do tych koszulek to IMO kawał chamstwa, tyle wystarczy za moją reakcję.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 18:53   

BOReK, Abigail, co do koszulek się zgadzam. poziom chuligana osiedlowego IMHO. po prostu kradzież
Abigail napisał/a:
Ale ja w ogóle nie lubię tego określenia- "metal"- bo sama nie wiem, co właściwie powinno oznaczać. To ktoś kto słucha metalu, ale może też innych rzeczy, czy do tego koniecznie musi w jakiś określony sposób wyglądać? Bo nie wiem, jak się zaklasyfikować ;)

BOReK napisał/a:
Na Nonsensopedii był kiedyś stereotypowy opis metala :]. Ale wygląd też jakoś powinien to odzwierciedlać, żeby w pełni zasługiwał na takie miano. Zupełnie jak z "ziomalami", nie?

tak, na Non w ogóle fajnie o stereotypach różnych pisali. a metal nie musi jakoś wyglądać, wystarczy muzyka. ja mam dłuższe włosy i czasami ubieram się na czarno, poza tym, noszę skórzaną kurtkę, ale dlatego że tak mi się podoba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 31-05-2006, 19:22   

O w mordę, naprodukowali trzy strony o niczym... Proponuję założyć kilka równie potrzebnych społecznie tematów, typu:

"Czy uważasz, że należy przyjmować cukierki od obcych?"
"Czy jesteś za legalizacją pedofilii w Polsce?"
"Czy uważasz, że picie alkocholu pod lipą jest zgodne z zasadami islamu?"


Wierzę, iż spotkają się z równie dużym zainteresowaniem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 19:33   

Nezumi napisał/a:
metal nie musi jakoś wyglądać, wystarczy muzyka.

To znaczy, że jak ja słucham Goticu to znaczy że jestem gotem????
Nightwish to od jakiegoś czasu mój ulubiony zespół, a dodam, że ubieram się standardowo i mam normalny plecak bez żadnej naszywki. Nie mam też napudrowanej twarzy, pofarbowanych włosów i żadnych kolczyków.

Wydaje mi się też, że pisząc "moher" używasz stereotypu. Wydaje mi się, że opis: "katolicki fanatyk słuchający RM" pasuje do zaledwie małej grupy ludzi w tym kraju, a ja za to wiele razy spotkałem się z opinią, że każdy praktykujący katolik słucha RM - i to jest stereotyp, krzywdzący stereotyp. To ja już teraz nie wiem Nezumi czy Ty jesteś za czy przeciw stereotypom.

A odbieranie koszulek na ulicy w starych czasach to jest zwykła kradzież z nastraszeniem - popularnie zwane "skasowałem koszulke" - uważam, że tacy ludzie co to robią powinni bez żadnego sądu być zamykani w pierdlu po zapłaceniu wysokiej grzywny.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 31-05-2006, 19:44   

Nezumi, ale to jest kwestia tego, co określimy mianem "metala". Bo np. to, że ja ubieram się głównie na czarno, mam skórzany płaszyk i słucham dość ostrej muzyki jeszcze metalką mnie nie czyni - ponieważ za tym nie stoi żadna ideologia. A przynależność do subkultury przede wszystkim na ideologii i stylu życia się w moim rozumieniu opiera. Bo na czym innym? Na słuchaniu określonego rodzaju muzyki? Jeśli słuchasz, to słuszasz, to nie czyni Cię automatycznie "metalem", "punkiem", "hiphopowcem" czy czymkolwiek innym. Jak dla mnie jest znacząca różnica pomiędzy "jestem metalem", a "słucham metalu".

