FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 16, 17, 18  Następny
  Neon Genesis Evangelion
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-04-2006, 09:46   

Koniec EoE nie jest smutny. Zalezy od odbioru i interpretacji. Dla mnie na ten przyklad byl optymistyczny, bo uznalem po prostu, ze ludzkosc jednak przetrwala (a Shinji i Asuka nei sa jedynymi ocalalymi bo niby czemu). Poza tym czasami zakonczenia otwarte sa dobre.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-04-2006, 11:00   

Waa... Ysen mamy na jakaś sprawę identyczne[ I to dokładnie identyczne!] poglądy! Myślałam że tego nigdy nie dożyję...

Dodam tylko że jedyna rzecz która daje do namysl to wygląd otoczenia w zakończeniu. Tam się nie da żyć na dłuższą metę i nie wiem doprawdy jak to interpretować.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
AmpeZ
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-04-2006, 15:16   

Ysengrinn napisał/a:
Koniec EoE nie jest smutny. Zalezy od odbioru i interpretacji. Dla mnie na ten przyklad byl optymistyczny, bo uznalem po prostu, ze ludzkosc jednak przetrwala

No właśnie...chociaż trochę sztampowo to wyszło. Następna seria gdzie wybrańcy ratują cały świat. Czepiam się trochę NGE...Ciągle zapominam, że po pierwszym obejrzeniu wywołała u mni sporo emocji.Ale tak to już jest z ważnymi seriami.
Powrót do góry
anfan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2006, 17:12   

Ratowali ale nie uratowali bo na końcu wszyscy zginęli więc nie zgodzę się z tą tezą że nie kończy się smutno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 02-04-2006, 17:19   

Hm... Mi jest trudno powiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło. Zakończenie jest trudne do interpretacji... A Shinji był na tyle trzepnięty, że mógł sobie życzyć wszystkiego. Dla mnie zakończenie nie jest optymistyczne. Bo jak wytłumaczyć reakcję Shinjiego na Asukę (poza totalnym sfiksowaniem)? Na moje oko, to na dwa sposoby...
1. "Chcę żyć normalnie i chcę robić dziwne rzeczy z Asuką. O mój Boże, co ja zrobiłem?!"
2. "Chcę, żeby wszyscy żyli jak dawniej. O mój Boże, o Asuce nie było mowy!!"

Moim skromnym zdaniem końcówka jest zdecydowanie ZBYT zahachmęcona...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-04-2006, 17:48   

A mi od pewnego czasu z Endem się kojarzy 'Dies Irae' Jana Kasprowicza, szczególnie fragmenty z głową i lasem krzyży.
Jakie cuda można w podręczniku do polskiego znaleźć :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-04-2006, 19:18   

Cytat:
Waa... Ysen mamy na jakaś sprawę identyczne[ I to dokładnie identyczne!] poglądy! Myślałam że tego nigdy nie dożyję...


Gloria in excelsis.

Cytat:
Tam się nie da żyć na dłuższą metę i nie wiem doprawdy jak to interpretować.


W sumie czemu? LCL nie jest trucizną, nawet człowiek może w tym oddychać. Jak dla mnie na pewno zmieni się poważnie skład flory i fauny, ale życie jako takie powinno byc możliwe. Zwłaszcza jeśli założymy, że tylko część ludzi wróciła.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
anfan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2006, 20:01   

Można oczywiście się domyślać co będzie później ,ale niestety po obejrzeniu EoE pozostaje pewien niedosyt.
Powinni trochę dłużej to pociągnąć i pokazać co będą później robić Schinji i Asuka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2006, 00:54   

EoE jest napewno lepszy od tego badziewia, które zaserwowali w dwóch ostatnich odcinkach. Pamiętam oglądałem końcówkę koło drugiej w nocy i do końca miałem nadzieje, ze reminescencje, concept arty i bazgroły wspomagane pseudofilozoficzna papką się wreszcie skończą, że to taki przerywnik, i że dostanę zakończenie. Dopiero "End of" zaspokoił częściowo moją ciekawość, ale brakuje mu też bardzo dużo. Miejmy nadzieje, że Sadamoto jakoś ładnie mangę (dużo lepszą od anime) zakończy, albo przynajmniej tak przemodeluje zakonczenie, żeby było bardziej spójne i miało sens.