W odniesieniu do pierwszego posta w tym temacie: metal nie musi być satanistą, chociaż już niechęć do Kościoła (przynajmniej jako instytucji) jest chyba w szeroko pojętą ideologię wpisana. Ale już skin niejako z założenia jest nacjonalistą - dlatego, że o ile się orientuję, to jedno z podstawowych założeń tej subkultury; jeżeli sie z nia utożsamia, to zakładam, że akceptuje jej ideologię - a jeśli nie, to nie bardzo jest skinem, łysy łepek nie jest (chyba) jednoznacznym wyznacznikiem.
Oczywiście możesz mi zarzucić, że posługuję się stereotypami - ale wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś świadomie chce do jakiejś grupy należeć, to tym samym zgadza się na zaszufladkowanie i przypisywanie sobie pewnych cech.

Zupełnie czym innym są stereotypy z gatunku "Polak to złodziej", czy "rude jest wredne" - bzdura totalna, ani narodowości, ani koloru włosów z reguły świadomie sobie nie wybieramy i przypisywanie ludziom pewnych cech na ich podstawie jest zupełnie bez sensu (pomijając pewne róznice w mentalności wynikłe z wychowania w określonej kulturze).

Natomiast co do wspominanych ostatnio na tym forum wielokrotnie "moherów" (tak, wiem, że to w innym temacie siedzi, ale tu pasuje) - Nezumi, ile znasz takich osób osobiście? Bo rozumiem, ze w telewizji raz na jakiś czas pokazują panie w beretach wykrzykujące, jacy to liberałowie tudzież jakiekolwiek inne grupy nie popierające o. Rydzyka są paskudne. Owszem, pewnie się zdarza, ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że telewizja lubi pewne fakty przejaskrawiać? Możesz napisać, że nie lubisz fanatyzmu religijnego i pewnie wszyscy się z Toba zgodzą. Natomiast Ty szufladkujesz jako zło wcielone całą grupę osób, które poza tym, że słuchają Radia Maryja i są głęboko wierzące mogą mieć całe mnóstwo innych cech - na przykład pozytywnych. Wybacz, ale jeżeli to nie jest uleganiem stereotypom, to naprawdę nie wiem, co jest...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-05-2006, 19:45   

Takie były czasy, nie piszę że idealne, bo brutalne, ale przynajmniej pozerki było mniej niż dziś.
Cytat:
nie musi od razu znać szczegółów na temat samego zespołu.

Nie szczegółów ale rzeczy podstawowych.
I jeszcze jedno - metal to muzyka agresywna, brutalna, a nie jakieś pitu - pitu. I tacy są też najczęściej jej fani. Sorry, ale taka jest prawda.
Powrót do góry
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 20:08   

Wiem, jacy są, też słucham metalu, również tego mocnego. W sumie też nie jestem osobą zbyt delikatną, może niektórzy powiedzieliby, że agresywną, ale jednak bez przesady... Mnie też takie pozerstwo wkurzało. Piszę w czasie przeszłym, bo obecnie się raczej nie spotykam, może ludzie z tego wyrastają po prostu.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-05-2006, 20:15   

Fakt, najgroszy pod tym względem był przełom lat 90/00, wtedy tego tałatajstwa na ulicach było od groma i to własnie wymuszało takie a nie inne kroki - po prostu niektórzy zwyczajnie nie lubią, gdy opluwa się lubiane przez nich kapele, a że metale są dosć impulsywne, to i było jak było...
Oczywiście, są do dziś stada "kochanych metali" wychowany an Hammerze i Mysticu, które starannie podcinają końcówki, płyt nie kupują ( bo po co ? ), noszą setki naszywek i robią opinię całej reszcie metalowej braci.
Ale aby zakończyć sprawę Brothers of Metal - ta subkultura zawsze była agresywna i ten stereotyp w żaden sposób nie odbiega od prawdy. Nalezy tylko uściślić pewną rzecz - metal nie zaataktuje niesprowokowany, w odróżnieniu od np. drecha, który może sprzedac komuś liścia tylko dlatego, że ma taki humor albo skina, który po prostu bić się musi.
Powrót do góry
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 21:49   

Serika napisał/a:
Ale już skin niejako z założenia jest nacjonalistą - dlatego, że o ile się orientuję, to jedno z podstawowych założeń tej subkultury;


Nie do końca, co powiesz o np. SHARP?