Co do obecnie toczacej się dyskusji: Nie wiem skąd przypuszczenia, że ktoś oprócz 2 najbardziej wkurzających postaci w serii (no dobra, Asuka ma plus za rozwałkę Eva series - jedna z lepszych scen w serii) nie jest częścią oceanu LCL, nad którym się budzą. Poza tym patrząc na umiłowanie Hideaki Anno do umieszczania w serii symboli, które nie mają większego znaczenia dla fabuły mogę się tylko domyślać, że pozostawienie tej dwójki to jakieś odniesienie do Adama i Ewy. Pamiętam jeszcze, że zdziwiło mnie, że Asuka też przeżyła...nie pamietam dokładnie co powiedział Shinji gdy decydował o losach ludzkości, ale tam było chyba coś o tym, że chce być sam.

anfan napisał/a:
Schinji

A nie pisze się przypadkiem SHINJI? przez 'H' a nie 'ch'. Sorry, ale jeżeli uważam jakieś anime za
Cytat:
prawie doskonałe
to zazwyczaj potrafię poprawnie zapisać imiona jego głównych bohaterów.
Tak dla pewnosci (i z ciekawości) sprawdziłem wikipedie oraz google i wyszło, że oprócz błędów u Niemców duża część pierwszych wyników 'Schinji' to Twoje dzieło z różnych for.

Cytat:
Powinni trochę dłużej to pociągnąć i pokazać co będą później robić Schinji i Asuka.
Nie. Powinni tak poprowadzić fabułę, że widz mimo otwartego zakończenia mógłby wyciagnać jakiejś w miare sensowne i logicznie powiązane z fabułą wnioski nt. tego co może się dziać z bohaterami. W tym momencie to w wiekszosci bardzo daleko idące spekulacje. Na chwilę obecną zbyt dużo w NGE jest niedopowiedzeń i rzeczy które można dość dowolnie interpretować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
anfan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2006, 08:59   

Dembol napisał/a:
Miejmy nadzieje, że Sadamoto jakoś ładnie mangę (dużo lepszą od anime) zakończy, albo przynajmniej tak przemodeluje zakonczenie, żeby było bardziej spójne i miało sens.


Jak dla mnie manga nie wydaje się lepsza i w dodatku chyba nigdy nie będzie skończona.
Ja mam tylko 23 zeszyty.


Dembol napisał/a:
Nie wiem skąd przypuszczenia, że ktoś oprócz 2 najbardziej wkurzających postaci w serii (no dobra, Asuka ma plus za rozwałkę Eva series - jedna z lepszych scen w serii)


Walka Asuki z evami series była super ale Shinji pokonał o wiele silniejszych wrogów i jego walki były chyba najlepsze.Co prawda nie zawsze robił to świadomie ale to nieważne.


Dembol napisał/a:
Pamiętam jeszcze, że zdziwiło mnie, że Asuka też przeżyła


mnie też to zdziwiło,ale widocznie miała wolę aby powrócić do życia.


Dembol napisał/a:
A nie pisze się przypadkiem SHINJI? przez 'H' a nie 'ch'

no faktycznie błąd i chyba wszędzie pisałem z błędem,ale to szczegół.

Dembol napisał/a:
Powinni tak poprowadzić fabułę, że widz mimo otwartego zakończenia mógłby wyciagnać jakiejś w miare sensowne i logicznie powiązane z fabułą wnioski nt. tego co może się dziać z bohaterami. W tym momencie to w wiekszosci bardzo daleko idące spekulacje. Na chwilę obecną zbyt dużo w NGE jest niedopowiedzeń i rzeczy które można dość dowolnie interpretować.


No właśnie więc powinni pociągnąć fabułę dalej albo ją tak przemodolować żeby można łatwo przewidzieć co będzie dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-04-2006, 09:59   

anfan napisał/a:
Jak dla mnie manga nie wydaje się lepsza i w dodatku chyba nigdy nie będzie skończona.
Ja mam tylko 23 zeszyty.

Nigdy nie skończony to chyba X CLAMPa będzie v__v''
Poza tym: zeszyty?! Naprawdę warto zainwestować w te 9 tomów wydanych przez JPF, są o wiele ładniejsze, a z 9 tomu, najnowszego, zeszytów nie ma. A pan Sadamoto pracuje nad 10 tomem, jeszcze z rok [może mniej] i bedzie gotowy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anfan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2006, 10:11   

a w którym miejscu kończy się akcja w 9 tomie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-04-2006, 10:44   

Zaznaczam, że nie lubię zakończeń otwartych.