Serika napisał/a:
Zupełnie czym innym są stereotypy z gatunku "Polak to złodziej", czy "rude jest wredne"


Nie stawiałbym tego na równi. Pierwszy stereotyp zawiera w sobię odrobinę więcej prawdy niż drugi, który jest zupełnym idiotyzmem (tak smao jak - blondynka = idiotka).

Serika napisał/a:
Natomiast Ty szufladkujesz jako zło wcielone całą grupę osób, które poza tym, że słuchają Radia Maryja i są głęboko wierzące mogą mieć całe mnóstwo innych cech - na przykład pozytywnych.


Prawda, tyle, że w ostatnich czasach "moherami" przyjęło się określać osoby które ślepo wykonują to o czym mówi Rydzyk i zawsze go popierają (nie ważne czego by nie wymyślił), a nie osoby o których ty mówisz ^^.

Cytat:
Nie szczegółów ale rzeczy podstawowych.


Rzeczą podstawą jest imię i nazwisko gitarzysty O_o? No oki, ja się nie spieram... ale dla mnie jest to naprawdę mało istotna informacja. Jak słucham muzyki, to słucham MUZYKI... tak samo mogą myśleć inni ludzie, pokazują, że słuchają danego zespołu, ale co ich obchodzi kto w nim gra. Ważne, że muzyka im się podoba.
Oczywiście, pewna doza szacunku nakazywałaby znać owe dane... no ale xP.
A co do tego "zabierania koszulki/bluzy" to zgadzam się, jest to zwykła kradzież i powinno się takich ludzi od razu stawiać przed sądem.

Grisznak napisał/a:
[...]skina, który po prostu bić się musi.


I kolejny stereotyp... kto mówi, że bić się musi O_o?

Grisznak napisał/a:
[...]metal nie zaataktuje niesprowokowany[...]


Oj, nie byłbym tego taki pewny... metale to zwykli ludzie. Zdarzają się tacy którzy nie zrobią tak jak piszesz, zdarzają się tacy którzy zrobią xP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2006, 00:35   

Smoczek napisał/a:
Prawda, tyle, że w ostatnich czasach "moherami" przyjęło się określać osoby które ślepo wykonują to o czym mówi Rydzyk i zawsze go popierają (nie ważne czego by nie wymyślił), a nie osoby o których ty mówisz ^^.


Właśnie, to określenie na niezbyt dużą grupę osób o zbiorze określonych cech- nie wystarczy, żeby byli słuchaczami Radia Maryja. Oczywiście bywa nadużywane w stosunku do ludzi, którzy na nie nie zasługują, ale samo słowo całkiem przydatne- niesie za sobą sporo treści ;)

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2006, 01:27   

Smoczek napisał/a:
Prawda, tyle, że w ostatnich czasach "moherami" przyjęło się określać osoby które ślepo wykonują to o czym mówi Rydzyk i zawsze go popierają (nie ważne czego by nie wymyślił), a nie osoby o których ty mówisz ^^.

A ja się chciałem spytać ile znasz Smoczek takich osób co ślepo ufają o. Rydzykowi i idą za nim jak banda posłusznych sługusów. Znam wielu katolików i nie ma wśród nich żadnego takiego właśnie mohera - z czerwonym beretem i mieczem na niewiernych w ręku. I to jest właśnie moim zdaniem uleganie stereotypom.

Co do metali. Wydaje mi się, że generalnie to bardzo ciężko byłoby określić jednoznaczną definicję takowego człowieka bo tych ludzi chyba nie zrzesza żaden oficjalny system wartości, ideologia itp. Wiadomo każdy tam jakąś definicję przedstawi, ale jednak... To czy ktoś kogoś pobije to nie zależy od tego czy ma długie włosy czy jest łysy, czy też ma dresy lub dwa złote łańcuchy na szyi, czy też jest w gajerze pod krawatem. Moim zdaniem zależy to już od bardziej cech wewnętrznych konkretnej osoby. Tak samo ja mógłbym powiedzieć - żaden katolik Cię nigdy nie okłamie - ale oczywiście to jest bzdura. Wydaje mi się, że wielu ludzi często nazywa się na przykład: "jestem metalem" a g.. za przeproszeniem o tym wie - i mnie takie postawy też Grisznak denerwują.
Chyba generalnie jest tak, że w każdej grupie (subkulturze) występującej w społeczeństwie są jakieś "ideały" - w znaczeniu wzory - na przykład wzór metala, wzór katolika czy wzór skinheada, a ktoś postanowi pójść w niedziele na msze, ubrać się w luźne gacie, ogolić głowę i puścić w samochodzie Metalice i wtedy to już nie wiadomo kto to jest - i takich ludzi jest chyba najwięcej. Z drugiej strony wzory, o których napisałem można wziąść właśnie za te nieszczęsne stereotypy - i tak źle i tak nie dobrze.
Co do jednego jestem pewny, jeżeli zobaczę przed sobą dwóch łysych gości, w glanach i we flekach ze sfastyką na ramieniu to nie będe się zastanawiał czy oni słuchają może disco polo, czy wracają właśnie z różańca tylko ulegnę stereotypowi i pójdę na drugą stronę ulicy.

Ja osobiście uważam, że stereotyp "rude jest wredne" lub "rude jest zdradliwe" jest czymś więcej niż samym stereotypem i śmiem przypuszczać, że to ma jakiś głębszy rodowód - może coś w ludowości lub jakieś poprostu archetypy - sam nie wiem. Co myślicie??

Natomiast jeszcze o tym "Polaku złodzieju" - w sumie większość Polakó to są uczciwi ludzie i te słowo wydają się głupotą na pierwszy rzut oka, ale gdyby ująć to w słynnym (przynajmniej w moim rejonie) stwierdzeniu: "Polak potrafi" i napisać "Polak to kombinator" to w tym jest już moim zdaniem dużo prawdy. Z doświadczenia i wielu życiowych sytuacji - najczęściej na obczyźnie, bo wtedy widać różnice - na przkład między Polakiem a Norwegiem (ale to były jaja wtedy - hihi) - wiem, że te słowa to najprawdziwsza prawda. Mamy jako naród coś w sobie co daje nam taką smykałkę do naginania przepisów, kreatywności, szukania sposobu.
Wszyscy śmieją się z kawału o Polaku, który jedną kulkę zgubił, a drugą zepsuł, ale moim zdaniem tu naprawdę jest dużo prawdy.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-06-2006, 09:46   

Smoczek napisał/a:


Grisznak napisał/a:
[...]skina, który po prostu bić się musi.


I kolejny stereotyp... kto mówi, że bić się musi O_o?

bo nie zostaje się skinem żeby przeprowadzać staruszki prze jezdnię...znam nieco to środowisko bo kiedyś część łysych trzymała z tymi bardziej radykalnymi metalowcami. Mogę zagwarantować, że przy skinach metale to spokojne chłopy.
Cytat:
Co do jednego jestem pewny, jeżeli zobaczę przed sobą dwóch łysych gości, w glanach i we flekach ze sfastyką na ramieniu to nie będe się zastanawiał czy oni słuchają może disco polo, czy wracają właśnie z różańca tylko ulegnę stereotypowi i pójdę na drugą stronę ulicy.

I słusznie zrobisz - oto mamy przykład pozytywnego wpływu stereotypu.
Cytat:
Nie do końca, co powiesz o np. SHARP?

Ci to ciekawy przypadek - skini którzy tłuką innych skinów - różne mamy formy dewiacji.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group