Evangeliona nie skończą totalnie. Gdyby to zrobili, z czego doskonale zdają sobie sprawę, umarłby pewien mit. Jakaś cześć popkultury, i to cześć która ewoluowała przez lata, straciłaby na wartości.
Nie, stanowczo nie spodziewam się zakończenia zamknietego, albo chociaż wyjaśniającego. Prawdopodobnie pojawi się tylko więcej ochłapów ułatwiających interpretację.

He, he. Akcja z Asuką była, przynajmniej dla mnie, oczywista. Znaczy nie rozumiem na jakiej zasadzie tam jest, bo istotnie Shinji zaznaczył dość wyraźnie że pragnie gnić w samotności, ale symbolika i wydzwięk, aczkolwiek mogę się mylić oczywiście, jak skserowane pasują do schematu AdamXLilith => AdamXEwa.
Zastanawia mnie tylko do kogo jaką kartkę przyczepić bo wiem że jakoś to szło jeszcze alternatywnie tylko za nic nie mogę sobie przypomnieć jak...

Buu... Cóż, widze że nie uda mi się zniechęcić toważystwa do wyżywania się na dwuch ostatnich odcinkach serii... Ech -_-'...
Powiem tyle, nawet biorąc pod uwagę krzyczącą shizofrenię to widziałam anime zakończone gorzej. Co prawda nie anime tej samej kategorii, ale podobnej klasy. A chodzby "Kurau" w której wiadomo tylko pobieżnie o co chodzi i że zakończenie jest Happy i Happy powinnam byc ja ale jakoś tak nie jestem.


Tego... Z moją nawet nie podstawowa,a chwilowo mierną znajomoscią łaciny zrozumiałam tę sentencyjkę jako "Chwała w oślepionych" i siedzę, myślę "O co mu chodzi!?"

No właśnie... Z florą i fauną... Ja tam żadnej nie zauważyłam. Zauważyłam tylko baaardzo abstrakcyjny biologicznie świat któremu przytrafiła się mistyczna apokalipsa.
A biologia z mistyką tak średnio się lubią.

Jakiekolwiek ruszenie z tym do przdu, chyba że założymy że nagle w Shinjim obudzi się wiara że musi posprzątać świat dla przyszłych pokoleń, jest możliwa tylko przy wyjściu z założenia że Shinji tam jest bogiem i stan świata odzwierciedla stan jego głowy, to by się nawet zgadzało z niekturymi teoriami co do boskiej natury tylko nie wiem czy mi się ta wizja podoba, i mieć nadzieję że z czasem się poprawi.

Dies Irae kojazy się nawet trochę ZA bardzo. Nikture wizje, po przedstawieniu plastycznym wyszłyby identycznie. To naprawdę przedziwaczny zbieg okoliczności by był.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-04-2006, 11:09   

Cytat:
Poza tym patrząc na umiłowanie Hideaki Anno do umieszczania w serii symboli, które nie mają większego znaczenia dla fabuły mogę się tylko domyślać, że pozostawienie tej dwójki to jakieś odniesienie do Adama i Ewy.


To oczywiste. Ale równie dobrze może to ukazanie ich samych na plaży może być symbolem nowego początku ludzkości, a jednocześnie inni ludzie też wrócili, tylko już bez symboliki (i dlatego ich nie pokazali). W końcu krzyże, symbolizujące dusze ludzi (skąd im się to kwa wzięło?!), pospadały na ziemię.

Co do obecności Asuki, to jestem prawie pewien (ale być może mam sklerozę), że chciał jednak przywrócenia normalności i nie chciał być sam. Ale jak mówię mogę się mylić, oglądałem to wieki temu.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
anfan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2006, 11:29   

Asuka się pojawiła na końcu nie dlatego że Shinji tak chciał ale dlatego że ona tak chciała.
Shinji dał taką możliwość wszystkim ludziom którzy będą tego pragnęli,a że Asuka bardzo chciała żyć to się pojawiła.
A tak naprawdę to oczywiście Rei pozwoliła Shinjemu wybrać czy ludzie będą mieli możliwość powrócić z lcl do życia.
A jak się zdecydował to Lilith się rozpadła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group